Jak řezat čtvercovou otvor v kovu

Jak udělat čtvercovou díru ve stromu?

Podle vlastního konstrukčního zařízení je zařízení pro vrtání čtvercových otvorů rychlejší řezačku a ne vrták. Ale ruské mistři jsou důvěrnější odkazovat se na jeho vrták, dobře, výrobci volají výrobek konkrétně.

Podle kinematiky, v koordinaci, s jakou se pohyb tohoto zařízení vyskytuje, samozřejmě, řezání zpracovávaného materiálu je pouze prostředkem bočního povrchu a přesněji. 4 takové povrchy. Tato metoda není charakteristická pro vrtačku, ale pro řezačku. Ale rotační pohyby nestačí k vrtání vysoce kvalitních a rovy čtvercových otvorů. Frézovací fréza by se nemělo jen točit a dělat kyvné pohyby. také kolem osy.

Принципиально и то, что вращение и покачивание должны быть ориентированы во взаимно обратные стороны.

S jakou rychlostní vrták se točí, můžete zjistit pouze na základě vlastností elektrického vrtáku nebo jiných nástrojů, které jsou plánovány na práci. Je však nutné vzít v úvahu, že vrtání čtvercové díry nedochází velmi rychle, a výkon bude nízký.

První trojúhelníkový vzestup k získání čtvercové díry nestačí. je nutné, aby se drážky byly použity na vrtáku, které budou prováděny s vrtací vnitřní. Konkrétně, z tohoto důvodu 3 polo-eliptické kruhy jsou na povrchu vrtáku řezány.

Kvůli tomuto okamžiku setrvačných fréz se sníží, miniaturuje zatížení vřetena, čímž se jedná o zvýšení řezných schopností trysky.

Jak vrhnout Kalenny Steel doma pravidelným vrtačkem

Обычную сталь или любой другой металл сверлить несложно, для этого применяются стандартные сверла из быстрорежущего материала. Další věc je vrtání oceli Kalena: zde musíte tvrdě pracovat. Po vytvrzení, obrobek získává mimořádnou sílu a otázka vzniká, jak vyvrátit díru v kmenovém kleci, protože obyčejný vrták v tomto případě již může pomoci.

Odborníci doporučují detailní otvory, dokud nedošlo k kalení. Stále se můžete pokusit pustit ocel, pak provést vrtání a opětovným materiálem. Pokud je ekonomicky odůvodněná a technicky ACTUA, je nutné tak učinit, ale v některých případech je prostě nemožné dělat jinak, jak začít přijímat kanál na již temperovaném povrchu.

Existuje několik způsobů, jak vrtat v kmenových kovových otvorech jakéhokoliv průměru. Tyto metody s velkým úspěchem mohou být implementovány jak ve výrobě, tak v domácím workshopu.

Drill Hole v Kalena Steel

Распространение вопроса, как просверлить каленую сталь можно связать с тем, что при применении обычной технологии инструмент быстро затупляется и приходит в непригодность. Proto je nutné věnovat pozornost zvláštnostem vrtání slitiny Kalenoe. Mezi vlastnostmi technologie jsme si všimli následující body:

 • Je třeba správně připravit kalenny.
 • V některých případech je vyžadován speciální nástroj.
 • Používá se chladicí tekutina.

V případě potřeby můžete vytvořit vrták pro kalenou oceli s vlastními rukama, pro které jsou vyžadovány určité vybavení a dovednosti. Ve většině případů se však uplatňují možnosti nákupu, protože může být lepší vyrovnat se s úkolem při řezání kalené oceli.

Při vrtání

Zohlednění technologie má poměrně velký počet funkcí, které je třeba zvážit. Kalentované kovové vrtání se provádí s přihlédnutím k následujícím bodům:

 • Před opracováním by měla být věnována pozornost povrchové tvrdosti. Tento parametr využívá volbu nejvhodnějšího vrtáku. Определить твердость можно при применении самых различных технологий.
 • Během vrtání vyniká velké množství tepla. Proto je rychlé opotřebení špičkové hrany. V tomto ohledu, v mnoha případech je řezná kapalina dodávána do řezné zóny.
 • Při řezání hardwaru čas od času musí ostříhat řezací okraj. To využívá konvenční bruskový stroj nebo speciální nástroj. Jako abrazivní, výhradně kruh s diamantovým stříkáním.
READ  Jak řezat laminované dřevo-štípané sporák s JIB bez čipu

Existují různé způsoby řezání oceli Kalenna. Některé z nich významně zjednodušují zpracování. Pouze při zohlednění všech nuancí můžete zlepšit kvalitu získaného díry.

Užitečné recepce při vrtání

Nejrůznější technologie lze aplikovat na práci s ocelí Kalena. Nejběžnější technologie jsou charakterizovány následujícími znaky:

 • Povrchová úprava kyselinou. Tato technologie je charakterizována dlouhodobým použitím, protože snížení tvrdosti povrchu vyžaduje poměrně velké množství času. Síra, chlor nebo jiné kyseliny mohou být použity k leptání. Postup stanoví vytváření fibrary, která bude obsahovat aplikovanou látku v řezné zóně. Po dlouhé expozici se kov stane měkčí, bude možné provádět vrtání při použití obvyklé verze provedení.
 • Pro dosažení cíle můžete použít svařovací stroj. Při vystavení vysokým teplotám se kov stává měkčí, což značně zjednodušuje postupy.
 • Nejčastěji používaná speciální vrtačka. V prodeji jsou možnosti provádění, které mohou být použity pro aktivní zpracování oceli. S jejich výrobou se používá kov se zvýšenou odolností vůči opotřebení a vystavení vysoké teplotě. Složitost výroby a některé jiné momenty určují skutečnost, že náklady na speciální nástroj je poměrně vysoká.

Kromě toho je překladatel často zakoupen k dosažení svého cíle. S ním můžete udělat malou díru, která zjednoduší další vrtání.

Vlastnosti použití vrtáků pro čtvercové díry

Standardní vrtačky wattů, navržených pro vrtání čtvercových otvorů v kovu, vyrobené z oceli U8. Vypracování kalení se vyrábí až do tvrdosti nástrojů v rozmezí od HRC 52 až HRC 56. V závažných provozních podmínkách, nástroje z dopovaného oceli X12. Tvrdost materiálu se liší od HRC 56 až HRC 60.

Nejdůležitějším znakem použití těchto vrtáků pro čtvercové díry ve výrobě a v každodenním životě je potřeba použít další zařízení pro upevnění nástrojů a pohybující se pracovní části podle trajektorie popsaných výše.

Co se používá ve výrobě

Pro upevnění vrtáků pro čtvercové otvory v kovech na strojích se používají speciální adaptéry. Skládají se z:

 • skříně;
 • Převodové korunky;
 • Adaptéry pro hlavní vřetena;
 • hnací kola;
 • převodovky;
 • kyvné pouzdra.

řezat, čtvercovou, otvor, kovu

Obrázek: Square Hole Vrtání v kovu na stroji

Co se používá v každodenním životě

Při použití vrtácích vrtáků pro čtvercové otvory jsou upevněny pomocí speciálního rámce. Jsou spojeny s kazetami kardanových přenosů. Chcete-li to provést, použijte speciální adaptéry skládající se z:

Obrázek: Princip získání náměstí díry uatsa vrtáky doma pomocí konvenčních vrtáků

Móda, jak řezat hladký kovový kruh s úhlovou bruskou

Řez hladký kruh z plechu může být použito úhlové brusky (úhlové broušení). Pro lepší nedávné však bude vyžadováno zařízení, které je snadné, aby se s vlastními rukama.

V této recenzi autor zobrazuje dva způsoby, jak snížit hladký kovový kruh s úhlovou bruskou.

Pro první cestu bude nutné vytvořit jednoduchý soustruh s magnetem pro rohové broušení.

Doporučujeme čtení: Domácí stroj z úhlové brusky pro řezání kovových polotovarů.

Hlavní fáze práce

Nejprve je nutné udělat držák pro úhlovou brusku. Chcete-li to udělat, autor odřízne dva kovové desky, vrtá otvory v nich a je připojen ke šroubům k pouzdru převodovky.

Poté bude nutné odříznout jinou desku a přivítat ji do prvních dvou desek.

Vedle výsledné montáže autor svařuje ocelový proužek, jehož konec upevňuje k pouzdru rohového brusku pomocí svorky.

K upevnění úhlové brusky (ve středu horní desky) bude nutné přivítat šroub.

V další fázi autor odřízne kus kulaté trubky. Na trubce musíte dát na objímku (z potrubí většího průměru) s upevňovacím šroubem a konce na privarové matice. K rukávu, autor svařuje dva kusy trubky.

READ  Zlomený nástroj v důsledcích zubů

Dále musíte udělat další rukáv se zámkem. Musí být svařeno do kulatého magnetu (můžete odstranit ze starého reproduktoru).

Pak můžete začít montážní přípravek. Pro pohodlí autor šroubuje rukojeť z úhlové brusky do trubky. Nainstalujte stojan na plech, nastavte požadovanou velikost a můžete řezat kruh.

Proces výroby soustružnické plošiny

Existuje také druhý způsob, jak hladce odříznout kruh. Pro tento účel se použije dříve vyrobený regál a bude také nutné provést soustružnické plošiny.

Za prvé, autor odřízne kus kulaté tloušťky trubky, která musí být lisována a řezána dvě ložiska.

Poté bude muset být nutný kus trubky s ložisky na čtvercovou desku. V desce je třeba vrtat čtyři montážní otvory.

Výsledná základna soustružnické plošiny Autorka upevňuje na pracovníkenku s šrouby.

Dále autor rozebírá druhý kulatý magnet. Na kovovou desku je nutné svařovat kus ocelového zaokrouhlení, jehož průměr se rovný vnitřnímu průměru ložiska v trubce.

Pak musí být samotný magnet přilepen zpět na desku (autor používá k tomu lapač sušení).

Kovový list autor Řezá kruh. Magnet s kovovou tyčí je instalován ve středu. Poté, na kruhu, které potřebujete k boji proti čtyřem segmentům profilového potrubí.

V každém segmentu profilu musíte vyvrátit jednu otvor, a pak uvítat matice.

V ořechech se autor stočí šrouby. Pak jsou kousky kulatého pruhu svařeny ke šroubům klobouky (můžete použít kusy čtverce). Vložte délku profilu menšího průměru a upevněte je.

Rotační plošina je připojena k základně přišroubované na stůl. Shora autor dává plech a pak nastaví stojanu s úhlovým mozkou.

Přečtěte si více o tom, jak snížit hladký kovový kruh s úhlovou bruskou, můžete vidět video níže.

Vrták watts

Existuje způsob, jak vrtat čtvercový otvor na vyvrtávacím stroji vybaveném speciálním zařízením. Metoda je založena na použití vrtáku UATSA, jejíž forma v sekci odpovídá trojúhelníkovému relomu.

Pokud se tento mazaný trojúhelník otáčí kolem jeho centra, zatímco centrum se pohybuje podél jeho kruhové trajektorie, pak vrcholy trojúhelníku při pohybu bude kreslit téměř čtverec. Pouze úhly budou mírně zaokrouhleny. Musí být léčeni souborem. Watts Drill může být instalován na soustruhu a vrtacích čtvercových otvorech v detailech jakékoliv tloušťky. Pouze mezi kazetou stroje a vrtačkou musí být instalovány speciální zařízení.

Princip akce a design trojúhelník relo

Trojúhelník relo je plochý geometrický tvar. Je tvořen při připojování vrcholů rovnostranného trojúhelného oblouku kruhů, prováděných z každého vrcholu stejného trojúhelníku.

Zvláštnost trojúhelníku relo je, že při provádění houpajícího pohybu jeho vrcholů popisují trajektorii téměř dokonalého čtverce.

Jedinou nevýhodou této rotace trojúhelníku je relo, je to malé zaoblení v rozích čtverce.

Je-li nutné získat čtvercový otvor s vnitřními úhly o 90 stupňů, bude muset zdokonalovat. To lze provést ručně pomocí souborů a rashpiles nebo na drážkových strojích.

Postup pro provádění práce

Mnozí již hádali, co je přibližný seznam prací, jakmile zjistí, že nástroj potřebný k práci.

Myšlenka je následující. V obrobku jsou obdélníkové řezy vytvořeny podélně, šířka odpovídající strany vzorku. Hloubka je vybrána s přihlédnutím k velikosti obrobku, takže střed budoucích čtverců se shoduje s osou válcového sochoru.

Pak byl horní část řezu instalován kovový propojek, který bude muset být muset být pohlten.

Chcete-li poskytnout produkt produktu, měl by být zpracován po svařování na soustruhu.

Tak pokračujte do praxe.

Krok. formace řezání

Dělat velikost velikosti scény čtverce

Pro řezání je lepší použít řezný disk. To výrazně urychluje práci. Nezapomeňte na olej.

Změňte disk na frézování, protože je zapotřebí správná geometrie čtvercového otvoru.

READ  Jak řezat bagetu pro strie stropy

Krok. tvoří propojku

Do pokračování umístíme čtvercovou tyč. Používáme kovový propojek shora. Jako druhý, použijte segment podobné tyče.

S pomocí vobustitelného upevnění připraveného pro svařování.

Krok. svařování a primární zpracování

Jumper popadl pár bodů a odstranit zice. Docela Cook Design.

Tak, aby nemyslel, žíhací svařovací švy.

Krok. otočení na toach

Pro zpracování použité řezačky VK-8. Vykazující obrobek. Pro to jsem musel zacházet s malým souborem.

Переворачиваем изделие. Выставляем и торцуем заготовку.

Как согнуть профильную трубу?

Гнутая профильная труба – обязательный элемент в конструкции беседок, навесов, теплиц, заборов, даже гаражей. Při stavbě střech budov se používají silnostěnné profily s velkými průřezy. To, jak dobře je profil ohnutý, určuje, zda je konstrukce pevná a vypadá tak dobře, jak by měla.

Vrtání do kovu. 7 triků. To vám pomůže

Vrtání do kovu sice není často potřeba, ale znalost těchto pravidel vám tento proces značně usnadní a ušetří spoustu času.

První tip se může zdát triviální, ale neměl by být ignorován.

jeden.Bod jádrového vrtání

Kov musí být před vrtáním ohoblován. Je to nutné, aby vrták neujížděl do stran. Čím silněji taháte, tím méně se vrták drží.

2.Otáčky a průměry vrtáků

Chemie o průměru vrtáku by měly být vyvrtány dražší zatáčky. Takže vrtání méně přestávek. Toto pravidlo funguje téměř vždy.

3.Chladný vrták

Použijte šum(Chladicí kapaliny). olej, emulze. Pokud neexistuje speciální chladivo, pak můžete použít a obyčejná voda je lepší než nic. Zvláště v případě, že hloubka vrtání je velká a vrtá se značně zahřívá.

4.Sharery

Sledujte ostříhaného vrtáku, pokud je publikován s pískáním zvuku při řízení. to znamená, že je vybledlé.

Nemá smysl pokračovat v vrtání. takže se nakonec zkazíte vrták. Preaktive a pokračovat.

5.Označení

Štítek je užitečný jak při vrtání přes a hluché otvory.

Při vrtání hluchých otvorů je pro nás snazší ovládat hloubku vrtání.

Při vrtání přes otvory. můžeme vidět, kdy moment vrtáku výstupu (nebezpečný a důležitý bod!)

Udělejte značku na vrtáku může být značka nebo páska. Nebo. pokud je na stroji omezovač, nastavte požadovanou hloubku.Štítek vám umožní pochopit, kolik to zůstane „výstupem“ a nevrátí položku hlubší, než potřebujete.

Opravte detail

Není-li to hotovo, přesnost vrtání se sníží, zejména s malou hmotností, a bude pravděpodobnost, že „snatch“ vrták a část „vyhrává“, a to je fraum a zkažený.

7.Ovládejte výstup vrtáku

Při vrtání v malých průměrech jsme alespoň bobtna na „výstup“, přinejmenším riziko rozbití vrtáku. Jako maximum. dostat se off-in a snížit z fragmentů létajících vrtáků. Řezy jsou těžce a odstranit vrtačku, pak dokonce potěšení.

Bít takový fragment v očích může způsobit ztrátu vidění!Proto je vždy nutné pracovat v brýlích!

Při vrtání vrtáku s relativně velkými průměry (od 8 do 10 mm) a výše. buďte opatrní. Existuje riziko rozbít ruce.Tak!

Za prvé: Doporučuje se vrtat na nízkých otáčkách.Za druhé: být obzvláště upravený v době výstupu vrtáku z vnější strany části. Drill může „jíst“. Pokud není opatrný, pak úsilí z rotace může prolomit ruku. To není vtip!

Doufám, že tyto informace byly pro vás zajímavé.

Naši čtenáři se také líbili tyto články:

Jak zacházet s těžkou dostupností? Co dělat, pokud není brusný kruh pro vrtačku?Co dělat. Tak, že vrták se nezapne v vrtáku kazety nebo šroubovák?Jako vrták na 10 mm vrtací otvor 12 mm?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS