Jak odklízet sníh pomocí sněhové frézy

Sněhový pluh. aneb jak používat jednonápravový traktor k odklízení sněhu

Pokud máte jednonápravový traktor, můžete se zeptat, zda jej lze použít i pro odklízení sněhu v zimě? Jak to udělat, existují na trhu nějaké univerzální nástavce pro motorové kypřiče?? Ano, ale je třeba to vyřešit, t.к. neexistuje univerzální řešení pro všechny stroje této třídy.

Nejjednodušším způsobem úklidu sněhu je zakoupení sněhové radlice na odhrnování sněhu na plošinách, cestách apod. Váš motorový kypřič však musí mít vpředu trubku, která slouží k upevnění nože:

Na kola je také třeba nasadit řetězy nebo je vyměnit za speciální kovové obruče (cena od 1500 EUR/ks.). Náklady na lisovací desky nejsou vysoké:

Sedlo k motorovému kultivátoru (nebo kultivátoru na kolečkách) lze vyrobit vlastníma rukama z částí sudu a použitých trubek, kusů kovového šrotu. Náklady jsou až 1000

odklízet, sníh, pomocí, sněhové, frézy

Segment hlavně je vyztužen ohýbanými úseky trubek. Ke spodní části je přišroubován kus pryže z dopravníkového pásu.

Souhlasíte ale s tím, že odklízení sněhu není vždy nejlepší způsob. Občas je třeba odstranit sníh z terénu nebo ho odvézt dál.

U motorových kypřičů typů MB-1 a MB-2 (běžné značky jsou Neva, Oka, Cascade, Caiman) je na SMB „Neva“ namontována sněhová fréza:

Jedna z nejlevnějších lopat na sníh pro kypřiče. Hmotnost: 47 kg, pracovní šířka: 640 mm. Výška čištění sněhu až 250 mm. Vzdálenost odhozu sněhu. až 6-8 m. Používá řemenový pohon na hřídeli od řemenice kultivátoru. Píše se, že tato sněhová radlice je vhodná i pro čínské motorové bloky, které mají řemenici vlevo (je třeba vybrat pouze řemen).

Zubový šnek. sněhová fréza může také odklízet sníh. Centrální lopata na šneku zabraňuje padání sněhu na kilometry daleko. úhel a směr metání sněhu je nastavitelný. Upevnění lyží pod lžíci pro nastavení výšky odklízení sněhu nad povrchem.

Přehled o převodu lopaty na sníh Neva na motorový kypřič:

Pokud máte oblast, která je neustále zasypaná sněhem nebo kde hustě sněží, je tato jednotka neocenitelným pomocníkem pro váš motorový kypřič. Cena za vysoce kvalitní specializovaný sněhový pluh. od 25-30 tis. A proč kupovat druhý motor, když už máte jednonápravový traktor??

Přestože cena této sněhové frézy k rumpálu je pouze 5 tis. Nižší než akumulátorová sněhová fréza. Článek o nich byl zde.

Možná si myslíte, že síla a rychlost odklízení sněhu na sněhové lopatě Neva pro motorový kypřič nemá obdoby. Nevýhodou je, že tato kombinace sněhového pluhu a jednonápravového traktoru je těžkopádná. Nemůžete se všude otočit.

Existují videa, kde se vyčistí uličky a půlkilometrové jízdy na místo. Pro velké plochy odklízení sněhu je zařízení to pravé. Dovedu si představit, že na vesnicích si můžete zkusit vydělat i na takovém sněžném pluhu. Ne všichni důchodci mohou po sněhové bouři odklízet cesty nebo příjezdové cesty. V Rusku jsou zasněžené oblasti. A na jaře je jednonápravový traktor používán ke svému účelu. V příštím článku se budeme věnovat orbě na jednonápravovém traktoru.

Přihlaste se k odběru kanálu, přidejte si jej do záložek v prohlížeči (CtrlD). Čeká vás spousta zajímavých informací.

Popis

Pluhový nůž pro motorový kypřič je nástavec, který majitelé usedlostí hojně využívají ve všech ročních obdobích. Přehled, aplikace, použití. to vše si povíme v tomto článku.

Formovací desku lze použít k následujícím úkolům

 • Odklízení sněhu na silnicích, chodnících, dvorech a přilehlých plochách;
 • urovnání půdy, bahno, písek;
 • hrabání a hrabání odpadků;
 • Pokud je lisovací deska vyrobena ve tvaru kbelíku. k provádění nakládacích prací.
odklízet, sníh, pomocí, sněhové, frézy

Provizorní formovací desky

Mnoho lidí dnes dává přednost bydlení ve vlastním domě, a proto přilehlé území zabírá více místa. Pro práci na statku se kupují motokultivátory, kypřiče a minitraktory.

READ  Co lze vyrobit z překližky pomocí skládačky

V zimě se úklid sněhu mění v soutěž o to, kdo vyhraje. A majitelé motorových vozidel s nimi raději odklízejí sníh. Montáž zařízení na jednonápravový traktor není levná záležitost, proto si ji řemeslníci raději vyrábějí sami.

Široké využití má jednonápravový traktor Neva domácí výroby. Má standardní upevňovací body a gumová kola, která jsou přizpůsobena pro jízdu v rozbředlém sněhu. Většina podomácku vyrobených desek je určena pro Nevu.

Na internetu najdete mnoho popisů a výkresů lopaty pro motorový kypřič vlastníma rukama. Než si ji však pořídíte, měli byste se seznámit s vlastnostmi lopat. Složení výrobku:

Otáčení lopaty do strany pro odstranění sněhové masy za jízdy. Na stránkách pro kutily najdete spoustu informací o tom, jak vlastnoručně vyrobit lištu pro motorový rumpál.

Použijte formovací desku vyrobenou z válce

Jedním z dostupných materiálů pro výrobu formovací desky je plynová láhev. Její výška je něco málo přes metr a doporučená šířka lopaty je 1000 mm. Práce provádějte v následujícím pořadí:

 • Uvolněte přebytečný tlak v tlakové láhvi, pokud tam nějaký byl.
 • Oříznutí na obou stranách krytu tak, aby šířka činila jeden metr.
 • Výslednou trubku podélně rozřízněte na dvě poloviny
 • Pomocí svářečky spojte obě poloviny k sobě tak, aby výška lisovací desky byla přibližně 700 mm.
 • Upevňovací držák je vyroben takto. Vystřihněte šátek ze silného kovu. Vyvrtejte do něj několik otvorů, aby se lopata dala otáčet všemi směry. Přivařte k držáku kus trubky.
 • Získané zařízení přivařte k lopatě ve výšce držáku na motorovém kypřiči.
 • Montáž pomocí silného šroubu.

Válec je dostatečně silný a není třeba jej vyztužovat. Je také možné vybavit spodní část hustou pryží, která odstraní volný sníh a nepoškodí zhutněnou vozovku. Použijte tvrdou pryž z válečkového dopravníku.

Šířka gumového nože je 100-150 mm. Elektrickou vrtačkou vyvrtejte otvory do desky formy pro upevnění pryže. Potřebujete plechovou lištu o rozměrech 900x100x3 mm, abyste mohli nůž bezpečně upevnit. Předvrtání otvorů v dráze a v čepeli. Připevněte ji pomocí šroubů.

Čepel z ocelového plechu

Někteří řemeslníci dávají přednost použití nového materiálu před použitými prvky. Z ocelového plechu o tloušťce 3 mm si můžete vyrobit lopatu na hloubení příkopů. Pro vyztužení konstrukce potřebujete pásovou ocel o tloušťce nejméně 5 mm.

Řezání materiálu podle výkresů. Samotná čepel má čtyři části: přední, spodní a dvě boční. Svařovanou konstrukci je třeba vyztužit. Za tímto účelem se ve svislém směru svařují prvky vyříznuté z pěticípé hvězdy.

Dále se vyrábí otočný mechanismus. Je to ucho s otvorem pro nápravu. Ucho je přivařeno k úhelníku, který je připevněn k lisovací desce. Na jeden konec trubky připevněte nápravu a druhý konec připevněte k sněhové fréze. Požadovaný úhel natočení je zajištěn kolíkem (hmoždinkou).

Tloušťka 3 mm není příliš silná, proto je nutné ji vyztužit. Vystřihněte z 3 mm plechu pásek 850x100x3. Lze jej připevnit šrouby, ale je třeba pásek nejprve vyvrtat nebo svařit.

Jak vidíte, budete potřebovat

Pokud máte určité zkušenosti, práce vám nečiní potíže. Výsledná konstrukce je použitelná nejen v zimě, ale i v létě. Urovnání terénu po stavebních pracích, vyrovnání plochy pro dětské pískoviště a mnoho dalšího. Rozhodnutí o konstrukci je na vás.

Blok: 2/3 | Počet znaků: 4096

Zásady odhrnování sněhu

Podívejme se na video o tom, jak sněhový pluh funguje:

Komunální kartáč je také známý jako rotor sněhové radlice a má následující pracovní princip:

 • Před prací s nástavcem se nastaví úhel náběhu kartáče a přítlak na pracovní plochu.
 • Hřídel s připevněnými štětinami se otáčí a dotýká se povrchu koncovou částí štětin, které smetají masy sněhu.

Je vhodný pro mozaikové obklady apod. д. Čepele mohou být vyrobeny z polypropylenu nebo ocelového drátu. Podívejme se na video, jak se sníh odklízí sněhovou frézou:

Šneková sněhová fréza namontovaná na sněhové fréze má následující pracovní princip:

 • Rotor se začne otáčet.
 • Ozubené nože připevněné k hřídeli prorážejí sníh a led.
 • Lopatky zachycují chuchvalce sněhu a dopravují je k oběžnému kolu.
 • Oběžné kolo, které se otáčí vysokou rychlostí, rozmělňuje a odhazuje sníh do vzdálenosti 3 až 15 metrů (v závislosti na typu a výkonu motoru motorové frézy) speciální nastavitelnou trubkou v požadovaném směru.
READ  Jak doma vyříznout zrcadlo pomocí řezačky na sklo

Jak odklízíme sníh rotačním kypřičem, vysvětluje

Odklízení sněhu pomocí sněhové lopaty, kartáče, šnekového rotoru

Jednonápravový traktor již není na farmě luxusem, ale spíše samozřejmostí. Malý, obratný, ale výkonný stroj, který usnadňuje a zvyšuje produktivitu práce na poli. Odklízení sněhu pomocí nástavce na odklízení sněhu na kypřiči se vyplatí.

K motorovým kypřičům je k dispozici velké množství přídavných zařízení, včetně nářadí na odklízení sněhu:

V závislosti na náročnosti práce, tloušťce a hustotě sněhové pokrývky zvolíte jeden nebo druhý nástroj na odklízení sněhu. To pomáhá předcházet zbytečné práci. Všechny modely motorových kypřičů na trhu, jako jsou Neva, Oka, Kentavr, Sich, mají možnost instalace takového přídavného zařízení a všechny lze použít jako sněhové pluhy.

Čištění kartáčem na sníh

Kartáč na sníh se nejlépe používá, když je třeba odklízet sypký, nezpevněný sníh, který není silnější než několik centimetrů. jedná se o jemné odklízení sněhu, kdy je třeba povrch, na kterém sníh leží, odklízet co nejšetrněji. Například k čištění dlažebních desek nebo asfaltu. Štětec můžete také použít jako poslední nástroj po zametání jiným nástrojem.

odklízet, sníh, pomocí, sněhové, frézy

Kartáč na sníh na vašem motorovém kypřiči se skládá z tuhé kartáčové hlavy na rotující hřídeli. Šířka kartáče je obvykle menší než 1 metr. Mechanismus čepele je navržen tak, aby se mohl otáčet přibližně o 15-20 cm na jednu nebo druhou stranu.

Možná vás budou zajímat tyto nástavce pro váš motorový kultivátor vlastníma rukama.

Více informací o nástavci Neva na tuto stránku.

Odklízení sněhu lopatou

Odklízení sněhu pomocí sněhové frézy na motorovém pluhu se provádí tak, že se vrstva sněhu odřízne a poté se od odklízené plochy odsune doprava nebo doleva. Jiný název pro lopatu na sníh je lopata na odklízení sněhu. Vhodné pro odklízení sněhu do hloubky 10-15 cm.

Lze je použít k odklízení sypkého nebo zhutnělého sněhu. V případě potřeby se k břitům dozeru přidávají další kovové nože, které odříznou silnou vrstvu sněhu nebo volného ledu z povrchu a zefektivní odklízení.

Lopata na sníh se používá, když je třeba odklidit velké plochy.

Čepel je vyrobena z konkávního plechu s otočným mechanismem. Lze jej otočit o 25-30 cm v obou směrech. Šířka lopaty obvykle nepřesahuje 120 cm. Některé modely mohou být na spodní straně opatřeny gumovými pásky, které zabraňují poškození čištěného povrchu. Je to poměrně účinný nástroj pro odklízení sněhu. Po použití nože se doporučuje dokončit jeho čištění kartáčem.

Můžete zjistit, jak si vyrobit sněhový pluh vlastníma rukama.

Sklizeň šnekovou motykou

Šneková nebo rotační sněhová fréza je nejsložitějším strojem na odklízení sněhu. Odklízí povrch a odhazuje sníh až do vzdálenosti 15 metrů. Šnek se skládá ze šneku, který shrabuje sníh, kola pro jeho zvedání a mechanismu pro jeho vypouštění speciální tryskou. Šnek je poháněn rotorem.

Používá se k odklízení poměrně hluboké vrstvy sněhu (do 30 cm). Lze použít k odklízení sypkého, zmrzlého nebo ušlapaného sněhu. Hodí se také k drcení menší vrstvy ledu. Jedná se o velmi účinný nástroj, který po použití obvykle nevyžaduje žádné další úkony.

Sněhové pluhy od různých výrobců

Zde je výběr různých zařízení na odklízení sněhu od známých i méně známých značek.

Sněhová fréza sněhová fréza Bělorusko 05-09H-MTZ SN-1M

Sněhový pluh CM-2

Sněhová fréza pro R316T Husqvarna

Vlastnosti:

 • Pracovní šířka 66 cm.
 • Výška rukojeti 25 cm.
 • Házení sněhu až do výšky 5 m
 • Výrobní kapacita (při výšce čerstvého sněhu do 20 cm) 2500 m m2./ч
 • Hmotnost 42 kg

Sněhový pluh aneb jak používat jednoosý traktor k odklízení sněhu

Kdo má jednonápravový traktor, má otázku: lze jej použít k odklízení sněhu i v zimě?? Jak to lze provést? Prodávají se nějaké univerzální přídavné zařízení pro jednonápravové traktory?? Ano, ale je třeba to vyřešit, t.к. neexistuje univerzální řešení pro všechna vozidla této třídy.

Nejjednodušším způsobem odklízení sněhu je zakoupení sněhové frézy k motorovému pluhu na odhrnování sněhu na plošinách, cestách apod. Ale váš kombajn by měl mít vpředu trubku, držák nože:

Také je třeba nasadit na kola řetězy nebo je vyměnit za speciální kovové obruče (cena od 1500/št.). Náklady na lopaty nejsou vysoké:

READ  Jak vyměnit olej v převodovce sněhové frézy

Lištu ke kypřiči (nebo kultivátoru na kolečkách) lze vyrobit vlastníma rukama z části sudu a použité trubky, kusů kovového šrotu. Náklady jsou až 1000

Segment bubnu je vyztužen ohýbanými úseky trubek. Ke spodní části je přišroubován kus pryže z dopravníkového pásu.

Jistě ale souhlasíte s tím, že odklízení sněhu není vždy tím nejlepším způsobem, jak se tohoto úkolu zhostit. Občas je třeba sníh z oblasti vyhodit nebo přemístit.

Pro motorové kypřiče typu MB-1 a MB-2 (běžné značky Neva, Oka, Cascade, Caiman) je k dispozici závěsná lopata na sníh SMB „Neva“:

Jedná se o jednu z nejlevnějších lopat na sníh pro motorové kypřiče. Hmotnost: 47 kg, pracovní šířka: 640 mm. Výška odklízení sněhu až 250 mm. Vzdálenost odhozu sněhu. až 6-8 m. Používá řemenový pohon na hřídeli od řemenice motorového kultivátoru. Tato sněhová fréza prý funguje i na čínských sněhových frézách, které mají řemenici na levé straně (stačí vybrat správný řemen).

Zubový šnek. sněhová fréza dokáže odklízet sníh, i když je zmrzlý. Centrální lopatka na šneku umožňuje stabilní odhoz sněhu na mnoho metrů. Úhel a směr vyhazování sněhu je nastavitelný. Lyžiny pod lžící umožňují výškové nastavení odklízecí výšky.

Přezkoumání sněhové frézy Neva k rumpálu:

Pokud máte oblast, která je neustále zasypána sněhem nebo kde napadne hodně sněhu, je tato sněhová fréza neocenitelným pomocníkem. Cena vysoce kvalitního specializovaného sněhového pluhu. od 25-30 tis. A proč kupovat druhý motor, když už máte jednonápravový traktor??

Přestože cena této sněhové frézy k rumpálu je pouze 5 tis. Nižší než u akumulátorové sněhové frézy. Článek o nich byl zde.

Možná si myslíte, že výkon a rychlost odklízení sněhu sněhové frézy Neva nemá konkurenci. Nevýhodou je, že tato kombinace sněhového pluhu a jednonápravového traktoru je těžkopádná. Nemůžete se otočit všude.

Existují videa, na kterých stroj čistí uličky a příjezdové cesty ve vzdálenosti půl kilometru od domu. Pro velké plochy je toto zařízení na odklízení sněhu to pravé. Předpokládám, že na vesnicích si člověk může zkusit na takovém sněhovém metači i něco vydělat. Ne všichni důchodci zvládnou po sněhové bouři odklízet cesty nebo příjezdové cesty. V Rusku jsou zasněžené oblasti. Na jaře se jednonápravový traktor používá k určenému účelu. V příštím článku si povíme něco o radlici na jednonápravovém traktoru.

Přihlaste se k odběru kanálu, přidejte si jej do záložek prohlížeče (CtrlD). Čeká vás spousta zajímavých informací.

Jak sněhová fréza funguje

Podívejme se na princip sněhového pluhu. Sněhová fréza namontovaná na motorové radlici je zařízení, které neodmetá sníh z vozovky, ale sbírá sníh a přiváží ho k šneku. Takové zařízení je kombinací dvou párů archimédovských šroubů, které jsou vyrobeny z několika pásů se zuby na vnějším okraji. To umožňuje spojit několik částí šneku tak, aby do sebe zapadaly. to vše vytváří poměrně velkou plochu pro přilnavost sněhu.

Šrouby směřují do středu stroje, kam padá sníh a kde se zpracovává nůž. Nože otáčením rozbíjejí nejtvrdší kůru na velké množství malých hrudek. Je důležité si uvědomit, že díky párovým šroubům, které jsou vzájemně propojeny, je možné pomalu shrabaný sníh přemisťovat. Jedno otočení šroubu roztočí výslednou hroudu přesně o jednu otáčku. Tento systém je nutný proto, aby se vyhazovací kanál neucpal sněhovou hmotou, která by mohla způsobit znečištění rotoru nebo ventilátoru.

Šroubové zařízení má druhý název. jednostupňové. Je to proto, že materiál z dopravníkového pásu vstupuje přímo do zásuvky, odkud je vyfukován silným proudem vzduchu ven. Rotační stroje jsou již dvoustupňové rotační šnekové stroje. Shromážděný sníh se přesouvá dolů do žlabu, kde vysokorychlostní rotor přidává rychlost a vyfukuje hmotu ven. Sněhový paprsek pak může být vymrštěn až do vzdálenosti 25 m.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS