Jak nastavit úhel ostření stuhy pila

Stupb kare ostření úhlu pily. Doporučení

Ostření pily na stromě, instrukčních a bezpečnostních předpisech během této operace. jedná se o hlavní otázky, které by měl každý domácí mistr vědět, mít viděl v jeho farmě podobný design. Faktem je, že jsou aplikovány nejen ve výrobě, ale také v každodenním životě. Například mnoho obyvatel krajiny je využívají pro výrobu desek nebo řezání kulatiny na dřevo.

Nicméně, stejně jako pila, musí být periodicky regenerován nástroj stuha. V tomto případě je tato údržba provádět technologické operace, jako je ostření a zapojení. Jsou poměrně složité v technických termínech, a pokud nemáte zkušenosti s vedením, má smysl kontaktovat specializované servisní středisko pro podávání řezacích a řezných nástrojů.

Máte-li zkušenosti s obsluhou dřevozpracujících nástroje, můžete to udělat sami a vyostřit svou pilu. Význam takové práce samostatně sestává z ukládání peněz, t. na. Ostrá pila. poměrně drahé potěšení.

Charakteristika

Pro páskové pily se vyznačují tři výrazné vlastnosti. Jsou vyrobeny pouze z speciálních odrůd instrumentální oceli, což zajišťuje vysoké ukazatele pevnosti a odolných proti opotřebení. Ruské výrobci se obvykle používají ocelové kategorie 9kHF a B2F, zahraniční společnosti preferují řadu C75. V každém případě musí být tvrdost materiálu menší než 45 hodin.

Šířka pily stuhy je mnohem více než u diskových analogů. Jak bylo uvedeno výše, to je základní faktor zpracování cenného dřeva a obchodního dřeva.

Pily jsou schopny vyrovnat se s polotovary libovolné délky a průměru. V tomto případě je správně naostřená pásová pila poskytuje vysoký výrobní výkon.

Je nutné upřesnit, že spolehlivost uzavřených pily je způsobena nehomogenitou materiálu, který se používá pro výrobu plátna.

Zejména tělo pilového nástroje je typicky vyrobeno z pružinové oceli s neuvěřitelnou protahovatelností protahování a dynamických nákladů. Výroba špičkového okraje je odrůdy oceli s High M wolfram a kobalt. Samostatné části plátna jsou svařovány vysokofrekvenčními proudy. Nástroje vyrobené takovou technologií mohou být použity pro řezání kovů.

Co potřebujete vědět o únicích ostření zubů

Geometrie pily zubních pásů může být modifikována v závislosti na vlastnostech zpracovávaného materiálu. To je vyjádřeno ve tvaru zubu a vzdálenost mezi jednotlivými prvky řezného okraje.

Profil pily pásky je určen označením, že výrobce způsobuje. Vypadá to takto:

 • WM je univerzální volba určená pro řezání měkkého a pevného dřeva;
 • AV. Používá se pro podélné řezání a řezání pevných látek, jako jsou mražené dřevo;
 • NV. má úzkou šířku pásu, takže ideální pro řezání obrázků;
 • Nu. břit se širokým roztečem zubů, která poskytuje vysoký výkon při řezání měkkých dřevěných plemen;
 • PV je prakticky kompletní analog předchozího webu, ale má zploštělé zuby;
 • KV. Profil se používá pro široké pásové pily určené pro měkké dřevo;
 • PU. široká pila pro řezání dřeva pevné skály.

Krok zubů je vybrán individuálně, v závislosti na materiálu. Například pro řezání pevného dřeva a kovu používají pouze jemnozrnné plátno, aby se zabránilo poškození břitu. Měkké suroviny a hustotěrné materiály jsou ošetřeny velkým vzdálenostem mezi zuby, což umožňuje urychlit výrobní proces.

Piloram Nastavení

Aby bylo možné pracovat na panelu, je nutné pravidelně kontrolovat a konfigurovat všechny důležité mechanismy zařízení.

Během provozu musí být sledovány následující body:

 • Napnutí paletu. Sťátka se doporučuje používat více než 2 hodiny nepřetržité. Při přehřátí jsou plátno odstraněny a odejdou na relaxaci po dobu 24 hodin.
 • Zapojení pily. Chcete-li získat vysoce kvalitní řezání, musíte tento parametr neustále zkontrolovat. Optimální je vedení, když poměr pilin a vzduchu mezi protokolem a pily je 3: 1.
 • Piloram Speed. Pokud odříznete protokoly vysokou rychlostí, získává se vyšší kvalita řez, ale životnost páskové pily se sníží. Nejlépe překročit 1/2 přípustný význam.
 • Pro zvýšení životnosti mechanismů páskového panelu je nutné použít mazivo pro pásky. Optimální kompozice zahrnuje mazací olej pro řetězové pily a motorové nafty v podílu 1: 1. Roztok se aplikuje v malých množstvích na obou stranách pásu.
READ  Jak nastavit karburátor na čínské řetězové pily

Po kontrole a úpravě mechanismů pásových pil se zpracovává přípravou dřeva.

Typy zapojení pásových pil

Stejně jako jiný nástroj, pásková pila se podrobí opotřebení po každém řezném cyklu. Jedná se o přirozený a nevyhnutelný proces. Proto pila každá pila stuha potřebuje pravidelnou a kvalifikovanou údržbu. zapojení a ostření. Taková služba umožňuje nejen udržet řezací plátno v pracovním stavu, ale také výrazně zvýšit svůj život.

Zvýšit životnost řezacích plátna a výrazně zlepšit jeho funkčnost umožňuje správné uspořádání. Význam takové operace je následující: Řezné zuby pily se ohýbají v různých směrech, což snižuje pevnost tření v procesu řezání, stejně jako minimalizovat riziko upínacího obrobku. Zapojení pily stuhy lze provádět ve třech schématech, jehož volba závisí na typu zpracovaného materiálu.

 • S takzvaným čistším typem pokládání zubů, je odmítnut takovým způsobem, že každá třetina z nich zůstane nedotčena. Takové schéma se používá, pokud řezací plátno bude použito pro řezání zvláště pevných kovů a slitin.
 • Klasický typ rozvržení zahrnuje alternativní ohyb každého řezného zubu.
 • S vlnitým zapojením je každý řezný zub odmítnut do určitého úhlu. Je zřejmé, že tento typ kabeláže je nejtěžší ze všech ostatních.

Pro plnění pásu pily se aplikuje speciální zařízení, což vám umožní provádět takovou technologickou operaci rychle a nejpřesněji. Podle obecně uznávaných standardů by maximální hodnota rozvodu zubů neměla překročit 0,7 mm, ale obvykle je jeho hodnota v rozmezí 0,3-0,6 mm. Je důležité nejen zvolit typ uspořádání, se zaměřením na charakteristiky materiálu, který má být schopen řezat, ale také k tomu, aby to správně prováděly, pohybující se zuby pouze na 1/3 nebo 2/3 jejich výšky.

Po zapojení můžete odeslat řezací hadřík na stroj pro ostření páskových pil. Jako statistiky ukazuje, pily stuhy nejčastěji ztrácejí svou funkčnost díky tomu, že jejich ostření bylo provedeno nesprávně nebo nedotčené. Indikátor, který stuha pila potřebuje zapojení a další ostření na stroji, je zvýšená drsnost povrchu pily. Potřeba takového postupu může být také stanovena vzhledem řezných zubů.

Hlavní prvky jakýchkoli ostrých strojů jsou kruhy, jejichž volba, z nichž první ze všech, závisí na tvrdosti materiálu použitého pro výrobu řezných zubů. Aby bylo možné přesně pevné materiály, je nutné použít odpovídající kruhy. Pro ostření fazolí bimetalického typu jsou vybrány brusné nástroje sestávající z borových nebo diamantových prvků, a za účelem vložení pily vyrobených z instrumentálních ocelí jsou korundové kruhy docela vhodné.

Nástroje pro ostření pily Stupbon Type Vyberte a ve složení a podle konstruktivního provedení. Pro různé návrhy a velikosti lze u strojů používat řezy následujících typů:

Dřevo-Mizer zařízení pro ostření a zapojení páskových pil

Podle pokynů, když ostření pila stuha na stroji by měl sledovat následující požadavky.

 • Na povrchu zubu by nemělo být výsev.
 • Brusný kruh by měl odstranit stejnou kovovou vrstvu přes profil zubu.
 • Aby se zabránilo přehřátí zubů, když ostříhají na stroji, je nutné použít speciální chladicí kapalinu.
 • Při provádění ostření by se profil a výška zpracovaných zubů neměly být změněny.
 • Nezapomeňte sledovat tlak, který má kruh ostření na ošetřeném zubu. Pokud tento požadavek zanedbáváte, může být tlak příliš významný, což může vést k žíhání zubů.

Pro usnadnění procesu provádění ostření je pila stuha předem otočena a v takovém stavu se suspendují o 10-12 hodin.

Ostrost pila stuha typu s vlastními rukama má některé funkce. V takových případech je zpravidla naostřený zadní povrch zubů, i když pokud používáte instrukce výrobce nebo viz tematické video, pak je jejich přední plocha naostřena.

Chyby při ostření a pokládání páskových pil

Rádi bychom vám sdělili o typických chybách vznikajících v procesu ostření a pokládání pásky.

jeden. Takové trhliny se vyskytují v důsledku nesprávné instalace vodicích válců. V důsledku toho zadní strana pily během práce po celou dobu tře na straně válce.

READ  Jak napnout řetěz elektrické řetězové pily

V tomto případě je stuha rychle hloupá. Důvodem výskytu tohoto druhu chyby je příliš mnoho zatlačovacího kruhu v procesu ostření.

3 a 3a. Je vizuálně patrné, že při ostření na ostření prochází neúplným profilem zubů. Chyba při nastavení úhlu naklánění hlavy ostrého stroje nebo v profilu ostrého kamene, pokud je použit disk CBN Boron.

Důvodem může být v rozvoji excentrického ostrého stroje. Praskliny se objevily v místě, které nebylo tekoucí.

4 a 4a. Nulový úhel útoku. páska při práci značně chrastic, což vede k vibracím řezací hlavy. V tomto případě jsou v těle pily praskliny označené kruhem.

Důvodem je nesprávná instalace vedoucího ostrého stroje. S velmi malou (4a) výškou zubu, páska začne „starat“ kvůli skutečnosti, že dutiny nejsou dostatečně velké, aby vyhozeny piliny, které v tomto případě jsou velmi malé (prach).

Zub není na konci ostré. Důvodem je non-optická instalace hlavy ostrého stroje vzhledem k fit. Páska rychle mizí.

Příliš velké elektroinstalace zubů. Řezací okraj zubu (horní) není roven hraně sinusové pásky, která je velmi rychle otupena. Během řezu se objevují významná hlava.

Grotto nastavitelného nástroje je nastaven příliš nízký, což způsobuje znatelnou pásku odchylky pod zubní sinusem. Taková páska dělá „vlnu“ v propylenu, navzdory správným indikátorem nastavitelného nástroje.

Dariush Kuiava Zákaznický servis Head Dřevo-Mizer, Polsko

Zub a rohy jejich ostření

Pily pásky mají různou geometrii zubů: jsou ovlivněny vlastnosti a typ pily. Tak, pracovat se dřevem aplikovat pilovou pilu, pro řezání protokolů, dělení. Každý pohled, respektive jeho geometrie zubů.

V páskových pily, navržených pro práci se dřevem, ostření úhel je určen výrobcem, ale následující je charakteristické pro. tvrdší materiál, přední úhel by měl být menší.

Pro pily s konstantním krokem zubů při práci s kovem se vyznačuje dvěma formami zubů

Pro polotovary s malou tlačenou stěnou (trubky, válcované listy) použijte pily s malým roztečem zubů. jinak existuje riziko rozbití nebo poškození k zubu. S tlustými volnými polotovary je lepší pracovat s nástrojem s malým počtem zubů palce.

Chcete-li odstranit účinek oscilací, řada pily se provádí s kroky variabilních zubů.

Ostření tajemství

Tak, že praskliny nejsou tvořeny na klinice na pásu, je nutné jej zajistit, aby se eliminoval tření o stroji (takže vůle mezi pásem a povrchem stroje).

Je nemožné silně zatlačit kruh, zanedbávání toho umožní ostření odstranit velkou vrstvu kovu z řezného okraje a povede k rychlému opotřebení a nevhodnosti pily do práce.

Příliš vysoká odchylka zubů s kabeláží vede k rychlé ztrátě ostrosti pily a může způsobit rozpad zubů.

Nízká šířka propyl určuje relativně nízké náklady na energii na řezání materiálu. A konečně, pila stuha může být řezání obrobku téměř jakékoliv tloušťky, zatímco geometrie kotoučového pily tryskání ukládá omezení tloušťky řezání materiálu. Chcete-li využít všech těchto výhod, musí být pásové pily možné správně připravit. Hlavní přípravné operace zahrnují ostření a pokládání páskových pil.

SAW SAW

Dřevěné pily produkují z instrumentální slitiny oceli s tvrdostí 40-45 HRC. Domácí výrobci používají ocel 9kHf, B2F (pro páskové pily pro kov) a další., Zahraniční. jejich ocel (C75, Uddeholm UHB 15 a PR.). Při kalení zubů takových pily vysokofrekvenčních proudů mohou získat tvrdost na 64 HRC a vyšší.

nastavit, úhel, ostření, stuhy, pila

Pily pro řezání uhlíkové oceli a neželezných kovů malé tloušťky jsou také vyrobeny z instrumentální oceli s povinným temperováním vysokofrekvenčních zubů. Nicméně, častěji pro řezací kov používají bimetalické pily, ve kterých jsou plátno vyrobeny z pružinové oceli, a proužek, na kterém jsou zuby řezány, z vysokorychlostní oceli s vysokým obsahem wolframu a kobaltu. Po vytvrzení získává tvrdost na 65-69 HRC. Fold Steel Svařená na základní pily elektronickým paprskem.

Bimetalické pily jsou schopné řezat tlustý kov od instrumentálních, nerezových, tepelně odolných a dalších ocelí, slitin titanu a jiných kovů.

Zuby s větším odolností proti opotřebení se získají odstraněním stelitu (slitina na bázi chromu a kobaltu s aditiv wolframu a / nebo molybdenové) nebo pájení desek pevných slitin. Takové pily jsou lepší v jejich řezných schopnostech bimetalic. Používají se pro řezání skleněných vláken, auto mrtvice, kabely, vyztužené plasty, tepelně odolné slitiny, grafit, pleťový beton, cihly a další obtížně řezané materiály materiálu.

READ  Koncová pila pro kov s vlastními rukama

Testovací geometrie páska pila

Pro řezání dřeva se používají tři hlavní typy zubů: pro tesařství, pro dělící pily, pro řezací tyče a protokoly.

Specifické hodnoty ostrého úhlů pásu pily jsou určeny výrobci na základě různých faktorů. Obecně je možné rozlišovat takovou závislost. tvrdší dřevo, tím spodní přední úhel (γ).

Pro pily na kovu se také používají různé tvary zubu v závislosti na tom, co řezání kovů jsou určeny. Pyl s konstantním krokem rozlišovat dvě hlavní formy.

Standard, určený pro řezání tenkostěnného kovu s krátkými čipy s úhlem (γ) rovný 0 °.

Zub s pozitivním předním úhelem (γ) použitý v pily pro řezání tulové stěny s dlouhými čipy.

Pro tenkostěnný materiál, pily s relativně malým krokem (počet zubů je palec. od 4 do 18). Pily pro řezání tlustého zděného materiálu nepotřebují velký počet zubů, jejich počet je 1,25-6 palce zubů.

Chcete-li eliminovat účinek rezonance, což vede k vibracím pásu, některé pily jsou vyrobeny s proměnlivým krokem, při kterém se vzdálenost mezi zuby mění jako součást samostatné skupiny. Velikost kroku je označena největším a nejmenším hodnotám.

nastavit, úhel, ostření, stuhy, pila

Rozvod páskových pil

Existuje několik typů elektroinstalace, jejichž názvy se mohou lišit od různých výrobců. Hlavní typy jsou.

Standard, ve kterých jsou zuby střídavě odmítnuty v opačných stranách.

Čistič, který po skládání dvou zubů se třetí nezředí, zůstane na místě.

Používá se především pro pily určené pro řezání zvláště pevných slitin a materiálů. Každý třetí zub má lichoběžníkový tvar, zůstane ve středu pily a slouží k posílání všech pilových pásků.

Vlnitý, nejsložitější, ve kterých jsou zuby odmítnuty s proměnnou hodnotou plnění, tvořící se druh vlny.

Během rozvodu není celý zub ohýbá, ale pouze jeho část ve vzdálenosti 1 / 3-2 / 3 z vrcholu. Výrobci, kteří viděli jejich doporučení o distribučních parametrech, pily, ale obecně jsou hodnoty doporučené, jsou naskládány v rozsahu 0,3-0,7 mm.

Obecným pravidlem je, že rozvod stuhy pily pro řezání měkkých lesů by mělo být větší než pila pro zpracování tvrdého skály. Ale nikdy by neměl být takový ohnutý zubů, takže v centru není vyřezávaný klín.

Je-li rozvedený, musí být opatřen stejným zubem. Odchylka by neměla překročit 0,1 mm. Když nerovnoměrné zapojení může pila jít na stranu silnějšího rozvodu.

Zařízení pro rozvod

Jednoduchá páka nastavitelná zařízení (model RU-05) je zobrazen na obrázku níže.

Pila je instalována v drážce přístroje zubní hlava naproti sondě indikátoru režiséra, která slouží k měření hodnoty rozvodu. Pomocí mobilního měřítka je šipka indikátoru instalována na nulu.

Při lisování na nastavitelnou páku, šroub (1) lisuje na zub, ohýbají ji a tím provést jeho zapojení. Šipka indikátoru ukazuje množství zapojení. Vložení nebo otáčení šroubu je nastaven na požadovanou hodnotu, po které šroub zastaví LOCKNUT (2).

Rozvod se provádí přes jeden zub, po kterém hadřík se rozvíjí, a operace se opakuje ve vztahu k zbytku zubů.

Existuje více jednoduchých rozvodových zařízení určených k rozvodu pily. I když nemohou poskytovat vysokou přesnost a vyžadují určité fyzické úsilí, jako poslední možnost. Můžete je použít.

Ostré páskové pily

V závislosti na tvrdosti zubů se používají různé kruhy pro ostření pily. electrocorundum, diamant nebo elboronic (jsou také borazon). Pro ostření pily z instrumentální oceli se používají korundové kruhy na bakelitu. Ostření bimetalických pilotních pil nebo jiných pily s vysokou tvrdostí zuby vyžaduje elfboronický nebo diamantový kruh.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS