Jak řezat sokl na podlaze

Jak řezat rohy: Správně nakrájíme strop a venkovní sokl

Instalace baget a soklů poskytuje opravu hotovo a elegantní vzhled, ale pouze v případě, že se ořezávání provádí správně a všechny spoje se dokonale konvergují. Pro ořezávání, různé nástroje a metody, které usnadňují práci, ale je také důležité zvážit soubor nuancí, které mi dnes řekneme.

Montáž baget a soklů ne méně důležitý stupeň opravy než jiné. A oříznutí rohů je nejtěžší. Je důležité zvolit správný nástroj pro práci a nejvhodnější způsob řezání.

Stropní plinth

Stropní bageta, on je formování, pellar, ohraničení nebo jen sokl, nejčastěji používán k dokončení spoje mezi stěnou se stropem, i když někdy jsou pokryty vnitřními úhly, dělat dekorativní rámy nebo panely, vytvářejí výklenky a architektonické prvky. Existuje několik nejoblíbenějších materiálů pro výrobu stropní bagety:

Plastový (polyvinylchlorid). Široké a tvrdé výlisky jsou pohodlnější řezání s kovem s kovem. Pokud potřebujete více sparing nástroj, používáte puzuli.

řezat, sokl

Pěna (polystyrenová pěna). Velmi snadný a porézní materiál, který nejlépe řezá ostrou konstrukci nebo papírový nůž.

Dřevěné bagety. Pro řezání pily s osy ostření, speciálně určené pro bagety. Můžete také použít manuál nebo electrolovka.

Venkovní sokl

Moderní venkovní sokl může být sotva nazvaný prkno zavírání mezery. Jedná se o konstruktivní složku, která doplňuje návrh a zdůrazňuje celkový design. Sokty jsou vyrobeny z několika materiálů:

Dřevěná může být vyrobena z pole nebo dýhy. Pro ořezávání používejte ploché nebo kruhové pily, skládačky.

Plastové sokty. „nebezpečné“ konkurenty tradiční dřevo. Snadno instalováno a řezané v běžném kovu s kovem.

Hliníkové sokty. poslední slovo v interiéru. Obvykle jsme snižovali elektrickou kopírku nebo ruční pila pro kov.

Pouze na dřevěných soklech budou muset udělat úhlové ořezávání. Zbytek se vyřešují hladce a připojit pomocí speciálních rohů.

Několik slov o nástrojích a materiálech

Venkovní sokty jsou nyní vyrobeny ze dřeva nebo polyvinylchloridu (PVC), jednoduše řečeno, z plastu. Stropní kreslený seznam je o něco více:

Rozsah stropních soklů je mnohem širší než venkovní směr.

 • Polyuretan. Tyto sokly mají dobrou pružnost a mohou jezdit radiální a další křivočaré povrchy, ale v každém případě je musí snížit do jasných úhlů;
 • Pěnový plast. nejjednodušší možností rozpočtu, cena pěnových soklů je nízká a velmi snadno ji rozřezávají;
 • PVC. princip je stejný jako podlahové sokly, ale model modelu je mnohem širší;
 • Dřevěný. podobný venkovní, pouze zde jsou široké modely;
 • Sádra. S příchodem polyuretanového a pěnového plastového plastového sádrového stropu Carope se přestěhovaly na pozadí, nejprve jsou těžké a za druhé, křehké. Ale spravedlnost za to, že o nich zmínil.

Jak tedy oříznout stropní sokl a jeho venkovní chlapík bez dobrého nástroje, budeme na tomto problému zastavit trochu podrobněji.

Nejlepší, téměř dokonalý nástroj pro oříznutí libovolných soklů a nejenže je trasovací pila s otočným lůžkem. Vysokorychlostní disk dělá hladké a přesné řezy a postel v těchto jednotkách se změní na jakýkoliv úhel. Problém je pouze ve vážné hodnotě tohoto nástroje.

Fantazie viděla téměř dokonalý nástroj pro ořezávání soklů a nejen jejich.

Předpokládá se, že jeden z nejlepších ručních nástrojů pro přesný řez malých tyčí je tréninková pila. V zásadě to je pravda, ale řeknu vám upřímně, opravdu vysoce kvalitní pila, a to i se současným rozsahem zjistíte, že není snadné najít. Pokud se stále rozhodnete koupit podobný nástroj, pak si pila s malým zubem.

Konstrukční pila je vhodná při práci se stubem.

Teoreticky, pěna a polyuretan mohou být řezány na jakýkoliv ostrý a odolný nůž. Ale zároveň potřebujete mít pevnou ruku a alespoň malou zkušenost s řezací pěny. Plus široké karikatury s nožem, aby řezal velmi problematické.

Без опыта сделать четкий срез ножом весьма проблематично.

Лично я при отсутствии торцовки пользуюсь только ножовкой по металлу. Она подходит для резки абсолютно любого материала, от пенопласта и до дерева. Кстати, часто задают вопрос, чем обрезать пластиковый плинтус для пола, так вот – берите ножовку по металлу и точно не ошибетесь.

READ  Jak řezat dlaždice doma

Для подрезки плинтусов ножовка по металлу считается одним из лучших инструментов.

Состав и особенности материала

Чтобы понимать, как правильно отрезать плинтус, следует разобраться с его составом. Это поможет правильно подобрать инструмент и технологию резки.

 • Styrenofoam. Цена и прочность этого материала самые низкие. Но так как мы создаём декоративное украшение потолка, то прочность особенно и не требуется.
 • Потолочный плинтус из пенополистирола более плотен. чем обычный пенопласт. Для порезки такого материала используется самый обычный нож.

Tip: Před použitím vyšroubujte nůž. Ušetří z přítomnosti roztržených hran v sekci.

TIP: Čím menší a častěji pila zub, tím větší je hrany. Můžete použít i kovový web.

Použití konvenčních hacků

Jak řezat rohy stropního soklu

Stropní podstavec může být vyroben ze dřeva, plastu, plastu pěny. Poslední možností se nejčastěji setká. Má cenově dostupnou cenu, mnoho odrůd a snadné práce. Pro jeho ořezávání se používá ostrý nůž.

Před zahájením práce musíte řezat materiál v souladu s obvodem místnosti. Pre-remíza na schéma papíru, zaznamenání všech úhlových spojů.

Technologie soklů

Několik doporučení

Každá práce má nuance, ale nemůže být přijata v malých věcech

Takže prořezávání prochází pečlivě a bez problémů, musíte věnovat pozornost několik okamžiků

 • Správná měření. nejdůležitější věc v každém práci. Označit mezery pro vnitřní roh, měření začíná od něj.
 • Před řezáním z obou lamel pro vnější úhel nezapomeňte, že pro něj budou „pozorovat“, rovnou šířce produktů.
 • Upevňovací stropní bagety začínají pouze po několika kontrolách. Když se hrany soklů dokonale spojit, pak můžete přistoupit k lepení (upevnění s sebou.
 • Chcete-li správně upravit sochory, můžete použít soubory nebo soubory. Pro pěnu a oba druhy polystyrenové pěny, je nutné trvat tenké, svědky lopatky.

Vzhledem k tomu, že každý debut zřídka přechází bez chyb, doporučuje se začít s tréninkem na ořezávání. Proto je při nákupu lépe přidáno do délky produktů 10-15%. Tak to může být zaručeno, že materiál je dostačující nejen pro přípravu, ale také v celé místnosti, i když se v průběhu práce stále objevují.

Jak a jak řezat plastový sokl: Nástroje, metody, geometrie

Sokl je prvek, který dává dokončeno dokončení. Dokovací stěny se stropem a podlahou by měly být velmi jemně a krásné. Správně zvolte sokty, koordinujte je se stěnami, podlahou a stropem, namontujte rohy. je nutné být schopni.

Jak si vybrat vhodný nástroj pro řezání plastového soklu

Chcete-li pracovat s plastovými sokly, potřebujete nejčastější nástroj, který je k dispozici od mistra a dokonce mnoho obchodních mužů.

Ruční nářadí

Z ručních nástrojů pro práci, pilaw na stromě s malým zubem příčného řezání, kovový kov, ruční vrták, šroubováky, ostré nože, nůžky. Celý nástroj by měl být ostrý, jinak můžete jen opírat okraje řezu. Pokud neexistují žádné dovednosti, mělo by být přístupné na oříznutí materiálu s různými nástroji.

Elektrické nářadí

Z elektrického nářadí v příspěvku můžete použít elektrobrice, elektrické dveře, úhlové brusky.

Jak řezat šablonu na šablonu

Šablona se vztahuje v případech, kdy dokovací stěny a strop nebo podlaha se liší od běžného přímého úhlu. Stencil je pás hustého papíru nebo jemné lepenky s šířkou rovnou šířce soklu. Dva takové pásy se aplikují do úhlu, pevně, a tam je sušící linka pro dokovací zastřihovač. Pokud po ořezávání, dokování prochází normálně, bez mezer a džemů, pak jsou reálné soklové zdobené šablony.

Jak oříznout sokl se stubem

STUSLO. Jedná se o zařízení podobné střelbě, s nimiž se truhláři a tesaři jemně sklopili kus desky v daném úhlu. Konstruktivně představuje dvě paralelní stěny, upevněné na dně. Na stěnách provedl pár propyl. Pokud vložíte pila do příslušného páru, vytvoří se úhel s osou zařízení. Sada úhlů odpovídá nejčastěji používaným v provozu. 90 °, 45 °, 30 °, 60 °. V případě potřeby můžete přidat více.

Pokud je místnost se standardními úhly 90 °, pak se Dupils provádí pod úhlem 45 °. S pomocí stuby se to děje velmi rychle a přesně.

Jak snížit úhel na stropním soklu s pahýlkem a bez peště, základními pravidly pro použití stusl, jak snížit stropní plátek pěny, PVC, jak provést strniště s vlastními rukama, poradenství a doporučení odborníků. V naší publikaci.

Jak řezat rohy soklu

Takže, když dokování dvou proužků soklu nebyly žádné lumen a vypuknutí, musíte provést správný značení, pečlivě odříznout požadovaný kus a udělat zkosení.

Jak čistit vnitřní roh

Začněte montáž a instalace soklů z extrémního vnitřního rohu. Vzdálenost k druhému rohu se měří ruletou. Druhý kus soklu se měří stejnou ruletou. Na přiložených koncích držáku zkosení pod 45 ° by se mělo podívat ven.

READ  Jak řezat textolit doma

Jak pít vnější úhel

Když je vnější roh zkosení uložen na připojených koncích soklu, pod úhlem 45 ° a měl by se podívat dovnitř.

Pokud se pečlivě podíváte na různé situace vyplývající z masteru při instalaci soklů. a stropu a podlahy. Ukazuje se, že tato práce se vždy skládá ze tří fází:

Existuje několik způsobů, jak označit, a musíte si vybrat ten, který je nejpřístupnější a účinný v konkrétní situaci.

Řez následuje nástroj, který je nejvhodnější pro práci s materiálem soktu.

A instalace na místě podstavce musí být prováděna podle pravidel, která jsou široce testována mnoha mistrem.

Než řezané plastové soklo

V posledním kroku podlahového uspořádání nábřeží konečného povlaku na stěny místnosti je obvykle uzavřeno sokly. Největší popularita je nyní předpovězena produkty z plastu. Nejsou jen estetické a rozmanité a velmi funkční. Otázkou je, že než snížit plastový sokl, zobrazí se alespoň na nějakém druhu mistra, který se poprvé srazil s tímto postupem. Nástroje a zařízení pro takové práce jsou poměrně obyčejné a plně dostupné.

Ve srovnání s analogy ze dřeva, jinak, vláknité plastové sokty vlastní různé výhody. Jedná se o nesporné plusy zahrnují:

 • Trvanlivost a síla.
 • Hydrocerence. Používají se na montáž v místnostech s nejvyšší vlhkostí (koupelny, sprchové kabiny a toalety).
 • Nepotřebují malovat nebo aplikovat jiný ochranný nátěr.
 • Existuje velký výběr barev na stavebním trhu: z různých monophonů k napodobování struktury drahých dřevitých plemen. Stačí vyzvednout kartel pro alespoň některé řešení interiérového pokoje.
 • Snadné zpracování a montáž na zeď.
 • Pohodlí v příštím odchodu. Jednotné omezení: Nepřijatelně používat abrazivní čisticí prostředky, které samozřejmě poškrábání horní dekorativní vrstvy.
 • Dostupné náklady.
 • Bezpečnost pro zdraví lidí a zvířat. Zbývá, aby naše zákazníka moderní polymerní materiály této destinace byly vyrobeny ve vážné dohodě s hygienickými normami a požadavky.

Existuje několik typů plastových soklů pro podlahu, která tlačí z konečného potahového materiálu:

 • Speciální profil T ve tvaru pro rámování podlah s podlah koberec. Pro ozdobení takových výrobků se pruhy používají z podlahového povlaku samotného, ​​které jsou posíleny pomocí triingové pásky.

Plastový plinth. Instalace

 • Produkty ve tvaru pana určených speciálně pro fixaci linoleum ke stěnám.
 • Univerzální, které jsou vhodné pro podlahy z různých materiálů (z dlaždic do laminátové nebo parketové desky).

Multifunkční funkce jsou tyto produkty:

 • C Locked kabel kabelový kabel (jeden odlišně) pro pokládání vodičů různých destinací (telefon, anténa, počítač nebo elektronika).
 • s lisovanými pryžovými pruhy na stranách pro husté vhodné na stěny s drsností a vyboulenými.

Na geometrických velikostech je volba také poměrně široká. Šířka karikatury, která je obvykle vybrána, je přiměřená výšce stropu místnosti, budete se vám líbí od 40 do 150 mm. Standardní délka je 5 nebo 4,5 m. Tloušťka profilu na dně na základě konstrukce je umístěna během 10 ÷ 38 mm.

S uspořádáním konečného rámování podlahy nejméně tři hlavní otázky vypadají docela dobře:

 • Než řezací plastový sokl?
 • Jak to udělat pečlivě a pod požadovaným úhelem?
 • Stejně jako a jak opravit nakrájené kousky ke zdi?

Rozdělit dlouhé produkty, aby se samozřejmě oddělily části požadované délky:

 • rohové broušení (s úzkým řezacím kotoučem);
 • Elektronické protokoly;
 • Ruční pila (pro kov, jak je volána s malými temperovanými zuby).

Konečná volba, jak řezat plastový sokl závisí na již existujícím nástroji, osobních preferencích a zkušenostech v sortimentu.

Pro spolehlivou fixaci karikatur na stěny místnosti bude užitečné:

Tajemství instalace plastu PLINTH PVC Review of Fittings a Instalace podrobností

 • Peortor (s hnědým průměrem požadovaného průměru) Jak jinak se nazývá elektrický vrták (s dopadem provozu);
 • Sada hmoždinek a šroubů;
 • Šroubovák odlišně mluvící elektrický šroubovák (pro úsporu času a pevnosti).

Pro pečlivé ponoření kusů pod nezbytným úhlem budete muset koupit stub (to je, pokud není na farmě). Bez ní nemůže.

Stubble pro řezání plastového soklu je speciální zařízení vytvořené pro pečlivý řez v určitém úhlu. Jednoduché produkty jsou vyrobeny ze dřeva nebo plastu. V geometrickém tvaru jsou řezem obráceného profilu ve tvaru p-. Boční stěny mají úzké tyče pro čepel hacksaw.

Více prodloužená svítidla používaná k zařízením se 3 lany, které umožňují zkrátit konec soklu v úhlech 45 ° a 90 °. Rozložení moderních apartmánů je však velmi rozmanité a často je nutné vybavit různé rohy prostor.

Protože domácí výrobci produkují výrobky s obrovským množstvím trhlin vytvořených pro instalaci hacksaw čepel v blízkosti různých úhlů.

READ  Co řezat izolační role z minerální vlny

.

 • S pomocí značky a pravítka aplikujeme uspořádání řezného pásu.
 • Pevně ​​zatlačte profil na svislou stěnu zařízení tak, aby se značka je správně shodovala s instalací pily.
 • Pečlivě odšroubujte.

█ Venkovní PVC sokl s kabelovým kanálem, plnou montáž

Existuje možnost řezat plastový sokl s kovem s kovem. Tento nástroj má své výhody: malé řezné zuby a malé rozvody. Nízká podélná tvrdost úzkého canvasy Havice může nepříznivě ovlivnit ošetřenou plochu. Pro tento účel je lepší použít speciální tréninkové pily (s širší a tuhou). Napadené zuby jsou jednoduše řízeny plastem.

Komplexnější struktury jsou základna s lisovanými svorkami (pro upevnění obrobku). Sada již odešle pilu nainstalovanou na speciálních vodítkách. Úhel řezu lze upravit v širokém okraji. Materiály pro výrobu báze jsou kovové nebo nárazové plasty. Taková zařízení jsou však již dražší. Tak, popularita soustružení modelů z hrubého odlišného mluvících KWB s oboustrannou pilou (velikost a ostření zubů pro různé materiály) na základě velikosti velikosti 2200-4700.

Co řezat plastový podlahový podlah

V konečné fázi podlahy montážního místa konečného povlaku na stěny místnosti je obvykle uzavřen soktány. Největší popularita plastových výrobků nedávno. Nejsou jen estetické a rozmanité, ale také docela funkční. Otázka, zda snížit plastový plast, vyplývá z jakéhokoliv domácího pána, který se poprvé srazil s tímto postupem. Nástroje a zařízení pro provádění takových prací jsou poměrně jednoduché a dostupné.

Výhody plastových výrobků

Ve srovnání s jeho analogy ze dřeva nebo fibránky mají plastové soklové desky různé výhody. Jejich nepochybné výhody zahrnují:

 • Trvanlivost a odolnost.
 • Odpor vlhkosti. Jsou vhodné pro instalaci uvnitř s vysokou vlhkostí (koupelny, sprchové kauce a toalety).
 • Nepotřebují malovat nebo aplikovat jiný ochranný nátěr.
 • Stavební trh ukazuje obrovský výběr barev: z řady jednoho fotonu pro napodobení struktury drahých dřevěných plemen. Snadné vybrat kartel pro všechny interiérové ​​řešení.
 • Snadné zpracování a montáž na zeď.
 • Удобство при последующем уходе. Единственное ограничение: недопустимо применять абразивные средства очистки, которые могут поцарапать верхний декоративный слой.
 • Dostupná cena.
 • Безопасность для здоровья человека и животных. Все современные полимерные материалы данного назначения изготавливают в строгом соответствии с санитарными нормами и требованиями.

Стусло: разновидности и способы использования

Стусло для резки пластикового плинтуса – это специальное приспособление, предназначенное для аккуратного распила под определенным углом. Простейшие изделия изготавливают из дерева или пластика. По геометрической форме они представляют собой отрезок перевернутого П-образного профиля. Боковые стенки имеют узкие пропилы для ножовочного полотна.

Nejčastější zařízení až do nedávno byly nástroje se třemi propyly, což umožnilo zakládání konce soklu v úhlech 45 ° a 90 °. Uspořádání moderních apartmánů je však velmi rozmanitý a často vzniká zajistit různé rohy prostor.

Proto výrobci produkují produkty s velkým počtem mezer určených k instalaci hacksaw čepel v různých úhlech.

.

 • S pomocí značky a pravítka aplikujeme značku řezné linky.
 • Pevně ​​zatlačte profil na svislou stěnu zařízení tak, aby se značka jasně shodovala s místem instalace pily.
 • Jemně odšroubujte.

Můžete provádět řezání plastového soklu s kovem s kovem. Tento nástroj má své výhody: malé řezné zuby a malý rozvod. Nízká podélná tuhost úzkého plátna Havice může nepříznivě ovlivnit kvalitu ošetřeného povrchu. Je lepší aplikovat speciální tréninkové pily (s širší a tuhou). Napadené zuby se snadno vyrovnávají s plastem.

Komplexnější struktury jsou základna s upínacími svorkami (pro upevnění obrobku). Souprava již obsahuje pilu nainstalovanou na speciálních vodítkách. Úhel řezu lze nastavit v širokém rozsahu. Materiály pro výrobu báze jsou kovové nebo nárazové plasty. Ale tato zařízení jsou již dražší. Takže, populární otočné modely z hrubého nebo KWB s oboustrannou pilou (velikost a ostření zubů pro různé materiály), v závislosti na nákladech na velikost 2200-4700.

Použití taková zařízení je velmi jednoduchá:

 • vykazovat požadovaný úhel;
 • Carter je lisován k lůžku se svorkou, takže značka je striktně pod čepelí pily;
 • Dělat řez.

A i když se rozhodnete provést opravy pouze ve stejné místnosti, pak to stojí za to přemýšlet o tom, že takové zařízení k pronájmu přijmout a nemyslím, než řezání plastového soklu. Snadné použití, Zpracování rychlosti a kvality bude vyplatit.

Jak a jak opravit

Nejjednodušší, nejméně práce a poměrně spolehlivě spolehlivý způsob upevnění je použití univerzálních rychlosnoucích lepidelových prostředků typu „kapalných hřebíků“. Nevýhody této metody zahrnují:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS