Jak nalít olej do hydraulického zvedáku

O oleji pro hydraulické zvedáky: Co se nalije do válcování

Řídit hydrauliku do práce, potřebuje speciální tekutinu, která chrání. Olej pro hydraulický zvedák pomáhá své systémové funkce při různých teplotních režimech a ukazatelích vlhkosti.

Hlavní věc, která je vyžadována tak, aby takový olej, je přenášet energii při řízení, pohybu a pohonu. Tato kapalina je nepostradatelným asistentem v servisních mostech, výrobních mechanismech, bráně a různých zařízeních, která potřebují mazací materiál.

Existují různé typy hydraulických olejů:

 • Olej pro průmyslové vybavení a přepravu;
 • olej pro lodě;
 • olej pro letadla;
 • Olej pro tlumiče a hydrocores.

Každý typ tekutiny má vlastní kompozici, a proto stále přiděluje klasifikaci „A“, „B“, „B“:

 • „A“. minerální olej bez přísad;
 • „B“. s antikorozními a antioxidačními přísadami;
 • „B“. vyčištěný olej, mající antikorozní, anti-opotřebení a antioxidační přísady.

K dispozici je také mezinárodní klasifikace, podle kterého kapaliny jsou rozděleny do syntetického, ropného a vodního glykololického.

Co je to hydraulický zvedák

Jak je zřejmé z názvu. toto zařízení používá ve své práci sílu stlačeného kapaliny a principu výkazních plavidel. V úloze kapaliny se olej používá pro své optimální provozní charakteristiky pro tuto práci. Samotné pouzdro je vyrobeno z vysoce výkonné oceli a je současně a výfukový olej používaný v provozu a vodicí válec pro práci pístu, který zvedá náklad.

Výhody tohoto zařízení před jeho mechanickým „kolegy“ jsou následující:

 • Schopnost manipulovat s masivním nákladem, vysokou účinnost dosahující 80%;
 • Dostupná cena;
 • Snadné použití a kompaktní;
 • Celková tuhost a spolehlivost návrhu;
 • Možnost hladkého zdvihu a nejjemnější výšku nastavení, na které se nosí náklad;
 • Velká prevalence.

Mezi nevýhody takového zvedáku je možné zvýraznit o nemožnost upravit výšku během sestupu, stejně jako relativně nízkou celkovou výšku, ke kteréž se náklad stoupá. Rychlost práce také nechává hodně.

Hydraulický zvedák může být dva druhy. láhev a válcování. Ten, jak je jasné z názvu, pohání pod zatížením, zatímco má velmi malé velikosti. Pokud jde o první, to bylo nazýváno pro charakteristickou formu válce, podobně jako láhev.

READ  Jak zředit olej v sekačce na trávu

Výběr materiálu

Nadšenci automobilů se často zajímají, jaký druh oleje pro zvedák.

Tip: Vyberte pouze kvalitní olej a nikdy ji nemíchejte s jinými kapalinami, včetně brzdy nebo jiných typů maziv. Míchání bude poškodit a riziko ztráty nákladu během pracovního postupu.

V JACK je nutné nalít kvalitní olej, který odpovídá následujícím ukazatelům:

 • Mazací tekutina by měla být dobře filtrována;
 • Úroveň pěnění je co nejnižší;
 • Index viskozity a maximální teplota jsou vybrány extrémně vysoké;
 • Vysoká antikorozní ochrana.
nalít, olej, hydraulického, zvedáku

Pro náplň zvedáky, kapaliny jsou použity kapaliny a 30a, I40A nebo I50A, používané v provozu průmyslových strojů. Optimální volba. speciální hydraulický olej.

Hlavní příčiny poruch

Resta, jehož opravy může být provedena doma, může mít několik důvodů pro poruchy. Nejčastějším z nich jsou: úplný nebo částečný odmítnutí zařízení pro zvedání těžkých nákladů, jakož i únik oleje. Každý z těchto problémů vyžaduje okamžitou opravu.

Konektor podcastu (opravy, výměna oleje, charakteristiky jsou podrobně popsány v tomto článku) velmi často selhává v důsledku úniku ropy. V tomto případě budete muset přístroj plně rozebrat. Nezapomeňte odstranit písty a zkontrolujte, zda nebyla tvořena korozi. Opatrně vyčistěte všechny konstrukční prvky a odstraňte všechny druhy znečištění. Nyní zkontrolujte sklad. Pokud zjistíte, že má zakřivený a rozbitý tvar, nemusíte se ani pokusit o opravu. V tomto případě budete pravděpodobně muset koupit nový Jack.

Dalším společným důvodem pro selhání zařízení je ucpání nebo členění speciálních ventilů, které jsou ve skutečnosti zodpovědné za snížení a zvedání mechanismu.

Zařízení hydraulické jackt

Konstrukce hydraulických zvedáků obsahuje kapalinu. Mohou být na zařízení:

Vaření, tuhý, duplex, láhev a kosočtverec hydraulických zvedáků se liší.

Konstrukce jakéhokoliv JACK se skládá z následujících částí:

 • Pouzdro je válec, ve kterém je olej nalil;
 • rameno páky;
 • píst nebo píst. vložen do pouzdra a je hlavním pracovním prvkem;
 • Rukojeť pohonu;
 • Ventily injekce a sání;
 • Čerpadlo čerpadla.
READ  Jaký olej dávat do převodovky sněhové frézy Champion

Jak vyplnit olej do zvedáku

Před úplnou náhradou nebo naplněním oleje se stará kapalina doporučuje odtok, a zvedák je demontován a vyčistit jej z detailů z výsledných sedimentů a nečistot. Zkontrolujte pryžové prvky pro opotřebení a poškození. V případě potřeby je vyměňte.

Při čištění, ventily vyžadují zejména pečlivý postoj. Bez nutnosti je rozebrat, tak, aby neztratili ani nepoškodili malé detaily. pružiny a míče.

Po vyčištění, sbírejte Jack a spusťte jeho tyč, dokud se nezastaví. Chcete-li to provést, otočte proti směru hodinových ručiček výfukového ventilu a připevněte k posunu.

V horní části hlavního pouzdra válce je zátka plnicího otvoru. Mělo by být odstraněno.

Již jsme se rozhodli, na které tekutině vyplníme konec láhve a který olej hydraulický Jack bude chránit nejlepší způsob.

Hydraulický olej je dodáván do plnicího otvoru olejem nebo injekční stříkačkou. Ujistěte se, že v tekutině nejsou žádné vzduchové bubliny. vzduch v systému neumožňuje správně fungovat konektor.

Úroveň naolejovaného oleje musí být trochu (asi 3-4 mm) nedosáhne spodního okraje plnicího otvoru.

Nainstalujte zástrčku (konektor) (Cork). Čerpejte zvedák bez zatížení, dokud nezastavíte a spusťte tyč. Sejměte zástrčku a vytvořte olej na požadovanou úroveň. Zástrčku vložte a několikrát opakujte čerpací provoz. To odstraní vzduch ze systému.

Nalil do konektoru láhve

Zůstane zvážit téma výplně oleje v láhvi hydraulického zvedáku. Jak bylo uvedeno výše, jeho design je poněkud odlišný od toho, který má model spěchu. Samozřejmě, že proces plnicího oleje v tomto případě se také liší od první možnosti.

Začínající práce stojí se stejným, kde to začalo v předchozím čase. Nejprve se musíte ujistit, že konektor hydraulického láhve je zcela snížen. Pro odstranění přebytečného napětí můžete použít výfukový ventil, který se točí proti směru hodinových ručiček.

Nyní musíte být požádáni o hledání palivového díra. V tomto případě se nachází na hlavním válci zařízení. To znamená stejný válec, který nese obě funkce případu. Zástrčka je nejčastěji umístěna ve vzdálenosti 1,3 od horní části agregátu.

nalít, olej, hydraulického, zvedáku

Nyní můžete jít přímo do procesu lití oleje v hydraulickém zvedáku.

READ  Který olej může nalit do hydraulického zvedáku

Chcete-li začít, samozřejmě se odstraní šroub nebo zástrčka z plnicího otvoru.

Je to velmi jednoduché, takže to stojí za to vyprávět o tomto procesu podrobněji.

Proces výplně by měl být přerušen, jakmile hladina oleje zvýší na 0,3 cm pod výplňovým otvorem.

Dále je užívána Maslenka. Je předem naplněno olejem. Je to velmi jednoduché. Mimochodem, můžete použít nejprimitivnější verzi tohoto zařízení. Vzduch je jednoduše odstraněn z něj, a pak volný prostor je zapojen do hydraulického oleje. Můžete použít progresivnější zařízení. Naštěstí trh nabízí mnoho možností pro řešení tohoto problému. V některých případech lze použít samostatné jednotky. To není zakázáno. To vše závisí na možnostech osoby, stejně jako z jaké vybavení je k dispozici v. Takže trysky jsou umístěny v zátokém díře.

Přečtěte si také: Tabulka kovové tvrdosti

Dále je přímo proveden proces výplně. Potřebuje to velmi pečlivě tak, aby nebyly vrhnout další kapky na těle. Je nutné naplnit kapalinu, dokud vzdálenost v nádrži z oleje do palivového otvoru nebude 1/8 palce. Nyní musí být akce zastaveny a odstranit olejovou krabici z válce.

Zůstane jen zapojit zástrčku nebo šroub. Je velmi důležité, aby hydraulický zvedák je v původní poloze, takže kapalina nezačne rozlitět kolem.

Výběr materiálu

Nadšenci automobilů se často zajímají, jaký druh oleje pro zvedák.

Tip: Vyberte pouze kvalitní olej a nikdy ji nemíchejte s jinými kapalinami, včetně brzdy nebo jiných typů maziv. Míchání bude poškodit a riziko ztráty nákladu během pracovního postupu.

V JACK je nutné nalít kvalitní olej, který odpovídá následujícím ukazatelům:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS