Jak nastavit karburátor na čínské řetězové pily

Nastavení karburátoru řetězové pily

Řetězové pily. velmi populární zahradnický nástroj. Zahradníci a ti, kteří se zajímají o území v chatě. Neudělat bez řetězové pily a konstrukce nebo opravy. Ještě větší hodnota, řetězové pily mají v profesi logger.

Jakákoliv řetězová pila vyžaduje řádnou péči, údržbu a konfiguraci před prací. Pokud přístroj příliš ohřívá, může vést ke snížení jeho provozního období a členění nástroje.

Dnes budeme hovořit o té části mechanismu řetězové pily, jehož úkolem je připravit palivo před jeho přívodem do válce motoru. Tato funkce se provádí řetězovou pilou karburátorem. Je od něj, že bude záviset na tom, kolik řetězových pásů funguje a jak moc tráví palivo při práci. Pokud vidíte, že pila benzínová řetězová pila začala pracovat s chybami, budete možná muset upravit karburátor.

Jaké karburátory jsou používány na čínských řetězcích

Nejpočetnější design karburátorů pro řetězové pily navrhly předními světovými výrobci. německým stihl, japonský walbro a další. Tento nejlepší vývoj překročí to obtížné. Proto většina čínských výrobců zkopíruje nejlepší modely.

Dnes v prodeji skvělou nabídku čínských karburátorů pro řetězovou pila.

Některé nepojmenované, od neznámého výrobce a ani nemají označení. Jsou prostě nabízeny pro konkrétní modelové řetězové pily. Například karburátor pro řetězové pily Stihl MS 361.

Jiní mají značkové názvy slavných značek.

Třetí mají vlastní chytlavé názvy. v ruském transkripci King Kong, TechnoPark, odhaluje a další.

Blok: 2/6 | Počet znaků: 728

Čínská řetězová pila Carburetor seřízení

Měl jsem zvládl teorii a připravit vhodný nástroj, můžete se s jistotou přesunout do procesu. První instrukce je věnována domácím a amatérským pily se standardními typy karburátorů s širší distribucí ve srovnání s drahými značkami. Zde jsou popsány nuance úpravy klasického modelu o 45-52 cm / cm (s primerem a bez). Chcete-li plně předat, jak nastavit karburátor na čínské řetězové pily, je vysvětlen každý pohyb a úkol.

Pro pochopení stručně označte každý šroub a jeho účel. L (nízká). zodpovědná za nízkou a střední rychlost. H (hight). Nastavuje rychlosti při maximálním pokroku, když je plně otevřená klapka. T (tas. Šroub seřízení škrticí klapky) Upravuje mezeru uzavřeným škrticí klapkou, což ovlivňuje tempo nečinnosti, když je plyn zcela uvolněn. Otáčení šroubů, prováděné speciálními otvory umístěnými na levé straně nástroje.

Za prvé, pila musí být zahájena a zahřát, asi 1 minutu s krátkodobým progasks. Pokud motor odmítne spustit z důvodu nakloněného karburátoru, mělo by být vráceno do továrního nastavení, zašroubování šroubů na doraz (ve směru hodinových ručiček, bez fanatismu) a kroucení na požadovanou polohu. Standardní počet otáček z nulového bodu pro karburátor je 45-52 cm³, bez primeru, je 2 plné zatáčky pro šroub L, a 2.25 otáčí pro šroub. S základními primerem, nízké hodnoty jsou mírně odlišné: L = 2.25 a h = 2.25 zatáček.

READ  Jak odstranit přilnavost na řetězové pily stihl 361

Pro viditelnost polohy při otáčení, no, knoflík nebo tyč šroubovák může být značka. Můžete nakreslit značku, lepidlo tenký proužek pásky nebo provést rizika se souborem.

Nastavení karburátoru se provádí při běžícím motoru a začíná od šroubu L. Otočení šroubováku proti směru hodinových ručiček (od ½ až 1 plné.), je nutné dosáhnout maximální rychlosti v nečinnosti. Hlavní věcí je pozorovat opatření náhodně nevyšroubovat šroub úplně.

Po nízkých otáčkách se nastavuje nečinný šroub (t), který je zodpovědný za základní polohu škrticí klapky. Otočte šroub, dokud se řetěz začne pohybovat, pak odšroubujte (asi 1/2), dokud se řetěz nezastaví. Takže dosaženo optimálního nečinnosti.

Konečná fáze úpravy bude používat poslední šroub (H), který je zodpovědný za vysoké rychlosti s plným tlakem plynového džbánu. Chcete-li zobrazit změny v práci, musí být škrtící ventil zcela otevřen, takže je nutné upnout plyn v době konfigurace. Jen mírně otočte šroub ve směru hodinových ručiček nebo máte na mysli dostatečný zvuk motoru. Bez tachometru se provádí podobná operace na slyšení, hledání mírného taktu (pila by nemělo být řev).

Při měření s tachometrem (na 45 motoru) by měly být dosaženy následující hodnoty: 10 000 otáček pro maximální mrtvici a přibližně 3000 pro volnoběhu. Pro motory s jinými svazky, hodnoty plus. mínus podobný.

Pro úplnější a vizuální prezentaci procesu si přečtěte další válec, což dokazuje, jak upravit karburátor na čínské řetězové pily. Video obsahuje cenné komentáře zkušeným průvodcem pro opravu a zobrazuje techniku ​​dokonalého tání tachometru. I když se nastavujete pověst, můžete navigovat zvuk motoru z videa.

Jak upravit řetězové pily karburátoru bez tachometru

Zařízení těchto zařízení vyžaduje nastavení tachometru. Pokud nesprávně upravíte karburátor v zařízení bez tachometru, pak se řetězová pila rychle selže. Můžete však nastavit pila a v nepřítomnosti měřicího zařízení. Zvažte krok za krokem pokyny pro nastavení řetězových pil.

Šroubové a propagační šrouby

V zařízení karburátorových řetězových pil se nastavují prvky různých klasifikace. Mohou být konfigurovány obyčejným šroubovákem. Celkem tři prvky:

  • Šroub H. K úpravě revolucí maximálního vybavení;
  • T. Zodpovědný za nastavení nečinnosti;
  • Šroub L. Reguluje motorové pily nízké rychlosti.

Pití každého šroubu se změní nastavení. Nejprve musíte spinovat šrouby H a l na plné přistání, ale ne příliš mnoho, a pak pečlivě odšroubujte dva zatáčky, ne více. Vicky t zkroutil na konec bez uvolnění.

READ  Tryska řetězová řetězová pily pro řezání kovů

Běžící řetězová pila

Po počáteční nastavení by mělo být spuštěno zařízení. Po kterém je trochu nechat volnoběžný šroub společně s regulátorem nízkého otáčky, takže řetězová pila bude vydělat. V případě nízké volnoběhu zkroucené šroub t.

Zkontrolujte akceleraci

S nárůstem rychlosti zařízení by se pohyb neměl selhat. Pokud je v této položce pozorována porucha, musíte nastavit nízkou rychlost lingingem šroubu L.

Moment pádu

Posledním krokem je opravit okamžik padajícího momentu otáčky. To lze provést úpravou šroubu H. Ale je velmi důležité sledovat jeho twist. nemusíte to přehánět

nastavit, karburátor, čínské, řetězové, pily

Chcete-li to provést, je nutné stisknout plyn na maximální výkon a otočit tuto položku. Dále byste měli chytit okamžik nadměrného zásobování paliv a rozbalit se spusťte posouvání šroubu je silnější. To vám umožní správně nastavit pila bez otáčkoměru na momentu. Jakmile byly konfigurovány, řetězová pila lze provozovat.

Čínské modely

Nastavení karburátoru čínské řetězové pily, například Carver, se provádí téměř stejným způsobem jako výrobní modely. Existují stejné tři hlavní seřizovací šrouby L, N, T. Někdy tyto modely mají schopnost upravit nečinnost. Zaměstnanci specializovaných služeb a majitelů, ale zpravidla však tvrdí, že není vždy možné zřídit kvalitativní čínskou řetězovou pilu.

Pro klasické čínské modely musí být šroub L 5,5 obrat z maximální hodnoty. Šroub n musí být uvolněno o jednom zatáčku z maxima. Volnoběžná rychlost jsou nastavitelná.

Nezávislé nastavení karbusopile karburetoru není velmi složitý proces a ve většině případů může být ve většině případů.

Jak umýt karburátorské řetězové pily?

Pro vyčištění uzlu ze silných kontaminantů je nejlepší použít nástroj, který je dodáván k prodeji tlakových válců. Zahrnuty s čisticím prostředkem je dávkovač a dlouhá tenká trubka, která umožňuje sprej nástroj v jakýchkoliv těžkých místech.

Je třeba mít na paměti, že čištění karburátoru na řetězové pily se provádí za použití hořlavých chemikálií. Je nutné pracovat s nimi ve speciální ochranné masce a pouze v dobře větraných místnostech.

nastavit, karburátor, čínské, řetězové, pily

K čištění karburátoru na řetězové pily, uzel bude schopen částečně demontovat. Škrticí klapky, úpravy šroubů, pouzdra a další části karburátoru bude muset opláchnout válec a odložit k dokončení sušení. Jakmile jsou všechny prvky sušeny, uzel lze shromáždit a instalovat zpět do řetězové pily.

Benzín nechodí do karburátorových řetězových pil

Pokud palivo nechodí do zaměstnanecké komory, může hovořit okamžitě o několika poruchách. Za prvé, budete muset zkontrolovat vzduch a palivový filtr. S dlouhodobým provozem pily tyto prvky absorbují velké množství prachu, který v budoucnosti zabraňuje čištění čistého vzduchu a paliva. Slabý agregovaný filtr lze vyčistit benzínem, ale pokud je položka ucpaná s velkým množstvím prachu, bude nutné jej nahradit.

READ  Jak řezat dřevěný plech končící pily

Další důvod pro poruchu leží v jehlu. Tento detail se vyznačuje lepením, zejména v čínských výrobních řetězcích. Odstraňování poruchy, ve většině případů bude stačit jen pro pohyb jehlu.

nastavit, karburátor, čínské, řetězové, pily

Pokud palivo nevstoupí do komory, měl by vlastník pily zkontrolovat těsnění nástroje. Po několika měsících použití nástroje tyto podrobnosti ztrácejí svou těsnost. Časem začnou projít benzínem, v důsledku toho, který nástroj přestane začít. Oprava se provádí nahrazením žláz.

Při startu pily hraje SAPUN důležitou roli. Nachází se v blízkosti krytu palivové trubky a okamžitě provádí 2 úkoly. podporuje optimální tlak vzduchu a nedává palivu. Chcete-li zkontrolovat SAPUN, budete muset vypnout palivovou trubku a podívat se, jak intenzivně benzínové toky. Pokud vůbec nesleduje, znamená to, že personál SAPUN je skóroval odpadky a bláto. V tomto případě bude nutné vyčistit prvek a instalovat jej na místě.

Pokud palivo nechodí do komory, musíte zkontrolovat palivovou linku. Nejčastěji se čínská hadice používá k dokončení nástroje rozpočtové třídy, který v průběhu času ztrácí hermeticity. V tomto případě bude nutné nahradit dálnici, věnovat zvláštní pozornost těsnosti kloubů kanálů.

Oprava motorových řetězů

S častými spuštěnými, řetězové pily některé detaily startéru jsou neustále vystaveny dynamickým zatížením. Výsledkem je, že kabel může prasknout, několik ráčnových zubů vystřižuje a hřídel se otočí s výrazně nižší rychlostí. Proto revize a dokonce startovací opravy. operace, někdy strávené několikrát za sezónu.

Výměna kabelu

S jeho tahem dochází k neustálému tření kabelu startovacího pouzdra. Pro výměnu, demontáž skříně uzlu a opatrně zvedněte ráčnový buben tak, aby se zabránilo návratu z noddů. Je lepší provést takovou práci společně: asistent opravuje pružinu, zatímco kabel je vyměněn. Po upevnění kabelu v rukojeti a v drážkách bubnu je kabel navinut na válce a pouzdro jde.

Jarní oprava

Pokud se ukázal materiál startovacího pramene, aby byl špatně postižený, pružinové prasknutí (obvykle v místě jeho přílohy k bubnu, kde tvoří smyčku). V tomto případě nestojí za to nahradit jaro. Je poměrně důkladně čištění jeho povrchu z nečistot a stopy mazání, pečlivě podvýrazněno místo zničení, po kterém je uvolnění pružiny při 600 650 ° C (ocelová pružina by měla zakoupit malinu barvu). Chladicí pružina je nezbytná pomalu a při 100 150ºС již být opatrně zabalen s koncem restriktivního výčnělku na vnitřním povrchu bubnu (ocel získá potřebnou plasticitu) a vložte do místa. Elastické vlastnosti jara se nezmění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS