Jak odstranit kazetu s DWT vrtačkou

Jak změnit kazetovou kazetu, která má být změněna na nové

Ani vrtačka ani peuorator ani elektrický šroubovák bez upínací kazety nemohou fungovat. A tento uzel je velmi naložen. S každým nástrojem změny musí být opět točit a zkrouceno. Přenáší točivý moment v přímém a zpětném směru, a také vnímá všechny podélné zatížení z interakce nástroje s obrobkem. Není tedy překvapující, že vrtná kazeta může opotřebovat a přestat provádět své funkce. Když se rozhodl nahradit odpojenou upínací kazetu, je nutné zakoupit nový, ale nutně podobný, otočení zvláštní pozornost typu závitu. může být metrický (ruská výroba) a palec (zahraniční produkce).

Konstruktivní funkce

Kazety jsou navrženy tak, aby držel odnímatelnou trysku během uvedení do provozu točivého momentu nebo vratných pohybů mechanismu uvnitř mechanického přístroje. V závislosti na typu použitých použitých se používají různá upínací zařízení. Takže se rozlišují tři hlavní typy. Zvažte každou možnost více informací.

Togo-wusty

V opačném případě se taková kazeta pro vrtačku nazývá klíč. Důvodem je, že pro upevnění trysky o průměru 1-16 mm zde potřebujete změnit polohu klipů pomocí speciálního klíče. Tato skutečnost je považována za plus kvůli spolehlivosti práce a mínus kvůli kompaktním zařízení, které je často ztraceno. Toto zařízení je instalováno na vrtači.

Rychlý režim

Chcete-li ovládat svorky, musíte otočit rukávy samotné bez použití dalších zařízení. Zařízení je často instalováno na dobíjecích vrtácích, šroubováků. Ze nevýhod zde, slabá retence trysek s velkým průměrem (mezní průměry jsou 10 nebo 12-13 mm). Řešení situace je výměna opotřebované kazety nebo pomocí vrtáku s klíčovým analogem.

Provedení může být taková munice s jedním nebo dvěma spojkami. První jsou považovány za nespolehlivé v důsledku složitosti opravy a přítomnosti bloků s nízkým pevností (prvky systému blokování hřídele). Druhá je vhodná pro použití: Během otáčení horního válce se sukně drží s druhou rukou.

Tento typ kazet je instalován v období. Jsou pozoruhodné, že během rotačního a vratného pohybu mechanismu je zde vyloučeno odchod nebo rolování trysky. Shank a vybavení v tomto případě je také jiné. V průřezu to není mnohoúhelník, ale válec s podélnými drážkami.

Uvnitř skupiny, tyto kazety (Steck-Dreh-sitzt. z německé „vložky, otočení, Bob je fixován“) jsou rozděleny do několika poddruhů:

 • SDS. Průměr dříku se dvěma drážkami je 10 mm. Hloubka ponoření BURA. 40 mm. Přípustná práce s tryskami SDS-Plus.
 • SDS-Plus. Analog SDS se vyznačuje přítomností dvou dalších zkrácených drážek. Slouží k tomu, aby se zabránilo tomu. Přípustné průměry vrtáku. 4-32 mm dlouhý od 110 do 1000 mm. Aplikace. lehké pedorátory.
 • SDS-top. Zřídka používané relativně s druhou možností. Tato kazeta je instalována na průměrném nástroji. Průměr trysek dřík je 14 mm, borax. až 32 mm. Ponorné zařízení se provádí na 70 mm. Drážky. dva páry: krátké a dlouhé.
 • SDS-Max. Společný typ výrobků pro vrtačky o průměru více než 20 mm (těžké stroje). Dřík se třemi dlouhými a dvěma krátkými drážkami má průřez 18 mm, prohloubený o 90 mm.
 • SDS-Rychlý. Zde má stopka výčnělek pro upevnění a průřez ve tvaru šestiúhelníku, který vám umožní pracovat s bity a vrtáky. Tyče v tloušťce jsou omezeny na 10 mm.
 • SDS-HEX. Jedná se o specializované papírové zařízení pro práci s píky a dlátačemi. Instalace na sbíjecích.
READ  Jak odstranit kazetu s DWT vrtačkou

Z výše uvedeného lze vidět, že zařízení se liší od nábojů pro řízení absence upínacích laloků. Fixace zde je vyrobena do vedení skříně, které jsou zahrnuty do stopkových drážek. Ztráta vyloučena kvůli západkám s kuličkami a pružinami. To vysvětluje použití různých trysek v závislosti na provedení kazety. Instalace zařízení se provádí stisknutím k charakteristickému kliknutí.

odstranit, kazetu, vrtačkou

Způsob, jak demontovat patrona

Svorka se závitovým připojením je odstraněna podle levého závitu.

Závitový prvek je umístěn v vnitřní straně zařízení a ve spojení, se kterým jsou upínací vačky nejprve maximálně, díky které poskytuje přístup k blokovacímu šroubu, odšroubovaným běžným křižérovým šroubovákem. V třesech bez tohoto šroubu je kazeta zkroucena z hřídele bez výše popsaných přípravných prací.

Šroub s levostrannými závitemi, které jsou upevněny závitovou kazetou, lze rozšířit později. Chcete-li obnovit spolehlivost připojení, doporučuje se provádět následující:

Tyto akce nepoškodí upevňovací prvek vrtáku a umožní vám upevnit upínací zařízení přesněji a spolehlivějším.

Výměna závitové kazety lze provádět pomocí klíče na 14. Aby se předešlo chybám, doporučuje se seznámit s teoretickým materiálem a vidět vhodné video.

Chcete-li vyměnit kazetu opotřebení s vrtačkou, je odstraněno staré upínací zařízení a je nainstalován nový. A na obvyklém, a mini vrták je vyroben ze závitových kazet a kuželovitého spojení.

Při výměně řezbám je důležité vzít v úvahu značení, které má tento typ:

Interval 1.5-13 mluví o minimálních a maximálních průměru řezného nástroje. Nové upínací zařízení musí být identické bývalé označení.

Materiály a nástroje:

Nejprve musíte odstranit kazetu s vrtačkou nebo z nudného stroje. Jeho vačky jsou chováni, po kterém je mezi nimi vložen křížový šroubovák.

Kazeta je držena se šroubem s levým vláknem. Chcete-li jej odstranit, musíte nástroj otočit ve směru hodinových ručiček. Někdy jsou šrouby s drážkami pod hvězdičkou, takže odpovídající šroubovák bude vyžadován.

READ  Jak odstranit kazetu s vrtákem Makita 6408

Vyjmutí šroubu musíte odšroubovat kazetu z vrtačky hřídele. To se provádí proti směru hodinových ručiček. Pokud se vrtačka po dlouhou dobu používat, pak odšroubujte ruce není tak jednoduché. Budeme muset opravit hřídel. Často na kazetě je zkosení pod klíčem houkačky, který usnadní proces odstranění. Pokud tomu tak není, je lepší rozbít kazetu s klíčovým klíčem.

Po odstranění kazety je nutné nasadit na vačky dolů a zasáhnout malé kladivo ve středu zadní části. To je prováděno na váze. Rukou musí stisknout vnější klip kazety a zaměřit se na útočník k úderu. Nefunguje zpět ze dna, protože klip nemá vyčnívající konec. Pokud vnitřek kazety rezavé a nechodí ven, je nutné nejprve aplikovat pronikavý typ maziva WD-40.

V důsledku toho by měl být z lana uvolněn upínací mechanismus, sestávající ze základny, 3 odnímatelných vaček a mezních matic.

Další poloviny jsou instalovány na místě a mechanismus se vrátí do klipu. Chcete-li to sbírat na konec, musíte narazit na kladivo již na kleci, dokud nevidí. Je také lepší dělat na váze.

odstranit, kazetu, vrtačkou

Mazací a sestavená kazeta je přišroubována ve směru hodinových ručiček na stromovém vrtáku, po kterém blokovací šroubové šrouby.

Stává se to, že během demontáže slot slot byl vymazán, pak je lepší nahradit ji s kovovým nožem, aby se na něj snížil nový zářez. Pokud je mazivo kazety držen od samého počátku po zakoupení vrtáku, rozebírá velmi snadno a slouží mnohem déle, takže tento postup je lepší odložit.

Metody upevňovacích vložek

V ručních vrtcích se používají dvě odrůdy nudné kazety:

 • Morse Cone. páskové stopky hřídele a odpovídající otvor v kazetě.
 • Závitová montáž. nit na hřídeli, na kterém je kazeta přišroubována jako matice.

Zvažte pečlivě kovovou tyč mezi pouzdrem a kazetou. V případě závitového přistání jsou drážky obvykle viditelné pod klíčem houkačky a kuželový hřídel je vždy hladký.

O upevňovací metodě také říká označení, vyřazené na sklíčidlo:

 • Morse Cone je označen abbrevia b10, b12 a t. D. (In. kužel, číslice. maximální velikost vrtáku).
 • V značení závitové kazety dochází k označení typu a průměr závitu: M13 (metrika o 13 mm) nebo UNF-1/2 (palec v polovičním výtěžku).

Typy kazet

Nyní existují dva typy tohoto podrobnosti:

První zobrazení má další kategorie:

 • Bimut. možná odšroubování a kroucení dvěma rukama, jedno spojovací tyčinky, druhé svitky, aby se odstranily trysku;
 • Unie. Všechny výše popsané operace se provádějí pomocí jedné ruky, což přispívá k systému blokování hřídele během odstranění trysky.
READ  Jak odstranit zastřihovač hlavy Husqvarna

Celková charakteristika odrůdových odrůd je změna zařízení bez pomoci speciálních nástrojů.

Materiál, ze kterého je kazeta vyrobena:

Plastové výrobky jsou plíce, ale nemají stabilitu. Flexibilní variace se používají jak v každodenním životě a výrobě.

Odrůdy pěstí jsou spolehlivější, existuje v nich větší nárazuvzdorný potenciál, jsou trvanlivé, minusy. relativní závažnost části.

Design a funkce spouštěcí kazety

Klasická kazeta pro vrtačku se týká upínacích zařízení typu kleštiny nebo vačky. Můžete upnout nejen různé nástroje s kulatou stopkou, ale také válcovým sálem pro jejich další zpracování. Hlavní prvky návrhu upínacích vačkových kazet jsou:

 • válcové tělo;
 • Nastavovací kroužek nebo objímka otáčení na vnějším povrchu pouzdra;
 • Fist mechanismus nebo kleštinu instalované v uvnitř skříně zařízení.

Konstrukce CAM (Progresivní) kazetu s klíčem

Strojní mechanismus kleštiny, jejichž prvky jsou vyrobeny z tvrzené oceli, sestávají ze tří absolutně identických vaček, které při otáčení seřizovacího kroužku nebo objímky se současně přiblíží, čímž se získají spolehlivé svorky stopky nástroje. V prvních modelech kazet pro mechanické vrtáky byly CamSign Camsign v důsledku otáčení seřizovacího kola, nyní se pro to používá seřízení objímky.

Jedna strana vrtacích kazet je namontována na zařízení použitého zařízení, a na druhé straně je nástroj vložen do nich, se kterým bude zpracování provedeno. Upínací vačkové kazety se používají hlavně pro opravu následujících nástrojů v nich:

Vrták pěstní kazety je určen pro upínací trysky s válcovou nebo hexadou stopkou

O tryskách pro rozkořisky

Teoreticky může být kazeta SDS-MAX Peuorator instalována nástroj se stopkou pro kazety SDS-Plus a dokonce i nástroj s ještě menším průměrem sedadla. Chcete-li tento problém vyřešit, použijte speciální trysku (adaptér), který lze zakoupit dnes téměř veškerým stavebním trhem. Mezitím se použití takových adaptérů pro rozlišení není kategoricky doporučeno, protože použití nástroje menší průměr na těžkých třídách bude rychle vést k havarizaci.

Zpravidla se nástroj periodizátorů prodává přímo balíčky a nepodléhá zotavení po neúspěchu. Zároveň by nemělo být zaměňováno s konvenčními vrtáky, které se liší od něj formu ostření a struktury spirály.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS