Jak mazat elektrický křik

Mazací převodovka sekačka

Pokud je potřeba mazací převodovky převodovky? Když se během přechodu trávy nebo zvýšeného boje proti selat na vašich stránkách náhle slyšel podivný soupeře, pak jeden z běžných příčin je nedostatek maziv v dolní převodovce vašich motocosů. Neodvést to dříve, existuje plánovaná technická inspekce. Převodovka benzínová převodovka pro trávu je obzvláště zranitelný uzel, který je pod zatížením v prachu přímo nad zemí nebo ve vlhkosti, pokud tráva v rosy nebo mokré po dešti. Nahrazení maziva v převodovce sekačky trávníku by proto měla být prováděna pravidelně, pokud nechcete připojit k drážkovaným hřídeli.

Jak si vybrat mazivo pro spodní stupeň zastřihovače pro trávu? Vzhledem k tomu, že převodovka je neustále podrobena významnému mechanickému otřesu a dynamickému zatížení, musí být mazací oleje vybrány zejména pečlivě na základě specifických požadavků Spitive. Pokud výrobce ukázal v servisní knize s nějakým olejem, aby mazal převodovku, pak je to dobré. Někdy však taková „trifle“ pozůstalá a pak můžete najít informace o internetu nebo v jiných zdrojích v této problematice.

Maziva Převodovky sekaček trávníku jsou někdy vyráběny stejnými výrobci, kteří produkují a sekačky na trávníku pod stejnou značkou. Jedná se zejména o známé, povýšené značky. Ale není nutné. Existuje mnoho hodných výrobců benzokos, které produkují maziva pro své kvalitní produkty. Například Sturm, Vityaz nebo Procraft. Obvyklé požadavky na taková maziva jsou jejich dobrou přilnavost na povrchy, což přispívá k dobré přilnavé adhezi na její převodovku. Stejně jako viskozita. Viskozita by měla být dostatečná tak, aby nebyla obtížná pracovat celý mechanismus a zároveň nejsou vymačkány nebo netěsné malými otvory uzlu venku. Existují maziva s různými aditivy, na které potřebujete léčit individuálně. Oleje s různými přísadami mohou zlepšit kvalitu mazání a zvýšit životnost zastřihovače pro trávu.

Existují univerzální maziva. Kromě maziv doporučených výrobcem sekačky na trávu, mnoho použití obyčejného Litol-24, SHRUS-4 nebo AMSOL 158, které lze snadno získat v maloobchodních prodejenách nebo často již mnoho motoristů. Můžete také použít grafitový mazivo pro ozdobnou převodovku pro trávu Yuko 375. Nejedná se o drahé mazivy splňují základní požadavky na maziva pro převodovky trimoru benzínu.

Kdy mazat převodovku? Málo, kde najdete jasná doporučení výrobců. Jak záleží na souboru faktorů. Kolik stojíte v čase, jakou teplotu, jakou teplotu, jaký je mazivo a t.D.Před novou lamanskou sezónou nebo po 15-20 hodinách provozu můžete kompletní výměnu maziva nebo po 15-20 hodinách provozu. K tomu podporujeme převodovku, odstraňujeme všechny staré mazání a promazáme všechny podrobnosti před montáží. Mazivo ozdobného hřídele pro trávu není nutný. Můžete také jednoduše přidat mazivo k převodovce přes otvor krouceného šroubu. Nachází se v horní části převodovky a uzavírá speciální technologickou otvoru. V této díře vstřikujte mazání úzkým nosem trubky nebo lékařskou injekční stříkačkou bez jehly. Ale starý mazivo zbývající po práci spolu s kovovými částicemi je smíchán s novým mazivem, který snižuje jeho použití.

Stojí za zmínku, že existují některé modely Benzokos, které jsou vybaveny převodovkami, které nepotřebují mazání. V takových převodovkách nenaleznete mazací otvory. Jsou určeny pro plnou životnost.

Potřeba

Vezmeme injekční stříkačku, dočasně odstraňte píst od něj. Ve válci položte mazání. Obvykle je tato částka 5-10 gramů (přesnější číslo je napsáno v návodu k obsluze motocyklu).

Nebuďte líní strávit pár minut po koupi Motocos a před hypoteční sezóny mazat tento důležitý uzel. A váš nástroj bude vždy připraven pracovat kdykoliv a bude trvat dlouhotrvající roky.

Jak mazat převodovku. Mazivo pro převodovku.

Těžné převodovky MOTOCOS Jeden z nejdůležitějších prvků údržby vyžínače benzínu pro trávu, která musí být prováděna přímo.

Čas a postup pro prevenci redukce.

Doporučuji to rozhodně provést prevenci nového benzínového zastřihovače pro trávu ihned po zakoupení, s přidáním maziva k převodovce. Se všemi vysokými náklady na zahradní techniku, někteří výrobci ušetří a laikují mazivo pouze minimálně, při běhu.

Preventivní kontrola přenosu s přidáním kapalného maziva se často provádí jednou ročně na začátku nebo na konci sezóny. Pokud benzínový trimr pro trávu používá vás v profesionálních svazcích, to je dost.

S velkými svazky kočky namažte motocos převodovky každých 20-50 hodin provozu. Pokud jsou podmínky způsobu provozu zahradního vybavení těžké, například velké pole je vypnuto najednou a zároveň se sekačka na trávu četně nemá čas na cool, nebo se používají lubrikanty, Pak musí být mazivo zkontrolováno a přidávat každých 20 hodin provozu.

Nepřímé důkazy o tom, že je nutné namazat reduktor, může být přehřátí nebo zvýšený hluk uzlu. V těchto případech, pokud v průběhu inspekce bude zjištěno, že maziva v objemu uzlu jsou dostačující, pak doporučuji jej nahradit celkem, zatímco je žádoucí zvolit jiný auto chemický výrobce. Také kompletní výměna mazání, demontáže a mytí uzlu, doporučuji při nákupu použitého benzínového zastřihovače pro trávu.

Tuk pro převodovku vyžínače benzínu pro trávu.

Podle pokynů pro mazání kuželovité převodovky by měl být aplikován speciální přenos kapalinového maziva. Zpravidla výrobci zahradního vybavení vyrábíme a doporučují chemii své značky, jako nejrozity přizpůsobený svým zařízením.

Zároveň snížit náklady na provoz zahradní techniky a zvýšení atraktivity automobilové chemické značky, mazivo pro zahradní zařízení obvykle vyrábět multifunkční. Je určen nejen pro mazací převodovky z trimorů benzínu, ale také pro zpracování hadic, ozubených kol a převodovek jakéhokoliv zahradního vybavení a mechanických zařízení pracujících pod vysokým zatížením.

READ  Jaký lepší uniosný traktor diesel nebo benzín

Příkladem je speciální vysoce kvalitní mazivo OLEO-MAC, vytvořený na základě bisulfátu molybdenu. V katalogech online obchodu je často v sekci Auto Chemicals, používat při hledání filtru: Účel. Zahradní technika. Nebo Liqui Moly LM 47 MOS2. mazání SLS se speciálním antifrikčním aditivem. molybden disulfid určený pro vysokorychlostní a zatížená ložiska. Toto mazivo pro převodovku se prodává v pohodlném pro použití a následné skladování trubek.

I když byl specializovaný maziv pro převodovku téměř plně vyvinutý během provozu, přísady jsou stále vytvořeny na povrchu ochranného filmu Effective Effective.

Je třeba poznamenat, že mnoho majitelů motocosů na rozloze bývalých CIS pro mazání převodovky používají obvyklý Lithol-24 nebo mazání pro lithium-založené šipky. Snížení převodovky je vhodně vyrobeno za použití 5-cm lékařské injekční stříkačky. Mnoho nadšenců auta namísto bočního šroubu zvedne závity a šroubujte tvotnitsa z jejich okenic. Toto zdokonalení umožňuje přidat Lithol bez demontáže uzlu pomocí injekční stříkačky pro konzistentní mazivo.

Nepochybný plus použití mazání lithol a lithium-na bázi lithium k tankování přenosu Motocosa je zlevazování provozu. Ale jsou tam nuance, protože oštěp se rozbije na fórem pořadatele internetového prostoru. Moje myšlenky na téma, které můžete mazat s lubrikanty na bázi lithia a to, co není čteno v článku „Litol jako motocosové mazivo“.

Jak promazat motocos převodovky, vyžínač benzínu pro trávu.

Z bezpečnostních důvodů, aby se zabránilo náhodnému spuštění, jsou všechny preventivní práce na motocyklu nutně prováděna s odstraněným elektrickým uzávěrem / zástrčkou se svíčkou. Neotáčejte vyžínačem pro trávu, abyste se vyhnuli úniku benzínu.

Odšroubujte boční šroub na motokosu převodovky. V závislosti na firmě, výrobce zahradního nástroje namísto šroubu pod šestihranným může být šroub na klíč, častěji na 17. Rack obyčejný, odšroubujte proti směru hodinových ručiček. Neztrácejte těsnicí puk.

Pokud není na vnitřní koncové části šroubu viditelné žádné mazivo, musíte přidat 3. 4 gramy. Přejděte na ruku změnou směru otáčení tak, aby se mazání distribuovaly přes ozubené kolo. Opakujte operaci několikrát. V průměru převodovka obsahuje přibližně 5. 10 g. Uzel musí být zcela naplněn mazivem, s přihlédnutím k instalaci šroubu. Poté namontujte šroub na místo, pevně jej utáhněte.

Jak vidíte mazání převodovky na motocyklu, nebudete potřebovat spoustu času nebo speciálních dovedností. Obvykle déle než provádět celý objem preventivní práce. Spolehlivé zahradní zařízení. Sdílet v komentářech se svými zkušenostmi v trimorech karcininu.

Hlavní poruchy převodovky a způsoby jejich odstranění

S převodovkou elektrického nebo benzínového zastřihovače pro trávu se vyskytují různé členění. Nejčastější z nich jsou uvedeny v tabulce níže. Tam si můžete také najít příčiny jejich výskytu a metod eliminace.

Reduktor chyby Možné příčiny členění Lék
Přeneslovaný uzel je velmi horký Použití nevhodné (nekvalitní) maziva nebo jeho nepřítomnost je třeba nahradit buď přidat mazivo
Gears Novinka a není snila Z toho vyplývá, aby provozoval krátkou dobu bez silných nákladů s pravidelnými zastávkami, takže mechanismus má čas vychladnout
Zpívající hřídel během otáčení, vzhled vůle a klepání Zničení nebo značné opotřebení některého z ložisek Nahradit výsledný ložisko nové
Mechanismus vysílače letí z bar motocosy buď nátěrů Poškození jeho sboru Je nutné vyměnit detaily
V některých případech, s menšími poškozením svorky z kovu, je místo utaženo s poruchou
není upevněn na potrubí Opotřebení nasazení Můžete vytvořit vinutí z izolační pásky v místě přílohy nebo změnit tyč
Výstupní hřídel s nožem se neotáčí ani zastaví v případě zvýšení zatížení Nosit zuby na převodovkách nebo jeden z nich Vyžaduje se interakční pár opotřebovaných předmětů

Ložiska jsou zničena v důsledku použití nevhodného mazání nebo vzhledem k jeho nepřítomnosti. Jejich škody způsobuje také těžké provozní podmínky MOTOCOS a pád cizích částic materiálu (například rozbité kovové zuby mechanického převodu) v důsledku skutečnosti, že integrita prašníků je rozbitá.

Chcete-li odstranit ložisko, musíte rozebrat převodovku a využít speciální stahovku. Pokud tomu tak není, pak si můžete vyzkoušet, aby kladivo s mentorem. V tomto případě by mělo pečlivě pracovat tak, aby nedošlo k poškození sedadla. Použijte metodu předehřívání pro fotografování ložiska se nedoporučuje. Důvodem je skutečnost, že kov může ztratit požadované provozní charakteristiky.

Pokud se nůž přestane otáčet pod zatížení nebo je vůbec na místě, je doprovázen nečistotovým zvukem.

Většina poruch převodovky lze snadno odstranit vlastními rukama. Vyměnitelné díly se doporučuje zakoupit „nativní“ určený pro model používané motocosy.

Barbell a Jízda z pracovního prádla

Rod má dvě velmi důležité funkce: první. tvoří tvrdý rámec celého designu, druhý. hřídel je držen uvnitř kovové duté dutiny, která spojuje pracovníka s motorem. Ve vzhledu baru můžete určit třídu přístroje, pokud je tyč ohnutý. je vhodné pro práci, ale v tomto případě je pohon pružný hřídel, který nemůže přenášet velký točivý moment. Pokud je tyč rovná, uvnitř tvrdé kovové tyče prochází, mnohem spolehlivější a točivý moment, který může přenášet více. Proto má profesionální nástroj vždy rovné tyče.

Zařízení převodovky musí být prováděno pravidelně v souladu s doporučeními uvedenými v provozní instrukci použitého modelu. Dělejte to také, pokud:

Kromě převodovky je také nutné namazat hřídel vyžínače pro trávu. To je norma správné péče o zařízení.

S trvalým použitím zastřihovače pro trávu, jeho přenosový mechanismus zažívá zatížení z bylin, nečistot nebo v důsledku změny točivého momentu. Mazivo musí zvolit vysokou kvalitu rozšířit životnost převodovky.

Použité typy maziv

Při výběru mazání je nutné zohlednit takové faktory:

Slavní výrobci, například, Stihl, Husqvarna a další, kromě trimrů, produkují a mazacích. Takové produkty nejenže snižují opotřebení, ale také chrání kovové převody od korozi. Proto pro motocos z těchto značek je lepší použít stejné mazací produkty.

Pokud má kompozice použitá pro mazání dobrou přilnavost, není prakticky extrudována z převodovky přes mezery.

READ  Řezání hliníkového profilu pod úhlem 45 stupňů

V různých modelech je mazivo stráveno jinak. To je určeno převážně intenzitou použití motocosů a zahřívání přenosového mechanismu. Předpokládá se, že mazivo je dostačující, pokud teplota převodovky během provozu nepřesahuje 40 ° C.

Stejnou konzistencí mohou být maziva pro vyžínače travnatiky:

Následující typy maziv jsou v poptávce

 • Grafit, významně snížené tření, v důsledku toho otáčení převodovky;
 • Lithium, které jsou také vynikající antikorozní kompozice, bohatá na rostoucí odolnost vůči opotřebení kovů aditivy bez škodlivých látek;
 • Univerzální, obsahující minerální oleje vysokého stupně čištění a zlepšování výkonových komponent.

Příkladem vhodných maziv je: šampion EP-0, ozubené mazivo Oregon, Oleo Mas, Azmon 50, Litol.24. Měli byste také věnovat pozornost výrobcům v tomto problému a používat materiály nabízené. Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách.

Champion EP-0 Mazací univerzální 120 gr

Algoritmus samo-mazání reduktoru

Chcete-li provést mazání přenosového mechanismu, není nutná předběžná demontáž. Zařízení již položil speciální otvor pro tyto účely (je zobrazeno na obrázku níže). Kromě převodovek při provádění maziv je nutné věnovat pozornost takovým prvkům mechanismu:

Naplňte olej nebo tvrdí, že tvrdý mazivo navazuje na Tvaotnitsa zavřený šroub. Současně provádět akce v následujícím pořadí:

 • purifikován z nečistot a hulipů bylin převodovky, zejména pečlivě spiknutí kolem zástrčky tak, aby se odpadky nedostaly dovnitř mechanismu;
 • Použití příslušného nástroje (často je dodáván v sadě s trimrem) odšroubujte zástrčku;
 • V otevřeném zpracovatelském otvoru je vybraný mazivo injikováno z trubky nebo pomocí injekční stříkačky, jak je znázorněno na fotografii dále;
 • Zašroubujte zástrčku.

Při mazání musíte otočit nůž tak, aby byl rovnoměrně rozložen na zubech pohybujícího se ozubeného kola.

Pokud z nějakého důvodu musí být převodovka demontována, pak musí být starý mazivo zcela odstraněn z celého povrchu ozubených kol a pouzdra, hřídele a pak použijte nový. Demontovaný mechanismus pohodlně mazat s pevnými kompozicemi.

Celý proces redukčního mazání je prokázán ve videu:

Namažte přenosový uzel nejméně jednou ročně, ale doporučuje se to udělat každých 20 hodin intenzivního použití motocosu. Pokud se objeví první známky závady s mechanismem, musíte co nejdříve vytvořit mazivo.

Demontáž redukce pro kontrolu a výměnu maziva a opotřebení částic

Chcete-li to provést, odpojte se od skříně převodovky a barem s hřídelem uvnitř. S vřetena odstraňte pracovní těleso a opláchněte uzel převodovky, aby byl pohodlnější rozebrat. Odšroubujte korkový šroub, ale může být ponechán na místě, t. na. nenosí žádné zatížení.

Poté vyjměte převodovku pohonu z pouzdra. Chcete-li to udělat, s pomocí speciálního staheru odstraňujeme blokovací kroužek z kruhového slotu, který drží hlavní převodový blok ve správné poloze v případě.

Vzhledem k tomu, že ložiska s jejich vnějším kroužkem jsou instalována v hnízdě s napětím, extrahujte je ne snadné. Pro usnadnění tohoto úkolu, lemu skříně převodovky v oblasti ložisek s výstavbou.

mazat, elektrický

Jakmile je kovový kov zahříván, rozšíří se a napětí zmizí. Nyní se můžete snadno poučit z pouzdra bloku předního převodovky s dvěma identickými spárovanými ložisky.

Pokračujeme pro extrakt z těla převodovky převodovky otrokového ozubeného kola s vřetena. Nejprve odstraníme průchod s úzkými houbami s úzkými houbami, pak žlázou, jít na něj šroubovákem nebo jiným vhodným nástrojem.

Také, jako v prvním případě vytáhněte přídržnou položku stisknutím pomocí odstranění blokovacích kroužků pomocí otvoru v zámku.

Zahřejte vysoušečí těleso převodovky v oblasti ložiskových bloků podřízeného ozubeného kola a po chvíli vytáhněte jej, lehce zatáhněte vřetena.

Mazivo pro převodovku pro trávu. vlastnosti volby?

Pro stabilní operaci redukčního redukce bez švédů a pravidelných poruch je třeba tento mechanismus pravidelně mazat. Jak je uvedeno v příručce pro použití ekonomického zastřihovače pro trávu, je vhodný pro přenosový olej konzistence kvality

V některých případech dobře známé výrobci zahradního vybavení vytvářejí oleje, které jsou vhodné pro mazací převodovky značkových trimrů. Aby byly tyto látky tak přitažlivé co nejúčinnější pro kupující, dělají je multifunkční. Jinými slovy, takové oleje jsou vhodné nejen pro mazání převodovků domácích trimrů, ale také pro pravidelné zpracování ozubených kol, palivových a olejových hadic, jakož i údržbu jiných dílů a prefabrikovaných mechanismů, bez ohledu na typ a účel zahrady zařízení.

Jako příklad multifunkčních materiálů. maziva pro převodovku OLEO-MAC MOTOCOS, pro výrobu molybdenového bisulfátu. Dalším příkladem je kompozice LICHU MOLY LM 47 MOS2. Nejčastěji se používá k udržení SLS, avšak vzhledem k obsahu disulfidu molybdenu, může být použit pro mazání vložených vysokorychlostních ložisek, včetně převodovek pro domácnost.

Důležitou výhodou multifunkčních maziv je vysoký obsah velkého množství potřebných přísad. Dokonce i po kompletní výrobě maziv, oni nadále drží na povrchu pohyblivých ozubených kol tenký a velmi silný olejovitý film, který chrání části před vytápěním a zvýšeným opotřebením.

Některé majitelé zastřihovačů se používají k mazání převodovek Lithol-24 typu nebo udržovací materiál svorky vyrobené na lithiových. Díky příslušné konzistenci se tyto kompozice snadno vstoupí do mechanismu za použití 5 cm injekční stříkačky. Tyto látky se ukázaly jako levné a poměrně účinné maziva. Jediný mínus je potřeba častější výměna těchto kapalin.

Jaké mazání by měly být použity pro převodovku vyžínače pro trávu?

V procesu provozu je mechanická část zastřihovače pro trávu naložena s úsilím kontaktů na zubech, odporové reakce z hulipů bylin (někdy. s bahnem), dynamické, rázové zatížení v důsledku neustále se měnícího momentu. Mazivo pro převodovku zastřihovače pro trávu by měl plně zohlednit tyto funkce, takže výběr značky musí být přísně individuální.

Jsou zohledněny následující faktory:

 • Výrobce značky. Každá ochranná známka je bezmocně zaměřena na mazání vlastní výroby (můžete hovořit o levných čínských položkách). To platí pro výrobce, jako je Husqvarna, Stihl, Huter, Makita a Dr. Výjimky jsou vyžínače pro trávu domácí produkce: Například kalibrace v pokynech uživatele neuvádí značku maziva vůbec.
 • Viskozitní mazivo. Jak je známo, všechny mazacích sloučenin jsou rozděleny do tří skupin. vysoce viskózní (koloidní systémy obsahující různé přísady), plastové sloučeniny univerzálního použití a pevných lubrikantů, změkčování při práci.
 • Dobrá přilnavost k povrchu detailů převodovky, v důsledku čehož lubrikant není stlačena do mezer nebo vnějších uzlu.
 • Intenzita spotřeby maziva. Zde se musíte zaměřit na vlastní zkušenosti a doporučení odborníků, protože někteří výrobci trimrů, kteří budou mít vlastní servisní centra, nedávají jasné doporučení v době provozu převodovky mezi dvěma mazáním.
READ  Co je elektrický šroubovák lepší než metabo nebo bosch

Spotřeba maziva závisí na teplotě, při které si zachovává jeho mazivo. Když je převodovka zahřívána na 40 ° C, se má za to, že podmínky pro jeho provoz jsou uspokojivé a maziva jsou dostačující.

Předpokládá se, že univerzální mazivo pro převodovku zastřihovače pro trávu neexistuje, ale není to tak docela. Ve skutečnosti bude odpovídající mazání ten, ve kterém jsou přítomny následující složky:

 • Přísady proti opotřebení, které neobsahují žádné toxické olovo;
 • Solidní maziva s přítomností grafitu nebo disulfidu molybdenu (druhá je výhodná, protože mazací schopnost je plně uložena pro velký rozsah rolveru);
 • Pouze minerály (anorganické!) Oleje s vysokým stupněm čištění.

Uvedené požadavky jsou plně zodpovězeny lithiovými mazivovými mazacími mazacím tukem Oregon nebo šampion EP-0, domácí skladby OLEO-MAS, Litol.24, nebo Azmol 158, stejně jako ty, které doporučuje výrobce specifického modelu zastřihovače pro trávu.

Odrůdy mazacích kompozic

Pro péči o uzly mechanismu se použijí maziva různých konzistence:

 • Polotřídaný. Takové formulace obsahují různé přísady a přísady.
 • Plastický. Jsou nejvíce univerzální volbou. Nejčastěji se používají pro převodovky a šroubováky.
 • Pevný. Velké suspenze v původním stavu.

Speciální redukční kompozice se týká poloapilého systému.

Populární je mazivo pro zastřihovač pro trávu „Stihl“. Vzhledem ke speciálnímu složení a komponentům je opotřebení výrazně sníženo a zvyšuje se odolnost proti korozi. Hlavní vlastnosti mazání této značky jsou:

mazat, elektrický

Trimmer Převodovky. Internet náhradní díly.Ru

Reduktor je mechanismus, jehož hlavním účelem je přenášení točivého momentu z jednoho převodu do druhého. A na spouštěcí převodovce pro vyžínače pro trávu se zdá, že hlavní úkol sníží točivý moment. Výrobek obsahuje jednu nebo více převodovkových ozubených kolíků při vysoké rychlosti.

Vlastnosti mazání vyžínače

Při výrobě mazání platí zvláštní látky, které musí splňovat normy a normy životního prostředí. Po rozvoji se rozkládají, aniž by způsobily poškození životního prostředí.

Konzistence materiálu zpočátku má zvýšenou úroveň viskozity a v procesu provozu, tento parametr klesá. Takový faktor poskytuje úplnou pronikavou a spolehlivou ochranu pracovníků v topných podmínkách.

Dlouhé využití a nepřerušované práce jsou poskytovány včasným a správným odjezdem. Pro provádění operací péče se používají různé materiály. Slavní výrobci provádí rozvoj vlastních produktů značky. Mezi ně patří: mazivo pro trimičy „Husqvarna“, „Champion“, „Makita“ a další. V ozubeném převodovce benzínu pro trávu se mazání přidává každých 8-10 pracovních hodin.

Mazivo pro převodovku pro trávu. vlastnosti volby?

Pro stabilní operaci redukčního redukce bez švédů a pravidelných poruch je třeba tento mechanismus pravidelně mazat. Jak je uvedeno v příručce pro použití ekonomického zastřihovače pro trávu, je vhodný pro přenosový olej konzistence kvality

V některých případech dobře známé výrobci zahradního vybavení vytvářejí oleje, které jsou vhodné pro mazací převodovky značkových trimrů. Aby byly tyto látky tak přitažlivé co nejúčinnější pro kupující, dělají je multifunkční. Jinými slovy, takové oleje jsou vhodné nejen pro mazání převodovků domácích trimrů, ale také pro pravidelné zpracování ozubených kol, palivových a olejových hadic, jakož i údržbu jiných dílů a prefabrikovaných mechanismů, bez ohledu na typ a účel zahrady zařízení.

Как пример многофункциональных материалов – смазка для редуктора мотокосы Oleo-Mac, для производства которой используется бисульфат молибдена. Еще один пример – состав Liqui Moly LM 47 MoS2. Чаще всего он используется для обслуживания ШРУС, однако, благодаря содержанию дисульфида молибдена, его можно использовать для смазки нагруженных высокоскоростных подшипников, в том числе, редукторов бытовых триммеров.

Важное преимущество многофункциональных смазок заключается в высоком содержании большого количества необходимых присадок. Dokonce i po kompletní výrobě maziv, oni nadále drží na povrchu pohyblivých ozubených kol tenký a velmi silný olejovitý film, který chrání části před vytápěním a zvýšeným opotřebením.

Některé majitelé zastřihovačů se používají k mazání převodovek Lithol-24 typu nebo udržovací materiál svorky vyrobené na lithiových. Díky příslušné konzistenci se tyto kompozice snadno vstoupí do mechanismu za použití 5 cm injekční stříkačky. Tyto látky se ukázaly jako levné a poměrně účinné maziva. Jediný mínus je potřeba častější výměna těchto kapalin.

Služba vyžínače benzínu pro trávu

Většina motocosů a trimrů má flexibilní hřídel v jejich konstrukci. Jeho stav musí být zkontrolován nejméně 1 čas o 50 pracovních hodin. Pro výrobu této operace musíte odstranit špičku tyče, vytáhněte hřídel a zobrazte jej, pak namazejte.

Levné materiály jsou vhodné pro lezení na hřídeli, je obtížnější je vybrat pro převodovku trimru pro trávu. Jak mazat tento mechanismus. závisí na firmě výrobce. Nejlepší je používat materiály, které obsahují disulfidové molybdenum. Ten poskytuje vyhlazování a plnění trhlin na pracovním povrchu, takže je zvláště ocenil mezi uživateli.

DŮLEŽITÉ: Použití velkého množství mazání s vysokou hustotou vede k přehřátí mechanismu, zvýšenému tření páře a spotřeby paliva. Proto by měl být zodpovědně považován za proces výběru materiálů a prevence.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS