Jak řezat strom s manuální pilou

Ruční roll stromy: instrukce a bezpečnostní pokyny

Pokud během jarní kontroly webu, který jste našli staré, shnilé nebo potenciálně nebezpečné stromy, které potřebují naléhavě snížit, ale nevíte, jak se k tomuto případu přiblížit, nabízíme náš krok za krokem.

Lidová moudrost říká, že porušení. ne stavět, ale v našem případě provozují jiná pravidla: výsadba. ne kotleta! Pokud se s výsadbou mladých sazenic, je to příliš špatné, ale i nejzkušenější zahradník se vyrovnat, pak to není pro každého, aby snížil strom dospělého. Ale s pomocí této poznámky budete určitě vypracovat!

Ohodnoťte rozsah práce

Nejprve byste se měli rozhodnout, zda můžete strom opravdu snížit sami. Koneckonců, jedna věc, která by snížila sušený Rowan a zcela odlišný. poškrábaný jabloň, který se snaží spadnout na střechu stodoly.

Pokud je strom velmi velký, s barelem a korunou špatného tvaru, nebo ještě horší, poškozené, vyloučit do jasně naplánovaného místa, nebude snadné. V tomto případě z bezpečnostních důvodů je lepší hledat pomoc od specialistů.

Velký strom, obzvláště umístěný poblíž LEP nebo budov, nebezpečně nasekaných!

Jak řezat dříví.

Technický pokrok procházky na planetě a v řadách turistů se stávají stále více zástupci intelektuální práce. Vyrostl ve městech a nemá potřebu použít ruční tesařské a truhlářské nástroje. A mnozí z vás ví, jaký je rozdíl mezi truhlářem a tesařem? Ale nemluvíme o tom, ale o tom, jak zachránit sílu a čas při sklizni palivové dříví.

Co pochopíme pod slovo správné

Podle tímto slovem pochopíme přijetí maximálního výsledku, s minimálními náklady na dobu a síla. S jednou rezervací musíme připravit spoustu palivového dřeva! Rezervace je nezbytná, t.na. V malých svazcích můžete rychle připravit palivové dřevo pomocí nejvyšší techniky, ale zároveň rychle unaveným a ztrácím zájem na palivové dřevo ;-))

Samozřejmě správné provedení pro všechny příležitosti! Technika pily palivových dříví závisí na nástroji umístěném ve vašich rukou.

První věc, kterou je třeba věnovat pozornost je umístění pušky

Pokud je rukojeť umístěna nad zuby, je nutné řezat z odběru vzorků. Pokud je to níže.

Začněme s nejkompaktnějšími a plicemi a postupně děláte legendární „přátelství 2“

Řetězové a kabelové pily

Malý panský řetězový řetěz a kabelové pily. Když se používají, není prostě žádná volba směr aplikace úsilí, pouze podél řetězce. I když to není!

Pokud během práce protáhněte pila v různých směrech, a udržujte ji blízko přímky, bude snadněji viděl, ale delší. A pokud je střídavě vytáhnout ruku se stranou naproti protokolu, pak můžete zajistit maximální rychlost řezání, nicméně bude muset potit, t.na. Zuby budou uchopit dřevo silnější.

Tento druh pily nejvíce kompaktnější během přepravy a jeden z nejjednodušších, ale pít taková pila mnoho palivového dříví je velmi obtížné fyzicky. Důvodem je extrémně jednoduchý. Pro zajištění flexibility má řetězová pila sloučeniny závěsy, a tak, aby neinterferovali. Proto pít stejné množství palivového dřeva, potřebujete více plavidel, aby se přeložit do žetonů ;-))

READ  Jak rozdělit hrubou desku na kotoučové pile

Tento typ pily lze tedy doporučit jako NH, nebo pro epizodické obrobky palivového dříví v teplé sezóně. Pomocí takové pily v zimní kampani nebo připravit turistickou lázeň, riskujete, že nebude v teple u kostí, ale fyzickou práci, a zároveň umýt si později.

Zahradní hacksaws a Suchcores

Charakteristickým znakem takového nástroje je, že rukojeť je umístěna buď na jednom řádku se zubem, nebo nechává hadřík dolů.

Pokud vám věnujete pozornost zubu takového nástroje, je snadné si všimnout, že pracovní hrany jsou směrovány do rukojeti, a proto takový nástroj omezen.

V tomto případě můžete ušetřit na kov, takže nástroj mírně tenčí bez obav, že se ohne, pracuje v nepříjemných podmínkách.

Při práci jako nástroj, který rukojeť je umístěna pod linií zubů, odřízne se ze sebe iracionální. T.na. V tomto případě se aplikovaná síla vtáhne zuby ze dřeva, která bude muset kompenzovat dodatečný tlak, a to je boj proti sobě. V případě práce pro sebe, plátno stiskl zuby do dřeva sám o sobě a nevyžaduje další úsilí.

Níže uvedený obrázek ukazuje, jak jsou síly distribuovány při řízení pily k sobě (červené) a od sebe (se líhnutím).

Ze obrázku je vidět, že při pohybu směrem k sobě se pila navíc tlačila zuby do dřeva a při jízdě od sebe, tlak na pila je odstraněn. Co je dosaženo snadné práce a možnost použití nejtenčího kovu. A to není jen nízká hmotnost a cena, ale také pokles objemu třísek na jednotku sklizeného dříví, a odpovídajícím způsobem méně pevnostních nákladů.

A zda tento druh viděl omezení a nevýhody?

Jistě tam! Je pravda, že jdou za personální.

Nástroj je určen k práci se suchým a mokrým průměrem dřeva na stanu centimetrů.

To je dost pro malé letní táborák, kde můžete vařit malý nadhazovač, ale nyní dostat spoustu palivového dříví, aby se suché nebo zahřáté v zimním výkresu bude již problematický.

Zejména s ohledem na skutečnost, že tloušťka dříví, tím méně je třeba vybrat, aby se získala stejné množství tepla. A snížit krátký hořký „nový rok“ sushin tvrdý, dlouhý a únavný. Koneckonců, kromě krátkého kurzu kvůli malému čepeli, je tento typ nástrojů obvykle malý a častý zub. Co zvyšuje produktivitu na tenké požehnání, ale je obtížné pracovat na silnějších sudech, protože čipy, které se suší mezi zuby a nemají příležitost vyskočit, vytváří další tření nástroje. A to zase další úsilí a schopnost projít nástrojem, který přidá více tření.

Hoven

Ve zrutných rukou může velká hacksaw zcela nahradit dvojnásobnou ruku, ale je tu pár, ale.

Bude méně vhodná, aby se snížila vertikální kmeny, t.na. Ohne se pod svou vlastní váhu a je žádoucí vybrat si hacksaw pro mokré dřevo, s velkým zubem a případně vyřezávaný k odstranění čipu.

Nástroje pro rolley stromy

Za účelem výpisu stromu v určitém směru profesionálních válečků a nejen používat speciální nástroje. Nejčastějším z nich jsou válcované zátky, klíny a čepele. Lze použít i speciální hydraulické nebo mechanické konektory.

Klíny mohou být vyrobeny ze dřeva přímo na místě válců nebo koupit ve specializovaných prodejnách. Velká distribuce byla získána klíny vyrobenými z polymerních materiálů, jejichž velikost je zvolena v závislosti na průměru cívky.

READ  Jak řezat porcelánovou kameninu pod úhlem 45 stupňů

Abychom měli představu o válečkových zvedákech, doporučujeme sledovat video, ve kterém je znázorněno jak s pomocí tohoto zařízení, které se jedná o dřevorubce a naskládané borovice správným směrem.

Valley lopatky pracují na principu klínu, mají pouze páku, díky kterým může operátor zvýšit úsilí a pomoci stromu spadnout správným směrem. Princip práce uhlíkových lopatek nebo se také nazývá páka lze nalézt při pohledu na video níže.

Jak vyplnit stromy řetězové pily. přípravné fáze

Správná role velkých a malých benzopila stromů zajišťuje předběžný trénink, který se provádí důsledně. Proces začíná asimilací a dodržováním bezpečnostních požadavků. Pak musíte vypočítat různé možnosti pádu sudu, který se bude konat, aniž by byla dotčena životní prostředí. V tomto případě zohlednit:

řezat, strom, manuální, pilou

Následující fáze přípravy zajišťuje určité vlastnosti:

 • Zvláštní pozornost si zaslouží role stromů v pobřežních zónách. Kufr spadl do vody, může vytvořit mnoho problémů a vyžadovat další výdaje na ukončení práce.
 • Je nutné rozhodnout o cestách odpadu, pokud bude situace během role propuštěna z pod kontrolou a strom tam nebude klesat, kde se plánuje. Sbalený tlustý trup v budoucnu, kterou potřebujete snížit a vyjmout, že to vyžaduje volný prostor pro vstup do technologie.
 • Vyloučení rizik pádu během válců větví. problém je vyřešen individuálně voláním specializovaného vybavení (pronájem zvedacího zařízení klikového hřídele a t.D.).
 • Příprava pracovní plošiny pro bezpečný pohyb zařízení a lidí. Území je zúčtováno z větví, listů a jiných odpadků.

Jak řezat dřevěnou řetězovou pilu?

V tomto okamžiku uvádíme několik pravidel a odpovězte na otázku podrobně, jak snížit strom. Vzhledem k tomu, že takový nástroj je přístupný a široce používán při přípravě palivového dříví a práce v zahradě, na místě a ve stavebnictví, přizpůsobení designu parku, se řetězová pila stala nejpotřebnějším předmětem na farmě. Chcete-li plnit úkoly, budete potřebovat následující inventář:

 • Zahradní pila nebo nápoj, Řetězová pila nebo pila Electric: Pro pití stromů bude vyhovovat některému z uvedených položek
 • Individuální ochranné nářadí: nativní kostým, brýle nebo štít, kožené rukavice, kasice, silné boty
 • Kabel s navijákem
 • Práce s řetězovou pilou, nejprve zkontrolujte jeho stav, musí být v něm vhodné palivo, jedná se o směs benzínu se specifickým olejem. Je velmi důležité dodržovat správný podíl každé látky. Řetěz má také speciální nádrž, kde se olej lije na řetěz. Tento prvek nástroje musí být natažen, pokud chcete zkontrolovat, můžete nosit ochrannou rukavici a posouvání. Síla napětí by měla dokonale zabránit posouvání, ale ve stejnou dobu podlehl procesu. Nezapomeňte zkontrolovat, kdy je motor vypnutý. Také se podívejte do pneumatiky, tato díra by neměla být zaprášená.
 • Připravte si místo kolem stromu, s přihlédnutím k jeho délce, růstu růstu a rozsahu poboček. Použít znalosti získané z prvního seznamu pravidel pro začátečníky. V tomto případě mohou operátory profesionálních stromů používat kabel s navijákem pro vytvoření napětí a nastavení směru kmene. Díky rotující rukojeti v navijáku lze provést snadno.
 • Pak začněte z továrního plamene, když vidíte, že to funguje dobře, zvuk je hladký, řetěz je stratý správně, zjistit, jak to udělá první řez. Nepokračujte v práci, pokud se pila začne zpomalit a držet se v kufru. První propyl je vyroben horizontálně, od domněného pádu stromu. Velikost propyl by měla být jedna třetina tloušťky celého kmene. Úhel druhého řezu pro tvorbu klínu není více než 45 stupňů.
 • Přes první propyl, druhý další, tzv horizontální válec. Nemělo by přijít do styku s klínem v kufru, je nejlepší vytvořit alespoň 5 cm mezi nimi. Při naklápění stromu a následné náplně, zastavte řezání, zatlačte hlaveň správným směrem a dejte jej pádu, pohybující se do bezpečné vzdálenosti od pařezu.
READ  Jak správně řezat rohy na stropě

Koření stromu. Co je lepší: Udělej to sami nebo najmout brigádu?

První věc, která přijde na mysl, je způsobit speciálně vyškolené lidi, kteří prostě nepřijdou a zkazí rostlinu, rozmazávají pařez a kořeny stromu, ale bude řídit je s nimi, takže vám nedává potíže. Ale tyto služby mohou stát poměrně drahé, zejména pokud vaše stránky jsou daleko od velkých vesnic a zahradnictví.

Nicméně, na věži stromů můžete ušetřit, dělat všechno sami. Pokud je strom velký, pak je nejlepší vzít řetězovou pilu nebo elektrickou pilu. nástroj není nutný k nákupu, vydává se ve speciálních místech pronájmu. Vystřihne pro vás ruční, těžké fyzické práce a ušetřit čas. Ale obvyklé, manuální pily jako „trani-pull“ mohou být docela dobré.

Jak řezat tlustou dřevěnou řetězovou pilu

Existuje několik způsobů, jak snížit tlustý strom a všechny vyžadují zapojení speciálního vybavení. První cesta, tento strom dřevěných částí je tato metoda zobrazena ve videu níže.

Tlusté stromy, které viděl složitější, takže se nepokoušejte a nezkusíte zdraví, pokud jste nemuseli házet stromy dříve.

Dalším způsobem je to role stromu úplně s barlem úsekem správným směrem. Kabel je upevněn na trupu v nadmořské výšce alespoň 5-6 metrů, po kterém je klín odříznut plánovaným pádem trupu a kabel je natažen. Kabel můžete vytáhnout jak s navijákem, tak traktorem nebo autem. Dále, jistič řešuje hlaveň s opačnými dumpingovými stranami. Pokud délka autobusu nestačí, pak je vyroben jiný řez v nadmořské výšce alespoň 30 cm od předchozího, po které dřevo mezi řezy ovlivňuje. To je nezbytné, aby chovatel měl mít možnost hromadit pneumatiku na delší vzdálenost.

Stojí za zmínku, že proces vysokých stromů je čistě individuální a závisí na souboru faktorů. Z tohoto důvodu, že hodit velký strom bez zkušenosti je velmi obtížné a nebezpečné.

Následující video také říká, jak správně snížit strom s motorovými pily a plnicí lopatkami:

Na třetím je ukázána, jak strom odstraňuje se zpožděním:

Připravili jsme také videa, ve které je ukázáno, jak nelze udělat, a co se může stát během špatného rozlití stromů.

První z nich je výběr z celého světa neúspěšných pokusů pít a roll stromy, které vedly k problémům různých druhů:

Druhé video této série. také příklady nehod. Opět nám připomínají, že únik stromů je vážná práce, která vyžaduje nejpřísnější bezpečnost a pozornost k sebemenším detailům.

Porušení, nedbalost a nepřesné posouzení situace může mít za následek vážné důsledky:

Blok: 10/11 | Počet znaků: 1103

Počet bloků: 30 | Celkový počet symbolů: 38266 Rozsah použitých dárců: 8Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS