Jak řídit motorový kypřič s přívěsem

Jaký řidičský průkaz je potřeba k jízdě na rumpálu?

Mini stroje jsou ve městech stále běžnější, ale jak je legální s nimi jezdit, mnoho lidí neví. Dopravní inspektor má právo udělit vysokou pokutu při jízdě po veřejných komunikacích, pokud řidič nedodržuje určitá pravidla. Můžete se však dozvědět, zda potřebujete řidičský průkaz na jednonápravový traktor, k jakým vozidlům patří a jak s ním správně jezdit po silnicích a vyhnout se problémům.

Podle zákona nepatří jednonápravový traktor k žádnému typu vozidla. Ani s připojeným přívěsem se nepovažuje za traktor nebo čtyřkolku. Kultivátor je samostatný typ vozidla, který není určen pro jízdu po dálnici.

Potřebujete řidičský průkaz pro jednonápravový traktor s přívěsem??

Všichni majitelé vozidel mohou jezdit po veřejných komunikacích, pokud jsou držiteli řidičského průkazu příslušné skupiny a jsou seznámeni s pravidly silničního provozu (německé předpisy o silničním provozu).

Protože však jednonápravový traktorový návěs, stejně jako rumpál, nepatří ze zákona do kategorie vozidel, nepotřebujete k jeho řízení zvláštní povolení.

Ze stejného důvodu se tento typ minivanu s přívěsem nesmí používat na veřejných komunikacích. Toto pravidlo potvrzuje nápis v certifikátu stroje, který je připojen k většině modelů motorových kypřičů ruské výroby. Jednonápravový traktor smí být přepravován pouze s přívěsem. Pro samostatnou jízdu na běžné dálnici potřebujete pracovní povolení. Obvykle ji vydává silniční správní úřad zaměstnanci při pronájmu specializovaných strojů na pokládání vozovek.

Jak jsou na tom ale majitelé motorových zemědělských strojů, kteří je chtějí používat pro své účely a nemají problémy s dopravní policií?? Přesto existuje jeden způsob, jak se co nejvíce chránit před problémy s dopravní policií.

Majitelé jednonápravových traktorových přívěsů potřebují formulář pro registraci vozidla s jednou nebo více otevřenými kategoriemi. Pokud například řídíte motorový vozík s přívěsem, stačí vám řidičský průkaz A nebo A1, který vás opravňuje k řízení ostatních motorových vozidel včetně motocyklů a dětských kočárků. je také nutné prokázat, že majitel mechanického vozidla s přívěsem zná některá základní pravidla silničního provozu. Jednonápravový traktor musí být mimo jiné vybaven předními dálkovými světly a speciálními reflexními prvky na boku přívěsu pro jízdu po dálnici.

Vzhledem k výše uvedenému lze vyvodit závěr, že při řízení jízdní soupravy tahače s návěsem je stále třeba mít řidičské oprávnění skupiny.

řidičský průkaz je potřebný jako druh pojištění pro případ, že by osoba musela řídit na veřejné komunikaci. Například pro přepravu motorové techniky na místo zemědělských prací, pro přepravu sena ze vzdálené seče nebo okopanin z letní chalupy.

Potřebujete řidičský průkaz na tahač s návěsem?

Jak bylo uvedeno výše, přítomnost přívěsu MotoBlock z něj nedělá vozidlo, ale pro jeho provoz na veřejných komunikacích potřebujete také řidičský průkaz skupiny „A“ nebo vyšší.

Jaké doklady potřebujete k řízení motorového kypřiče na silnici? Věkové omezení pro jízdu s motorovým rumpálem.

Pro jízdu s motorovým rumpálem nejsou oficiálně stanovena žádná věková omezení. Pokud jedete po silnici v blízkosti svého pozemku, nesmíte být pokutováni ani nijak obviněni, a to bez ohledu na svůj věk. Pokud jedete po veřejné komunikaci, jakmile na ni vstoupíte, považuje vás dopravní policista za účastníka silničního provozu a každý účastník silničního provozu musí mít řidičský průkaz. Řidičský průkaz můžete získat až od 18 let.

To znamená, že musíte být plnoletí, abyste mohli jezdit na silnici s motorovou rukojetí.

K jízdě na motokultivátoru po veřejné komunikaci potřebujete dva doklady:

  • řidičský průkaz skupiny A“ nebo vyšší (jste považován za účastníka silničního provozu)
  • pas pro jednonápravový traktor (aby inspektor věděl, že není kradený)
READ  Jak vyrobit vzduchový filtr pro kompresor

Řidiči stroje/zaměstnanci organizace, která stroj vlastní, budou navíc potřebovat řidičský průkaz.

Dokumenty požadované pro vlastníky strojů

Jak bylo uvedeno výše, řízení motorových kypřičů je povoleno bez licence, protože se nejedná o vozidlo. Pro jistotu si však můžete pořídit řidičský průkaz skupiny „A“. doklady potřebné pro řízení motocyklů. Jsou určeny pro vozidla s malým objemem motoru a malé zemědělské stroje mají jen malý objem.

Dalším nezbytným dokladem je pas vydaný zemědělským úřadem. Proces registrace je zde mnohem složitější než na dopravní policii.

Pokud tedy nemáte v úmyslu jezdit po veřejných komunikacích, nemusíte návěs nebo motocykl registrovat.

Jezevčíci se za to nemohou obávat žádných postihů, protože stroj používají výhradně pro osobní účely. Majitelé zemědělského nářadí musí mít strojní osvědčení. Tento doklad může být vyžadován i při jízdě po silnici.

Pokud vozidlo patří zaměstnanci společnosti a ten potřebuje jezdit na své pracoviště, potřebuje průkazku od společnosti; pak se má za to, že má právo řídit. Povolení vám umožňuje jezdit po nepoužívaných silnicích přilehlých k podniku, ale nesmíte porušovat dopravní předpisy ani bránit v jízdě.

Jaké problémy mohou nastat při používání zemědělských strojů

Podívejme se na některé problémy, se kterými se mohou řidiči speciálních vozidel setkat vlastní vinou nebo z jiného důvodu.

Pokud minitraktor není registrován

Motoristé si myslí, že pokud používáte minitraktor pouze na svém pozemku, aniž byste vyjížděli na DPD, nemusíte mít státní registraci. Je to tak. Pokud jste si však zakoupili (nebo vyrobili) samojízdný stroj se spalovacím motorem větším než 50 cm

řídit, motorový, kypřič, přívěsem

nebo elektromotor s výkonem nad 4 kW a plánujete s ním jezdit po silnici, musíte jej zaregistrovat u Gostekhnadzoru (do 10 dnů).

Jak to udělat, je popsáno výše. A zde jsou problémy, které mohou nastat, pokud se odmítnete zaregistrovat:

  • Potíže s prodejem vozidel. Pokud si koupíte minitraktor, pravděpodobně nepřemýšlíte o tom, zda ho prodáte. V životě se však může stát cokoli. můžete se rozhodnout přestěhovat nebo si koupit výkonnější stroj.
  • Sankce za porušení pravidel státní registrace: 1500-2000 v případě, že budete čelit Státní inspekci bezpečnosti dopravy RF (bod 2 zákona o správních přestupcích). 1 Čl. 19.22 CAO ).
  • Sankce za řízení neregistrovaného vozidla (ustanovení. 1 Čl. 12.1 CAO): 500-800 při prvním uložení a 5000 a odebrání řidičského průkazu na dobu 1-3 měsíců v případě opakovaného zadržení dopravními policejními inspektory.
  • Pokuta 100-300 za porušení pravidel pro provoz samojízdných strojů nebo odebrání řidičského průkazu na 3-6 měsíců (článek 26 zemského zákoníku). 9.3 CAO).
  • Zabavení vozidla a jeho odvoz na speciální parkoviště s pomocí vrakoviště. Majitel vozu bude muset uhradit náklady na odstranění a uskladnění vozu (čl.11 čl. 27.13 CAO).

Problémy s registrací použitých strojů

Pokud kupujete použitý MT, pečlivě zkontrolujte, zda je traktor a jeho dokumentace v souladu s předpisy. Pokud předchozí majitel vozidlo nezaregistroval, můžete mít v případě jakýchkoli konstrukčních, označovacích nebo jiných nesrovnalostí vážné problémy s jeho registrací. Je nepravděpodobné, že byste takový stroj mohli používat ve svých prostorách.

Pokud vám byla zamítnuta registrace u Úřadu pro environmentální, technologickou a jadernou bezpečnost (Gostekhnadzor), musíte mít písemnou žádost o zamítnutí registrace stroje. S tímto dokumentem budete moci napadnout rozhodnutí Gostekhnadzoru u soudu.

řídit, motorový, kypřič, přívěsem

Od kolika let můžete řídit motorový kypřič??

V návodu k obsluze nejsou uvedeny žádné informace o tom, jak starý stroj můžete řídit.

Pokud jej však plánujete používat pouze v rámci svého pozemku, stačí mít dostatečnou sílu k jeho pohonu, protože mnohé modely jsou poměrně těžké.

Pro dvanáctileté dítě bude obtížné zvládnout práci s motorovým kultivátorem, protože to vyžaduje určitou zručnost, sílu, znalosti a schopnost ovládat mechanizovaný nástroj.

Pokud plánujete používat jednonápravový traktor jako nosič nákladu, musíte s ním jezdit po silnici, k čemuž je zapotřebí výše uvedený řidičský průkaz. Do 18 let ji nepotřebujete.

Závěrem je tedy zřejmé, že pro obsluhu motorového kultivátoru na vlastní zahradě není řidičský průkaz nutný.

řídit, motorový, kypřič, přívěsem

Pokud však musíte cestovat po silnici, je vhodné získat řidičský průkaz.

READ  Jak vyrobit závěs pro přívěs pro motorový kultivátor

Přívěs za pásový traktor

Zdravím všechny! Před rokem mi tchýně jednou naznačila, že je třeba se poohlédnout po jednoosém traktoru pro tchána, a od té chvíle jsem se zapojil do komunity a postupně jsem se poohlédl blíže a letos na jaře jsem koupil jednoosý traktor Brait-105

A protože jsem ho koupil spíš na ježdění (na přenášení dřeva, humusu, hnoje), ale ne na orbu, potřeboval jsem přívěs. Rozhodl jsem se, že si to udělám sám, tím víc se mi nelíbí přívěsná jednotka komerčního. Materiálem jsem se zásobil na dlouhou dobu. Jediná věc, kterou jsem přemýšlel, s jakou nápravou a koly, aby se přívěs. Kola a ráfky byly v podstatě již z modelu Zhiguli. Rozhodl jsem se začít s tím, a našel na jednom známém místě A, nosník z 2109 v kompletních sadách s lany, za pouhých 1500r.

Nosník z VAZ 2109, s brzdami, připojen k oji přes šrouby, není pevně přivařena, Nevím proč, Chtěl jsem jen, aby vše skládací, dokonce i silentbloky v nosníku pracovní zůstal.

A ano, opět o kolech, v garáži můj otec po dlouhou dobu ležel gumy, jako Snezhinka, neleží 1986 problém, jako nový, v talku, žádný náznak praskliny, to je stále dělá předtím, strany jsou silné, dokonce i měnič pneumatik bylo obtížné je dát.

Přívěs se rozhodl udělat na ložiskách (ložiska 205, uzavřený), a to jak vertikálně, tak horizontálně, to trvalo dlouho, než se jim nápravy a pouzdra, jako soustružníci nebyly řešeny.Chtěl jsem ho vyrobit z univerzálních kloubů, ale nemohl jsem žádné najít a přívěs potřeboval stále více a více.

Takto jsem si uspořádal brzdy, původně jsem chtěl pedál umístit níže, ale ukázalo se, že je to pohodlnější (alespoň pro mě). Vše z výroby s lany nouzové brzdy VAZ 2109.

Postupně se rýsuje rám budoucího vozíku se sedátkem a zásuvkou pod ním. Chtěl jsem použít křížová ramena, ale nepodařilo se mi je včas sehnat.

Spodní část karoserie je svařena z 50 nosníků a rám je ještě 20×40, pokrytý pozinkovaným železem.

Podlaha byla z palcových prken, chtěl jsem překližku, ale to, co tam bylo. Celý přívěs a prkna byly natřeny stříbrošedou barvou.

A samozřejmě skládací tělo, vyložit náklad jednodušší, jediná věc, kterou jsem zapomněl zobrazit sedadlo, a musíme přidat opěradlo, ale z nepromokavých materiálů, protože přívěs je strávit noc pod širým nebem.

No, to je, jak to je, přívěs a jednonápravový traktor testován jogging několik kilometrů, jediný dělal hluk pro box pod sedadlem, trochu chrastění pozinkování. Vše nejlepší!

Komentáře 21

Je to realita. Připravujeme licence! Jen kde ho sehnat, v našem městě ho neučí.

Šel jsem a odevzdal. Samostudium. Teorii jsem zvládl s jednou chybou, ale řízení je problém. Potřebujete legální traktor s poznávacími značkami do 27l.с. Žádný jsem nenašel. Po absolvování teorie poskytli lhůtu 2 měsíců. Teorie mi nevyhořela.

Т.е. hlavní otázka: je jednonápravový traktor traktorem (tj.е. (Smích) nebo ne.Vlastně poznámka k článku 12.1 zákona o správních deliktech (na který je v článku rovněž odkaz): „Pro účely tohoto článku se motorovým vozidlem rozumí motorové vozidlo se spalovacím motorem o objemu větším než 50 cm3 nebo s elektromotorem o maximálním výkonu větším než 4 kW a s maximální konstrukční rychlostí vyšší než 50 km/hod.To znamená, že výkon jednonápravového traktoru musí být větší než 50 cm3 a jeho maximální konstrukční rychlost musí být větší než 50 km/hod.Článek se věnoval výkonu a úplně zapomněl na rychlost (v poznámce se píše přesně „a“, nikoli „nebo“). Vezměme si nejrozšířenější z domácích traktorů. jednonápravový traktor Kaskad. Výkon 5,5 litru.с. Objem válců 163 cm3, t.е. jako by odpovídal definici vozidla, ale jeho maximální rychlost je 8,3 km/h. a jednonápravový traktor přestává být vozidlem.Dokonce i odkaz v článku na nařízení vlády ze dne 12. července 1999. nám ukazuje stejná omezení pro uznání motorového rumpálu jako vozidla: za předpokladu, že nepřesahuje 50 cm3 a má maximální rychlost vyšší než 50 km/h.Proto není k řízení traktoru s karoserií potřeba řidičský průkaz. V zásadě již existuje praxe Nejvyššího soudu, že jednonápravový traktor není uznán jako PM. (Rozhodnutí Nejvyššího soudu ze dne 10. listopadu 2016. N 24AD164).

READ  Jak řezat rohy na stropním soklu

Pro pochybovače (a pro autora tohoto příspěvku): obraťte se s dotazy na regionální úřad Gostekhnadzor:“Prosíme o vysvětlení provozu motorového kypřiče AGROS s návěsem na veřejných komunikacích kategorií IV a V (ve venkovských oblastech) vzhledem k platným právním předpisům:1. Musím takový jednonápravový traktor registrovat u Federální služby pro ekologický, technologický a jaderný dozor (Rostechnadzor)??2. musím si udělat řidičský průkaz na traktor (pokud ano, na jakou skupinu traktoru)??3. Pokud je to nutné, jak složit řidičskou zkoušku (je nutné řídit traktor pro složení praktické zkoušky, pokud je taková zkouška v předpisech)??“Odpověď je přiložena:

Mýlíte se na jedné straněpřekvapeni neschopností. na druhé straně.objem motoru zde nehraje roli, ve hře je konstrukční rychlost do 10 (15) km/h. Dokonce i ve specifikacích v SSSR to bylo.A ano, nesmíte jezdit po silnici, ale nikdo nezakazuje jízdu po krajnici, a tam, kde krajnice není, co nejblíže pravému okraji.

п.с. Ale jsou v tom dobří: jeden můj kamarád dostal pokutu, když řídil traktor na poli, aniž by měl u sebe řidičský průkaz. Přijeli, počkali, oddělili ho a dali mu pokutu.

právní akty.ru/sud/postanov-ot-10112016-n-24-ad16-4/ Protože jednonápravový traktor, ačkoli může být nazýván minitraktor, není vozidlem a k jeho řízení není třeba řidičské oprávnění.

Děkuji za tip, moje garáž s motorovým kultivátorem se nachází sto metrů od policejní stanice, teď už vím, co od nich mohu očekávat.

Jsem prasknout s mužem )))))Kolečka na odlitky aaaaah oheň ))))

podívejme se na nařízení vlády ze dne 12. července 1999. N 796 „O schválení pravidel pro udělování oprávnění k řízení samojízdných strojů a vydávání průkazu způsobilosti řidiče traktoru (traktoristy)“ 🙂

V tomto nařízení jsou samojízdné stroje traktory, samojízdné silniční stroje a jiná pozemní nekolejová mechanická vozidla s nezávislým pohonem se spalovacím motorem o objemu větším než 50 cm3. maximální výkon vozidla je vyšší než 4 kW (s výjimkou vozidel s maximální konstrukční rychlostí vyšší než 50 km/h a samohybné vojenské techniky ozbrojených sil Ruské federace, jiných vojsk, vojenských jednotek a orgánů plnících úkoly v oblasti obrany a bezpečnosti státu, určených pro jízdu po veřejných komunikacích).

Nyní dopravní předpisy:“Vozidlo“. Zařízení určené k silniční přepravě osob, zboží nebo vybavení, které je na něm namontováno.

Na obranné linii (pro budoucnost) můžete udělat následující.Strhněte z motoru všechny nálepky. Pokud je rytina/razítko na viditelném místě, také. Pokud nás zastaví, napíšeme do zprávy „Nesouhlasím s porušením práva“ a to je vše. Nic dalšího nepište, nevysvětlujte, mlčte a použijte článek 51 ústavy.V odvolání (při rozboru) se píše, že nebyl stanoven model motoru, nebyl stanoven objem motoru, nebyl předložen důkaz, že objem přesahuje 50 cm3. A obecně, že vozidlo není řízeno. A pokud neexistuje žádný důkaz o 50 cm3 nebo více, pak neexistuje žádný důkaz o tom, že vozidlo. V důsledku toho nebyl prokázán žádný trestný čin.

Další. Z pozice soudce a dopravních policistů v tomto konkrétním příkladu je vozidlo (podle pravidel silničního provozu) vším „strašák“ sestavené. Ve skutečnosti se jedná o jednonápravový traktorový přívěs.Jednonápravový traktor není určen k přepravě osob ani zboží. Pokud se na něj posadíte a vpředu připevníte kola pro řízení (viděl jsem takové podomácku vyrobené mikrotraktory), získáte vozidlo. Jednonápravový traktor v současné době nic nepřepravuje; táhne přívěs v pevném spojení.Nejbližším podobným zařízením je motocykl. Zeptejte se, zda k tomu potřebujete licenci. Diskuse je bouřlivá, ale našli jsme tento dopis (viz. Pokud jsou sáně připojeny k motorovému rumpálu, jsou také dopravním prostředkem? :))))) a provozovatel motocyklu lyžuje/bruslí/válcuje? :))

| Denial of responsibility | Contacts |RSS