Jak nainstalovat pouzdro na rohové brusky

Zakryjte úhlovou brusku pod vysavačem s vlastními rukama

Při řezání kovů vznikají jiskry s rohovým zvednutým strojem a během zpracování betonu, kámen, žuly a jiných podobných materiálů, tvorba prachu. Pokud je rohové broušení řezání dřeva, pak v procesu provádění práce je velký počet čipů. Takže zpracování betonu a dřeva s rohovým zástěrem se provádí s minimálním ucpáním, bude to trvat, aby se pouzdro pro úhlovou brusku pod vysavačem. Taková tryska pro řezání elektrických nástrojů lze zakoupit, ale sebeúcta vám pomůže vyhnout se výdajům.

Než začnete provádět práci na zpracování betonu a dřeva, bude nutné si představit dobře, že nakonec se to ukáže. Při řezání úhlové brouny, tvorba prachu, který se usadí nejen uvnitř, ale také spadá do respiračních orgánů člověka. Proto provést pracovní nástroj by měl být výhradně v respirátoru a ochranných brýlích. Pro ochranu místnosti před nadměrným prachem bude nutné provést použití speciální trysky, ke které je připojena hadice z vysavače.

Naneste trysku na rohové brýle se vyplývá v následujících případech:

  • Při lepení betonu, cihel, slagoblock, břidlice a další podobné materiály. Pokud je zdvih prováděn ve fázi konstrukce, pak sedimentace prachu v interiéru není tak nebezpečné jako během opravy. S řezáním odolných materiálů se jejich drcení dochází, což způsobuje tvorbu prachu uloženého v celé místnosti
  • Řezání dlaždicových a keramických obkladů. Při zpracování těchto materiálů je také vytvořen prach, který je obzvláště nebezpečný pro lidské zdraví. Můžete snížit dlaždice se speciálním kamenem a prach není vytvořen, ale pokud je práce prováděna rohy stroje, je lepší instalovat speciální trysku
  • Zpracování dřeva. Při řezání dřeva se vytváří nejen prach, ale také piliny, které lze snadno odstranit pomocí pouzdra instalovaného na rohových brusku

Výrobci provádí speciální pouzdra pro úhlovou brusku s průměry disků 125, 150 a 230 mm. Jedná se o nejběžnější typy řezných nástrojů, takže je pod nimi, že výrobci produkují speciální kryty pro odstranění prachu.

To je zajímavé!Pokud neexistuje průmyslový vysavač, nedoporučuje se používat domácnost pro odstranění prachu při práci úhlové brusky.

Skutečnost, že pouzdro na úhlové broušku je zapotřebí, mistři a specialisté nejsou ani pochybovat o tom, jak to stačí, aby se pokusili snížit beton jednou, abyste se ujistili, že je třeba koupit nebo vytvořit sběratel prachu. Co je lepší koupit nebo dělat své vlastní ruce kryt pro sběr prachu na úhlové brusu, všichni by měli samostatně vyřešit nezávisle. Koneckonců, ochranný kryt je relativně levný, ale aby se zabránilo výdajům vůbec, tryska by měla být provedena nezávisle.

Odstranění trysek

Než vložíte disk na úhlové brusky, musíte jej odstranit. Chcete-li to provést, nejprve je třeba vypnout nástroj z elektrické sítě. Dále můžete pokračovat v řešení úkolu. Zde budete potřebovat klíč s piny, která je součástí povinného kompletní sady rohu.

Řezací kolo je upevněno na vřetenu tyče pomocí speciální matice. Jeho díra je závitová, vnější okraje tvoří hladký kruh. Pro šroubování nebo otočení z tyče, 2 malé otvory jsou uspořádány v rovině uvedeného klíče s kolíky. Jedná se o nástroj, jehož pracovní část je reprezentována dvěma rohy. Kolíky jsou upevněny.

Stává se, že není možné použít klíč pro instalaci disku na rohové broušení. V tomto případě je Master jako alternativní zobrazení potrubí (plyn nebo sanitární) klíč. Tam je noha, jejíž poloha může být změněna. S tímto zařízením se provádí spolehlivá špetka matic. S mírným úsilím bude poslední snadné odšroubovat.

  • poklepávání s kladivem otvory s přídavným použitím hřebíku nebo dláta;
  • Podobný přístup, pouze dopad se ukazuje, že je na klících (ale existuje riziko, že by jejich poškození);
  • Použití self-made fixát z pevné tyče nebo hřebíku a například kleště (kovové polotovary jen ohnuté tak, že „držáky“ nohy přesně spadly do otvorů na matici).
READ  Obrázek řezání pěny doma

Pokud se pouze klíčem k použití, pak se mechanismus úhlového brusku otáčí. Pro upevnění polohy vřetena ze stroje je na pracovní části speciální tlačítko. Když je stisknuto, štípací směny, které je součástí otvoru reduktoru. Tak, poloha otáčení mechanismu úhlové brusky se stává pevnou.

Proces odšroubování matice při použití jakéhokoliv přípravku dochází ve stejném principu. Jedna ruka musí uzamknout polohu vřetena pomocí tlačítka, druhá je spuštěna matice. Zde je dost na to, aby ho trochu posunul, aby pokračoval v práci bez nástrojů.

nainstalovat, pouzdro, rohové, brusky

Disk rušení

Často je možné vyměnit trysky kvůli jeho rušení. Zpravidla se to stane, když se řezné kolo ukáže, aby se upnuty v pracovní prázdné. V důsledku toho disk integrity disku.

V takové situaci, první akce před odstraněním disku s úhlovou mlýnem bude výskyt trysek pomocí nastavitelného klíče nebo kleště. Dále budete potřebovat dvě upínací zařízení najednou. Poloha vřetena je zaznamenána, druhá odhaluje matici. Méně často k přístupu ke závitové části mechanismu musí demontovat převodovku.

Zkušení mistři pro řešení úkolu jsou další řešení. Například můžete použít penetrační mazání, plynový hořák pro topení (expanzní) blokovací matici. Jiní pracují pouze s řezným kruhem. Je vyčištěna a odříznuta s hackney. To je způsob, jak je odpor od disku a matice jednodušší odstranit. Extrémní řešení. řezání tlakové matice a jeho náhrada za nový.

Typy a vlastnosti použití úhlového broušení

Slavný rohový broušení. není to nic jiného než rohový brusný stroj. Tento mocný nástroj, podle obyvatel, je nezbytný pro každý malý vlastní majitele.

Není překvapující, kromě broušení je přístroj schopen provádět vysoce kvalitní řezání různých druhů materiálů, od jednoduchého dřeva a končící kovovými rohy a výztužím.

Nejčastěji v každodenním životě tento nástroj není aplikován pro broušení, a to pro řezné materiály.

Výztuž, rohy kovů, trubky z kovu a jiných kovových výrobků nejčastěji musí řezat přesně úhlovou brusku. Jeho přítomnost v arzenálu majitele domu nebo bytu je proto docela rozumná. nezveřejnit totéž pro základní práci cizího člověka

Léčba cihelných výrobků. jev je populární, zejména při opravách. Pro tyto účely by měly být úhlové brusky vybaveny speciálními disky. zařízení pro řezání kovů a výztuže v tomto případě se nehodí

Pro beton nebo betonový typ výrobku stěny, podlahy, jednotlivé prvky budou použity k použití řezu disku, doporučené výrobcem pro provádění konkrétně těchto úkolů. Kromě toho, v důsledku zvýšené mléko, je nutné chránit smyslu vůně

Pro dřevo a jeho deriváty musíte použít speciální disky, které výrobce nabízí použití k práci se dřevem. Musíte také nosit odpovídající typ ochranného pouzdra, který vás bude chránit před hojným pilinem, čipy a prachem ze dřeva

Pravidla aplikace nástrojů

Postupy, které často používají úhlové brusky, rozdělené na názory. Hlavní otázkou, jak používat rohové broušení v řezání kovu, nemá jednu odpověď. Součástí uživatelů řezu na sebe a druhou. od sebe. Oba oponenti práva podléhají určitým doporučením. T.E. Použití stroje je možné v pravé nebo levostranné poloze, když se disk otáčí v libovolném směru. Hlavní věc je „vyplnit ruku“.

Řezání „od sebe“

Hnutí disku dochází „ve směru hodinových ručiček“. Hlavní nevýhodou této metody je, že Heno jiskry a proud prachu je zaměřen na zaměstnance. Proto při práci s cihlou nebo betonem budete potřebovat oblečený respirátor pro ochranu respiračních orgánů. Pracovní oděvy se doporučuje pevně připevněno, aby se minimalizovaly nárazové nitě z disku do těla.

READ  Podpůrná deska pro úhlové brusky Jak používat

Důležité! Sneaf jiskry z řezání je někdy příliš intenzivní a mohou způsobit oheň z oblečení, takže je lepší používat kombinézy. Doporučuje se pevně utáhnout rukávy v manžetách a horní části kalhot, aby se zabránilo jiskrám na pokožku kůže.

Hlavním argumentem příznivců tohoto způsobu provozu rohového broušení je vysoký stupeň zabezpečení. Při lezení po kruhu blbec se stroj dochází ve směru opačném k drabci, t.E. od něj, který výrazně snižuje pravděpodobnost zranění.

Rada! Změna směru pohybu kruhu dochází, když ochranný krytí 180 °. V tomto případě rukojeť se zkroutila na zadní straně převodovky. Je velmi důležité upevnit všeccripuly a ujistit se, že výkon.

Řezání „na sebe“

Při pohybu kruhu „proti směru hodinových ručiček“ je věrný řezu ve směru „na sebe“, jinak se stroj zastaví, a disk se může rozpadat.

Hlavní nevýhodou této metody je vysoká pravděpodobnost poranění. Během snackingu kruhu je nástroj pod působením hnací síly hozen směrem k řezbě. Pokud ho v tuto chvíli nedržíte, můžete získat modřiny nebo škrty. Předtím, než pracuje s úhlovou broušku touto metodou, je důležité zcela koncentrovat, odvrátit pozornost od nejmenších věcí a mrtvice a striktně kontrolovat průběh kruhu. Nejmenší pocit napětí v práci stroje by měl signalizovat potřebu exacerbate pozornost limitu.

Výhodou způsobu je zaměření toku prachu nebo jiskry proti opačnému směru od zaměstnance. Shoda s bezpečnostními opatřeními zůstává, ale problémy s prachem nebo jiskry na oblečení nebo už se nemusíte bát.

Uspořádání převodovky rohové brusky při práci „pro sebe“ se nachází na straně zaměstnance, což snižuje riziko nátěrových hmotných nátěrů k rotačním dílům. To je pro praváky. Levorukov provést nastavení stroje individuálně.

Doporučení! Často po snacking disku sotva odšrouboval matice. Pro úlevu je obvykle vyříznuta z tenké lepenky nebo pryže podložku pod touto maticí a vložte jej. Po tom, že matice bude vyčištěna jednodušší a procesy dutého nebo zahřívání nebudou vyžadovány.

Domácí kešu

V některých případech stojí za to používat svařovací stroj a nezávisle, aby se skříň na úhlové brusu pro vysavač z tenkého plechu. Takový design bude krásný a trvanlivý, ale vyžaduje přítomnost svařovacích dovedností a drahých materiálů. Pokud je ve workshopu stará pánev hliníku, můžete vytvořit vysoce kvalitní pouzdro bez použití svařovacího stroje.

Tyto materiály a nástroje budou potřebné pro tuto práci:

Nejprve vystřihněte hlavní část sběratele prachu. Je nutné pečlivě zapadnout do skříně do elektrického zařízení. Je nutné okamžitě vypočítat maximální hloubku penetrace řezného disku, protože výška řezu přímo závisí na. Z jiné části je vyříznuta speciální osa přistání pro montáž na úhlové brusné stroje. Přímo na rohové mlýnek produkuje montáž průměru výfuku. Jeho velikost musí být nejpřesnější, takže domácí kryt nemá v průběhu práce skóre z velkých vibrací. Specialisté doporučují při upevnění adaptace Použijte odolné upínací svorku.

Stejná metoda se chystá na univerzální trubku pro hadici vysavače pro domácnost. Všechny okraje produktu velmi úhledně, na jednom linii ohyb uvnitř připojit boční stěny. Odolné stěny mohou být vyrobeny z jakéhokoliv typu materiálů, například z plechu. Stojí za adaptační estetický vzhled, vyčistěte spoje a nátěrové barvy.

Jak si vybrat trysku

Volba pouzdra pro úhlovou brusku pod vysavačem je snížena, nejprve vzít v úvahu velikost pracovního disku. Větší pouzdro než samotný pracovní tělo přinese malý přínos. vysavač bude obtížnější sbírat veškerý prach. Dobré řešení bude výroba tří velikostí trysek vhodných pro tři hlavní disky nebo desky

READ  Jak nainstalovat pružinu na startér motoru STIHL

Následující kritérium pro výběr pouzdra bude forma a kvalita nadcházející práce.

  • Broušení povrchu ošetřeného tmelem, tvoří oblak jemného prachu. Pro takové funguje, potřebujete pouzdro hustým sousedícím se jeho hranou na ošetřeného povrchu a vysavačem s vysokou absorpcí.
  • Při čištění kovů z korzu má smysl aplikovat malé pouzdro nebo transparentní tělo pro lepší kontrolu.
  • Práce se dřevem nebo odstranění starého LCP vyžaduje přítomnost pouzdra malého průměru, ale s výtlačnou tryskou velké velikosti. piliny větší než prach, menší průměr bude rychle ucpat menší.
  • Řezání kamenů nebo řezání dlaždic vyžaduje také vysokou rychlost sání, protože v tomto případě vakuový čistič vytváří dodatečné chlazení prostoru.

Komplexní reakce na otázku týkající se výběru velikosti pouzdra bude vzorec: „Průměr pouzdra = průměr pracovního tělesa (kotouč nebo deska) je 1-2 cm.“.

Velikost přistání pouzdra vezme průměr rohové brusky v místě upevnění standardního ochranného desky nebo vnějšího průměru nosného ložiska.

Hloubka pouzdra pouzdra je vybrána s takovým výpočtem tak, aby jeho měkké části upevněné na bázi nebyly delší než 0,5-1 cm dlouhé. Dlouhý měkký okraj může podléhat vnitřku a dostat se pod pracovním tělem. operátor bude cítit silný nepříjemný trhák a design se nezdaří.

Chcete-li po čištění případu instalovat nový disk, musíte provést následující kroky:

Po všech přijatých akcích můžete bezpečně pokračovat v práci.

Jedním z nejčastěji kladených otázek na instalaci / demontáž zařízení úhlových brusných strojů zní takto: Z na které straně dát disk na úhlové brusky?

Obvykle se taková otázka zeptá nezkušené mistry. Je možné nainstalovat kruh na nesprávném YES. Nejprve, pokud disk není plochý, ale například okvětní lístek, pak to nebude špatné nainstalovat, se špatným umístěním okvětních lístků, které potřebujete ke stačí zkroutit pouzdro a rukojeť na rohové brusky. To znamená, že otázka zmizí sám.

Pokud je kruh stále plochý, pak byste se měli navigovat na jeho štítku, tzv. Košile.

Pokud se úhlová bruska otáčí směrem k sobě, měli byste nainstalovat disk. Košile, pokud se disk točí od sebe, pak je nutné nainstalovat košili dovnitř.

Pokud nebudete dodržovat tento algoritmus, je známo pravděpodobnost, že disk selže velmi rychle nebo okamžitě deformovat.

Jmenování sběrače prachu pro úhlové broušení

Použití úhlového broušení (rohové broušení) pro opravu práce s betonem doma vytváří velké množství prachu.

Pokud potřebujete zarovnat zeď, znečišťujte ji malování nebo uplatňování jiných typů dokončovacích pokrytí, všechny nesrovnalosti nebo tuberkuli se stávají nejmenšími částicemi betonu suspendovaného ve vzduchu.

Navzdory individuální obrany se pronikly do úst, očí, respiračních orgánů.

Kromě toho se prach usadí na všechny objekty nábytku, stěn, stropu a dalších povrchů, což vyžaduje časově náročné a dlouhé čištění. Prach z cihlových stěn je svěřen na povrchu, nevratně kazí svůj vzhled.

Existuje několik návrhů pouzder s tryskou pro připojení vysavače, který významně zlepšuje proces. Jsou zakoupeny v obchodě a jsou instalovány na úhlové brusky, připojit se k vysavači. Работа с такими приспособлениями практически полностью устраняет разлет пыли и позволяет значительно снизить загрязненность помещения и внутреннего воздуха. Externě, jdou do normální ochrany, ale s uzavřeným pouzdrem a kohoutkem pro spojení hadice vysavače.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS