Jak řezat textolit doma

Jak řezat 10 mm Tekstolit

Textolit je elektroizolační materiál na bázi tkaniny a epoxidové nebo jiné tvrdé pryskyřice. Používá se pro kluzná ložiska, ozubená kola a další součásti, jakož i v elektronice a radiotechnice.

K výrobě požadovaných dílů lze použít laser, frézování a řezání závitů frézou. Textolit má zvláštní vlastnosti, které musí řemeslník znát.

Chcete-li si objednat vysoce kvalitní zpracování textolitu a získat svou objednávku přesně na čas, obraťte se na odborníky z řezacího centra Minsk.

Textolit

Elektrická deska. Jedná se o laminát vyrobený lisováním bavlněných tkanin za tepla. Tyto tkaniny jsou impregnovány termosetovou pryskyřicí na bázi fenolformaldehydové pryskyřice. Vysoká pevnost v tlaku a vysoká rázová houževnatost desky. Tyto vlastnosti jsou jí vlastní, protože bavlněné tkaniny používané k její výrobě lze podrobit různým mechanickým úpravám.

Materiál lze vrtat, lisovat, řezat a je široce používán při výrobě různých dílů, zejména těch, které jsou vystaveny střídavému mechanickému a elektrickému zatížení. Často se používá pro díly, které jsou vystaveny tření (pouzdra, vačky atd.). Д.). Používá se také jako izolační materiál pro provoz na vzduchu při normální relativní vlhkosti a frekvenci proudu 50 Hz a v transformátorovém oleji. Náhradní díly mohou dlouhodobě pracovat při teplotách mezi 65 a 105 stupni Celsia.

Textolit třídy A. Má vysoké elektroizolační vlastnosti a nejčastěji se používá jako izolační materiál. Textolit třídy B je podobný textolitu třídy A, ale má lepší mechanické vlastnosti. Textolit typu B je nejčastěji používaným stavebním materiálem.

Strukturní textolit. Jedná se o laminovaný lisovaný materiál. Skládá se z několika vrstev bavlněné tkaniny, která je impregnována termosetovým pojivem. Obvykle krezolový aldehyd, xylenový aldehyd, fenolová aldehydová pryskyřice nebo pryskyřice ze směsi fenolů.

READ  Jak řezat díru pod dřezem v keramaru

Čím můžete zpracovávat textolit?

Řezání textolitu a laminátů se provádí rychlořeznými noži z oceli P9 a P18 s tvrdostí Rc=62-64 nebo hroty z tvrdých slitin BK-ZM. Jejich použití umožňuje vysoké řezné rychlosti 180 až 3000 m/min pro lamináty a sklovláknité desky a 90 až 150 m/min pro sklovláknité desky.

řezat, textolit, doma

Textolit na bázi azbestových tkanin z hydrosilikátových minerálních vláken prokládaných viskózovými nebo bavlněnými vlákny. Díky svým dobrým třecím vlastnostem se používají k výrobě brzdových, spojkových a těsnicích dílů pro použití při zvýšených teplotách.

Užitečné tipy pro řezání textolitu

Řezání textolitu v domácích podmínkách se často provádí pomocí různých improvizovaných nástrojů, ale mnozí se při provádění těchto metod dopouštějí chyb. Abyste se vyhnuli chybám a opakování práce, doporučujeme následující tipy:

Pomocí uvedených metod a při dodržení našich doporučení můžete konstrukci vždy správně a napoprvé rozřezat na díly.

Řezání pomocí deskové pily

Vhodnější nástroj pro řezání desek a lisovaných materiálů různých tlouštěk. Řezy jsou přesné a lze vyrazit více dílů.

Profesionální stroje se používají pro průmyslové účely.

Jsou malé a lehké (do 20 kg) a snadno se montují. V případě potřeby lze stroj vyjmout a přemístit. Vhodné pro podélný řez až do hloubky 8 cm. Pomocí kotoučové pily s prodlouženým pracovním stolem je možné řezat stolní desku i doma.

Stroje pro domácnost se obvykle používají doma.

Je výhodnější než domácí řezačka, protože dokáže řezat nejen podélné, ale i příčné čáry. Maximální hloubka řezu je 9 cm. Práce je nutné přesně označit a dodržovat bezpečnostní opatření.

Univerzální řezačka

Víceúčelová fréza má mnoho různých názvů. Má mnoho výrobců. Když jsme si koupili naše nářadí, jedním z předních výrobců byla společnost Bosch.

Nástroj není levný. Ale jakmile si ho jednou koupíte, už se neobejdete bez něčeho jiného.

READ  Jak řezat dlaždice bez plastových řezů s vlastními rukama

Fréza na rozdíl od všech ostatních nástrojů kmitá.

Používáme především dva základní typy pilníků: široké. 25 mm40 mm a úzké. 10 mm20 mm.

Velmi často je nutné řezat PVC panel na místě. Lze často vyrobit pouze pomocí frézy Bosch. Žádný jiný nástroj se nedostane do obtížných míst.

hořák zjednodušuje a urychluje práci. Stěnové panely lze řezat podélně i příčně. Je možné odříznout i horní nebo spodní vrstvu panelu.

Mluvte o nevýhodách. Cena nástrojů a spotřebního materiálu je mimo tabulky. Například pilový kotouč stojí 100 pencí a řezací kotouč 800 pencí. Pilové kotouče se rychle opotřebovávají.

Možnosti malování

Jak natírat OSB desky zvenčí? Práci lze provést některou z výše uvedených metod:

  • S postřikovačem nebo pistolí na barvu. Tato metoda je účinná pro rovný a pevný povrch. Malování s tímto zařízením je rychlé, ale zvyšuje spotřebu barvy. Stroje jsou také drahé. Lze jej používat pouze za klidného počasí s respirátorem.
  • Se štětci. Varianta je náročná na práci, zabere hodně času.
  • Malování pomocí malířských válečků. Pro urychlení procesu se používají válečky. S tímto nástrojem lze rychle a dokonale renovovat velké plochy. Použitelné pro různé konzistence.

Efektivní řezání polystyrenu pomocí doma vyrobeného provázku

Existuje mnoho způsobů řezání polystyrenu.

Důležité je však nejen to, aby se práce podařila, ale také to, aby byl okraj hladký, aby se materiál nerozpadl. Nejlepší nástavec. Stříhání strun. Toto zařízení si můžete vyrobit sami doma.

Výrobní proces vyžaduje pozornost, nejsou potřeba žádné speciální dovednosti.

Zakřivené řezy jsou velmi oblíbené, takže k jejich provedení potřebujete tepelnou frézu. Řezným nástrojem je nichromová šňůra připevněná k rukojeti. V některých případech však speciální frézu nepotřebujete.

řezat, textolit, doma

Na začátku se budoucí úsek vyznačí tužkou. Poté je třeba na linii sečení připevnit pravítko a použít nůž na plech.

READ  Jak snížit sklo doma

Není třeba se snažit čepel úplně rozříznout. Poté otočte desku dnem vzhůru a dokončete řez. Poté proveďte řez ručně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS