Jak odstranit disk s úhlovou bruskou bez klíče

Jak jej odstranit správně a bezpečně (nastavit) disk s úhlovou mlýnem?

Při otáčení v nečinnosti se setkáte s takovým problémem. Zvláště při práci se světelnými kruhy a nástrojem s funkcí hladkého startování. Po zvyšování otáček a kontaktu s povrchem řezu se však stane následující:

  • V případě odporu materiálu kruh prudce snižuje úhlovou rychlost otáčení, zpomaluje se.
  • Motor na setrvačnosti pokračuje v práci na předchozích revolucích pro několik okamžiků, fascinující převodovku a vřeteno.
  • Matice Setrvačování zámku je silnější než závit hlavy vřetena, čímž vstupuje do řezného kotouče.
odstranit, disk, úhlovou, bruskou, klíče

Vše, proces utahování upevňovací příruby je dokončen. abnormální situace na obličeji. Následující faktory ovlivňují jeho výskyt:

  • Velký velikost kruhu.
  • Vysoký výkonový nástroj.
  • Masijina rotoru.
  • Prudký nárůst hloubky řezání, t.E. Zvýšit odpor.

V tomto případě vyjměte disk s rohovým mlýnem je velmi obtížné. Potřebují další opatření.

Proč utahovací matice-držák?

Úhlové brusky v závislosti na značce a průměr pracovního disku se vyvíjí od 6 000 do 12 000 otáček za minutu. Když se otáčivý disk dramaticky týká ošetřeného povrchu, vyskytují se následující procesy rychlosti.Řezací kotouč, havarovaný do materiálu, zažívá velkou odolnost a poněkud zpomaluje, ale rotor elektromotoru se otočuje několik dalších momentů na setrvačnosti při stejné rychlosti a doslovně šroubování závitu vřetena do fixační matice, vložení do řezného kruhu. Odšroubujte jej teď to nebude snadné, tím více nativní klíč.

Existují různé způsoby, jak se zbavit této vady. Ne všichni procházejí bez trase pro nástroj. Zde se podíváme na jeden z nich, který lze nazvat Auto Thermal.

Krok

Odšroubujte a odstraňte zbytečné spotřební materiál

Překážka je odstraněna, nyní můžete odšroubovat matici a odstranit to, co zůstalo z řezného disku. Matice je snadno odšroubována, ve většině případů lze provést ručně bez použití nástroje.

Výměna disku v normálním režimu

Pravidelně pracující úhlové brusky musí neustále měnit kruhy, které jsou spotřební. Pokud je nástroj již nepříjemný, pak by měl být změněn prodloužení abrazivního kruhu.

Důležité! Nezapomeňte se podívat z elektrické sítě, abyste se vyhnuli vlastním zranění.

Krok za krokem algoritmu akce

Kruh je upevněn na hlavě vřetena s maticí fixátor majícím závit M14. V plném balení je klíčový klíč s speciálními výstupky pro zaháknutí s uzamykacími otvory.

READ  Jak odstranit olovo řetězové kolo s řetězovými pily

Pro odšroubování matice musíte držet vřeteno. Pro tyto účely je speciální držák umístěný na zadní straně rohového broušení. Stisknutím tlačítka, s pinem opravíte převodovku, eliminuje možnost jeho rotace.

Vložte klíč do otvorů. Jedna ruka drží držák a druhá otočí klíč proti směru hodinových ručiček a posuňuje matici.

Směr pohybu disku, jako pravidlo, ve směru hodinových ručiček. Existují však modely, které mohou mít jiné. V každém případě se vyskytuje odšroubování v opačném otáčení straně.

Když je matice posunuta, nemůžete ho bez úsilí odšroubovat.

Po intenzivní práci s kovovým nástrojem uvnitř skříně, můžete detekovat vrstvení spáleného stupnice s abrazivem. K odstranění zůstatku použijte ocelový kartáč.

Po vyčištění je spodní příruba instalována na místě kombinací drážky vřetena s přírubovými drážkami. Těsnění je umístěno nahoře.

Pokud nejsou ve vašem modelu žádná další těsnění, pak mohou být takové podložky připraveny z plastové nebo husté lepenky. Dále je třeba správně nainstalovat disk na úhlové brusky a zavřít podobné těsnění.

Důležité! Instalované těsnění vám umožní snadno odšroubovat matici, i když se disk zavře nebo zlomil.

Ruční zkroucení horního zámku proti směru hodinových ručiček (proti otáčení), který podporuje řezný kruh. Současně je také nutné upnout zámek vřetena a sýr příruby na hmatatelnou odolnost. Hornový klíč se vrací s trochou úsilí. By neměly být příliš utaženy upevnění, jinak můžete přetáhnout kruh a bude chovat.

Nyní můžete pokračovat v práci. Pravidelně vznikají problémy a odšroubujte disk na rohu broušení jednoduše, takže nefunguje. Jak změnit disk na rohu broušení v takových případech, podívejme se dále.

Jinged matice. jak odšroubovat?

Vyjměte disk na rohu broušení, pokud se odrazil, není to tak snadné, zejména bez poškození řezného prvku nebo nástroje. Budeme také zvážit několik možností pro akci.

Náhrada kotouče s opačným otáčením

Tato metoda má několik výhod. lze provést bez klíče a s rozbitým zámkem vřetena. Novinci v práci s rohovými mlýnkami mylně věří, že pokud se zátka rozbila odšroubovat matici, je téměř nemožné. To však není případ. Dokonce i klíče nebudou potřebovat.

Spodní řádek je, že abrazivní kruh je nutný k rozjasnění do různých směrů. Nudle husté rukavice, musíte několikrát zasáhnout na řezání kruhu. To je způsob, jak poskytnete variabilní pohyb v různých směrech. Zpravidla je dostatek pár krutých úderů, takže matice může být snadno odšroubována.

Hornový klíč a čelní hlava

V tomto případě je nutné dokončit dostupné standardní nástroje. klíč houkačky na 17 a koncová hlava po dobu 24 mm. Klíčová tloušťka kroků do 4 mm. Na hlavě, 4 výstupky padající do otvoru matice.

READ  Jak se řadí rychlostní stupeň na rumpálu

Po přípravě je klíč umístěn do prostoru pod kotoučem a hlava je vložena na přírubu úhlové brusky a otáčí se opačným otáčením směru kruhu. Poté lze snadno odstranit a dát nový.

Teplo

To je jeden ze způsobů, jak odstranit disk s úhlovou bruskou bez klíče. Upevňovací matice je zahřívána průmyslovým fénem nebo plynovým hořákem. Poté bude příruba odšroubována mnohem snadnější. Nicméně, existuje riziko poškození dílů z plastového rohového broušení nebo převodovky.

S hřebíkem

Pro tyto účely je neht 100 mm nejlepší. Mělo by být ohnuté do postu ve tvaru p, takže konce jsou volně uzavřeny do otvorů upínací příruby. Tipy a klobouk odstraněny. Vložení hřebu do otvorů, upevňovač se vypne. Pokud rukama chybí, přidejte hřebík nebo šroubovák ve formě páky.

Použití klíče plynu

Použití tohoto nástroje je odůvodněno zvýšením aplikovaného bodu síly v důsledku zvýšeného ramene. Klíč plynu bude mnohem snazší podporovat uvíznuté spojení. Eliminace snackingu je důležité si uvědomit, že tím, že uvádíme nadměrné úsilí, hrozí nebezpečí poškození zámku vřetena nebo upínací matice.

Pedorátor nebo vrtačka v režimu mumlí

Disk můžete odšroubovat na rohový mlýnek bez klíče pomocí vrtáku nebo peuorator, předem překlady do režimu sběrnice. Jako pracovní tryska se používá vhodná nuda, nejčastěji 6 milimetrů. Vrták k odpočinku na okraji otvorů upínací matice, upevněte pohyb vřetena a krátkodobý inkluze ho odstraňte. Taková metoda umožňuje vypnout i velmi složitou snacking.

Topage Naika

Tato metoda je podobná předchozí, pouze jeden může používat vhodnou kovovou tyč nebo dláto. Upevnění hlavy vřetena, poklepávání podél okrajů upínacích otvorů ve směru kruhu. Mírně posunutí držáku z mrtvého bodu, můžete ji zbavit rukou. Způsob však není nejúškladnější pro nástroj. výsadba otvory jsou poškozeny pod standardním klíčem.

Zničení řezného kruhu

Zachrčenou matici můžete odšroubovat zcela zničením disku. Pokud již existují poškození, můžete sdílet s rukama, ale nejčastěji to nebude fungovat. Je lepší vzít handsaw nebo web pro kov a řez. V důsledku toho zůstanete centrálním kroužkem a hard-kohoutkem. Nalezení vhodné desky zavřením do svěráku, tlustší o IT abrazivní zbytky na kovový kroužek. Po tom bude snadno odšroubovat standardní klíč.

Nejradičnějším způsobem, jak odšroubovat uvíznutý tlak matice, je řez. Doporučuje se uchýlit pouze v extrémních případech. Samozřejmě, najdete nový, ale musíte strávit čas a peníze. Ne zřídka náhradní upínací prvky jsou zahrnuty do mlýnek.

Proč odrazit disk na rohové brusky?

Příčina diskových občerstvení slouží odchylky při výběru provozních režimů rohového broušení. Pokud například prudce zvyšuje tlak na úhlovou mlýnku během provozu, se na pracovním nástroji objeví zvýšený točivý moment.

READ  Jak vyříznout roletu na plastových oknech

Chcete-li se vyrovnat se silně rezavými spoje, měli byste dát část do kontejneru, nalít ocet tam a nechat se vysmívat. Pak upněte část do svěráku a odšroubujte spojku s plynovým klíčem. Pokud tato metoda nepomůže, měli byste spárovat s pájecí lampou, plynovým hořákem nebo autemem.

Stručně o hlavní věci

Chcete-li disk vyjmout s úhlovou bruskou, musíte opravit polohu převodovky stisknutím tlačítka a odšroubujte upínací matici s klávesou Horn s dvěma kolíky.

Pokud neexistuje žádný speciální klíč, můžete použít kladivo v páru s hřebíkem nebo dlátem, nezávisle ohýbané tuhé závorky v páru s cestopisy nebo rozvodem.

Pokud se disk ukázal, že je poškozen a mechanismus zaseknutý, poté po vyjmutí skříně můžete použít pár nastavitelných tlačítek nebo rozebrat převodovku.

Chcete-li nainstalovat disk, vyberte správnou venkovní stranu, můžete na krimačním kroužku, označené nálepce (obr.) Zobrazeno ve směru kruhu jeho otáčení.

Co dělat v případě, že rohové broušení je zaseknutý disk?

Každý, kdo má zkušenosti s intenzivní práce s úhlovou mletou jistě alespoň jednou, naproti takové situaci.

Obvykle se to stane, když se kotoučové svorky mezi díly, zastaví nebo praskne a motor úhlové mlýnky pokračuje otáčení, a tak matice je zpožděna neodvolatelně.

Takže můžete vzít, pokud se disk zobrazí na rohové brusky?

Každý průvodce má svá tajemství.Zvláště pro vás jsme se naučili několik z nich a nyní sdíleli nejčastější způsoby mimo situaci.

Odstraňte disk s rohovým broušením

Nejprve se rozptýlí, ve kterém směru odšroubujte matici.

Příruba by měla být vždy složena ve směru, ve kterém se disk otáčí.

odstranit, disk, úhlovou, bruskou, klíče

Pro tento druh práce budete potřebovat dvě klávesy plynů nebo dvě svorky.

To je to, co potřebujete udělat: Zničte zbytky disku, opravíte podložku jedním tlačítkem, umístěným za diskem, odhalte přírubu.

Odstraňte disk s rohovým broušením

Tato metoda poskytuje použití slavného mazání VD.

Pravděpodobně jako páska použitelná ve všech případech života.

Musíte posypeme přírubu, počkejte přibližně 5 minut a zkuste to odšroubovat klíč.

Odstraňte disk s rohovým broušením

Tato metoda je aplikována v extrémních případech.

Pokud žádné jiné způsoby nepomáhají, můžete se pokusit snížit přírubu takovým nástrojem, jako je kovová pila, a po zakoupení nového ve specializovaném obchodě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS