Jak nosit řetěz na motorovou pilu

nosit, řetěz, pilu

Proč řetězy pro řetězovou pila rychle vytáhnout?

Kontrola napětí rychlého řetězce je velmi jednoduchá: musíte si vzít hrot a vytáhnout to. Pokud je obvod napájen správně, ocas bude ponořen do drážky pneumatiky na 1/3 jeho výšky. Překročení tohoto ukazatele hovoří o nadměrném napětí a pokles indikátoru je slabý.

Normálně se pila by měla volně pohybovat podél pneumatiky bez zvláštního úsilí. Pokud je pohyb prvku obtížný. to je znamení nadměrného napětí.

S silným napětím řezného prvku se pneumatik benzopila začne zahřívat a zařídit, zatížení motoru se zvyšuje a rychle se nosí. Zahrnují agregát s oslabeným řetězem je zakázán, protože při řezání může držet a snížit, což nese nebezpečí pro uživatele agregátu. Řetěz může létat z pneumatiky a zranit končetiny, zatímco často poškodí a poškodí pneumatiku. Také práce s oslabeným řetězovým prvkem vede k jednostranným opotřebením pneumatiky, poté, co zařízení přestane dělat hladké řezy, a pila povede k boku.

Výběr řetězce

Řetěz, stejně jako motor, je považován za nejdůležitější detail nástroje, takže je nutné jej opravit, aby ho zaostal nebo zcela změnit. Silně opotřebovaná položka je rozhodně nahrazena a pro tuto práci potřebujete znát pravidla pro výběr nového produktu:

 • Pokud potřebujete nahradit podrobnosti, měli byste vědět o kompatibilitě elektrických a benzínových uzlů. Jinými slovy, koupit díly pouze společnosti, která výrobek vyrábí. Například řetězec pro elektrické kopie Makita je vhodný pouze pro nástroj této společnosti.
 • Je třeba vybrat řetězec pro pila v závislosti na typu práce. Pokud potřebujete vysoký výkon, je lepší koupit řetězec v kroku 0,37 palce, a s malými zátěže, 0,32 palce. Celkový objem válce v tomto případě není příliš důležitý.
 • Stojí za to věnovat pozornost úhlu ostření. To může pomoci v budoucí údržbě, opravě nebo jiných případech. S velkým množstvím práce je optimálně vhodný úhel asi 30 stupňů, což je poměrně snadné vnímat těžké zatížení. Ale s těžkým zpracováním dřeva, to stojí za to zastavit výběr při úhlu ostření na 10 stupňů.
 • Celková délka řetězce musí odpovídat továrně velikosti pneumatiky. S dlouhou prací je řetěz schopen dokázat nebo protahovat, ale tento problém je řešen obvyklým odstraněním několika článků.
READ  Která pokosová pila s tažnou rukojetí je nejlepší

A také je třeba vzít v úvahu materiál a způsob řezání. Například pro podélné řezání je nutné použít řetěz s malým úhlem ostření. Prováděná práce bude o něco menší, ale řezný prvek bude sloužit velmi dlouho.

Jak funguje systém mazání řetězce?

Mazací řetězové pily neustále pracují na základě olejového čerpadla. Olejová hadice končí v bodě, kde je sběrnice připojena k klikové skříni dostupných řetězových pil. Na headsetu jsou na headsetu poskytnuty řetězové pily pro otvor nebo drážku, přes který standardní olej urychluje na všech pracovních orgánech.

Zařízení a princip systému mazání systémů používaných moderní řetězovou pilou je zvýrazněna jednoduchost. To umožňuje opravit mechanismus každému majiteli benzínového přístroje.

Metody prevence

Aby se zabránilo oslabení napětí pily headsetu a jeho mezery, musíte použít vysoce kvalitní kovové články. Před zahájením prací zkontrolujte dostupnost mazání v řetězci, systematicky utáhněte seřizovací šroub. Přečtěte si více o tom, jak správně spustit řetězovou pilu. S naplánovanou údržbou sledujte stav předních hvězd, které se někdy poškodí.

Zkrátit nebo nahradit řetězové řetězové řetězové pily doma. Nekupujte drahé vybavení pracovat s nýty. Postup lze provádět s jednoduchými instalatérskými nástroji. Délka headsetu a jeho napětí přímo ovlivňuje výkonnost práce, riziko zranění. Před spuštěním pily zkontrolujte napětí pásu, v případě potřeby utáhněte seřizovací šroub.

Jak změnit řetěz na partnerovi řetězové pily

Jak utáhnout řetěz na řetězové pily: Pokyny a doporučení

Profesionálové vědí, že ne síla řetězové pily z něj činí dobrý nástroj, ale jak dobře se používá. S řádnou péčí může každá řetězová pila trvat dlouho, demonstrovat vynikající výkon. Pokud naopak. Nesledujte přístroj správně a nedodržujte pravidla bezpečného provozu, což výrazně sníží životnost a povede k včasnému selhání.

Jedním z nejdůležitějších bodů řádného technického provozu je zájem řetězového řetězce. Musíte vědět, jak utáhnout řetěz na řetězové pily, jak ho brousit a mazat. Je také velmi důležité mít představu o jeho vlastnostech. Tyto znalosti mohou být velmi užitečné, pokud potřebujete vybrat nový řetězec.

READ  Jak napnout řetěz u řetězové pily Forester

Proč skóre řetězce

Mnozí, dokonce i ty nejzkušenější jubes řetězové pily, narazil na svůj vlastní život se situací, kdy řetěz během práce stočil z vodicí pneumatiky. Častější příčina. Chybějící napnutí řetězu nebo opotřebení.

V 80% případů se natažené řetězy spojují sklouznout ze zubů předního řetězového kola a letí z vodítka pod působením odstředivé síly. Ačkoliv čas od času čas od času problému dochází v důsledku nesprávné polohy hvězdičky vzhledem k ose otáčení nebo volné pily pily na řetězové pily.

Princip řetězové kravaty

Princip napínání řetězce je následující:

 • Standardní klíč s motorovými pily, matice na víku jsou oslabeny;
 • Dále se šroubovák vloží do speciální drážky, jsou vyrobeny pohyby otáčení a řetěz je natažen;
 • Klíč by se měl pomalu otáčet a úhledně. po několika otáčkách je stupeň napětí řízeno ručně, pak je-li to nutné, je opět provedeno několik revolucí;
 • Když je řetěz dostatečně utažen, musíte nosit víko na místě.

Požadovaná zařízení a nástroje pro utažení řetězu na řetězové pily

Aby bylo možné správně vytáhnout, budete muset znát některé jednoduché mechanismy a jednoduché nástroje. V řetězových pily typu STIHL se teke provádí jednoduše. pomocí vestavěného napínače řetězu. Tato metoda je co nejjednodušší a tento úsek se provádí velmi rychle. Chcete-li vytáhnout nebo upravit stupeň úsporného řetězce, výrobce doporučuje takto:

 • S pomocí prut-out matice je víko hvězdičky odšroubovat;
 • Otáčení seřizovacího kola určuje požadovanou délku řetězu, táhnou ji do požadovaného stupně;
 • Šipka hvězdičky je opět uzavřena a řetěz je bezpečně upevněn na pneumatice.

Pokud není možné utáhnout řetěz řetězce s vestavěným mechanismem, za použití takových nástrojů (na příkladu sparky electrolyho pily):

 • Úhlová bruska s kotoučem na kov;
 • Klíčový šestiúhelník, průměr 5 mm;
 • kus drátu;
 • Dřevěná hůlka nebo silné žetony;
 • Plochý šroubovák.
nosit, řetěz, pilu

Po de-energie se elektrické kopie spřádají šrouby s šestiúhelníkem, odstraňte kryt skříně, odšroubujte napínací šroub a odstraňte tyčovou matici. Strana šroubu sousedící s pily je broušením s diskem. Pak je pila shromážděna v opačném pořadí. Plátek je nutné vyčistit případ od pilin.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS