Jak namontovat frézu na jednonápravový traktor

Frézy pro motorový kultivátor: který z nich je lepší. aktivní šavle nebo husí noha, jak sestavit vlastníma rukama, výkresy a velikosti

Výhody motoru Tselina NMB-603 oproti jiným výrobcům: nízká hladina hluku a emisí výfukových plynů. Jednonápravovou kostku lze používat na veřejných místech: v parcích, na zahradách, v rekreačních domech.

Charakteristika kráčejícího traktoru Tselina NMB-603:

 • Rozměry jednotky: délka 110 cm, šířka 50 cm, výška 90 cm, včetně rukojeti.
 • Hmotnost stroje je 100 kg.
 • Průměr válce motoru 68 mm.
 • Otáčky motoru 3 600 ot/min, objem 196 cm.kostka.
 • Převodovka a ruční startování.
 • Velikost kola 4.00-10.
 • Pokud chcete, můžete nainstalovat kola s větším průměrem.
 • Celkový počet rychlostních stupňů: 4, z toho zpětný chod. 1.
 • Palivový olej: pro benzínové motory, čtyřtaktní. Olej je třeba volit podle ročního období. v zimě syntetický, v létě polosyntetický nebo minerální.
 • Benzín: AI-92, AI-95.

Typy fréz

Elektrický kypřič je od výrobce dodáván v sešlápnutém stavu. Důvodem je nejen kompaktnost výrobku (tj. nižší cena a snazší přeprava), ale také vlastnosti kovu, který se nerad svařuje. Před montáží kultivátoru na jednonápravový traktor jej musíte nejprve sestavit.

Schéma

Správně, přesně a srozumitelně napsaný textový návod k montáži řezačky je základním dokumentem pro tuto práci. Je však také užitečné, pokud máte po ruce montážní schéma předem sestaveného kultivátoru pro váš elektrický kultivátor. Koneckonců, lidé často lépe chápou informace prostřednictvím obrázků než slov. Jinými slovy, jedno dokonale doplňuje druhé. Na internetu lze také snadno najít mnoho videí o montáži truhlářských strojů, včetně těch, ve kterých obsluha stroje nejen frézku montuje, ale zároveň vysvětluje, co dělá. To je pro přihlížející snadno viditelné.

Potřebné materiály a nástroje

Aktivní šavlový směrovač používá mezi svými součástmi pouze šroubové spoje. To znamená, že není nutné používat složitá a nákladná zařízení (např. svářečky). A není nutné mít speciální dovednosti. zvládne to téměř každý, i bez speciálního výcviku. Šrouby, matice a podložky jsou zpravidla součástí dodávky fréz. Stává se však, že ve výrobním závodě dokonce zapomněli vložit potřebný sáček nebo se spletli v množství (balení obsahuje méně spojovacího materiálu, než je potřeba). Potřebné díly pak lze zakoupit na trhu, ve stavebním supermarketu nebo ve specializovaném obchodě. to není žádný problém. Mnoho lidí má v garáži nebo doma klíč správné velikosti, a pokud ne, nákup správného nástroje nezatíží rozpočet.

Postup

Stručně řečeno, sestavení kultivátoru pro motorový kultivátor je následující:

 • Zvolte správný směr otáčení. Zaostřená část kypřiče se při práci zapichuje do země.
 • Vložte listy rotoru motorového kultivátoru do zásuvek k tomu určených.
 • Pak na šrouby nasaďte podložky a pečlivě utáhněte matice.

Není snadné udělat chybu, protože vše je pochopitelné i intuitivně. Upozorňujeme však, že čepele jsou z výroby označeny L a R vyražením. L znamená, že díl bude instalován na levé straně a R na pravé straně.

Přídavná jednotka je k hlavní jednotce připevněna kolíkem. Omezovací kotouč je spojen se zbytkem jednotky pomocí šroubu a matice.

READ  Jakou frézu pro vyrovnání povrchu na frézce?

Který kultivátor je pro váš kultivátor nejlepší: Sabre nebo husí krk

Při výběru vhodného kypřiče je třeba zohlednit půdní podmínky. Šavlový nůž je samozřejmě nejvhodnější pro zpracování dříve obdělávané půdy. Při obdělávání panenské půdy nebo hustě zarostlých travnatých ploch někdy stolní kypřiče nezvládají zátěž kvůli nedostatečně kvalitním materiálům a montáži (šroubování a svařování). Práce s těmito frézami na těžké půdě je pro jednonápravový traktor i jeho obsluhu značnou zátěží. zakoupené nebo podomácku vyrobené nože s řeznými čepelemi z kvalitního kovu jsou mnohem snadnější na práci.

Pokud jde o verzi s husím krkem, můžete na jednonápravový traktor nainstalovat požadovaný počet sekcí a přizpůsobit jeho výkon potřebám vlastní farmy a výkonu stroje. Tento typ zařízení je snadněji ovladatelný na tvrdých půdách a zbytcích vegetace a zajišťuje snadnější kontrolu při práci. Mnoho uživatelů považuje tuto konstrukci za optimální z hlediska praktičnosti a spolehlivosti.

Továrně vyráběné hoblíky s husím krkem

V poslední době jsou k dispozici hoblíky s husím krkem pro motorové kypřiče, které se označují jako „pásové hroty“. Osvědčily se a nejčastěji se používají na tvrdých a těžkých půdách. Tyto motorové kypřiče se používají zejména na kamenitých půdách a v obtížných podmínkách. Konstrukce husího krku je pevná, což zajišťuje nejvyšší odolnost zařízení. Elektrické kypřiče jsou k dispozici ve standardních velikostech:

 • Šířka čepele je 41 cm;
 • Nože jsou dlouhé 38 cm;
 • Konstrukční výška je 38 cm;
 • Šířka čepele je 41 cm;. Hmotnost kultivátoru je 16 kg;
 • Přípustná pracovní rychlost rotačního kultivátoru s těmito noži je 2 až 5 km/h.

Jaké jsou výhody kultivátorů s husím krkem, mohu si je nainstalovat sám?? Je vhodný ke kultivaci, k vytrhávání plevele. Jiné modely nedokážou tuto práci odvést lépe. Hoblík s husím krkem je nepostradatelný pro kamenité nebo tvrdé půdy. Jednou z výhod je, že ocel rumpálu může být v tomto případě svařena. V případě potřeby je možné provést opravu doma namísto nákupu nových nožů, protože by to bylo nákladné.

Tento typ směrovače má také nevýhody. Hlavní nevýhodou tohoto modelu je, že je vyroben z uhlíkové oceli. Robustnost stroje je dobrá, ale vlastnosti materiálu jsou o něco horší než u jiných typů. Při práci na jílovitých půdách nebo při obdělávání úhoru je třeba tuto frézu pravidelně kontrolovat. Řezné nože mohou být ohnuté nebo zlomené. Oprava však není příliš obtížná; na zlomenou čepel se obvykle používá svářečka, po které se místo zlomu pečlivě vyleští.

namontovat, frézu, jednonápravový, traktor

Při montáži obvodu by měli pracovat dva lidé společně, protože hmotnost konstrukce je značná. Důležité je, abyste na nápravě neotočili směr lopatek. Sestavují se tak, aby ostří směřovalo k obdělávané půdě. Pro zpevnění žací lišty se používá zarážka umístěná na výstupní ose.

namontovat, frézu, jednonápravový, traktor

Kultivátory Sabre nebo „aktivní

Nejefektivnější částí pro povrchovou úpravu je aktivní motorový kypřič, který lze vybavit zařízením pro řešení jakýchkoli obtížných oblastí. Použití šavlových nožů není prakticky nijak omezeno, ale mnoho zemědělců doporučuje používat je na měkké půdě. V případě potřeby je možné použít kypřič na kamenité půdě s velkým množstvím kořenů, protože pravděpodobnost zlomení nožů je zanedbatelná.

Čepele aktivních kypřičů se skládají ze 4 částí a jsou rovnoměrně rozmístěny pod úhlem devadesáti stupňů. Na jedné straně zařízení jsou zpravidla připevněny dvě až tři takové jednotky, někdy může jejich počet dosáhnout i pěti prvků. Vše závisí na výkonu vašeho motorového kypřiče a jeho celkové hmotnosti, totéž platí pro šířku nástavce.

Každý nůž vizuálně vypadá jako obyčejný zakřivený kovový pásek, ale při určitém výkonu se tyto hroty dostanou velmi hluboko do země a zničí všechny nepotřebné součásti. Pokud jde o to, jak si sami vyrobit šavlové nože, je třeba doporučit speciální pružinovou ocel třídy 50KhGFA.

READ  Jednonápravový traktor se při rozjezdu vrací zpět

Výroba aktivního elektrického rumpálu

Mezi zemědělci a milovníky zahrad jsou nejoblíbenější šavlovitá zařízení, a to díky jejich efektivní a jednoduché konstrukci, kterou lze snadno sestavit doma. K výrobě aktivního kypřiče budete potřebovat pás vysokopevnostní oceli, úhlovou brusku, další díly pro kopání přímo do země, malou trubku a jakoukoli svářečku.

Za zmínku stojí, že staré automobilové pružiny a další podobné výrobky jsou jako nástroje pro orbu docela vhodné. Hlavní prvky nože by měly být ohnuty stejným směrem a oříznuty na stejnou velikost. Pomocí svářečky snadno připevníte tvarovky k základnímu potrubí. Důležité! Rozložte řezné části rovnoměrně a na různých stranách trubky.

Pokud plánujete svůj motorový kypřič k určitému účelu a na první pohled víte, kterým směrem se budou nože pohybovat, je vhodné přebrousit nože v požadovaném směru, aby se zlepšil výkon a výsledky kopání. Jakmile stroj správně sestavíte, připevněte jej k rumpálu a ihned jej vyzkoušejte. Pokud zjistíte nějaké nesrovnalosti v provozu nebo jiné problémy, můžete stroj snadno vyjmout a podle potřeby upravit. Než začnete vyrábět frézy pro motorové kultivátory vlastníma rukama, doporučujeme vám shlédnout speciální video návod, který je uveden na konci článku.

Jak sestavit trubku s husími nohami

Hlavním prvkem půdního zařízení je hnací pouzdro, jehož parametry by neměly být menší než pět mm délky stěny a za optimální hodnotu se považuje asi sedm mm. Pak je nutné vyfrézovat vnitřní stranu tak, aby se dala snadno nasadit na hřídel, a vytvořit speciální otvor pro přítlačnou trubku o hloubce třicet nebo čtyřicet mm.

Pokud jde o samotnou trubku nápravy, ta obvykle vychází ze standardního modelu AE25-32, ale přijatelné jsou i jiné podobné díly. Existují dva typy prefabrikovaných trubek: skládací a neskládací, v závislosti na vašich očekáváních.

Podle ohlasů zemědělců je však skládací verze stále považována za nejefektivnější, protože je vždy možné přidat nebo odebrat lopatkové jednotky.

Nikdy nevíte, jak se bude jednonápravový traktor na daném místě chovat, takže je lepší mít pro jistotu záložní verzi.

Po výběru vhodného typu osové trubky je třeba na ni namontovat speciální přírubu pro další upevnění nožových jednotek. Celková délka takového zařízení závisí na šířce nožů a jejich vzájemné vzdálenosti.

Optimální šířka trojúhelníkových nožů je přibližně 60-80 mm, protože větší rozměry znatelně zvyšují odpor jednotky vůči zemi a zhoršují její provoz. Samotné destičky čepele musí být vyrobeny z pevné oceli a musí mít tloušťku 3-5 mm.

Poté je třeba sestavit řeznou lištu, která se skládá ze zahnutého pásu a naostřeného břitu.

Spojení lopatkové jednotky a trubek nápravy do modulární jednotky. Jedná se vlastně o závěrečnou fázi stavby husích nožiček a můžete si poprvé „zaběhnout“ domácí jednotku.

Před zahájením výroby řezáku se také vyplatí vytvořit malý výkres, aby se snížilo riziko poškození dílů.

Potřebný nákres lze nalézt v mnoha motoristických časopisech a na internetu. Pokud máte technické vzdělání a rozumíte konstrukci řezačky, můžete si modelový plán zhotovit sami.

Odrůdy

U motorových kypřičů s vývodovým hřídelem může být kypřicí sada samostatným nářadím. Jednotka je poháněna řemenovým pohonem. Jednotka je poháněna koly nebo drážkami. Jednonápravový traktor se pohybuje pomalu a žací jednotka se otáčí rychlostí přes tři tisíce otáček za minutu. Aktivní frézovací jednotku lze označit za pasivní frézku, což je odůvodněno typem posuvu.

U lehkých bloků a kypřičů nahrazují řezací jednotky kola. Otáčejí se a řežou půdu, přičemž se stroj okamžitě pohybuje. Jedná se o pasivní krmivo, a proto je pasivní řezačka.

READ  Radlice na odklízení sněhu pro jednonápravový traktor

Náboj pohonu

Nejlépe je začít s tímto prvkem v půdním kypřiči. Protože je pouzdro vystaveno velkému zatížení, vyrábí se na soustruhu s šířkou stěny větší než 5 mm, obvykle 7-8 mm. Vnitřní otvor je na jedné straně vyvrtán tak, aby frézka seděla na hřídeli bez vůle, s tolerancí asi 0,5 mm.

Na druhé straně je proveden protikus pro montáž trubky nápravy do hloubky 30-40 mm. Tím je zajištěn jednoduchý, osově vyrovnaný spoj. Vyvrtejte otvor pro zajišťovací kolík.

Domácí kultivátory pro motorový kultivátor. jak vyrobit zařízení

Jednoduchá konstrukce kultivátorů pro motorové kultivátory umožňuje výrobu těchto zařízení vlastníma rukama. Níže se budeme zabývat správným postupem při výrobě různých typů zařízení pro orbu půdy.

Jak vyrobit správnou řezačku na jednonápravovém traktoru. výroba šavle

Těsně před výrobou šavlových rotorových nožů vám doporučujeme prostudovat výkresy, které vám napoví správný postup montáže zařízení.

Každý hoblík na motorové fréze se skládá ze dvou vzájemně propojených jednotek, z nichž každá obsahuje 12 různých nožů. Konstrukce jedné jednotky se skládá ze 3 jednotek, z nichž každá je vybavena 4 řezacími noži. Ty jsou zase uspořádány pod úhlem 30° vůči sobě.

Nástavce na šavli sestavte následujícím způsobem:

 • Začněte výrobou stojanu z rohového dílu o rozměrech 6,3 × 4 cm;
 • Přivařte jeden konec stojanu k přírubě, abyste mohli spojit 4 řezné nože;
 • Spojte všechny díly frézy k sobě pomocí přírub a šroubů s podložkami.

Takto konstruovaný hoblík s husím krkem je mimořádně pevný a odolný, takže jej můžete používat v jakýchkoli půdních podmínkách.

Smršťování frézy s husím krkem

Těsně před montáží tohoto typu nástavce se musíte na práci pečlivě připravit. Potřebujete následující nástroje a materiály:

 • Ocelová trubka o průměru 4,2 cm;
 • ocelové desky pro výrobu řezných nožů;
 • svařovací stroj;
 • úhlová bruska se sadou kotoučů.

Při montáži aktivního posilovače husího brka postupujte následovně

 • Pro řezací jednotky můžete použít pružiny z automobilu. Rozřežte je na stejné kusy a poté je přivařte k ocelové trubce, která slouží jako základna;
 • Pečlivě naostřete hrany řezných prvků a přivařte je k použitému podkladu;
 • Sestavte stroj, spusťte jej a proveďte potřebná nastavení. Po nastartování traktoru se ujistěte, že nože stroje visí ve vzduchu a nedotýkají se země.

Aby nůž na husí nožky vydržel co nejdéle, spouštějte ho pomalu na zem. Jinak by mohlo dojít ke zničení stroje.

Montáž kypřiče na jednonápravový traktor

Vlastní montáž na jednonápravovém traktoru je naprosto stejná pro šavlové i husí krky.

V obou případech je postup následující:

 • Vyrobené kypřiče umístěte na speciální dřevěný „kozlík“ vysoký asi 0,5 m;
 • Jednonápravový traktor opatrně naklopte pod úhlem 45° a opřete jej o radlici;
 • Umístěte „rákosku“ pod řídítka motorového kormidla;
 • Demontujte standardní kola zemědělského stroje a nahraďte je vlastnoručně vyrobenými frézami;
 • Na levý a pravý vnější konec rotační motyky připevněte frézovací desky. výrazně zlepší jízdní vlastnosti motorového kypřiče a zajistí jeho hladší a stabilnější chod.

Po provedení všech výše uvedených úkonů můžete začít s obděláváním půdy. Během práce nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou desky upevňující hlavní a pomocné frézy k motorovému rumpálu bezpečně připevněny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS