Jak řezat stropní plinth hloupý

Jak snížit rohy stropního soklu: tipy a podrobný plán

Chcete-li správně vybrat pahýl, musíte věnovat pozornost známým značkám. Takový model „FIT 41255“ je vyroben z masivního plastu. Může nalít pouště ze dřeva, plastu a kovu

Šířka části, kterou chcete vyhrývat, je 120 mm. Sochory mohou být naplněny 45,90,22,5 a 135 stupňů. Manuální pilot je vybaven

Může nalít pouště ze dřeva, plastu a kovu. Šířka části, kterou chcete vyhrývat, je 120 mm. Sochory mohou být naplněny 45,90,22,5 a 135 stupňů. Manuální pilot je vybaven.

 • „Stanley1-20-112“ je známý u mistrů s přesností a kvalitou řezu. Hnopuls jsou vyrobeny pod úhlem 22,5, 45 a 90 stupňů ve svislé rovině a 45-v horizontální. Eccentrics pevně opravte mezery. Stuslo z plastu proti nárazu.
 • „Bison15375-75“ je také oceňován Masters, umožňuje přesně udělat. Je vyroben z trvanlivého ABC plastu, tak silného a spolehlivě sloužit po dlouhou dobu.
 • Tabulka „Stayer 15402“ je profesionální truhlářský nástroj, který se liší od ostatních v tom, že je možné snížit část od 0 do 180 stupňů, krok promoce-15 stupňů. Upevňovací šroub pevně opravuje část.
 • „Fit prof 41321“.Rotační stub, dodávaný s pily oceli. Detail je bezpečně stanoven svorkou. Je vyroben z oceli, hliníku nebo plastového stuzu. Délka pracovní část 60cm.
 • „Сhampion180“ má polovinu délky. Tento otočný pahýl fixuje produkty pro 45 a 90 stupňů, ale zároveň zvládne polygonální části (čtyři, pět, šest, osm, osm a 12 uhlí) strniště vybaveném arktickým pily 1,4m kroku. Maximální šířka sochoru 20 cm. Léčba-20cm.
 • Bison-Saw Stub. profesionální práce v horizontálních a vertikálních rovinách. Otočné zařízení vám umožní snížit polotovary z neželezného kovu, slitin a oceli. Stupnice určuje otáčení pily k požadovanému úhlu. Pevnost a síla otočného stoupání pila pomáhá řezat úhel blokování s přesností filigrána.
 • Stayer-Saw „Stayer“ umožňuje pracovat bez dalších měřicích přístrojů, protože jeho základna je označena. Kovová báze je trvanlivá, maximální šířka obrobku, která se hodí na IT-160mm. Hloubka řez 600 mm.Nastavení napětí pily, různé otáčky a sklon přispívá k přesnému řezání polotovarů.
 • Kupper stál má skvělou funkčnost. To nejenže provádí rotaci do určitého úhlu, ale vozík se pohybuje podél pouzdra stachu na vodítku. Tato schopnost vozíku pomáhá zajistit na správném místě obrobku. Detail k řezu. Zůstává pevná, fixovaná odnímatelnými svorkami. Při zpracování materiálu ve svislé rovině je závěs s měřítkem. Obrobek můžete zpracovat ve svislé a horizontální rovině současně. Na tomto stubu můžete dosáhnout požadované hodnoty hloubky propylu, což pomáhá při výrobě dílů s hroty. Průměr obrobku může dosáhnout 150 mm.

Seznam potřebných materiálů a nástrojů pro práci

Udělej Stubby s vlastními rukama není tak obtížné, pokud budete postupovat podle doporučení odborníků. Za prvé, ujistěte se, že materiály připravené pro práci jsou uzemněny

Pro výrobu stuby je důležité zvolit dřevo, které by mělo být sušeno, bez promáčknutí, mít hladký povrch bez jakýchkoliv vad. Není nutné si vybrat plast jako výchozí materiál, protože není silný, a proto může být během práce snadno poškozeno. Nástrojové desky musí mít asi 2 centimetry tlusté

Nástrojové desky musí mít asi 2 centimetry tlusté.

Před zahájením práce byste měli připravit taková zařízení:

 • Pravítko a tužka;
 • Miloslavné slupky;
 • Hoven pro kov;
 • svěrák;
 • Vrták s jinou sadou vrtáků;
 • Euro shurus (potvrzení);
 • Handsman s malými zuby, navržený tak, aby viděl sokl.

Všechny výše uvedené nástroje by měly být dostačující na práci. Mezi dalšími zařízeními mohou používat šestihranný klíč, se kterým bude snazší otočit potvrzení. Před zahájením práce stojí za to připravit jednotlivé prvky pro domácí nástroj

Před pokračováním k popisu pokynů: Jak provést Stubby s vlastními rukama, věnujte pozornost podrobné kontrole výroby dílů do zařízení

Typy rohů

Úhlová dokování a oříznutí soklu se liší v závislosti na typu rohu, rozlišuje: vnitřní, vnější a nestandardní.

Vnitřní roh, jinými slovy, úhel místnosti je menší než 180 °, zpravidla, 90 °. Při ořezávání vnitřního rohu, spodní část stropního pádu vždy provádí nad vrcholem. Nejprve je stále nutné měřit úhel mezi stěnami, pokud je standardní a roven 90 °, pak jsou prkna oříznuta pod úhlem 45 °. Bageta, která je nalepena na pravé straně, musí být poražena vlevo a levý prkno. vpravo.

READ  Jak řezat laminátovou desku dřevní štěpku s puzkou bez čipu

řezat, stropní, plinth

Venkovní úhel nebo vnější dochází méně často, je to více než 180 °, obvykle asi 270 °. V provozu s takovými úhly je vše přesně opak. Okraj soklu, který bude lisován ke stropu, musí být větší než nižší.

Nestandardní úhly. Pod tím nejčastěji znamenají úhly s mírou větší nebo menší než 90 ° a 270 ° Standard, stejně jako různé druhy zaokrouhlení. Tisk v tomto případě se provádí „k oku“ nebo s Markupem na místě. Pozemky se zaoblení se shromažďují z několika malých prvků, z nichž každá je na tahu upravena.

Požadované nástroje

Для обрезки плинтусов используют следующие инструмент:

 • для изделий из пенопласта и всех типов пенополистирола – острый канцелярский нож;
 • для изделий из полиуретана – ножовку по металлу;
 • для изделий из дерева – лобзик (ручной или электрический).

Хотя для резки полиуретановых плинтусов чаще всего применяют ножовку, ее вполне можно провести и с помощью канцелярского ножа – довольно низкая плотность материала позволяет это сделать.

Вместо канцелярского ножа можно взять обычный кухонный. Он обязательно должен:

Для разрезания деревянных плинтусов вместо лобзика можно использовать ножовку по металлу. Но полотно придется взять с самыми мелкими зубцами. Иначе пила будет крошить древесину и застревать в ней во время работы.

Как правильно состыковать плинтуса в углах

Правильно оформленные углы выглядят привлекательно

Typicky, design úhlů, vnitřní i vnější, vybere většinu času. Vzhledem k tomu, že stropní sokty jsou charakterizovány velmi složitou formou, pak jednoduše vezměte a odřízněte je v pravém úhlu není tak jednoduchý. Je nutné odříznout tak, aby se načrtli v rohu bez znatelných slotů. Takže úhly jsou doslova ideální, existuje několik způsobů.

Pomocí Stusla

Stuslo, jako nástroj, je vhodný, pokud rohy uvnitř jsou konjugovány v úhlu 90 stupňů. Nástroj představuje skluz ve formě písmene „P“, obrácený nahoru. Na stěnách žlabu z prutů v různých úhlech. Chcete-li přesně odříznout výzdobou prvek, je umístěn uvnitř žlabu, po kterém je prvek řez za požadovaného úhlu.

Tak vypadá Stuslo. Může být plast, dřevěný nebo kov

Vzhledem k tomu, že sokly se rozlišují komplexní formou, musí být položeny do skluzu tak, aby současně tlačili na dva povrchy. dolní a strana. V závislosti na tom, který úhel je vytvořen, sokl je stisknuto ke dnu a straně nebo na opačný nebo blízký povrch.

Zpravidla jsou úhly oříznuty pod úhlem 45 stupňů. Nejdříve musíte rozhodnout o délce sokra, uvedení určitých značek na něj. Poté je výzdoba prvek položen ve stuchém tak, aby štítek odpovídá maximální délce prvku, po kterém je prvek odříznut. Je také nutné si uvědomit, že levá část podstavce je naskládána na levé straně pahýlku a vpravo. vpravo.

Jak řezat úhel na stropním soklu: správně nainstalujte jej do pahýlka

Stropní plodiny jedna strana připojená ke stropu a druhá ke stěně, takže část, která je připojena ke stropu, naskládané na spodní povrch STUS. Je velmi důležité pevně a spolehlivě držet sokl v procesu řezání, protože jinak je povrch řezu nepravděpodobné uspět hladkým a hladkým. Řezání takhle levou a pravou částí se otevírá buď vnitřní nebo vnější úhel.

Jak řezat úhel na stropním soklu: správně nainstalujte jej do pahýlka

Za prvé, obě části jsou aplikovány na místo upevnění bez lepidla pro monitorování kvality práce. V případě, že úhly se neshodují, jsou opraveny vhodným nástrojem. Výhodou stropních soklů z polystyrenu je, že malé chyby mohou být skryté, plachtění na jejich tmel.

Po konečném ověření se na obou povrchech podstavce aplikuje tenká vrstva speciálního lepidla.

Jak udělat vnitřní roh stropního soklu pomocí STUSL

Technika montáže stropních soklů v rozích je téměř stejný, bez ohledu na to, jaký úhel, vnitřní nebo vnější. Po nanesení lepidla se podstavec lisuje, a to jak ke stěně, tak ke stropu. Samozřejmě, že úsilí musí být řízeno, zejména pokud jsou prvky výzdoby vyrobeny z foamflastu. Kromě toho potřebujete pracovat v rukavicích, tak, aby se nerozdělil povrch soklů, které se snadno dostanou.

READ  Na které hodina může pracovat perforátor

Jak zkrátit podstavec stropu?

Dokončení v domě Dokončovací práce, mnoho vlastníků bydlení čelí problému řezných stropních soklů, zejména jejich rohů. Koneckonců, přitažlivost interiéru závisí na nich. Bez těchto dekorativních prvků, pokoje vypadají nedokončené. Hádejte, jak snížit podkól stropu pomocí čtverce, kovové linie nebo ploché tyče, není obtížné, protože je nutné vydržet rovný úhel.

Ale v dokončovacích prací vyžaduje oříznutí soklů a pod jinými úhly, například 40 stupňů. Proto je instalace těchto plastových prvků spojena s určitými obtížemi. Chcete-li učinit příslušný úhel, musíte být velmi pozorný. Jedním z problémů je řezný strop sokl v rozích s dalšími akcimi.

V soklové výrobě se používají následující materiály:

 • Dřevo. Strom je považován za nejvíce časově náročné pro zpracování materiálu. Dřevěné sokly jsou řezány s truhlářem.
 • Extrudovaná expandovaná polystyrenová pěna. Dokončovací materiál s vysokou hustotou. Neabsorbuje vlhkost. Při spalování jedovatých látek není zvýrazněno. Je velmi těžké to zvládnout, ale snadno se rozřezat. Chcete-li to udělat, jen truhlář.
 • Styrenofoam. To je křehké, nejlevnější a snadno zpracovaný materiál. Jeho křehkost není nevýhodou, protože sokly jsou pod nejvíce stropní a mechanické dopady nejsou hrozné. Pěna z pěny řeze stropní podstavec může být bez jakéhokoliv úsilí.
 • Polyuretan. Představuje plasticitu a flexibilitu. Díky těmto vlastnostem se používá na nerovném povrchu. Má vodu odpuzující vlastnosti a odolné vůči teplotním rozdílům.
 • Polychlorvinyl. Komplikované v montáži materiálu v důsledku zvýšené tuhosti. Výrobci nabízejí různé typy povrchových úprav: imitace kamene, kovů, dřeva a rovnoměrného malby. V chladu se stává křehký.

Dekorativní prvky z hliníku ne méně atraktivní pod stropem. Opravdové zpracování a řezání kovů je mnohem složitější než materiály z navrhovaného seznamu. Zvýšená poptávka z hliníkových soklů je způsobena tím, že jsou kabelové kanály, ve kterých je vhodné skrýt elektroinstalace a kabely

Stejně důležité je estetika, nereagující na agresivní prostředí a detergentní chemikálie

Řezání stropu sokl z hliníku s kovem s kovem. Aby nedošlo k porušení plátna, ponížující pohyby musí být hladká a jednotná.

Bez ohledu na materiál výroby, stropní sokty lze považovat za nejlepší řešení pro vytvoření jedinečného interiéru. Jsou namontovány na nejsložitější oblasti, která je kloubní stěna a strop. Ten, kdo ví, jak vyříznout roh na stropním soklu, rychle učiní interiér pokoje dokončeno, což mu dá větší atraktivitu. S těmito prvky můžete částečně skrýt malé vady.

Řezný nástroj je zvolen v závislosti na materiálu a potřebných úhlech. V místnostech standardních forem s dokonale hladkými stěnami a stropy se Steuslo používá k řezání koutů stropního soklu. Dřevo se shromažďuje obvyklou truhlářskou hacksaw a pro jiné materiály, které byste měli koupit puzuli. Můžete také použít kovovou hacksaw. Pro ruční montážní úhly budou vyžadovány další nástroje: pravítko, čtverec, doprava, tužka.

Použité nástroje

Za prvé, jak snížit stropní sokl polymerů nebo dřeva, jak to udělat správně a rychle. В этом случае для работы потребуются 2 орудия труда — стусло и режущий инструмент.

Než řezací sokty?

Pokud jde o druhou, volba závisí na podstavci materiálu:

 • Výrobky vyrobené z pěny (veškerý polystyren) zahrnují použití akutního čerpacího nože;
 • Polyuretanové sokly jsou obvykle řezané kovovou pilou;
 • Strom vyžaduje „aktivní“ protokoly nebo pila.

Druhý potenciální nástroj pro polyuretan je stejný papírový nůž. Důvodem je poměrně nízká hustota materiálu. Další alternativou. akutně kompatibilní kuchyňský nůž. Zvláštní požadavek na to. není příliš tlustý čepel.

Možná náhrada Lobzik pro dřevo. Handsman pro kov. Optimálně plátno mající nejmenší zuby. V opačném případě bude přístroj uvízl v materiálu a v takových podmínkách je velmi obtížné provést bezvadné.

Stuslo a jeho nezávislá výroba

STUSLO. druhý povinný nástroj pro práci s sokly.

Co to je?

Ne každý může vědět, co to představuje. Toto je zařízení, které umožňuje snížit všechny sochory v různých úhlech (45-90 °). Jedná se o skluz sestávající ze dna a dvou stran, které dělaly sloty pro nástroje. Materiál je umístěn na spodní straně a knoflíky jsou vloženy do štěrbin (nůž a t. D.). Po řezání baget s ním se získají téměř dokonalé polotovary.

STUSLO. potřeba ořezávání některých soklů, protože pro spoje prvků je vyžadován úhel 45 °. V opačném případě se spojení částí nebude fungovat: nebo bude mezi sousedními sokly rozdíly, nebo budou prostě muset znovu snížit, protože nebude možné dokovat sousední produkty, bude to nemožné.

READ  Jak řezat kovový kout do 45 stupňů

Ano, zbývající otvor může být maskován jakýmkoliv složením. Tato možnost však stále není nejlepší. Souhrn se brzy změní barvu a tato nesrovnalost bude velmi patrný. Nicméně, i zde existuje výjimka.

Jak udělat Stuslo?

Pro self-dělat to bude nutné najít desku s délkou o metr nebo více, nebo list překližky (dřevěný sporák). Stále je třeba připravit:

 • Z vybraného materiálu jsou 3 díly odříznuty od 200 do 250 mm široké, délka je 300 mm (400, 500 mm). S pomocí samočinných vzorků jsou spojeny ve formě písmene „P“.
 • Použití vozidla, na horních částech bočních stěnách, aby značky odpovídající úhlu 45 ° (v případě potřeby, pak 90 °).
 • Pak si vezměte hacksaw, která řezá díry takovým způsobem, že drážky dosáhly dna nástroje.

Dokončené díry jsou vymazány Rashpilem, takže mohou svobodně vstoupit na skládačku nebo pila.

Stropní plechová řezná technologie

Pro rychlou a kvalitní práci musíte vybrat nástroj podle podložky materiálu a vybrat způsob řezání. Pokud máte pahýl, pak nebudou v procesu žádné zvláštní potíže. Pokud tomu tak není, pak existují dvě možnosti: řezání vzoru a měření na stropě nebo vytvořit tento nástroj.

Funkce řezací stropní sokty ve stubu

Práce s tímto přístrojem je nutná velmi opatrná, aby nedošlo k vyhodit nástroj a nenechávejte. V procesu dodržujte následující pokyny:

  Opravit bagetu v hloupém takovém způsobu, jak je plánováno umístit na zeď. Strana, která bude lisována ke stropu na pahýlku, musí být bezproblémové do boční stěny.

Při řezání a závěsných výrobcích z pěny a polyuretanu nezapomeňte, že tyto materiály se rozpadají a tlačily, protože nástroje musí být dostatečně ostré a silný mechanický dopad na ně je nežádoucí.

Technika řezání stropní sokty pomocí šablony

Tato metoda může být použita, pokud máte hladké úhly a je nutné oříznout bagetu přesně 45 stupňů. Pro toto, před řezáním stropního soklu v rozích, musíte nakreslit stál na tlustém papíře. Provádíme dva paralelní linky a oslavujeme úhly pod potřebnými stupni pomocí přepravy.

Pole umístíme v tomto případě stejným způsobem jako na tradičním stubu. Všimněte si, že je nutné snížit sokl, udržet nástroj v přísně vertikální poloze.

PRAVIDLA ŘÍZENÍ SKUPINY NA ZAŘÍZENÍ

Tato metoda se používá pro řezání soklu v případech, kdy není stouchouch, ani detaily, ze kterých lze provést.

Chcete-li to udělat, učinit značení na zdi v tomto pořadí:

  Aplikujte bagetu do úhlu k upevňovacímu prvku.

Provádění řezání tímto způsobem je důležité přesně provést všechny linky a značky. Chyba i v několika milimetrech způsobí vytvoření mezery. Tento způsob je vhodný pro řezání a poprášení vnitřního a vnějšího podstavce stropu.

Způsob řezání podstavce stropu bez stuby

Chcete-li pečlivě učenky v innerchorech, můžete udělat bez stuby.

  Ukončete koncovou část bagety do listu papíru a dodávejte konvexní boční okruh. Je výhodnější používat malý segment soklu (pokud je).

STUSLO PRO PLINTHS

Carcentry Stub. Jedná se o zařízení pro řezání pod určitým sklonem. Používá se s pilou. V zásadě můžete učinit tvrdohlavý na vlastní pěst, sbírat průvodce z desky a dělat řezy ve stěnách. Existují také různé modely v hodnotě od 15 do několika set dolarů. Liší se ve schopnostech, materiálech, i když se všichni nazývají „stuslo“. Profesionální modely jsou prováděny na základě dobrých hacksaws, mají měřítko, která vám umožní vystavovat viděl, jak by mělo. S takovým nástrojem není problém nastavit jakýkoliv požadovaný úhel řezání, aby správně snížil sokl pro dokonalou dokování.

Profesionální truhlářství Stuslo. široký nástroj

Nejjednodušší pahýl je plastový profil ve tvaru p-ve tvaru, ve kterých jsou vytvořeny štěrbiny. Tyto sloty se používají jako vodítko pro hacksaw. Nedovolují, aby se plátno odchýlil. V jakékoli verzi jsou dvě řezy. přímé a pod 45 stupňů. Někteří mohou mít pár dalších možností.

Jak udržet sokl do 45 stupňů? Jeden způsob, jak použít pahýl

Někdy Hacksaw přichází v sadě, někdy ne. Obvykle ty, které jsou zahrnuty, ne příliš dobré. Můžete použít jakoukoliv hacksaw, vyzvednout hadřík pro materiál, který je plánován na řez. Je důležité, aby se plátno pohybovaly volně ve slotech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS