Jak odříznout dlaždici úhlové brusky bez hranic

Řezací obklady Úhlové brusky: Jak udělat řez bez čipu?

Při instalaci keramických dlaždic je často nutné ji určit určitým způsobem. Pro vyřešení tohoto problému se podává speciální zařízení, ke kterému dobře známé úhlové broušení (úhlová bruska).

Řezací obklady úhlové broušení. nejoblíbenější způsob, jak provést tento typ práce. Pro snížení dlaždice určitým způsobem použijte dlaždice. Nástroj je reprezentován dvěma typy: manuální a mechanický. Ale cena je dostatečně vysoká. Získat jej, většinou profesionální povrchové úpravy pro trvalé použití. Jednoduché občané jsou s takovým nástrojem populárnější, jako je úhlová bruska. To je považováno za multifunkční nástroj a pomáhá řešit mnoho domácích úkolů. Nachází se v téměř každém domově. Pokud je instalace samotné dlaždice zapojena do vlastníkem místnosti, je vhodnější aplikovat tento nástroj. Na rozdíl od jakéhokoliv vřetena, úhlové brusky vám umožní vytvořit i kulovité otvory, v nepřítomnosti speciální trysky pro vrtání vrtáku (koruny).

odříznout, dlaždici, úhlové, brusky, hranic

Bezpečnostní předpisy při práci úhlové brusky

Aby nedošlo k poranění při práci úhlové brusky, musíte postupovat podle následujících pravidel:

 • Při práci používejte osobní ochranné prostředky. rukavice, kombinézy, ochranné boty, brýle, respirátor;
 • Je možné pracovat s grendderem s ocelovým ochranným pouzdrem instalovaným na nástroji;
 • Délka elektrické kabiny brusky by měla být alespoň 2 m, což snižuje nebezpečí jeho poškození rotačního disku během provozu;
 • produkují řezání ve směru „od sebe“, udržet nástroj se dvěma rukama;
 • Směr otáčení disku se musí shodovat se směrem dopředného pohybu rohového broušení;
 • Řezání materiálu, ponoření brusného kotouče v čáry pro zastřihovač řezu není více než jedna třetina poloměru;
 • Každý materiál by měl být zpracován příslušným diskem, tj. Keramická dlažba nemůže být řezána pro řezací zařízení kovů a řezací kamenný disk není určen pro broušení keramiky (broušení s ocelovou „suchorskou“. může);
 • Při práci s úhlovým mlýnem je třeba se vyhnout jak extrémně malým a nejvyšším hodnotám revolucí;
 • Řezání mlýnek materiálu ponořeného do vody za účelem snížení množství prachu vytvořeného, ​​je zakázáno v důsledku nebezpečí úrazu elektrickým proudem;

Prach je výbušný, takže řezání nebo broušení materiálu úhlové brusky je zapotřebí v dobře větraném pokoji.

Bezpečnostní pravidla pro řezání

Bezpečnostní předpisy Při práci s řeznými nástroji co nejjednodušší, jejich shoda je povinná, protože vaše zdraví a dokonce i život závisí na tom. Při použití neelektrických nástrojů je hlavní sada ochranných zařízení rukavice a brýle. Rukavice pomohou vyhnout se řezům z ostrých okrajů materiálu a brýle zabrání fragmentům a prachu v očích.

READ  Jak udělat mini vrták to udělat sami

Při práci s elektrickým nástrojem je úhlová bruska nebo dlaždice placena bezpečnostní technika:

 • Je přísně zakázáno změnit nebo vyčistit řezný disk, pokud je stroj nebo úhlové broušení součástí výstupu. Zařízení musí být zcela odsud.
 • Je zakázáno ponořit se řezný disk do porcelánového kameniny o více než jednu třetinu při řezání úhlové brusky. Při práci s plottou je kruh povolen ne více než polovina.
 • Rohové broušení musí nutně mít ochranné pouzdro a řezané dlaždice se provádějí ve směru.
 • Použijte speciální oděvy z tlustého materiálu a ponechte otevřené části těla. Při zahřívání řezného kruhu se rozprašovací částice mohou odrazit a nechat popáleniny na tělo.
 • Je důležité použít rukavice z husté tkáně. Praxe ukazuje, že pletené rukavice nejsou vhodné a mohou způsobit zranění. Často, s nesprávnou manipulací s nástrojem, diskem nebo uzamčení zachycuje vlákna rukavic a může je točit.
 • Na oblečení by nemělo být zavěšené popruhy nebo upevňovací prvky, a v přítomnosti dlouhých vlasů, musí být skryté v čelní headdress.

Vzhledem k tomu, že elektrické nářadí vytvářejí hluk a často velké množství prachu, pak by měly být brýle, sluchátka a respirátor s povinnými ochrannými látkami.

Řezání obdélníkového otvoru

Přes značku a pravítko z vnějšku dlaždice, je třeba poznamenat hranice řezu, poté, co přesně v jeho rozích, bez překročení hranic obrysu, je nutné použít karbidovou vrták k tomu, aby se otvory s průměr 5-7 mm. Další rohové mlýnky potřebují vyrábět krmivem mezi velkožkovanými otvory po celé délce obdélníkového obrysu, provádějícím odstranění řezaných plátků dlaždic. Po dokončení je nutné léčit úhly a umístění kusů se souborem nebo hrubými papíry.

V tomto případě by úhlové brusky neměly být drženy v doslovné poloze, ale pod úhlem. Je to o něco složitější než obvyklé, ale je mnohem jednodušší snížit otvor kolo nebo jiného tvaru. Práce se provádějí následovně:

 • Zpočátku by se mělo provádět řezáním dlaždic stejným způsobem, jak se provádí s rovným řezem. V tomto případě musí být kruh nástroje umístěn pod nezbytným úhlem a s pomalým a čistým expozicí, musí odstranit celý přebytek, aby se získal dokonalý řez rohů.
 • Na konci dávat dokonalé druhy, můžete použít obyčejný brusný papír, který by měl být konsolidován na barmový bar pro pohodlí.
odříznout, dlaždici, úhlové, brusky, hranic

Poznámka! Chcete-li správně odříznout dlaždice rohového brusku bez čipů, doporučuje se ho provádět pouze s přední stranou. V tomto případě bude vnější povlak glazury podstatně méně poškozen a všechny vady vytvořené během práce zůstanou na opačném prostředí, které budou plně pokryty dalším lepením.

READ  Nastavení karburetoru ChainSaws Partner 350 S

Jak otočit úhlovou brusku v dlaždice

Ne vždy se ukáže, že je pohodlné udržet úhlové broušení na hmotnosti a provádět veškerou práci pouze ručně. S cílem zlepšit kvalitu řezání, které potřebujete asistent. Bude však mnohem racionálnější otočit obvyklého brusného stroje do analogu elektrického ve stoveturisu.

Zjistili jsme, jak správně řezat keramické dlaždice rohové broušení. Stejné principy provozu jsou zachovány pro Spoveturis, ale zároveň máte obě ruce zdarma. Zvažte, co musíte udělat pro zlepšení tohoto nástroje.

Nejprve zvolte příslušné místo pro vyhledání zařízení. Základ budoucího spárování může být vyrobena z plechu, ve kterém bude žlab řez, aby se disk prohloubil. Na tomto řádku budou všechny práce provedeny, kromě toho bude tento štítek mnohem snazší navigovat.

Nejdůležitější fázi. fixace rohového broušení. Aby bylo možné konsolidovat nástroj v požadované poloze, je nutné použít speciální svorky. Jejich analog může být vyroben a nezávisle, ale existuje riziko, že upevňovací šrouby budou pružné během práce.

Pro časté použití a pohodlí může být rohové broušení upevněny výrobou desek

Tato volba vlastního elektrického kamen může být zlepšena přidáním vodní nádrže na něj a mokré řezací trysky. To vám pomůže vyhnout se prachu a chladit nástroj.

Po upevnění úhlové brusky můžete strávit testovací řez. Princip operace je následující: Deska je naskládána štítky, úhlové broušení je zapnuto a disk pomalu spadá. Dlaždice bude vyříznuta na přední straně a zároveň ji krmí.

Pokud se práce provádí správně, dostanete cut-down keramickou dlaždici s úhlednými hranami, bez slotů, prasklin a jar. Konečný vzhled kaváren může být podáván jemný emárodný papír.

Řezání hraničních desek

Dlažba dlažba se liší od jiných materiálů se svou strukturou. Beton užívaný jako základ a žulový drcený kámen se používá jako plnivo. Pro řezání takových polotovarů rohové brusky se doporučuje zakoupit kombinaci nebo segmentované diamantové kruhy.

Pracovní platforma musí být organizována pouze v otevřeném vzduchu, protože v procesu řezání bude spousta prachu. V případě jeho vypořádání je nutné okamžitě odstranit kontaminaci na již položené dlaždice, protože prach je svěřen materiálu a změní jeho barvu.

Práce se doporučují provádět v ochranném oděvu, respirátoru a brýlích. U malých tloušťkových výrobků se aplikuje standardní technologie řezání a silná dlaždice je nejprve odříznuta, pak přebytečná část je čipy.

READ  Jak řezat profilovou trubku pod úhlem 45 stupňů

Bezpečnost

Pro zajištění bezpečnosti při řezání dlaždice musí být provedeny následující požadavky:

 • Použijte ochranné pouzdro;
 • Držte úhlovou mlýnku je těsný, neotáčejte ji svisle;
 • Aplikovat příslušné USA. pracovní oděvy, brýle, respirátor, rukavice a t.D.;
 • Otevřete venku nebo ve dobře větraném pokoji.

Kromě toho je nutné dodržovat elektrické bezpečnostní techniky, nepoužívat vadný nástroj s poruchou izolace těla a vodičů. Před řezáním dlaždic rohového brusku byste měli připravit pracoviště, zajistit příslušné podmínky. osvětlení, větrání atd.D. Shoda s těmito jednoduchými pravidly se vyhne zranění a provádět práci, aniž by bylo dotčeno zdraví.

Gurmánská kvalita a exisk

Není žádné tajemství, že existuje speciální kategorie zákazníků, kteří se mohou nazvat gurmánskou kvalitou. Jsou připraveni zaplatit velké peníze za to, že práce, která má být přivedena k dokonalosti. S největší pravděpodobností bude takový zákazník obtížně přesvědčit, že ručně může učinit poměrně vysoce kvalitní řezání porcelánu. Příjmy mohou přicházet řezat porcelánovou kamennou vodu nebo hydroabrazivní řezání. Jedná se o moderní technologie, která umožňuje řezání porcelánového kamenin s nejvyšší kvalitou. Doma není provedena tato operace, protože vyžaduje speciální vybavení. Hlavní nevýhodou je vysoké náklady na tuto práci, což pravděpodobně nebude cenově dostupné obvyklému zákazníkovi.

Tloušťka hydroádivového řezání může dosáhnout několika centimetrů, zatímco výrobek nepotřebuje další broušení. Velkou výhodou této metody je možnost vysoké složitosti řezu, která není možná ručními metodami. Navíc obtížnost nejen s ohledem na výkresu řezu, ale také šířka řezaných dílů. Hydroabrasivní řezání zápustů Keamu umožňuje řezání dílů pod akutním úhlem k okraji dlaždice, odstřihněte tenké prvky, řezané otvory a jiné složité řezy. Vzhledem k tomu je možné vytvořit kresby, mozaika, panely a další obrazy z porcelánového kamenin různých barev. Vzhledem k tomu, že počítač řídí řez, je možné namontovat spojovací díly s dokonalou přesností. Gurmán dostane požadovaný výsledek.

Blok: 8/8 | Počet znaků: 1533

Počet bloků: 15 | Celkový počet znaků: 22586 Rozsah použitých dárců: 5Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS