Jak nabrousit ruční pilu na dřevo

Jak brousit Pila na dřevo: jednoduchý návod krok za krokem | (Foto video)

Zdravím všechny nadšence do práce se dřevem. Téma před tímto videem navrhl autorovi kanálu divák, který požádal o radu, jak správně pilovat na železo.

Zde před vámi leží nástroj. Pila na železo, kulatá pila a pobeditové disky. Kde začít?? Toto téma již není tak aktuální jako dříve. Jeho hodnota se pomalu snižuje, protože před několika desítkami let se objevily první vítězné disky. Vzorky po dobu 30 let. Viděli jste pilu dřevotřískaného. Nebylo nutné plemeno kvůli karbidovým talířům. Dlouhá sloužit.

Moderní italský disk s karbidovými deskami. Je to přesnější. Tak, že se během provozu deformují, poháněný. pilka na železo 2,5 mm. Materiálová odolnost je poměrně malá. Pro tyto disky není rozvod nutné. Co se týče pachové s plazeným zubem, není také rozvod. Jsou připraveni používat. Ale není možné je ostříhat souborem. Pouze na Electricoid. Stále zůstává relevantní otázkou o rozvodu zubů. Kde začít tento podnik? Kompetentně chovat hacksaw, potřebujete profesionál. Po tom, řezání mezi značkami zubů rohového mletí doslova mírně mírně, takže každý zub byl stejný výška. Po plemeni.

Co vrátit, jak pracovat správně? Změřte tloušťku webu. Je třeba vzít v úvahu, jaké dřevo se chystá. Pokud je to syrové, uvolněné nebo suché a pevné, rozvod by měl být odlišný. Pro volné surové dřevo rozvod vyžaduje velké. Ale ne více než 2 tloušťka plátna. Pokud je hadřík 0,8, rozvod musí být 1,5 mm. šířka propyl. Pokud je dřevo suché, musí být kvalitativně řezané, ale to nevyžaduje více než 1,5 tloušťky plátna. Pak bude odpor materiálu minimální. Svorka se nebude svorka.

Jak se hromadná rozvod. Lidé padli a řekli, že to dělají sekeru. To říká sám za sebe, že to funguje jako reference, to je hrubý. Zuby by se měly lišit doprava a odešli do stejného úhlu. Pokud tančí, to je ještě jedna, druhá je menší, taková kvalita řezání bude špatná. Než bude těžké, bude držet. Zuby budou vyřazeny. Kvalita bude špatná. Zobrazit pokračování ve videu s pátou minutou.

Pro zpracování dřevěných polotovarů, změna délky a tvary často aplikované pily. Tento nástroj je reprezentován kombinací pracovní části a rukojetí. V tomto případě je pracovní část reprezentována kovovou deskou s řeznými prvky, které jsou umístěny v určité sekvenci vůči sobě navzájem. Pouze s právem a včasným způsobem může eliminovat pravděpodobnost opotřebení výrobku. Příkladem může být nazýván rozvodem zubů, který se provádí čas od času, aby se vytvořil hladký nástroj pro výsledný řez.

READ  Který elektrický šroubovák Makita je pro vaši domácnost nejlepší?

Potřeba ostření

Nejzřejmější plus ostrosti. rychlost řezání. Při práci v zemi je ještě důležitější než v workshopu, protože je často nutné pracovat v stísněných, stojící v nepříjemném držení těla. Špatný ostrý čepel uvízl v lese, zejména syrové. Kromě toho existuje riziko, že plátno se rozbije a Couligle Práce.

Praktické výhody akutního může být připsáno:

 • Přesnost provedených pily.
 • Delší životní styl.
 • Úspora nahrávání hacksaws.
 • Vysoká produktivita tesařství.

Stanovení požadovaného momentu

Bez mít zkušenosti, lidé často zasáhli z extrémů do extrému a buď body v pila každých pár dní nebo jednou ročně. Určete potřebu ostření v čase. špatný přístup.

Existuje řada znaků, které naznačují, že zuby upevněné:

 • Plátno pravidelně uvízl v lese.
 • Při řezání se zvukové změny stává více „hloupým“.
 • Stín zubů se mění.
 • Významně se zvyšuje materiál.
 • Konce zubů znatelně curl.
 • Listy čepele z řezu.

Objednané zuby nezařívají. Snadné je odlišit je: Jsou černé s malým modrým potem.

Jak zaostřit ruku hacksaw na stromě a zředí zuby

Dříve nebo později, jakékoli plátno řezného nástroje přichází v havarijním a vypnout. V tomto případě nemusíte změnit celý nástroj. Stačí pravý ostření. Můžete to udělat s pomocí těchto zařízení, která již jsou v domě (nejčastěji). Sám o sobě se nic nestane, pokud nemáte vlastní technologii, abyste splnili všechny akce. V článku, instalatérské mistr řekne, jak ostříhat ruční picksaw na stromě a plemeno zuby.

Pro zajištění vysoce kvalitních řezů musíte pochopit mechanismus vystavení okrajům zubů hacksaw na zpracovaném materiálu. Na rozdíl od oceli a plastového dřeva. materiál je nehomogenní, přesně díky této kvalitě a několik typů pily byly vyvinuty, vyznačující se profilem zubů, úhlem jejich ostření a stupně rozvodu. Všechny odrůdy stromových hacksaws, jejich charakteristiky a technické údaje jsou uvedeny v GOST 26215-84.

Hlavní typy zubů hacksaws na stromě: 1. pro příčné řezání typu 1; 2. pro příčné řezání typu 2; 3. pro podélné řezání typu 1; 4. pro podélné řezání typu 2; 5. Pro univerzální řezání

Existují tři typy hacksaws: pro příčné, podélný řez, stejně jako univerzální. Hlavní rozdíl je uzavřen v principu řezání: Při řezání dřeva přes vlákny na cestě zubu jsou fragmenty různých hustot. Na jedné straně tato okolnost hraje ruku: výsledné čipy mají menší velikost a je snadno odstraněna z kontaktní zóny, což umožňuje ostření na obou stranách zubu pro řezání, a to jak v přímém, tak v opačném směru podávání. Na druhé straně, řezání napříč vláken přichází částečně na ránu, jsou nezbytné hloupé rohy řezných hran.

Dřevěné řezání podél vláken lze popsat jako opakované mikročotní skalní cykly. Síla vykreslená k zubu v tomto případě je jednotná, takže zuby mají asymetrický tvar a jsou směrovány hranou směrem k řezání. V tomto případě je hrana tvořená horní částí zubu směřuje přísně kolmá k rovině webu. Při jízdě podél vlákna se vytvoří podlouhlé žetony, jejichž odstranění z kontaktní zóny je obtížné. Také s podélným řezáním je větší alokace vlhkosti, pryskyřic a lepicích látek, které v kombinaci s prvním faktorem neumožňuje řezání v obou směrech. Zvedání hoblin se vyskytuje s přímým krmením nástroje: kolmý směr hrany přispívá k emisi pilin ve směru řezání. S reverzním pohybem zajišťuje odstranění zbytků čipů a hrany samočistí.

READ  Proč se řetěz řetězové pily neustále napíná?

Zuby všech typů hacksaw mají zapojení, jsou střídavě nakloněny v různých směrech z podélné osy plátna. Vzhledem k tomu v podélném profilu série zubů je hacksaw tvořena druhem polykání ocasu. dvě sady řezacích klíček, vytvořených hranami řezných okrajů zubů. V souladu s tím, na dně tvoří Hacksaw dvě drážky, což zajišťuje jednotný krok, jíst a efektivní čipy.

Kvalifikované specialisté znáte následující značky, svědčí o brzy výstupu pily:

заточить, пила, дерево
 • Při řezání dřeva začne pilokaw zní jinak;
 • Vizuálně to je patrné, že špičky zubů zaoblených, ztracených ostrosti;
 • Změny barev zubů;
 • Zvyšuje úsilí při řezání;
 • Směr pily je špatně udržován;
 • Časté zuby uvízlo v lese.

Výška vyrovnávání

Po provedení uspořádání musí být nůž zkontrolován na volbách výšky zubů. Vzhledem k tomu, že její úsilí by mohla být aplikována nerovnoměrná, existuje šance na vzhled zubů s méně opotřebením, která bude provádět nad zbytek.

Chcete-li odhalit takové zuby na hacksaw, můžete použít jednoduchou metodu. Bude to trvat hustý papír nebo lepenku pro délku řezacího plátna. List musí být umístěn na rovný povrch, například stůl, aby se dobře zarovnal, po kterém řezná část plátna. Zuby, které jsou vyřazeny z celkové řady, budou hlubší denci na povrchu.

Díky tomu lze snadno detekovat a upravit až do začátku ostření. Pro odstranění nadměrné výšky platí různé nadfili. Během provedení této práce byste měli usilovat o zachování tvaru každého zubu hacksaw.

заточить, пила, дерево

Co bude trvat:

Před naostřením musíte provést rozvod zubů. V nepřítomnosti speciálního nástroje pro to může být vyroben jemnou ocelovou desku. Při pokládání s velkým odjezdem se provádí na výšce zubu.

Každý zub se pak lpí na řezání na talíři a začíná po jedné straně, pak zmeškal v opaku. Obecně by se každý z nich měl ohnout stejným směrem, ve kterém byl původně nakloněn, pak pouze s velkým odjezdem.

Ještě snadnější, elektroinstalace je vyrobena prostě hladká deska. Je vložen mezi zuby a ukáže se, aby se stala s plátnem paralelně. Z tohoto pohybu začíná zub. Pak se změní na druhou stranu a zametá další zub v opačném směru. Tímto způsobem se rozložení získá již, ale se stejným letem na každém zubu.

READ  Motorová pila STIHL 180 se za tepla nespustí

Pak musíte udělat ostření každého zubu. Pro to je trojúhelníkový soubor aplikován na plátno pod úhlem 35-40 °. Oba žebra zubů jsou zahnutý. Soubor je spuštěn pouze nahoru. 4-8 pohyby jsou dost pro každou tvář, to vše závisí na stupni opotřebení souboru.

Pak je nůž otočen do svěráku a zbývající zuby. Poté to sníží strom jako olej. Ve vzácném použití hacksaw se tento postup opakuje jednou pár let a ještě méně.

заточить, пила, дерево

Vyjmout pilový soubor

Chcete-li ostříhat viděl, potřebujete trojúhelníkový soubor.Zavřete plátno hacksaw vice a pod úhlem, přibližně 45 stupňů, začněte střídavým ostřením každého zubu. Nejprve se otočíme na jedné straně, pak otočíme hadřík a ostříháte zuby na druhé straně.To je nejčastější a naprosto přístupný způsob, jak do tvaru zubů pily.

Práce je pečlivá a vyžaduje dovednost. Ale budete velmi rychle uklidnit a nevšimnout si, jak dokončíte poslední zub pily. Teď je pila naostřena:

Také pro ostření můžete použít a NADFIL.Opakuji, práce je velmi pečlivá, možná. Doporučuji se zbavit všech rušivých zdrojů tak, aby nic nevrátilo od práce.Samozřejmě, že při použití mechanizovaného nástroje lze doprovodné síly a čas významně snížit, ale jak již bylo zmíněno. To je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak ostřit ruměnku.

Популярные производители

На современном рынке полно предложений от производителей. Но есть компании, которые проверены временем. Именно их продукции отдают предпочтение владельцы циркулярных пил. Краткий список популярных брендов таков:

CMT. Společnost se objevila na území Itálie ve vzdáleném roce 1962. Výroba byla převedena do Číny a v Evropě zůstala pouze sídlo.

„Makita“. Rok založení společnosti se stal 1915. Od té doby uplynulo mnoho času, ale japonské produkty jsou stále populární po celém světě.

„Bosch“. Tento název se stává symbolem nepřekonatelné kvality. Tiché kotouče pod značkou BOSH. požadované hosty v každém domácím workshopu.

„Záchvat“. Organizace se objevila v roce 1998 v Rusku. To může správně nazvat nejstarším dodavatelem spotřebního materiálu na domácím trhu.

Metabo. Jméno se stalo z německého jména ručního vrtáku. První sestava produktu začala v Německu po roce 1924.

Dewalt. Vítězný průvod společnosti na planetě začala v USA. Počínaje rokem 1922, pod značkou Vyrobené nástroje pro elektrické nářadí.

V Pokročilých technologiích není snadné zjistit. Výrobci nástrojů neustále zlepšují svou výrobu. Nabízíme sledovat video, které pomůže provést správnou volbu a naučit se hodně užitečných informací:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS