Jak odříznout trubku pod úhlem 60 stupňů

Populární metody připojení potrubí. podrobný přehled

Při instalaci systému vytápění, kanalizace a vody bude nutné vyřešit připojení potrubí. Spolu s tímto bude nutné vzít v úvahu materiál, ze kterého je potrubí vyrobeno, podmínky provozu systému a mnoho dalších parametrů. Studium různých stávajících metod připojení, nebude nadbytečný zvážit nejoblíbenější možnosti.

S ohledem na techniky práce. řez přímo nebo v úhlu. jeden by měl vzít v úvahu různé materiály výrobků podrobených zpracováním. Tak, rukávy vyrobené z polypropylenu nebo jemné řezání mědi snadnější a jednodušší než tloušťky trubek.

Plastové výrobky malých průměrů jsou řezány pod požadovaný úhel se speciálními nůžkami. Kontrola času může být úhel běžné dopravy. Řezání polymerních trubek je také vyrobeno běžnou pilou s jemně látkou.

Nejčastější potřebou instalace se stává řezací vodou, kanalizační a větrací potrubí pod úhlem 45 °.

Zjistěte, které zařízení lze použít pro řezy v různých úhlech.

Trubkový papír

Chcete-li provést relativně přesný řez, můžete použít jednoduchou techniku, kde se jako zvláštní vzor objeví běžný list papíru. Například úspěšně vhodný pro vzory tvorby.

Předpis je umístěn pod čtvercem pomocí pravítka. Velikost úhlopříčky čtverce musí být rovna délce kruhu trubky, kterou potřebujete odříznout. Další části listu jsou odříznuty.

  • Ohněte list diagonálně, česání protilehlých úhlů.
  • Výsledný trojúhelník se otočí tak, že únik vyžínače hypotenuse byl kolmý k ose trubky.
  • V této poloze zabalte povrchovou plochu trubice, vyrovnejte extrémní body hypotenů dohromady.
  • Použijte štítek značky na řádek některého z trojúhelníku katety.
  • Lemování.

Tímto způsobem je poměrně pohodlné umístit a vyřezávat trubky pod úhlem 45 ° v rozmezí průměrů od 32 do 63 mm. Pro větší pohodlí se doporučuje trvat tlustý, ale měkký papír. Můžete také použít paronitové a podobné materiály.

Jak kompetentně vyzvednout řezač potrubí pro plastové trubky a jak ji aplikovat ve skutečnosti, je podrobně popsán v článku navrhovaném námi.

Kompetně provedené vzory pro kudrnaté řezné trubky nám umožňují provádět sekce s extrémně vysokou přesností. V tomto případě není mezera mezi připravenými sochory stále vyloučena. Při smíchání kovových trubek se „zavírá“ svařovaným spojem, při spojování plastových dílů se používá pro pájení specializovaný kabel.

Současné opravné programy

Technologie řezání lecales umožňuje získat různé řezné úhly. Pro tvorbu dechu na rohách jiném než 45 ° je již nutné provést matematické výpočty a na vypočtená data, aby se snížila vzor papíru nebo podobných materiálů.

READ  Jak umýt stropní sokl do 45 stupňů

TRUE, existují počítačové programy určené k záchraně mistrů z výroby výpočtů. Balené pod řeznými trubkami Tyto programy jsou vytištěny na tiskárně.

Jednoduchý výpočetní program vytvořený na základě aplikace MS Excel umožňuje vypočítat a vytvářet formy pro téměř všechny hodnoty průměru trubek a požadovaných rozích řezu.

Vše, co potřebujete, aby se uživatel, je spustit v „vnějším průměru“ a „úhel řezání“ odpovídajících hodnot. Podle těchto parametrů, Melocked, který lze odeslat k tisku.

Proces značení a výřezové zóny příčného dokování Dvě stejné kulaté trubky

Na vytvoření jedné trubky s jádrovým středem dokovacího prostoru s jinou trubkou. Budeme pracovat s trubkami s vnějším průměrem 60 mm. Ani účet nebude nic změnit, pokud jsou jiné.

Rozvažujeme nohy cirkulace na polovinu průměru trubky, t. E. 30 mm, což je také poloměr. Dáváme nohy cirkulace do dříve naplánovaného bodu na povrchu trubky a na něj aplikujeme kruh.

odříznout, trubku, úhlem, stupňů

Prostřednictvím zamýšleného bodu (středu kruhu) provádíme imaginární průřez, kolmý k ose trubky. Z bodů průsečíku s kruhovým kruhem jsme leželi na straně 5 mm.

Provádíme čáry procházející přehlednými body a hladce hardware s kruhem.

Materiál uvnitř vnějšího uzavřené linie aplikované na povrch trubky, řez s úhlovou mlýnem. Odstraníme otřepy a cítíme zbývající nesrovnalosti s ručním souborem.

Kolem segmentu druhé trubky nastavené svisle na listu tlustého papíru nebo lepenky, nést kruhový marker a řez kruh s nůžkami omezenými.

Skládáme vyřezávaný lepenkový kruh na polovinu do průměru, označte rybářskou linku pro vyžínače, opět ho narovnáváme a plynule nasaďte na přední část trubky Fold line na venku.

Body průsečíku skládací linky (průměr) kruhu s válcovým povrchem trubky označujeme značku.

Dělíme linku pro zastřihovač ohybu lepenkové kruhy do tří stejných částí 20 mm a ohněte jeden z vnějších částí kruhu podél čáry (akordu), kolmo k průměru a procházející extrémním bodem 20 mm předávání.

Odřízli jsme nůžkami Výsledný akordový segment, aplikujeme ho na vnější povrch trubky, takže akord je na úrovni konce trubky a jeho střed se shodovalo se značkou dříve aplikovaným na trubku.

Drží lepenkové segment v takové poloze, dodáváme segment markerového oblouku na povrchu trubky. Tento postup opakujeme a s druhým bodem na trubce z opačné strany.

Odstraňujeme kovovou trubku z obou stran, omezené na tištěné čáry a vyhlazování ostrých hran a rohů.

Připojuji trubky v jediné možné poloze a vařit kontaktní linku.

Používat vodní nádrž

Značení ve vodě Co dělat, když se zabýváme trubkou malého průměru, a je nutné řezat trubku pod úhlem někde u okraje? Hluboký kontejner naplněný vodou přijde do záchrany. Před zahájením práce musíte vypočítat úhel sklonu a vytvořit značku na nádrži. Dále jsme stále jemně spusili okraj trubek do vody a nakloňte ho na značku nádrže. Vytáhněte potrubí, označte čáru pro zastřihovače kontaktu s vodou a odvážně řezat značku. Tato metoda je dobrá při označení velkého počtu trubek. Připravený vzor z nádrže z urychlení procesu naší práce.

READ  Jak řezat bagetu pro strie stropy

Dokovací trubky pro každý úhel

Stiskneme příčný segment do dvou nakloněných segmentů a najít bod na šikmém segmentu, vzdálenost, ze které se na příčný segment bude přesně rovna šířce kombinovaného profilu trubek.

Z výsledného bodu na povrchu příčného segmentu provádíme nakloněnou linii pro vyžínače k ​​nejvzdálenějšímu vnějšímu bodu jeho konce a odříznut trojúhelníkový fragment na tomto řádku. Totéž se provádí na druhém konci příčného řezaného potrubí.

Přinášíme příčnou trubku do styku se dvěma šikmými trubkami a získáme další dva zadky. Poté mohou být výsledné spoje vařeny nebo spojeny s deskami a šrouby.

Co bude trvat:

Potrubí musí být zabaleno listem papíru, aby se okraje dohromady a odříznout přebytek. V důsledku toho, řezání, obklopující trubku s plochou dokování na příčné lince.

V tomto případě se otočí o 60 mm. Připravený list je složen na polovinu a trvá příčnou linku pro vyžínače ve vzdálenosti od hrany rovného průměru trubky, tj. 60 mm.

Označená oblast je rozdělena do 3 dílů dvěma podélnými linkami. Jsou prováděny s odsazením ze stran do vzdálenosti poloměru potrubí, to je 30 mm.

Dále je nutné vstoupit do bočních obdélníků půlkruhu, pro tento konec trubky je k nim připojen a bude spálen. Pak musíte strávit potápou linku pro vyžínač pro pravítko, jako na fotografii.

Jako výsledek dostaneme šablonu. To musí zabalit kolem trubky a kruhu. Pokud je pak na tomto řádku snížit, pak jsem se podílel na okraji polotovarů, dostaneme dokonalé koleno o 90 °.

Jak vytvořit kohoutek 90 stupňů od potrubí

Nejjednodušší možností je najít adresář pro výrobu a instalaci potrubí. Má kresby pro výrobu s referenčními velikostí. Pro výrobu budete muset provést vzory z lepenky nebo těsného listu papíru, krouži je podél obrysu na trubku, a pak pomocí úhlového brusku nebo částí plynu a svaru. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě švů, protože je mnohem snazší oklamat a zkontrolovat produkt v dosud smontovaném stavu, než poté lezení rohů a hledat únik.

Potrubí o průměru až 100 mm ohýbané na trubkové ohnivě metodou vytápění a zpravidla nemusí být vyrobeny speciálními armaturami. Obvykle se používají 3-4 segmenty pro výrobu úhlu 90 stupňů. Pokud je průměr potrubí 100-159 mm, stačí 3 segmenty. S průměrem více než 159 mm se používají 4 segmenty. Výroba armatur o 90 stupňů na trubkách o průměru více než 180 mm je možná za použití 5 nebo více segmentů tak, aby měna toku nebyla tak velká.

READ  Corner Schlifmashinka Vitals 125 s otáčkami

Jak udržet rohový mlýnek

Mnozí mají úhlové broušení, ale většina lidí neví. jak ji používat a jak ji udržet. To vede nejen na manželství v práci, ale také těžkých zranění. Úhel broušení je spíše nebezpečný nástroj. Kruh by měl být nastaven na vypracování a upnut speciální maticí.

Muž s přední pravou rukou drží úhlovou mlýnku pro rukojeť s pravou rukou. V tomto případě by měl být kruh umístěn na levé straně stroje a ochranné pouzdro musí zavřít shora. Rotace jde tak, že při řezání jiskry létají pracovníka. Pokud mají rohové brusky kruh a rohové broušení se rozpadne z rukou, pak nebude jít na ostřejší, ale v opačném směru.

Levá ruka drží auto pro rukojeť, která je zašroubována do závitového otvoru na pouzdro. Existuje několik případů pro speciální použití, ale správná poloha rukojeti je pouze nahoře.

Tato poloha stroje vyžaduje použití ochranných prostředků. Pro ochranu očí a otevřenou část obličeje. to jsou bezpečnostní brýle a ještě lepší. ochranná maska. Pro ochranu otevřených částí těla od jiskry a malých fragmentů v procesu řezání musíte nosit suitty oblek.

Co je to trubka profilu

Profilové trubky Profilová trubka je typem kovu, je vyroben formováním z kulaté trubky. Po deformaci je kov odstraněn v tepelné metodě. Materiál pro výrobek slouží uhlíkové oceli nebo nerezové oceli. Průřez trubek se pohybuje od 10 × 10 mm až 500 × 400 mm. Tloušťka jejich stěn je od 1 do 22 mm. Tyto trubky mají významné výhody:

  • Velký výběr velikostí umožňuje vybrat materiál pro všechny kovové konstrukce.
  • Standardní rozměry usnadňují spoje dílů.
  • Jednotná tloušťka trubek umožňuje provádět spolehlivý šev.
  • Hladký povrch výrobku.
  • Hmotnost potrubí je menší než pronájem všech kovů, design je jednodušší.

Před svařováním profilového potrubí je nutné vzít v úvahu poradenství odborníků pomocí technologie práce. Pro svařovací ocelové trubky se používají dobře známé typy svařování: elektrický oblouk, plyn, kontakt a poloautomatický. Zvažte podrobně, jak vařit profilové potrubí každým z uvedených metod.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS