Jak řezat v dlaždičním čtvercovém díře

Nejlepší způsoby vrtání dlaždic

Existuje pět základních způsobů, jak vyvrátí otvory, které budeme popisovat více. Takže vrtání se provádí pomocí:

 • Speciální vrtačky pro Kafel. Určeno pro malé otvory. Tyto vrtačky nemají řezbářství, tip má špičatý útok. Tipy jsou tetrahedrální, ale při vypouštění určitých potíží vznikají. Tyto vrtačky fungují perfektně s mozaikou a sklem;
 • Schverl na betonu s vítězným hrotem. Na skladě je prakticky každý majitel, můžete uložit na nákup. Pokud nemá karbidový útok, bude vhodný, stačí přetáhnout konec, což mu dává formu pravidelného vrtáku;
 • Samolesy s lm tipem (blecha). Slouží k provádění otvorů ve stěně dlaždice, která je charakterizována nějakou měkkostí. Self.ive s tipem LM se do něj prostě přišroubuje. Chcete-li získat jednu otvor, musíte použít 2-3 takové samo-lisování;
 • Kurova pro zásuvku s diamantovým postřikem. Vhodné pro velké a malé průměry, za trubek, zásuvky, spínače. Různé s přísně pevným průměrem, minimálně 5 mm Ale stojí za to, protože mají dostatečně dlouhý život. Velmi často používané k vrtání porcelánového kameniny.
 • Kruhové vrtačky. balerinky. Vodicí vrtáku ve středu má ostrý hrot a tyč je vybaven pohyblivou frézou. Díky tomu je jakýkoliv průměr nakonfigurován a není třeba nakupovat korunky pro různé velikosti. Náklady od 300 do 500. Pomocí balerína je snadné provádět díru v centrální části dlaždice.

Bez ohledu pozdě, jakým používáte, hlavní věc nezapomeňte vypnout režim šoku na elektrické nářadí a instalaci pro minimální otáčky, jinak jsou garantovány čipy.

Malé otvory (4-12 mm)

Vyřešit tyto problémy, používané výhradně vrtačky pro dlaždice malého průměru, ale ne stejný design. Potřeba vrtáku, peurator nebo elektrický šroubovák s nastavitelnými otáčkami.

Technologie se ve skutečnosti skládá ze dvou fází. Zpočátku je díra v dlaždice vytvořena na malých revolucích;. Pak jel na požadovanou hloubku stěny nebo podlahy potěru.

Bez ohledu na konstrukci, před zahájením práce je nutné zkontrolovat ostření řezných okrajů vrtáku. Glazovaná lesklá dlažba je nepohodlná, aby umístila tužku, značku, takže povrch obkládání v požadovaných místech je obvykle utěsněn leukoplastickou nebo malířskou páskou.

Vrták „kopí“

Průmysl produkuje dva typy takových snap, což vám umožní rychle vyvrátit dlaždici v koupelně s minimálními opravami rozpočtového toku:

  Spear dvoupatrový. válcový stopek, hrot z pevné slitiny vK8 (karbid wolframu s 8% m kobaltem);

Dvoubarevný vrták ve tvaru kopí.

Spear Tweeted Drill.

Dvoubodový vrták může být naostřen jako řezné hrany. Zařízení je levné (průměr 6 mm od 60), velmi rychle vyvrtejte. Четырехлопастное копье невозможно затачивать вручную, стоит оно дороже предыдущего варианта (диаметр 5 мм от 170 ). Ve skutečnosti se jedná o jednorázový drahý nástroj.

Oba typy válce nevyhovují betonové / cihlové zdi. Po získání otvoru v dlaždice bude vrták nahrazen standardním bobule pro peurator nebo analog pro šokovací vrták s válcovým ocasem.

Spear tip je dostatečně ostrý, takže můžete udělat bez sklonu. Stačí nainstalovat nástroj na místo, mírně zasáhnout na zadní straně vrtáku, elektrický šroubovák s volnou rukou.

Vrták nebo vrták s vítězným hrotem

Tipy BERA pro peuorator a vrták pro vrtání jsou vyrobeny z materiálu karbidu. vítězství, tj. Slitina VK4. VK10. Forma řezné části je však určena pro rychlé, úhledné ničení homogenních konstrukčních materiálů. beton, cihly.

Vrták a chyba s tipem z vítězné slitiny

Aby nedošlo k poškození keramické dlaždice, musí být vrtání vyrobeno bez nárazu, na otočení 800. 900 ot / min, s výhodou nový, nepoužívá hnědou / vrták. Tato metoda je vhodná pouze pro konvenční keramiku, není vhodný pro porcelánové kameniny, protože vrtačka je zpočátku spíše hloupá a vrtá porcelánové kameniny v režimu nepříznivého.

Toto je jediná možnost vrtání jedním nástrojem bez změny vrtáku. Po průchodu dlaždice se rozměru nebo vrtáky přepne do režimu šoku.

Bez ohledu na průměr BORA, hrot zařízení vždy sklouzne přes prosklené dlaždice. Pro zvýšení přesnosti vrtání používá několik možností:

READ  Jak řezat plynové potrubí pod tlakem

Dirigent na přísavce.

Dirigent z Brousy.

Malý skoth místo záclon.

V zásadě je dostačující k poškození smaltu na vrtacích stránkách oceli kurva, samo-poklepáním, hmoždinky, takže je docela přesné v porcelánu, dlaždice. Vrták s válcovými náklady od 30. 50 v závislosti na průměru. Vrták pro peuorator stojí o něco více. od 50. 70 za kus.

Trubkovitý vrták

Existují dvě odrůdy trubkového speciálního vrtáku na keramiku / sklo:

  Classic. standardní trubice s oknem pro odstranění zničitelného materiálu, galvanické, méně často vakuové aplikace diamantové drobky na konce nástroje;

Tubulární vrtačka je miniaturní koruna.

Sektor Cerambulanist Drill.

Klasický trubicový vrták je miniaturní analog koruny bez vodícího vrtačku. Nástroj zničí materiál podél vnějšího kruhu, uprostřed vypadne na konci vrtání.

Sektorová vrtačka Oblast kontaktu s dlaždicemi je mnohem více. Při rotaci nástroje vlastně ničí celý dlaždice materiálu uvnitř obvodu řezného okraje. Proces trvá o něco déle, ale diamantové částice jsou rozděleny ve špičce rovnoměrně.

Na rozdíl od kopřivého vrtáku, Diamond Snap-in malý průměr je stejně dobře vyvrtané dlaždice a porcelánové kameniny s tvrzenou vnitřní vrstvou. Proto je tato možnost lépe vybrat na instalaci podlahové WC na podlahu porcelánu.

Sektorové vrtačky uvolňuje omezený počet výrobců, nejčastěji našel produkty značky EMAR. Zařízení má jedinečné vlastnosti:

 • Zdrojový vrták 800 otvorů v keramickém vlaku;
 • 70 otvorů k zneuřejnému snížení přesnosti nasazení;
 • Výška hrotu diamantu je 8 mm;
 • Délka nástroje 80 mm;
 • Pro vrtání o průměru 6 mm.

Při práci s korunami a trubkovými vrtáky bez vodicího prvku musíte mít dovednost správného nasazení:

 • Při označení místo konvenčního kříže na dlaždici se marker aplikuje při přirozené hodnotě;
 • Vrták je instalován pod úhlem 45 ° k povrchu porcelánového kamenin / dlaždic;

Začněte kroucení trubkovou vrtačkou.

Přechod do normální polohy pro konečné vrtání.

Vzhledem k tomu, že nástroj je drahý, po průchodu dlaždic, je nahrazen běžnou hnědou, stěnou je vrtána touto rozpočtovou věcí.

Použití přípravku Jigsaw

Otvory v dlaždice, určené k umístění zásuvek nebo pro montážní trubky, mohou být vyrobeny za použití elektrického jigneum vybaveného drátem s diamantovým postřikem. Takové zařízení můžete použít jako za účelem zahájení otvoru z okraje dlaždice a pro vrtání prováděné ve středu zpracovaného produktu. V posledně uvedeném případě musíte provést pre-otvor, pro který se používá elektrický vrták s vrtačkou.

Pro řezání dlaždic, speciální růžové pro keramiku používat electrolovku

Vrtací procedura v dlaždice otvoru významného průměru, pro implementaci, jehož se použije elektrický přípravek JigSik, se provádí v následujícím pořadí:

 • Na přední části dlaždic jsou předběžně označeny okraje budoucího díry.
 • Pokud se část výsledného okruhu shoduje s okrajem dlaždice, můžete okamžitě začít zpracovat.
 • Pokud se obrys neshoduje s okrajem dlaždice, pak ve výrobku zpracováváte, musíte nejprve vyvrtat otvor malého průměru, ve kterém potřebujete otočit řezné závit elektrického přípravku.
 • Kruhový nebo kudrnatý výřez se provádí na vnitřním označení obrysu. To vám umožní vydržet velikosti tvarovaného díry.

Před řezáním zajistěte svorku

Podle výše popsaného způsobu může být figurální nebo kulatý otvor v keramických dlaždicích prováděna pomocí konvenčního hacksaw. V tomto případě však bude kvalita jeho provedení mnohem horší než při použití elektrické skládačky.

Cafe Vrtání v procesu pokládání na zdi

Pokud potřebujete řezat otvory pro montážní boxy, trubky nebo mixer v procesu pokládání keramiky na stěně, pak je vyvrtat různými způsoby.

Na přední straně keramické dlaždice, alkohol marker čerpá kruh požadovaného průměru a v jeho obrysu, také bez hranic, vrtání na betonové vyvrtané otvory o průměru 3-4 mm s malým krokem. Pak bruska (úhlová bruska) o průměru 115 mm, navržený pro řezací kámen, vyrobit uvnitř obvodu 2-3 přes štěrbiny a bradavky tlumivky z dlaždic zbytečných fragmentů. Hrany jsou ošetřeny hrubým brusným papírem, uklonily se na kulatém polotovaru vhodného průměru, k rovnoměrnosti a absenci žetonů.

Dalším způsobem, jakým kruh v dlaždice odřízne broušku s potravinami drážky podél obvodu obvodu aplikovaného na glazury, po které vytvářejí příčné příčky uvnitř obrysu a bradavky odstraňovat malé fragmenty. SLOŠLO PODLE O okrajech díry jsou odstraněny hrubým brusným papírem nebo souborem.

Vrtání díry pomocí koruny je vyroben rotací

Kulatá díra v dlaždice před pokládkou může být také vyrobena speciálním zařízením s názvem „Ballerinka“. Tryska je pohyblivá fréza, upevněná na tyči, která se otáčí pomocí napájecího nástroje kolem osy středícího vrtáku. Proces vrtání „Balerinka“ se skládá z následujících částí:

 • Označovací střed kruhu;
 • nastavení frézy na požadovaném průměru řezu kruhu;
 • Slot glazuri;
 • použití drážky na zadní straně dlaždice;
 • Kruh kruh Devory.
READ  Jak řezat pěnový plast doma

Vzhledem k možnosti pohybu frézy na tyči lze nástroj konfigurovat na řezných otvorech požadovaného průměru v délce tyče. Eliminuje potřebu koupit korun různých průměrů.

Mějte také otvor pro výstupu v dlaždice. Kruhový obrys kruhu se aplikuje na dlaždice a ve svém středu 2-3 otvorů se nachází v blízkosti navzájem, po kterém se povodně rozpadají. Potom používat kladivo položené na podlaze jako kovadliny, světlo fouká hloupého konce dláta rozpadat okraj díry v kruhu, rozšiřuje se do požadovaného průměru.

Montážní boxy pro zásuvky a spínače jsou čtvercové, a pokud potřebujete snížit žádný kruh a čtverec, používat jiný nástroj a technologie. Pro vytvoření otvoru pro obdélníkový výstupní box, obrys se aplikuje na glazuru alkoholu.

Příklady neúspěšných vrtných dlaždic pro elektrické zásuvky

Chcete-li odstranit tvorbu trhlin během následného řezání, v rozích čtverečních, musíte vyvrtat otvory o průměru 8-10 mm. Potom, upevnění dlaždice na palubě, Greentra s kotoučem na betonu dělá obvodem přes štěrbiny. Hrany a rohy čtverce pod zásuvkou jsou ošetřeny hrubým brusným papírem nebo drakem.

Čísla složitého tvaru jsou řezány s řetězcem s diamantovým postřikem vloženým do kovového kovu.

Na keramické dlaždice velkého formátu, s výjimkou porcelánového kameniny, komplexní řízky jsou vyrobeny elektrolickým bizonem s diamantovým postřikem. Řezání v cerebrother-kohoutků se provádí pomocí podlabí s diamantovým postřikem.

Aby nedošlo k porušení dlaždice při vrtání, vzdálenost od okraje otvoru k okraji produktu by měla být nejméně 20 mm.

jak má otvor pro zásuvku zapadnout do dlaždice. Otvory musí být volné?

– Při instalaci musí být čtvercový výřez veden montážními otvory kovového rámu s paticí. Musí být volné pro přišroubování šroubů nebo jiného spojovacího materiálu. Obklad nesmí při instalaci překážet. Pokud si vytvoříte 2-3 mm rezervu. těleso zásuvky se volně zasune a plastové víko zakryje okraje řezu v dlaždici s rezervou.

Malé video o označování a vyřezávání otvoru v porcelánové keramice pro zásuvku.

K dnešnímu dni jsem na rusky mluvícím internetu našel pouze jednoho odborníka, který souhlasí s mým způsobem, jak udělat díru v dlaždici pod zásuvkou. В основном, этот метод вызывает только споры и обвинение в не профессионализме (типа “колхозник”).

Хотя на многих западных роликах видно, как даже под трубы вырезают квадратные отверстия:

Tento článek není pro „Pros“, ale pro ty, kteří chtějí udělat rychle a jednoduše, podle „kolektivní farmy“. Pro srovnání, jak většina mistrů v této problematice videa níže. Už nejsou změněny. to je zlom zuby. Velmi málo lidí je připraveno pocházet z principů pro dokonalost.

Jak vyvrátit díru ve velkém průměru dlaždice. fázový průvodce

Při provádění opravárenství často vzniká při získávání otvorů ve 100 mm. Pro instalaci odpadních kohoutků nebo pasti v podlahách. Koruny a balerity této velikosti pro účely domácnosti v prodeji je obtížné detekovat vrtačky, aby mohli provést dlouhou dobu, proto je optimální způsob použití rohu. Řezání keramiky se provádí následovně:

 • Za prvé, aby se snížil prach a zmírnění řezání, dlaždice je snížena na chvíli ve vodě. Je třeba mít na paměti, že všechny adhezivní kompozice jsou určeny pro lepení suchých dlaždic, takže po odříznutí otvoru bude trvat nějakou dobu na svém sušení. Chcete-li urychlit práci, mnoho obkladače nemá mokrá keramika, přilepí ji bezprostředně po štěrbině fragmentu.
 • Zevnitř se obvod řezné sekce označují značku nebo tužku. Mnoho obkladače to dělá z prosklené strany, která dále vede k klepání glazury a přijímání nízko kvalitních hran.
 • Řezání kulatého fragmentu zevnitř. Velký průměr díry vám umožní to udělat hned podél obrysu bez předběžného cruciformního řezání ve středu a řezání čtverců. Úhlová bruska ve stejnou dobu držel pod úhlem se sklonem do středu kruhu, nejprve udělat malý vybrání, která s každým průchodem se zvyšuje. Poloměr řezaného obvodu je vyroben několika milimetrem menšími než požadovaná velikost.
 • Po několika pasážích úhlového brusu kolem kruhu je nutné určit okamžik, kdy kruh může být snadno vyřazen, je možné ponechat pevné štěrbiny na některých místech.
 • Protože kruh byl vyříznut zevnitř, jeho okraje uvnitř budou silně ztenčené. to usnadňuje to správný geometrický tvar nebo kleště.
READ  Jak vyjmout hlavu vyžínače trávy Huter get 600

Jak racionálně udělat řez v dlaždice

Předpokládáme, že naše likvidace má vodní elektrické kamny s nižším uspořádáním elektromotoru. Chladicí kapacita je pod diskem, a to je částečně ponořeno při práci. Velmi usnadňují nadcházející práci ručních dlaždic.

S tím můžete provést řez glazur a speciálních nohou, aby se rozbily dlaždice podél linie tohoto řezu. Budeme také potřebovat kleště.

S pomocí značky a pravítka aplikujeme obrys plánovaného výřezu. Dále s vodou Spovetur a disk pro práci s keramickými dlaždicemi štítky řezané dvě identické a paralelní s sebou a bočním čelem. Nemůžete se bát, že disk nebo tepelné napětí budou prasknuty dlaždice. Pracovní těleso, zachycující vodu z nádoby, ochladne sama a místo řezu, takže provozní teplota nepřesahuje přípustnou hodnotu.

S pomocí jeho řezného válečku provádíme obložení pro vyříznucí řez na glazurách z jednoho do jiného slotu, vyrobeného vodní dlaždice. Bylo by možné využít tlapek stejného nástroje, aby se uklidnil, smluvní dvěma sloty a jeden řez, „jazyk“. Ale uděláme trochu jinak.

Používáme pasy, které máme po ruce. Zachyťte je houbami plnění výplně a mírně Davima na rukojeti. Charakteristický zvuk je slyšet, a další kousek dlaždic zůstává v houbách průchodu, lámání přesně podél řezu.

Metody a nástroje pro řezání otvorů v dlaždice pod zásuvkou nebo potrubím

V procesu opravy oprav nebo bytu je často nutné provádět operace, které vyžadují zvláštní přístup k nim. Například otvor v keramických dlaždicích. Tato situace je společná poměrně často, protože v kuchyních, koupelnách, sprchách a dalších místnostech, kde se používá keramické obklady, zásuvky, elektroinstalace trubek, větrání, komíny a tak dále. A pod nimi v cíli budou muset učinit díry různých tvarů a velikostí. Proto stojí za to demontovat všechny metody procesu. Například, jak vytvořit díru v dlaždice pod výstupem.

Správně nakrájejte otvory na dlaždice

Před vyvrtaným otvorem v dlaždice, provést kontrastní marker značku. Aby nedošlo k uklouznutí vrtáku s hladkým povrchem dlaždice, je umístění vrtání vzorkován sádrokartou nebo papíru.

Pokud má být vodič použit, je dodáván na značku se štěrbinou na průměr a bezpečně.

Vrták musí být uspořádán v pravém úhlu k povrchu dlaždice. Chcete-li začít, vrták obsahuje minimální rychlost s nejmenším tlakem. Poté, co je vrták inkubován dost, můžete jít na střední obrat elektrického nářadí. Ale pak vrtání vykonává úhledně, bez nadměrného spěchu.

Mnoho mistrů před vrtáním dlaždice na vyznačeném místě propíchnutém s kerinetem malou otvorem. Potom se tam může být vložen vrták ve tvaru kouzla a nebude mít násypku v sinusu.

Pokud je v procesu opravy, je nutné vrtat a část základny, pak se proces provádí ve dvou stupních. První krok pomocí příslušného nástroje je vyvrtán dlaždicemi. Potom se vrták nahrazuje vrtákem na specifický povrch a v případě potřeby říci, pro beton, režim proudení vrtáku je zapnutý nebo se používá peuorator.

Jak vyvrátit otvor v keramické dlaždice pod výstupem

Samozřejmě je snazší řezání otvorů s malým průměrem. V průběhu může být poněkud rozšířen, opakovat operaci s větším průměrem. A jak řezat kulatou otvor v keramické dlaždice velkého průměru? Existují dva možné možnosti. použití:

 • Řezací koruny pevných slitin, které mají diamantový postřik. Jedná se o docela drahý nástroj, takže je třeba přemýšlet o tom, jak je to oprávněné. Koruny nemohou být přehřátí, takže v procesu práce jsou navlhčeni vodou, a nezapomeňte pracovat na malých zatáčkách vrtáku.
 • Pro jednotlivé práce můžete vyzvednout cenově dostupnější možnost. Místo diamantového postřiku jsou vítězné zuby. Nástroj se uvolňuje s různými průměry až 15 cm. Tento nástroj vyžaduje extrémně přesný oběh. Bohužel, hrany v každém případě jsou nepravidelné. Zjevné minus korunky se zuby jsou jejich krátkodobý, jsou schopni poskytovat pouze asi 20 řezaných prvků.
 • Balerinka. Práce s tímto nástrojem je třeba mít na paměti, že boční a centrální vrták musí být instalován od sebe ve vzdálenosti dvojnásobku menší než velikost vystavené velikosti otvoru.

Pokud nejsou v ruce žádné speciální nástroje, otvor díry lze získat následujícím způsobem:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS