Jak nahradit pás na sekačce Makita Lawn

Makita Lawn sekačka nespustí. Typické členění a opravy sekaček trávníku to dělají sami. Jak zabránit vzniku náhlých poruch během provozu zastřihovače pro trávu

Sekačka na trávu je nepostradatelným asistentem v oblasti země a jeho vlastního domova. Technika se používá nejen pro zpracování trávníku, ale pro divokou trávu. Existují dva typy chatových technik. To je:

Existuje mnoho důvodů pro selhání techniky. Mezi nimiž lze přidělit:

 • Problémy s baterií. Jeho výtok je částečný nebo kompletní;
 • Motorový pás je často deformován;
 • Problémy při startu, vytváří sediment rukávu na svíčku zapalování;
 • Odmítnutí sekačky na trávu může být porušování mechanismu paliva a distribuce;
 • stejně jako nosit píst. Složka agregátu výkonu.

O tom, co je třeba udělat, aby techniku ​​přišel k životu, přečtěte níže.

Pás jako jednotka: Co je to dobré a špatné

S přenosem pásu je mechanická energie otáčení hřídele motoru na hřídeli nože přenášena pomocí pružného pásu a dvou válcových kladek (vedoucí a slave). Pás je natažen na těchto válcích, tvoří uzavřený design. Hlavní prvek přenosu. Vlastně flexibilní pás. Je vyroben z gumy nebo husté syntetické tkaniny.

Proč v tomto designu potřebujete pás? Motor, který je instalován v takovém typu sekaček trávníku. Štětec. A počet otáček může dosáhnout několika desítek tisíc, takže nést nůž přímo neexistuje možnost. A převodovka v tomto případě může přidat další váhu, nepříjemnosti v údržbě a vysokých nákladech na opravu. A pás. Nejlevnější a praktická možnost snížení otáček a osoby poměrně nezávisle nahrazují bez návštěv servisních center. Podívejme se na všechny plyny řemene a nevýhody.

nahradit, makita, lawn

Se všemi jeho jednoduchostí a lehkostí, řemenový pohon často dostane výčitky v malé produktivitě, rychlé opotřebení a časté náhradní potřebu. Proč se to dopadne? Zpočátku jsem naznačil řádné používání techniky a dodržování trávy trávy. Udělal jsem to záměrně, protože uživatelé často zanedbávají pravidla trávy. Musí být namontován v dopoledních hodinách ne dříve než 10, ale ne později 11 hodin. Pak se snadno namontovala, sekačka na trávu není přehřátí a v horkém letním dni, kdy teplota může přeložit 30 stupňů, nebudete poškodit ani o sobě ani nástroj, s kterým pracujete. Pokud se pokusíte držet tohoto pravidla, pak se sníží pravděpodobnost obklady pásu a celého uzlu.

 • Jednoduchost a efektivnost výroby;
 • V kompozici nejsou žádné další paralelní hřídele;
 • Je ochrana proti přetížení a rušení;
 • Úroveň vibrací a hluku je oslabena speciálními tlumiči, což zvyšuje životnost sekačky na trávu;
 • Tento uzel nevyžaduje mazání a velké náklady na údržbu;
 • V případě neúspěchu nemusí být cena oprav nemusí být tak vysoká a ve většině případů je možné opravit sekačku.
 • Na obou hřídeli je velký zatížení;
 • Nízký životnost pásu;
 • Doporučená pracovní teplota. ne vyšší než 35 stupňů.;
 • Zvýšené velikosti těla, které nejsou vždy přijatelné;
 • Pro menší opotřebení a protahovací řemenový pohon je nutné pravidelně nastavit napínací válec.

Elektrické modely

Výhody elektrických modelů Makita:

 • Lehký design, nízká hmotnost;
 • Přizornost životního prostředí, žádné výfukové spalovací produkty;
 • Elektrický vyžínač pro trávu je tichý;
 • nižší cena;
 • izolace je duplikována;
 • přítomnost dodatečné rukojeti;
 • Ochrana proti náhodnému zahájení;
 • Vynikající chlazení;
 • Vylepšený reduktor;
 • Bezpečnost, žádné hořlavé kapaliny.

Makita ur 3500

Hmotnost elektrokáry pouze 4,3 kg. Elektromotor má výkon 700 W a spotřebovává elektřinu ze sítě 220 V. Elektromotor je umístěn v horní části konstrukce. Rod ohýbaný s průměrnou rukojetí ve tvaru D.

READ  Jak odstranit nůž s sekačkou Bosch Lawn

Ramenní pás má opléknou hmotnost, což umožňuje operátorovi manipulovat s nástrojem. Pracovník. soud s rybářskou linkou 2 mm. Šířka zachycení namontovaného povrchu s vyžínačem 35 cm. Dokončený soud, pouzdro a pás. Pro připojení k sítě se používá kabel s délkou 35 cm (přes rozšíření).

Makita ur 3502

Hmotnost této elektrické sekačky 4,9 kg. V horní části rovné rovné tyče vyžínače pro trávu je elektromotorový výkon fixován výkonem 1000 W. Napájení elektromotoru je vyroben z napájecího zdroje 220 V.

Délka kabelu pro připojení k prodlužovacímu kabelu 35 cm. Pracovník. automatická hlava mozosti s rybářskou linkou (tloušťka 2 mm). Zachytit šířku 35 cm. Zacházet z pogumovaných smyček ve tvaru smyčky. Tam je ochranný pouzdro a ramenní popruh.

Makita ur 3501

Tento elektrický vyžínač pro trávu váží 4,3 kg. Tvar baru. zakřivený, hnací hřídel. Flexibilní. Elektromotor s kapacitou 1000 W připojené k horní části elektroků. Napájení od 220 v. Délka kabelu 35 cm.

Zvládnout pogumovanou smyčkovou smyčku (ve tvaru D). Řezací prvek. Court s LESK Silným 2 mm. Zachyťte. 35 cm. Balení obsahuje ramenní popruh, cívku a ochranné pouzdro.

Makita ur 2300

Tato elektrická sekačka váží 4,7 kg. Napájení pevné v horní části přímého pruhu elektromotoru 1000 w.

Hnací hřídel pevného typu. Napájení motoru 220 napětí. Zpracovat smyčka ve tvaru, tam je ramenní popruhy a ochranné pouzdro. Řezací prvek. lopatkový nůž.

Popis řemenový pohon Z = 27 pro sekačky na trávu ALPINA A 460 / AL3 46 SB / AL5 46 / BL 460 S / CastelGarden XS 50 MBS / XSE 50 / stiga kolektor 48 / Turbo 48 / (35063800/0) Výměna 135063800/0

Pás poháněný z = 27 pro sekačky na trávu ALPINA A 460 / AL3 46 SB / AL5 46 / BL 460 S / CastelGarden XS 50 MBS / XSE 50 / stiga kolektor 48 / Turbo 48 / (35063800/0) Výměna 135063800/0

Recenze řemene Z = 27 pro sekačky na trávu ALPINA A 460 / AL3 46 SB / AL5 46 / BL 460 S / Castelgarden XS 50 mbs / xse 50 / stiga kolektor 48 / turbo 48 / (35063800/0) nahrazení 135063800/0

Dodací řemenový pohon Z = 27 pro sekačky na trávu ALPINA A 460 / AL3 46 SB / AL5 46 / BL 460 S / CastelGarden XS 50 MBS / XSE 50 / Stiga Collector 48 / Turbo 48 / (35063800/0) Výměna 135063800/0

Dodávka v celém Ukrajině: Kyjev, Dnepropetrovsk, Charkov, Lvov, Odessa, Poltava, Sumy, Ternopil, Rivne, Zhytomyr, Zaporizhia, Ivano-Frankivsk, Kirovograd, Lutsk, Vinnitsa, Cherkasy, Chernigov, Chernivtsi, Nikolaev, Uzhgorod, Chernivesi, Khmelnitsky a Jiná města Ukrajiny.

Náhradní díly pro řemenový pohon Z = 27 pro sekačky na trávu ALPINA A 460 / AL3 46 SB / AL5 46 / BL 460 S / AL5 46 / BL 460 S / CastElgarden XS 50 mbs / xse 50 / stiga kolektor 48 / turbo 48 / (35063800/0) nahrazení 135063800/0 Podívejte se do částí sekce

Oprava benzínu trávník sekačka Makita Udělej to sami

Pokusíme se odpovědět na otázku: opravy sekačky Makita benzínu s vlastními rukama na doporučeních skutečných mistrů s nejpodrobnějším popisem.

Aktivní vykořisťování zahradních zařízení vede k rychlému selhání jednotlivých uzlů nebo částí. Není nutné recyklovat techniku, protože v budoucnu stále může přijít. Koneckonců, po utrácení malé opravy sekačky trávníku s vlastními rukama, můžete ji vrátit do následujícího funkčního stavu.

V závislosti na oblasti trávníku a růstu trávy na něm, vlastníci optimální techniku ​​podle vlastností. Stává se to několik typů:

Průměrná cenová sekačka vydrží v klimatických podmínkách St. Petersburg, Moskva nebo podobných regionů o čtyřech obdobích. Deriózní nebo méně využívané asistenty zahrady jsou schopni vydržet v oboru 5-6 ročních období.

Také obnovení sekaček trávníku bude zapotřebí v případě, že se ukázalo, že podmínky zimních skladování se ukázalo být nevhodné. Například po použití nebylo provedeno čištění pracovních ploch nebo neexistovala žádná vnitřní preventivní údržba. V důsledku toho se projevuje různé problémy:

 • Vyžaduje časté nože na ostříhaných sekačkách;
 • Sekačka na trávu prostě nespustí;
 • Motor začíná, ale po krátké mezeře, sekačky na trávu;
 • Tam jsou poruchy v karburátoru, který vyžaduje nejen demontáž, ale také čištění s opravou;
 • Oprava sekaček trávníku s vlastními rukama je vyžadována s významným snížením výkonu během provozu.
READ  Nabíjení Makita bliká červenou a zelenou

Jdi do silničního servisního centra nestojí za to. Mnoho problémů lze vyřešit s minimálními náklady a provádět opravy samostatně.

Po každém použití nástroje je nutné čistit řezné prvky. Měnit olej pravidelně a utrácet riziko poruchy na minimum.

Sekačky uvnitř, které jsou umístěny elektromotory, nejčastěji začínají být rozmarné kvůli oxidaci kontaktů. Terminály jsou pokryty vrstvou stupnice od nadměrné vlhkosti uvnitř nebo jinde skladování. Stojí také za kontrolu nedostatku útesu vodičů na problémech. Pro tuto operaci použijte multimetr nebo jiný typ testeru.

Když sada zahradních zařízení obsahuje kartáčový motor, pak odhalíme výkon pohyblivého uzlu. Kartáče mohou rychle nosit, což vede k nedostatku kontaktu. Remkomplekt s nimi stojí poměrně trochu a najít to snadné v obchodech profilu, kde prodávají díly na takovou techniku.

Poruchy lež a asynchronní motory. Mají odmítnutí fázových řazení kondenzátorů. Taková situace je diagnostikována doma problematika. Bude schopen identifikovat se na nepřímých příznaků:

 • Zvuk bzučení je slyšet;
 • Při startu je případ mírně zkroucený;
 • Existuje významný ohřev motoru, a to i s malým zatížením;
 • Odstranil revs.

Je nutné diagnostikovat stav obsahujícího přepínání / tlačítka a přívod napětí na elektromotor. Když byly testovány testy popsaných uzlů, a poruchy nebyly zjištěny ve výkonu, je nepravděpodobné, že by mohlo být schopno opravit rozpad sekačky na trávu s vlastními rukama. Pak budete muset využít služeb značkové služby.

Primární diagnostika se provádí z fáze odstranění nejzřejmějších zhroucením. Když se motor nespustí, stojí za to kontrolovat přítomnost paliva v nádrži. Pokud jsou jeho zbytky od poslední sezóny, stojí za to nahradit. Nízko kvalitní benzín po zimování je schopna ztratit své vlastnosti, poskytnout nežádoucí sediment nebo dokonce vyblednout do frakcí hustoty. V tomto formuláři není schopen spustit motor, ale pouze ucpává systém.

Ve druhé fázi zjistěte, proč se jiskra neobjeví. Její ztráta nedává příležitost zapálit palivo. Odstraňte víčko ze svíčky a odšroubujte ji z přistávací zásuvky zvláštním spánkem, který chodil s sekáním. Dále hodíme čepici na svíčku, přiveďte jej do závitové části nebo kovového prvku motoru, a v této době partner táhne startér.

S takovými manipulacemi je nutná modrá mocná jiskra v pracovní jednotce. Bude moci všimnout i za denního světla. Je důležité jej otestovat vedle nenatřené kovové části motoru, který je schopen provádět.

Když není jiskra, musíte jít na novou svíčku do obchodu. Nevrátí se na motor ani se slabou nebo nestabilní jiskru. Je lepší číst na hlavě pracovní kontakty z Nagara.

Během provozu, vzhled chrasticí v designu. Nejprve neovlivní výkon mechanismu jako celku. Je však schopna při práci schopný nevyváženého a zvýšit hluk. Stojí za to zpřísnění upevňovacích šroubů včas.

Utahování upevňovacích šroubů na rámu

Nerovný střih bylin je důkaz, že sekačka musí být naostřen. Není to tak těžké dostat se k nim, ale je důležité vypnout zařízení od moci. Nezávisle funguje může být provedena pomocí odpališť a soubor nebo na ostření. Je důležité poskytnout úhel řezané jednotky po celé řadě 30 stupňů. Pokud jsou volené oblasti na povrchu, je to důkaz o pevném povrchu. Výměna je bude stát poměrně drahé.

Po zapnutí zvuku píhacího zvuku. Nepříjemný akustický účinek je spojen s pronikáním uvnitř návrhu cizích prvků. Mohou blokovat válec v provzdušňovači. Problém můžete vyřešit s odpojením blokovaného válce a následnou extrakcí cizího objektu.

Motor benzínového vybavení se stává téměř bezprostředně po zahájení krátké práce. Viníky. plicní klikový hřídel nebo píst. Paralelně, zkontrolujte přítomnost oleje v klikové skříni. Na zakázaném motoru ručně spusťte rotaci nebo těsně utáhněte olej podle potřeby. V takové situaci však musíte požádat o obnovu odborníků.

Druhy opravy pro benzínové sekačky

Přesné náklady a podmínky opravy určují mechanik po diagnóze. Cena opravy se skládá z nákladů na utracené části a provedené práce. Dostupnost vlastních náhradních dílů skladu pro sekačky na trávu, umožňuje většině oprav provádět v den oběhu.

READ  Ramenní popruh na strunovou sekačku, jak jej nasadit

Sekačky na trávu benzín, opravy a údržbu, z nichž si můžete objednat v našem servisním středisku, se vyznačují vlastnostmi a jsou rozděleny do několika typů (rotační, válcový, airbag, jezdci, roboty). Rotor. Nejčastější a populární typ sekaček pro trávník. Snadno se používají a poměrně spolehlivé, s výhradou profesionální služby a v případě potřeby opravit.

Aby bylo zajištěno nejlepší výsledky, servisní středisko zahradního vybavení v Minsku má personál zkušených a kvalifikovaných mistrů, moderní technické základny a náhradní díly pro benzo a elektrické nářadí.

Uhlíkové kartáče pro nástroj Makita

Угольные щетки Makita CB-325 (9558HN, 9554NB, 9555NB, 9557NB, 9557K, 9558NB, 9558K, 9564H, 9565H, GD0600, GD0601, GD0602, HR2230, HR2460, HR2470, HR2470T, HR2800, HR2810, HR2810T, HR2811F, HR2811FT, GA5040. GA5040R, GA5041, GA6040, BO6050)

Uhlí kartáče Makita CB-459 (GA4030, GA4530, GA5030, GA5030KSP3, JS1000, JS1601, JS1601, M8701, M8701, PJ7000, TM3000C, TM3010C)

Uhlí kartáče MAKITA CB-419 (HR2440, DP2010, DP2011, 4350CT, 4350FCT, 4351CT, 4351FCT, 4351t, 6821fct, 6822, 6821, 6822, 6822, 6824, 6822, 6823, 6824, 6822, 6823, 6824, 6822, 6823, 6824, 6825R, 6826, 6824, 6825R, 6826, 6825R, 6826, 6826, 6825R, 6826, 6827, 9046, 6826, 6827, 9046, BO4555, BO4556 \ t. BO4557, BO4565, BO4900V, BO5030, BO5031, BO6030, DA3010F, DA3011F, DP3003, DP4001, DP4003, DP4003K, DP4010, DP4011, FS2300, FS2700, FS4000, FS4300, FS2700, FS4000, FS4300, FS6300K, HP1620, HP1620k, HP1621k, HP1640, HP1640K, HP1641K. HP1641k1x, HP2050, HP2051, HP2051F, HP2070, HP2071, HP2071F, HR2450, HR1830, HR2432, JR1000FTK, UH4260, UH4261, UH4570, UH4860, UH4861, UH5260, UH5260, UH5261, UH5570, UH5580, UH6570, UH6580, UH7580, UH6580, UH7580.)

Uhlí kartáče Makita CB-153 (LS1019L, 1805b, 1806b, 2012, 2012NB, 2400b, 2412n, 2414, 2414k, 2702, 2704, 2708, 3600b, 3612BR, 4107R, 4110C, 4157KB, 5008 mg, 5012b, 5014b, 5014nb, 5016nb, 5016nb 5100BR, 5500s, 5900BR, 7104L, 9105, 9401, 9402, 9607 gb, 9609GB, 9609Hb, 9609nb, LF1000, LH1040, LH1040F, LS1013, LS1013F, LS1013L, LS1016, LS1016L, LS1030, LS1040, LS1040F, LS1214, LS1214F, LS1214L, LS1216, LS1216L, LS1440, M9400, MT941, N5900N, TW1000, UC3030A, UC3051A, UC3530A, UC3050A, UC3551a, UC4030A, UC4050A, UC4051A, UC4530A, UC4551A)

Makita CB-303 uhelné kartáče (M9002, M9003, M5802, HS7611, HS7601, HS6601, 2107FK, 4101RH, 4131, 5017RKB, 5603R, 5604R, 5704R, 5705R, 5705RK, 6305, 9227CB, 9403, 9404, 9903, 9920, DA4000LR. JR3050T, JR3060T, JR3061T, JR3070CT, LS0714, LS0714FL, PV7000C, RP0910, RP1110C, SP6000, SP6000K, UB1101, UT1305, UT2204, M4500, M4501, JS3201)

Uhlí kartáče, makita cb-64 (gd0603, m0600, 3706, 4322, 4323, 4322, 4323, 4324, 4325, 4324, 4325, 4326, 4324, 4328, 4326, 4327, 4328, 4329, 4328, 4329, 4329, 4328, 4329, 4329, 4328, 4329, 4329, 4328, 4329, 6410, 6428, 4329, 6410, 6010bR, 6410, 6412, 6413. 6510b2, 6510LVR, 6510PB, 6805BV, 6802BV, 6800DBV 906, 9035Sb, 9035n, 9035, BO3700, BO3710, BO3711, BO4510, BO4540, BO4550, BO4553, BO4554, BO4560, BO4553, BO4554, BO4560, BO4561, BO4563, BO5010, BO4563, BO5010, BO5012, BO4563, BO5010, BO5012, BO5020, BO5010, BO5012, BO5020, BO5010, BO5012, BO5020, BO5010, BO5012, BO5020, BO5021, BO5041, DP4700, MT923, MT431, JV0600, GV6010, GV5010, DP4700, M4301, M9203)

Uhlí kartáče Makita CB-100 (1100, 2106, 4014nv, 4105kb, 6906, 9005b, 9045N, 9207SPB, 9217SPC, 9218Sb, 9741, 9900b, 9901, 9924db, DA6300, DA6300, DA6301, GA5000, JN3200, JN3201, LS0810, PC1100, SR1600. SR1800)

Uhlí kartáče Makita CB-51 (1901, 1902, N1923b, 3700b, 4300bV, 4301BV, 6013b, 6013BR, 6300-4, 6300l, 8419b, 9030, JR3000)

Uhlí kartáče Makita CB-411 (M3700, DS4012, 3707, 3708, 3709, 370, 3708, 3709, 3710, 3901, 6842, 6844, 6951, 6953, 9951, 6953, 6953, 9951, 6953, 9031, 9032, 9910, 9911, Bjr181RFE, DS4010. DS4011, JN1601, KP0800, TD0101F, TW0200, TW0350, DF0300, HP0300)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS