Jak nainstalovat světlomet na jednonápravový traktor Hopper

Světlo na vašem elektrickém rumpálu: Jak nainstalovat světlomet, pokud není určen výrobcem

Jednonápravový traktor je univerzální zemědělský stroj, který se používá k různým pracím na venkově, na chalupách a v zelinářských zahradách. Multifunkčnost stroje umožňuje jeho využití v zemědělství i při přepravě plodin a dalšího zboží. Mnoho modelů minitraktorů bohužel není vybaveno osvětlovacími prvky. Otázka, jak nainstalovat světlo na motorový kultivátor, je tedy relevantní pro většinu majitelů tohoto kompaktního a praktického stroje.

Výrobci speciálního vybavení nabízejí náhradní díly pro motorové kypřiče a sady světel připravené k připojení, které se skládají ze světlometu, přepínače a kabeláže. Mnoho majitelů strojů si však raději připraví a nainstaluje osvětlovací zařízení sami, aby se vyhnuli dalším nákladům. Instalace osvětlení na mini-traktoru vlastníma rukama nevyžaduje speciální dovednosti, nákup drahých materiálů a použití speciálního vybavení. K osvětlení zemědělských strojů se často používají světlomety z různých vozidel sovětské výroby.

Poznámka! Svítivost starého světla může být nedostatečná pro vyjíždění na cesty nebo provádění těžké práce. Kromě toho životnost takového zařízení nepřesahuje 2-3 měsíce.

Možnosti osvětlení pro váš MotoBlock

Výběr je úzký. vše závisí na modelu vašeho motorového kypřiče. Středně velké bloky jsou vybaveny řemenovým převodem. Řemenice na hřídeli motoru přenáší točivý moment na převodovku pomocí řemene. U této jednotky je osvětlení možné instalací alternátoru a připojením světlometu.

Těžké kypřiče, jako jsou Agro, Belarus a Ugra, nemají řemenový pohon. Motor je u těchto kultivátorů připojen přímo ke skříni, proto může být problém namontovat alternátor na těžký kultivátor. Jak nainstalovat světlo na rumpál bez kladek? V takových případech je čelovka napájena z baterie.

Některé motorové bloky, obvykle vyrobené vČíně, jsou již vybaveny osvětlením a dokonce i elektrickým startérem. Ukázalo se však, že všechny jsou dodávány s nekvalitními alternátory. Světla na těchto motorových rumpálech jsou velmi slabá a blikající a nejsou vhodná pro noční osvětlení silnice. Pokud nevíte, jak vytvořit světlo na čínském motorovém rumpálu, zde je příklad.

Jak nainstalovat generátor na motorový kultivátor

Podívejme se, jak vlastnoručně nainstalovat generátor na jednonápravový traktor. Jedná se o jednoduchý úkol, se kterým si poradí člověk s dobrými znalostmi elektřiny. K napájení žárovek a světlometů je zapotřebí alternátor na 220 V. Slouží také k nabíjení baterie, která startuje motor startérem a následně nabíjí všechny elektrické spotřebiče.

Alternátor pro váš kultivátor musí být vybrán správně s ohledem na technické parametry a vlastnosti kultivátoru. Výkon stroje musí být přizpůsoben zátěži. Ne vždy bude napětí 220 V.

Pro kultivátor je vhodné zařízení traktoru a automobilu.

Je také možné převzít stroje z motorového kypřiče, které se již nepoužívají nebo se porouchaly. Pokud stroj pracuje správně a nevykazuje kolísání výkonu, lze s jistotou říci, že je alternátor správně nainstalován.

Zjistíme, jak namontovat alternátor na jednonápravový traktor. Není těžké to udělat sám. Je důležité dodržovat pokyny a znát součásti, ze kterých se jednotka skládá. Součásti alternátoru:

Plášť je kovový blok. Kladka je určena k přenosu mechanické energie na hřídel. Regulátor napětí slouží k udržení konstantní zátěže při kolísání napětí. Uvnitř statoru se vytváří výkon kultivátoru.

Kartáčová jednotka je plastový prvek, který pomáhá mechanismu správně plnit jeho funkce. Rotor je ocelová hřídel se dvěma pouzdry a mezi nimi je vinutí pole.

READ  Který jednonápravový traktor je lepší - s převodovkou nebo s řemenovým pohonem?

Pokud si jej instalujete sami, můžete si pro kultivátor vzít alternátor (220 V) z auta. Při nesprávném zapojení se vinutí vznítí. V jednotce jsou 4 vodiče, z toho 2 modré. Slouží k připojení měniče. Červeným kabelem je přiváděno napětí, které nabíjí baterii a napájí světla. Černý vodič je připojen k systému motoru. Ten přenáší točivý moment rotoru při startu motoru. Generátor dodává pohonné jednotce určitou zátěž.

Spuštění motoru snižuje kapacitu baterie, t. е. všechny spotřebiče budou odebírat energii z elektrické skříně. Poté se baterie dobije a spotřebiče jsou opět napájeny elektrickou energií z baterie.

Obecné informace o traktoru

Jednonápravový traktor může být provozován samostatně a také může být připojen k široké škále volitelného vybavení, jako je např

Tato zařízení výrazně rozšiřují rozsah úkolů, které může jednonápravový traktor vykonávat. Minitraktor je možné použít i jako dopravní prostředek, pokud je předem připraven speciální adaptér pro traktor.

Toto zařízení dává možnost pohodlně sedět na sedadle, kterým je vybaveno, a pak vykonávat úplně stejnou práci, ale s nesrovnatelně větším komfortem. Přídavnou řídicí jednotku k motorovému kultivátoru Neva můžete například zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo si ji můžete vyrobit sami. Na internetu je k dispozici spousta výkresových materiálů, které montáž značně usnadňují.

Připojení a kontrola světlometu

Instalace světla netrvá dlouho.

Základní pokyny pro připojení světlometu k jednonápravovému traktoru:

 • Namontujte externí napájecí zdroj pro světlo;
 • připojte kabely k elektrickému napájení a světlometu;
 • přidejte vypínač pro zapnutí a vypnutí světla;
 • Dokončení montáže prvků.

Poté vyzkoušejte osvětlení, hladký chod a spolehlivost spínače.

Výběr generátoru

jednonápravový traktor nebo kypřič může být vybaven elektrickým generátorem. Tato jednotka napájí žárovku nebo čelovku, aby mohla dobře fungovat v noci, nebo nabíjí baterii. Akumulátor je ve stroji nainstalován pro rychlé nastartování stroje pomocí startéru a následné napájení elektrických součástí.

Alternátor automobilu na motoru motorového rumpálu

Při koupi alternátoru pro motorový kultivátor se vyplatí věnovat pozornost jeho výkonu. Při provozu musí být výkon spotřebiče vyšší než instalovaná zátěž. To znamená, že pokud všechna elektrická zařízení na stroji fungují, nesmí být na alternátoru žádné podpětí

Výkon alternátoru nemusí být nutně 220 V, ale hlavní je, že jeho výkon musí být větší než potřebná zátěž. Jednonápravový traktor (motokultivátor) může být vybaven traktorovým nebo automobilovým generátorem

Alternátor pro traktory a nákladní automobily může být instalován na traktoru nebo tahači. Výkon generátoru nemusí být nutně 220 V, ale hlavní je, že výkon musí být větší než zátěž. Jednonápravový traktor (motokultivátor) může být vybaven traktorovým nebo nákladním alternátorem.

1.1 Montáž alternátoru na jednonápravový traktor vlastníma rukama

Abyste mohli stroj sami nastavit, musíte se seznámit s hlavními částmi konstrukce:

 • Řemenice, která přenáší mechanickou energii z motoru na hřídel spotřebiče pomocí řemene.
 • Kovový kryt. skládá se z předního a zadního krytu.
 • Rotor je ocelová hřídel se dvěma ocelovými pouzdry, mezi nimiž je vinutí pole. Vodiče vinutí jsou připojeny ke kluznému kroužku.
 • Stator je navíjecí jednotka tvořená sadou ocelových desek sestavených dohromady. Tato část má podobu trubice a v ní se vytváří výkon zařízení. Díl lze vyrobit ručně.
 • Regulátor napětí udržuje napětí na stejné úrovni i v případě kolísání zátěže.
 • Sestava kartáčů. plastový mechanismus, který pomáhá správné funkci přístroje.

Instalace alternátoru u jednonápravového traktoru nezabere mnoho času, ale jedná se o velmi důležitou součást pro správnou funkci jednotky. Stroj je připojen k motorovému kypřiči pomocí elektrického kabelu. Schéma znázorňující všechna potřebná připojení.

READ  Jak vyrobit závěs pro přívěs pro motorový kultivátor

1.2 schéma zapojení

Při nesprávném zapojení obvodu může dojít k poškození vinutí alternátoru. Takové zařízení může být připojeno dvěma vodiči. Elektronický blok má čtyři vodiče, z nichž dva jsou modré. Další dva vodiče jsou červený a černý. Červený vodič je napěťová zásuvka a napájí světlomety, klakson a další elektrická zařízení. Slouží také k nabíjení baterie. Černý vodič musí být připojen k uzemnění elektrického nářadí. Jednotku lze zapojit ručně.

Schéma zapojení pro kontrolu alternátoru

Alternátor vyrábí elektrickou energii. Červený vodič je napěťový výstup, který přenáší napětí do usměrňovače v elektrické skříni. Blok má vyrovnávač napětí a regulátor proudu. Jsou potřebné k zajištění toho, aby se napětí neměnilo bez ohledu na výkon jednotky.

Proudový regulátor řídí množství proudu, které vstupuje do baterie. Motor se rozběhne a přenáší točivý moment na rotor prostřednictvím řemene. Součástka začne generovat napětí do elektrické skříně. Spuštěním motoru se snížila kapacita baterie, takže všechny elektrické části budou napájeny z elektrické skříně.

Závady a nápravná opatření

Existuje několik důvodů, proč jednonápravový traktor Agro nemusí jet:

Kontrola zapalovací svíčky není obtížná, stačí ji odšroubovat a pečlivě prohlédnout. Pokud jsou na stěnách saze, znamená to, že díl byl naplněn palivem. Uhlíkové usazeniny se odstraňují vystavením hořáku plynové trouby. Nestačí vyčistit zapalovací svíčky, ale zkontrolovat celý palivový systém, zda není netěsný.

Zda je magneto funkční, se zjistí tak, že se na zapalovací svíčku nasadí víčko s připojeným drátem a spodní část zapalovacího prvku se přiblíží ke krytu. Otáčejte ručním kolečkem. Pokud není vidět žádná jiskra, je problém v cívce. To ale není všechno

Je třeba zkontrolovat mezeru mezi střední elektrodou a boční elektrodou. Vezměte jednoduchou čepel a vložte ji do této mezery

Pokud čepel pevně a spolehlivě sedí, je vše v pořádku. Pokud tomu tak není, lehce poklepejte na středovou elektrodu, čímž ji uvolníte.

Další základní příčinou poruchy systému je špatný kontakt vysokonapěťových vodičů. Je třeba je rozebrat a pečlivě vyčistit nebo vyměnit za nové. U vozidel s elektronickým zapalováním je kabel automaticky blokován speciálním bezpečnostním zařízením.

To je zajímavé: proč na elektrickém nářadí Cascade není jiskra.

Aby systém zapalování nezpůsoboval problémy, je třeba dodržovat následující rady, které nejen prodlouží životnost mechanismu, ale také ušetří majiteli vozu peníze:

 • Nepoužívejte elektrické nářadí za nepříznivých povětrnostních podmínek (mokro, mráz, vysoká vlhkost);
 • Pokud cítíte zápach spáleného plastu, okamžitě vypněte motor, dokud nezjistíte příčinu;
 • Vyměňte zapalovací svíčky nejméně jednou za tři měsíce;
 • Pro efektivní práci s motorovým kultivátorem musíte používat pouze kvalitní náhradní díly a maziva;
 • Oprava systému zapalovacích svíček vlastníma rukama netrvá dlouho;
 • Pravidelně kontrolujte zapalovací svíčky a svíčky, a to až po kabel.

Všechny závady jsou stejné u zapalovacích systémů ruských zemědělských traktorů a traktorů Agro. Nastavení zapalování se provádí stejným způsobem. Oprava zapalování vlastníma rukama nezabere mnoho času. Nejdůležitější je včas zkontrolovat závady. Zapalovací svíčky je třeba pravidelně kontrolovat, a pokud se tak neděje, můžete na svého výkonného pomocníka na několik měsíců zapomenout.

Výběr optimálního světla

Toto téma se stalo velmi populárním, protože osvětlení není ani tak volitelným doplňkem, jako spíše nutností. Čelovky umožňují práci v noci a jsou přímým pomocníkem při nakládání a vykládání. Existuje spousta variant, jak vyrobit čelovku. Pro ty, kteří nejsou spokojeni s domácím osvětlením, existuje vždy alternativa. K dispozici jsou hotové instalační sady od úsporných až po výkonné LED reflektory.

Elektrický rumpál Neva byl přepracován

Celkově je jednotka poměrně slušná. ale ten nejjednodušší.

READ  Udělej si sám adaptér pro těžký pojízdný traktor

„Jsem silný! Jsem velmi silný!! Jsem nejsilnější. „

Dožene koně, pořádně ho kopne.

„Jsem silný! Jsem velmi silný!! Ale velmi lehké. „

První změny, kterými stroj prošel, jsou viditelné pouhým okem.

Při první orbě v písčité půdě se jeden z pozorovatelů práce stroje opřel o stroj. Rozdíl jste pocítili okamžitě. a jakou hmotnost je třeba přidat do stroje.

V důsledku toho bylo stávající užitečné zatížení 25 kg upraveno na přední části. Jednonápravový traktor se tak stal nejen těžším, ale jeho těžiště se také přesunulo na nápravu kola, což usnadnilo jeho řízení.

V důsledku potřebné šířky kultivace (důležité při vytváření brázd pro sázení brambor, o čemž bude řeč později) byly nástavce náprav namontovány pouze na jednu nápravu. Výsledkem je rozteč kol téměř 60 cm. A druhý nástavec byl úspěšně připevněn k přednímu držáku pro upevnění závaží.

Výkon 6l.с. Dostatečné množství pro orbu i při minimálním pojezdu stroje. Jedinou nevýhodou, kterou jsem zaznamenal, bylo, když se kypřiče snažily načechrat půdu při nadměrné rychlosti 2. Motor se rychle přehřívá (po několika minutách). Druhá rychlost je logicky poměrně rychlá (musíte běžet za strojem minimální rychlostí) a není určena pro těžkou práci.

Musím říct, že běh na první rychlost nikdy nezpůsobil výrazné přehřátí jednotky, za sebe to říct nemůžu :). Třmen se nikdy neobjevil, pouze tlumič výfuku se přehřál a vystřelil při náhlém vypnutí zapalování.

Plastová rukojeť spojky úspěšně přežila 3 roky používání bez problémů. U jiných verzí motorového kypřiče jsem viděl železnou rukojeť směřující nahoru, což mi připadá poněkud nepohodlné, protože někdy při otáčení používám prokluz spojky, abych se vyhnul běhu za strojem, který mi v zatáčce ujíždí.

Na pryžové rukojeti byly také připevněny svorky, aby se zabránilo jejich sklouznutí.

Táhlo voliče převodovky bylo prodlouženo, jak je znázorněno na fotografii, pomocí čepu M10 pro snadnější řazení. Ačkoli originál má jemné závity v tyči a rukojeti, závity vyříznuté přes jemné závity v prodlužovací matici a standardní závity v rukojeti jsou dokonale schopné zvládnout požadované zatížení.

A nezapomeňte namazat západku. Přepínání je stále příjemnější. I když bez synchronizátoru to samozřejmě není Mercedes.

Jediným vážným problémem je nízké napnutí řemene (původní řemen je A1180). Pro jeho napnutí byla délka kabelu prodloužena pomocí tvarové matice (viz „napínák kabelu“). foto).

a expresní způsob navíjení hliníkového drátu ve formě spirály na drát.

Následně zakoupený „buržoazní“ sektor 1171×11,4 mm (dáma) nevydržel dlouho v kvalitě, také začal klouzat. V plánu je koupit další o 10 mm delší a s širším klínem (až 14-15 mm).

V důsledku prodloužení lana se podařilo napínací pružinu kladky natáhnout, t.о. problém je třeba vyřešit radikálně. výměnou řemene.

Pro zmenšení pracovního záběru při orbě a pro možnost přesunout připojené nářadí vpravo nebo vlevo (viz ZADNÍ A PŘEPÍNÁNÍ).foto) na jednom z kolíků je vyvrtán otvor, aby bylo možné k němu při montáži zespodu připojit drát. Do středového otvoru jej nelze nasadit shora, protože.к. Tomu brání rukojeť stroje.

V tomto videu jsem udělal speciální pauzu, abych ukázal, že stroj dobře orá i při volnoběžných otáčkách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS