Jak řezat vlnitou lepenku doma

Materiály a nástroje Kartonážní práce s vlnitou lepenkou Vlnitá lepenka

Dobrý den, milí přátelé. Když jsem nastoupila do své první práce, hodně mi pomohly vaše rady, názorné ukázky a mistrovské kurzy, za které jsem nesmírně vděčná. Všem, kteří se otevřeně dělí o své neocenitelné zkušenosti, odkazy a tipy. Obecně chci říct, že v naší zemi jsou velmi milí a velkorysí tvůrčí lidé, mám vás všechny ráda!! A já tě obdivuji!! Rozhodl jsem se také přispět a co nejpodrobněji a nejdůkladněji popsat to, co si myslím, že mnoho lidí zajímá a obvykle zůstává „v pozadí“, což vyvolává mnoho otázek a váhání při provádění. Zdůrazňuji: netvrdím, že je to pravda v první řadě. Je to jen moje zkušenost a chci se o ni podělit. Pokud mi někdo pomůže, budu moc rád! Začněme: NÁSTROJE. Chci říci, že bez těchto základních kroků a pečlivé přípravy toho, co budete ovládat, vytvářet svá mistrovská díla, je nepravděpodobné, že byste nakonec získali úhledný hotový výrobek. Věnujte tomu prosím pozornost. Koneckonců, když si děláte nehty nebo šijete, nebudete brát tupé řezací nástroje a snažit se něco rovnoměrně nebo dokonale uříznout. NIKDY!! Pak musíte tyto hrany buď oříznout, nebo obrousit. nebo trpět trochu víc. Nebo být BĚŽNÝ. BEZ VAROVÁNÍ. Rád to dělám rychle a pečlivě. Pak už nemusíte ztrácet čas předěláváním a vyrovnáváním. Proto musíte mít speciální stavební nůž s vyměnitelnými čepelemi. Pořiďte si velmi ostré vyměnitelné čepele. Jsou o něco dražší, ale vyplatí se to. Velmi zřídka se tupí a vydrží 10krát déle než běžné nůžky. Úspory jsou zde. Když je vložíte do nože, je práce s nimi radost. Můžete řezat velmi rychle a hladce Ale buďte opatrní!! Musíte řezat velmi opatrně. nástroj je velmi ostrý. Pečujte o své prsty. Řeknu vám, jak to udělat. 1. Musíte mít železnou čepel. Je to šikovné, nůž to nepřeřízne. Na obou stranách má také praktickou stupnici. 2. K nůžkám není moc co říct. Ostrý a to je vše. Ale tady u vlnité lepenky se nůžky moc nepoužívají. pouze v případě, že chcete výrobek zakrýt fólií nebo něčím jiným. Dobře, odstřihnete rohy papíru.Zde je.

VELMI DŮLEŽITÝ MOMENT (z mých zkušeností). JAK PROVÉST KARTONOVÝ KUS SPRÁVNĚ A ROVNĚ. Když pracujete na stole z vlnité lepenky, MUSÍTE mít na stole kus vlnité lepenky, který nepotřebujete. Vezmu si silnou krabici ze 3-5 vrstev lepenky. Obvykle se jedná o krabici jednoduše přeloženou na polovinu. takže je to výhodné. Za prvé, nebudete řezat stůl. za druhé, a to je nejdůležitější. NEBUDETE zakopávat čepel nože, t.к. Když budete nožem prořezávat okraj dílu (a budete to muset udělat několikrát na jednom místě, popíšu to níže), nikdy nevyjedete z vyznačené linie.к. při každém pohybu nože podél této linie se nůž zaboří do vrstev lepenky pod obrobkem. Jak zastřihnout hladký okraj: nejprve si tužkou nakreslete čáru pro zastřihovač. Dole. nezapomeňte pod to, co budete řezat, položit karton!! Znovu vám připomenu. Na nůž nasadíme železné pravítko. Levou rukou ji pevně přitiskněte. Pravou rukou držíme nůž velmi opatrně. Vedení struny zastřihovače nožem bez námahy POPRVÉ. Pohybujte rukou s nožem plynule a rovnoměrně a snažte se to udělat JEDNOU. Ukazuje se, že jste jako umělec: jako byste dělali první jistý zkušební tah, který později proměníte v živý vzor. Poté podruhé projděte nožem podél stejné linie, ale s větším tlakem. Tímto způsobem se nůž dostane o něco hlouběji. Zkuste to také udělat v jednom kroku. Pak ještě jednou po stejné linii, ještě hlouběji. Pětivrstvou lepenku lze zpravidla rovnoměrně rozříznout 3 až 4krát!! Zde je třeba, aby spodní podklad z pevného kartonu byl dole, pod vaší prací. A můžete bezpečně, beze strachu z vedení linky oříznout řez velmi plochý a hluboký, takže okraj je řezaný PRAVDA!! HOORAY. jste to dokázali!! (můžete i. jen si procvičit řezání rovných čar. Nejprve 10-20 centimetrů. při zvýšení důvěry. 20-30-40. т.е. vytvořit rovnou čáru pro zastřihovač na jeden zátah. je to trénink ale pak se budete cítit sebevědoměji, až budete řezat čáru pro svůj produkt trimmeru.) To je vše, co se týče INSTRUMENTŮ!!

řezat, vlnitou, lepenku, doma

.1. Kartonové odřezky

V Rusku a zemích SNS závisí velikost okrajů knižních desek na formátu a ploše stránky: u malých formátů (do 70100/32 s plochou stránky do 200 cm2) by měl být horní a spodní okraj široký 2 mm, u knih středního formátu (do 7590/16 s plochou stránky do 400 cm2) 3 mm, u knih velkého formátu (od 70100/16) 4 mm. Šířka předních okrajů je zvětšena o 1 mm, aby bylo možné zarovnat obálky v případech, kdy je šířka knižních bloků plusová a šířka vázacích desek minusová.

READ  Jak snížit dřevotřískovou desku doma

Polotovary kartonových stran obálek musí být vzhledem k velikosti bloku (formátu publikace) širší o šířku předních hran a užší o šířku distančních prvků a vyšší o šířku horní a spodní hrany. 7.4).

Obrázek. 7.4. Schéma umístění stran lepenky obalu vazby vůči bloku: w, c. šířku a výšku bloku; шс, вc. šířka a výška; р. rozteče; кв, кn. horní a dolní hrany; кn. přední okraj

Protože karton je poměrně drahý knihařský materiál, vybere mistr kartonážní dílny nebo mistr řezárny pro každý formát publikace takový formát kartonu, který zajistí minimální odpad a přiměřený směr řezu stran kartonu (tab. 7.1): jejich strojový směr. podél hřbetu obálek vazby. U kartonových stran o tloušťce od 0,5 mm do 1,25 mm je třeba tuto podmínku striktně dodržet, protože hrozí riziko deformace při následujících operacích a v hotové publikaci.

Rozměry lepenky pro boční kryty s minimálním odpadem při řezání

Malé polygrafické podniky a maketovací oddělení velkých společností používají stroje na řezání kartonu, jako je Kr-1200 (Charkov ZPM, Ukrajina) nebo Ideal 1110 (Ideal, Německo). Tyto stroje jsou založeny na principu nůžkového řezání s pevným nožem připevněným k okraji vodorovného stolu a pohyblivým zahnutým nožem s rukojetí. Při řezání kartonových desek a jejich krájení na díly lze levý doraz nastavit na požadovanou velikost na milimetrové stupnici a zajistit excentrem nebo šroubovákem. List se ručně položí na vodorovný stůl stroje se stacionárními předními a levými zarážkami, přitlačí se nožním pedálem a poté se nůž ručně spustí na doraz. Při řezání plechu na úzké proužky a proužků na postranní čáry použijte pravý výsuvný doraz s pružinovou otočnou tyčí, jejíž poloha je zajištěna šroubem s ručním kolečkem.

Ve velkých polygrafických podnicích se knihařské desky řežou na řezačkách kartonů, jako jsou TKR-120 (Shadrinsky ZPM, Rusko) nebo automaty RK a RK-RK (firma Kolbus, Německo). V řezačkách na lepenku řeže archy současně několik párů kulatých nožů ve tvaru pohárku, které jsou namontovány na paralelních hřídelích otáčejících se v opačných směrech, než je jejich směr otáčení. Při přípravě stroje na řezání lepenky k provozu se doporučuje, aby nože nebyly umístěny za sebou, ale ve dvojicích s řeznými hranami směřujícími k sobě. Toto nastavení nožů zabraňuje vlnovitému ohýbání pásů a boků při řezání, což vede k vyšší přesnosti řezání silného kartonu.

Při použití strojů na řezání a stříhání lepenky je vždy nutné, aby všechny hrany archů byly oříznuty na velikost nejméně 10 mm, bez ohledu na jejich stav. V závislosti na tloušťce kartonu se mezera mezi podávacími a výdejními válci, překrytí nožů a jejich poloha na válcích nastavují podle řezného diagramu (obr. 1). 7.5).

Obr. 7.5. Schéma řezání lepenky na bocích krytů: MH. směr stroje; 1P. linka pro řezání ořezávačem a pořadové číslo řezu

Vzhledem k tomu, že při mechanizované montáži krytů by tolerance ve velikosti stran lepenky neměla překročit ± 0,2 mm [23], nastavuje se vzdálenost mezi lopatkami pomocí speciálního zařízení, které má podobu dlouhého třmenu s několika pohyblivými čelistmi, vzdálenost mezi nimi se nastavuje na milimetrové stupnici a noniusu s odpovídající přesností.

Řezání lepenky na řezačkách lepenky probíhá ve dvou fázích: nejprve se listy rozřežou na proužky a poté se proužky rozřežou na boky. Při řezání na proužky se archy podávají k řezacím nožům poloautomatu ručně; u proužků s bočním řezem však lze řezání automatizovat pomocí samočinného podavače na podávacím stole lepenky. Řezačky kartonů se skládají z podavače listů, dvou stejných řezaček kartonů umístěných v pravém úhlu k sobě a z podávací a výstupní jednotky pro ukládání výrobku na paletu. Použití automatických řezaček lepenky může výrazně snížit pracnost, protože odpadá nutnost opětovného opracování lepenky po rozřezání na pásy a ukládání hotových stran na palety. Velké rozměry těchto řezaček však znamenají, že je již nelze použít v malých a středních tiskárnách.

Poměrně velká šířka kulatých nožů na řezání kartonu neumožňuje řezání podkladových desek pro ploché hřbetní obálky, proto se řežou na řezačkách na karton nebo na jednobřitých řezačkách na papír.

JAK ŘEZAT DESKY S TVRDÝM OBALEM?

Tucson nabízí různé způsoby řezání a sekání koncových pásů. Dva stroje. SW 1350 a FD-ZX 450. za nízkou cenu.

READ  Jak řezat tvrzené sklo doma

Řezačka lepenky prvního typu umožňuje podélné a příčné řezání lepenky pro strany budoucího obalu. Řezání se provádí následovně: nejprve se z jednoho listu lepenky rozdělí na stejné proužky a poté se vzniklé proužky rozřežou na kusy požadované velikosti. Čtvercovost stran v tomto případě neexistuje a ani existovat nemůže.

Zařízení FD-ZX 450 umožňuje přesně a precizně řezat podložky pod obálky knih. Tento typ stroje může být oblíbený u malých a středních firem i u velkých výrobců knih v tvrdých deskách, protože jeho produktivita je velmi vysoká. Řezání desek je nezbytnou součástí technologického procesu výroby knih v tvrdých deskách. V současné době se tuzemské tiskárny, které takové knihy vyrábějí, dělí do několika skupin:

Do první skupiny patří velká průmyslová odvětví, která používají k řezání lepenky zařízení západoevropského typu. velmi drahá. Existují, ale v malém počtu.

Druhou skupinou jsou tiskaři, kteří používají staré stroje ze sovětské éry. To má vliv na kvalitu. všechny stroje jsou staré, značně opotřebované a zrezivělé, získat správně ořezaný výrobek je docela problém.

Třetí a největší skupinu tvoří střední a malé typy tiskáren knih. Pro výrobu kartonových boků a podkladových desek byly upraveny jednořezné řezací stroje. Tato metoda je považována za nejhorší. Problémem je, že většina našich výrobců knih má nekvalitní lepenku. Je na nich hodně prachu a deformací. Proto je vhodné provádět tento typ vazby na jeden list, zatímco gilotiny s jedním střihem pro něj nejsou vhodné. Obvykle rozkrojí celý stoh. V důsledku toho jsou kartonové strany a záda šikmé. Nože se mohou velmi rychle otupit a jejich broušení není levné.

Díky řezacím a sešívacím strojům SW 1350 a FD-ZX 450. levným, ale kvalitním. mohou naše tiskárny zvýšit úroveň kvality a ziskovost své produkce.

Materiály a nástroje Vázací lepenka pro vlastní ruce Novinový papír Vlnitá lepenka

Mnoho výrobků z lepenky se nejlépe vyrábí z pořadačové lepenky, například komody, organizéry na šperky, obaly a stránky do alba apod. Tento typ lepenky se získává obtížněji než vlnitá lepenka. Na jeho výrobu je potřeba více materiálu, což má za následek odpovídající rozdíl v ceně. Zpočátku jsem se snažil najít náhradu za tento materiál tím, že jsem si ho sám vyráběl. Vyšel z toho kvalitní kartonale časově a pracovně náročnýSe zkušenostmi jsem dostal nápad, jak takový karton vyrobit vlastníma rukama, s menšími náklady a časem. Jak jsem tento karton vyrobil, se můžete podívat v části „Škola cardboardingu“ http://cartonageshkola.blogspot.de/2014/08/7.html vítejte!!

Natalie, moc vám děkuji! Mám celou horu vlnité lepenky, ale jak ukázala praxe, je velmi rozmarná. Přišel jsem za vámi do. „Cardboardingová škola“ Moc se mi to líbilo, spousta zajímavých a užitečných informací Vytvořit hodně štěstí a nové zajímavé nápady!

Natalia, technika „kartonáž“ odstraněn, protože kartonáž je výroba něčeho z kartonu, nikoliv karton samotný

Děkujeme za zpětnou vazbu!! Výroba je rychlá, ale dlouho schne. Ale po zaschnutí

Natalya! Připojil jsem se ke komunitě na vašich stránkách. V pozadí žlutého lamba. to jsem já. 🙂

Nepostradatelná pomůcka do kanceláře, vhodná k řezání papíru, kartonu, fólie a kopírovacího papíru. Maximální tloušťka řezu je 12 listů papíru 80 g/m2. Délka řezu. 30 cm.

 • přijatelná cena;
 • kompaktnost;
 • snadné použití;
 • má fotografické a maturitní promoce;
 • stabilní při řezání, neklouže po povrchu;
 • nízká hmotnost;
 • vhodné pro různé druhy papíru.

Nůžkový nůž s průhledným krytem a pohodlnou rukojetí. dar z nebes pro kancelářské pracovníky a spolehlivý pomocník.

 • vzhled;
 • jasné a snadno čitelné značení mm
 • bezpečnostní obrazovka;
 • Délka řezu 448 mm;
 • přesný řez;
 • Pohodlná, ergonomická rukojeť;
 • může řezat 20 listů najednou.

Model s kovovou základnou a ruční přítlačnou patkou za přijatelnou cenu.

Model s automatickým upínáním papíru, s ručním ovládáním. Snadné ovládání a robustní použití.

 • design exteriéru;
 • přijatelná cena;
 • kompaktnost;
 • rohy pro formáty A4, B5, A5, B6, B7;
 • produktivita;
 • Rozměry v mm a palcích;
 • robustní základna;
 • nízká hmotnost zařízení;
 • Na povrchu neklouže;
 • rukojeť je robustní, pohodlná.

Nůžková řezačka vhodná pro domácí i kancelářské použití dokáže najednou rozřezat až 12 listů papíru formátu A4.

 • šavlový nůž;
 • snadné používání;
 • výška stohu až 10 listů;
 • maximální délka řezu 320 mm
 • je dostatečně silný;
 • Manipulace s lepenkou;
 • dobré značení pracovního povrchu;
 • Palcové a metrické pravítko;
 • materiál karoserie. kov.

Řezačka s maximální délkou řezu, ideální pro velké firmy nebo kanceláře, servisní místo. Vynikající profesionální vybavení, bezchybná kvalita. Zvládne řezat 40 listů najednou, řeže lepenku, polystyren, tenký plast. Jednotka má plastový. Ochranný kryt nože, zvedací rukojeti a automatické upínání. Jedná se o špičkový stroj, který již ocenilo mnoho uživatelů.

 • díky své velikosti může řezat velké formáty
 • rukojeti Karton velikosti A 3;
 • robustní konstrukce;
 • snadné pero.
READ  Trimmer pro trávu zahrada, která je lepší

Domácí stroj na řezání papíru

Téměř každý má dnes doma laserovou nebo inkoustovou tiskárnu.

Někdy je třeba vytisknout fotografie, karty atd.п. na papír větších rozměrů.

Poté je třeba papír přesně nastříhat.

Nemusíte si k tomu kupovat stroj, můžete si ho vyrobit vlastníma rukama.

Vyrobte si jednoduchý stroj na řezání papíru A4 na A5 a A6 podle fotografií, myslím, že to snadno zvládnete.

K tomu budeme potřebovat:

řezat, vlnitou, lepenku, doma

Hlavní je přesně nastavit vodítka. Pod jejich konce vložte podložky o tloušťce 4 listů papíru.

S takovým zařízením můžete snadno a rovnoměrně odříznout požadovanou velikost papíru.

Metoda lepení utěrek solným roztokem

Přejeme vám šťastný nový rok 2021! Přeji mu, aby byl pro vás dobrým chlapcem, potěšil vás svými dary a potěšil vás příjemnými překvapeními

Jak doma řezat lepenku

Jaké mohou být speciální nástroje?? Řezačky jako šavle a gilotina do kartonu neřežou, proto použijte nůž

PS takové otázky je lepší klást ve skupině šrotu, tam je více znalých

Apollinaria Tsareva

Inna Redina

Děvčata, děkuji. A kromě toho i nůž na krabice? Protože je mám špatně na řezání obyčejného papíru. A tady si musím výšivku zarámovat. Musí být vyrovnaná.

Apollinaria Tsareva

Inno, kreslíš ručně?? Musíte použít pravítko. No, nebo alespoň rybářský vlasec pro zastřihovač, vytáhněte ho a použijte velké nůžky

Inna Redina odpověděla Anastasii

Inno, drž se pevně. Na magnetu jsou speciální podložky pro řezání s pravítkem, ale pokud to potřebujete jednou, je to neopodstatněný nákup. Prsty pevně přitlačte, aby nic nesklouzlo. Stříhám na podlaze, což znamená, že mám natažené ruce, pevnější oporu. Zkuste to takto, možná to bude pohodlnější. Nebo řežte na stole, ale ve stoje, abyste mohli pravítko pevněji držet. Vezměte prosím na vědomí, že silný karton se hned tak nerozřízne, takže je třeba ho několikrát rozříznout

Inna Redina odpověděla Anastasii

Inna Redina odpověděla Natálii

Používám kruhový nůž. Je možné použít i obyčejný tesařský nůž, ale je to obtížnější. Výšivky na pěnové desce lze natáhnout. Je snazší řezat.

Dřevěné pravítko a stavební nůž. Mám video, jak stříhám. U nože je čepel pouze čerstvá, kovové pravítko nemám rád. Nůž může vyklouznout. Pravítko držte pevně. První řez nožem vůbec netlačte, hlavní je, aby byl přesně podél pravítka. Pokud byl řádek pro zastřihovač křivý, pak se mělký řez snadno opraví, pak pokračujte v pohybu nože bez velkého tlaku a prohlubte drážku řezu. Tloušťka lepenky je 2 mm a lze ji řezat na 5-6 řezů, 3 mm. 8-10krát.

Jak doma řezat lepenkové vazby

Elena Pervova vstup zajištěn

řezat, vlnitou, lepenku, doma

Ahoj všichni! Může někdo nový řezat laserem karton o tloušťce 1,2 mm? Jaké nastavení (rychlost/výkon/ostření) nastavíte, abyste co nejméně okrajů řezu okouzlili?

Yuri Engraver

řezat, vlnitou, lepenku, doma

Všechny jednotlivě, i na strojích se stejnými parametry, si vyberete vlastní, levné lepenky, vlak

Igor Šabarin

Nejsem si jistý, proč řezat lepenku laserem, je mnohem jednodušší vyrobit formu a vyřezat tuny lepenky

Igor Šabarin odpověděl Maxovi

Igor, samozřejmě ne 100k. Chystám se vyřezávat dřevotřískové desky z pivního kartonu, které se používají v řemeslné výrobě, zde je příklad:

A co to má společného s lakomstvím?? Pokud se při vyšívání vyrábí dřevotříska POUZE z pivní lepenky. Na pohlednice nelze lepit překližku.

Maxim Eremenko

Maxim Eremenko odpověděl na: Max

Nevím, co je to náustek, máme pod ním „pivní karton“ Prodám takový celý šedý, vypadá trochu volný, ale velmi hustý. Tloušťky od 1 do 3 mm (to jsou ty, které jsem koupil, mohou být k dispozici i silnější) „vazba“.Při jakémkoli nastavení se na konci spálí. a zašpiní se.

Maxim Eremenko odpověděl na: Max

Maxim, ve srovnání s náustkem na pivo je čistý, a na náustku, jako dřevěné uhlí, můžete čerpat, s největší pravděpodobností jen náustek prodávaný za cenu piva

Eleno, říkal jsem, že se to těžko stříhá?? Řekl jsem, že pivo je žluté a náustek je šedý a vyrobený z nejhoršího možného materiálu

Nečtu žlutou, ale těžké je čas spát, máme noc))

Yelena,))) volání ve středu v 4.47 ráno, I oolo, a tam chybné číslo, Volodya hledali, Křičel jsem na ně v noci, a oni mi řekl, ty blázen, je to 12 hodin, Myslel jsem, že jsem spal přes to všechno, ukázalo se, že Chabarovsk území

Max,

Igor Šabarin

| Denial of responsibility | Contacts |RSS