Jak nahradit hvězdičku na čínské řetězové pily

Hvězdička pro čínskou řetězovou pilu

Stabilní a nepřetržitý přenos motoru vytvořeného motorem nainstalovaných řezacích orgánů řetězové pily závisí na jednom malém řetězovém kole, který hraje důležitou roli v benzoinstrormální spojce. Během jeho práce zůstane v neustálém třecích a rychle se zahřívá. Postupem času to vede k napětí, tvorbě trhlin a vznik ostatních známek hvězdy. Jakmile bude operátor detekován některý z vad, bude detail nahrazen.

Ve své formě a vzhledu Asterisk spojka benzínu se opravdu podobá hvězdu. Hlavní funkcí této kompaktní části spočívá v recepci, konzervaci a okamžitém přenosu úsilí z provozního motoru do vestavěných řezných těl benzoinstrucí. Přední hvězdy řetězové pily tak podporuje nepřetržitý provoz pilového soustavy a zajišťuje účinnost řetězových pil při řešení různých úkolů na místě. Druhou důležitou hvězdy je ochrana motoru v případě rušení nebo nouzového zastavení.

Hvězdička, jako buben, se kterými kontakty, které kontakty mohou být umístěny uvnitř nebo z vnějšku řetězové pily. V prvním případě je spolehlivě chráněn před poškozením, ale druhá metoda uspořádání zjednodušuje údržbu a nahrazení části.

V závislosti na výrobci a cíli mohou být řetězové pily, hvězdy v zařízení spojky spojka vyrobena z kovu nebo plastu. Druhá možnost je distribuována čínským značkám, které produkují převážně levnou domácí řetězovou pilu. Kovové hadice jsou mnohem spolehlivější a instalovány na značkové techniky pro profesionální vykořisťování.

Typy předních hvězd moderní řetězové pily

V závislosti na technologickém zařízením zdvihu mohou být:

  • Jeden kus. prvky tohoto typu konstruktivně sestávají z běžného náboje vybaveného stacionární korunou se specifickým počtem zubů. V továrně jsou obě části hvězdy porovnány mezi sebou, takže je nemožné demontovat. Solidní hvězdy jsou vybaveny většinou šampionů řetězových pil a zahradním vybavením jiných značek z Číny;
  • Národní týmy. Podrobnosti tohoto typu jsou vybaveny odnímatelnou korunou, která vám umožní rychle oddělit z náboje. To dělá opravu spojky spojka pohodlnější a levnější. Prefabasts jsou nejčastěji vybaveny řetězovými pily Stihl a Husqvarna značek.
READ  Jak napnout řetěz elektrické řetězové pily

Druh spojkové hvězdy Design Řetězové pily hraje důležitou roli při výběru benzoinstrumentu. Pokud pila bude používat začátečník Nováček, je pro něj lepší vybrat si model s pevným hvězdičkou. Pokud uživatel již má zkušenosti s obsluhou a opravnými řetězovými pily, pak bude vhodnější nástroj vybavený hvězdičkou.

Přední hvězdy pro řetězové pily, jejich typy a design

Existují dva typy hvězd pro řetězový pila. tým a pevný. Jeden kus je monolitický prvek, který je instalován za spojkou spojky. takzvaný zdvih se stacionární korunou. Koruna je pevně připevněna k bubnu spojky spojeného s odstředivou spojkou.

Takový design se používá ve většině řetězových pil, včetně čínské výroby. Nic složitého, jak odstranit hvězdy s čínskými řetězovými pily, ne. ale musíte odstranit celou hvězdu.

S dražšími modely je situace ještě jednodušší. Mají hvězdičky pro řetězové pily mají prefabrikovaný design s vyměnitelnou korunou. Koruna je položena na strom bubnu a přenáší točivý moment na řetězci. Nahrazení řetězového kola na motorové pily je tedy velmi rychle a jednoduše. korunka je odstraněna a buben může být ponechán na místě.

Při změně stagnace řetězových pil: typy závad

Hlavním problémem má přední hvězdy. oblečení zuby. Za normálního provozu má vedoucí hvězdičku pro motorovou pilou minimální opotřebení, s výhradou pravidel provozu a normální mazání řetězce. Ale pokud během řezání plátno klopýtne na pevný předmět (kámen, nehty a t.e), že hrot, který v tuto chvíli učinil řetězový pohyb, dostane velmi silnou dynamickou ránu. Tak silný, že zub se může snadno zlomit. Výsledkem je, že během provozu, řetězec bude sklouznout a může se zlomit od pneumatiky. to povede k zranění nebo rozbití jiných prvků.

Navzdory neustálému mazání plátna má pohyb s obrovským rychlostním řetězcem stále abrazivní účinek na hvězdičku. Proto je časem v každém případě. vědět, kdy potřebujete náhradu hvězdičky na řetězové pneumatice, proveďte pravidelnou kontrolu tohoto uzlu.

Porucha ložiska je nepravděpodobné, pokud jde o podmínku řádného provozu. Pokud je v čase a dobře vyzván, hvězdička se bude potit mnohem rychleji než ložisko. Nicméně, pokud se to stalo, pak musíte odšroubovat hvězdy na motorové pily, vyměnit ložisko, před-dobře svou propagaci, pak jej nainstalujte zpět.

Typy Star

V závislosti na třídě řetězových pil jsou všechny hvězdy rozděleny do dvou skupin. profesionální a domácnosti. První typ dílů se zvýšil odolnost proti opotřebení, vyrobeným z odolných kovových slitin, nepodléhá korozi a mechanickému poškození. Domácnosti častěji vyžadují výměnu a plánované opravy, s účinným použitím diagnostického nástroje se doporučuje každých šest měsíců. Podle konstruktivních funkcí můžete vybrat následující typy hvězd:

  • Сборные. Съемный венец легко откручивается с оси барабана, что упрощает проверку и замену данной детали. Такими звездами оснащены почти все европейские модели бензопил.
  • Celý. Они состоят из ступицы и стационарного венца (количество зубьев может быть разным, требуется внимательно читать инструкцию к бензопиле). Из-за заводской запрессовки венец нельзя снять отдельно от ступицы, поэтому при поломке требуется разбирать весь барабан сцепления. Такой механизм обычно встречается на китайских моделях.
READ  Jak vyčistit karburátor řetězové pily STIHL 180

Если вы планируете своими силами обслуживать бензопилу, то рекомендуется приобретать инструмент с профессиональным типом ведущей звёздочки. Она должна быть разборная, что удешевляет ремонт и профилактику инструмента.

Блок: 3/7 | Кол-во символов: 1176

Замена ведущей звездочки на бензопилах Husqvarna 154, 254, 262

Для моделей бензопил Husqvarna 154-ой, 254-ой, 262-ой серий

, Vybaven 8-mi-zubní řetězce od 40.325 Pitch aplikovaných vedoucím Asteriskreran SP 38071. Detail se liší od průrechalnometrického designu. To znamená, že neexistuje žádný takový prvek jako korunka směny.

Na jedné straně, takový detail ztratí

v provozním zdroji. Na druhé straně má Survery hodnotu. Cena Kidd dvakrát nižší ve srovnání s hvězdičky s vyměnitelnou korunou. Nákup Asterisk pro modelShusqvarna 154, 254, 262 můžete kliknutím na následující odkaz.

Proces nahrazení olova řetězové kolo pro Husqvarna 154, 254, 262

má mírně jiný algoritmus. Podívejme se na to podrobněji.

Zakryjte řetězové pily boční stěny, abyste získali přístup k pilovému čepele

.

Použití kombinovaného klíče

Slabý a odstranit to sdílení.

Vyjměte startér kabelu

hvězdičku, čínské, řetězové, pily

Z opačné strany. Použijte klíče na klíče.

Upevněte hřídel ze strany křídla křídla na 13

.

Pomocí speciálního klíče

Reducememifuous Cloustr. Odšroubování by mělo být vykonáváno šipkou ve směru hodinových ručiček.

hvězdičku, čínské, řetězové, pily

Sestava se provádí v reverzní sekvenci

Twist spojka spojka přichází proti směru hodinových ručiček. Úsilí by mělo být příliš vysoké. Protože spojka se otáčí.

Ve skutečnosti není proces náhrady velké obtížnosti

a to může být dokonale provedeno. Koupit vysoce kvalitní řetězové řetězce Forhusqvarna 154, 254, 262 v našem obchodě Tukingarden.

Existují způsoby, jak rozšířit zdroj stávající hvězdičky?

Hlavní způsoby, jak rozšířit provozní zdroj vedoucího benzopu:

  • Použijte několik řetězů (nejlépe tři). Tato metoda je nejspolehlivějším a vhodným pro majitele řetězových pil v tom, že není nutné neustále utáhnout kabelový intenzivní pracovní řetězec. Provoz Alternativně tři řetězce ušetří zdroj hvězdičky a zpoždění, aby nahradil;
  • Vysoce kvalitní údržba ložiska olova. Tato položka hraje důležitou roli při fungování obou pohonů Asteris a motoru. Pro mazání se doporučuje používat speciální mazivo materiálu. Ložisko řetězového kolečka není neustále zapojen, ale pouze v nečinnosti, proto potřebuje periodickou mazání. Můžete použít mazivo nosu pneumatik, například standardní lubrikant z repsol nebo husqvarna.
READ  Jak zředit olej s benzínem pro řetězové pily

Klasifikace předních hvězd hvězdy

V souladu s třídou výkonu, pila, ke které jsou instalovány, může být hvězdička:

Hlavním rozdílem mezi nimi je frekvence výměny a rychlost opotřebení: V modelech série „Profi“, opotřebení je rychlejší a opravy. častěji.

Podle konstruktivních funkcí jsou řidičské hvězdy řetězové pily:

Ten se skládá z náboje se stacionární korunou z určitého počtu zubů. Jejich tovární lisování neumožňuje odstranit korunu odděleně od rozbočovače. Tato situace je typická pro mnoho čínských řetězových pil, například z „šampiona“ značky.

Případ s prefabrikovanými hvězdičkami je jednodušší: odnímatelná koruna je rychle odšroubována z osy bubnu, takže opravy speciálních obtíží nezpůsobuje. Tato volba je výhodou většiny evropského původu, například „Stihl“ nebo „Husqvarna“.

Oprava spojky: procesní nuance

S nezávislými službami musí spojky spojky vědět, že:

  • Několik pily má podložku, která je oba mezi hvězdičkou a spojkou a hvězdičkou a motorem. Zvažte to během opravy;
  • Speciální platforma pohonu olejového čerpadla by neměla být poškozena během demontáže, stejně jako vratné pro počáteční polohu. Jinak bude řetěz chybí mazivo nebo přestane mazat.

Nástroj, který navštívil opravu, musí být zkontrolován pro spolehlivost šroubových potěrů, maziva k řetězci a udržování motoru (mělo by být hladce zapnuto a otevřeno). Teprve poté, co lze provozovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS