Jak odstranit kazetu s elektrickým šroubovákem metabo

Metabo PowerMaxx BS Jak odstranit kazetu

Řekněte mi, zda jsou baterie vhodné z tohoto elektrického šroubováku (metabo PowerMaxx BS 12) do předchozího modelu Metabo PowerMaxx BS 12?

Odpověď Metabo Shop je dobrý den. Toto nové 12 voltové šroubováky a baterie jsou vhodné pouze pro nový řádek nástrojů pro 12 voltů

koupil tento šroubovák, ale na bateriích uvedeno, že jsou 10.8V. jak přemýšlet? Proč ne 12v?

Odpověď Metabo Shop je dobrý den. Všechno je pravdivé, na baterii se označil 10.8v. 12V Tyto baterie jsou vydávány s špičkovým zatížením, takže takové volty a deklarované ve vlastnostech

Typy upevnění šroubů pro šroubováky

Možnosti upevňovacích prvků ovlivňují také způsob použití šroubováků. Při konfliktu mohou mechanismy vzniknout problém správného šroubování šroubů do pevného povrchu. Proto se doporučuje nakupovat kazety pouze s takovým připojením, která je poskytována na samotném nástroji.

Typ „kužel Morz“

Tento upevňovací prvek se používá na přístroji s rotujícím mechanismem pro více než tucet let. Může být správně považováno za jeden z populárních. Pokud se pečlivě podíváte na design, pak se jeho hřídel připomíná kužel, přesně stejný jako kazeta. Díky stejné základně je snadné připojit dva detaily spolu ručně. Tento mechanismus je vybaven všemi pneumatickými modely šroubováků.

odstranit, kazetu, šroubovákem, metabo

Závitová upevnění

Tato volba spínání je přítomnost větších a menších nití na hřídeli, které jsou vhodné pro sebe. Základ válce je přišroubována na hřídeli.

Upevňovací šroub

Šroub zajišťuje přítomnost křížové hlavy, které lze pozorovat rozmetací vačky. V šroubovacích montážích uspořádaly příčné a levé závity. Takový šroub je snadno odšroubován pomocí běžného plochého šroubováku za předpokladu, že jeho velikost odpovídá průměru přívodu.

Nepokoušejte se rozbít šroubovák, abyste odšroubovali šroub (pokud je uspořádán takovým upevňovacím způsobem) ihned po práci. V tu chvíli je nástroj silně vyhřívaný, takže se může obtěžovat. A skládání jen „mushy“ tvář.

Jak určit způsob upevnění na přístroji

Studium pracovního mechanismu kazety a hlavy elektrického spotřebiče pomůže rychle zjistit, jak je uspořádána upevnění pohyblivé struktury. Opatrně se podívejte na označení, která je uvedena v případě přístroje nebo na odnímatelnou hlavu. Typicky jsou na něm předepsány následující znaky: 1-6 B10, kde:

Pokud jde o závitové spojení, jeho označení obvykle vypadá takto: 1,0-11 m12 × 125. Kde m12 × 125. parametry metrického závitu a 1,0-11. mezní rozměry nástroje, které lze upevnit v kazetě. Upozorňujeme, že pokud jste zakoupili zahraniční zařízení, pak by měly být všechny postavy přeloženy do palcích, zatímco pro domácí zařízení se vše měří v mm.

READ  Velký mazivo pro trénování trávy

Jak odstranit kazetu

Stačí výrobci šroubováků. Každý má malá tajemství pro demontáž držáku kazety. Nicméně, celkový design není odlišný. Takže existuje několik způsobů, jak rozebrat kazetu.

Drží kazetu

Uvnitř kazety je vždy šroub. Je třeba odšroubovat šroubovákem vpravo. ve směru hodinových ručiček, protože je zpětný závit. Nástroj je vložen do otvoru v kazetě. Pokud se šroub neposkytuje:

odstranit, kazetu, šroubovákem, metabo

Když je západka otevřená, nastavte režim Reverse a podržte kazetu. Pokud se chystáte ručně vytáhnout, je lepší zvolit druhý stupeň. Poté táhněte ve směru hodinových ručiček, můžete kazetu vyjmout z šroubováku.

Někdy se hlava nevzdává. Pak přejděte na první rychlost, vyberte položku Reverzní režim a zajistěte kazetu ručně. Poté klepněte na tlačítko Start a zamknout hlavu. To je dost u 30-40% případů, zbývajících 60% musí být drtičem rozebrat šroubovák.

Způsob odstraňování s demontovaným šroubovákem

Někdy selhává redukční nástroj. Pro opravu je nutné odstranit kazetu z hřídele. Rukojeť:

 • Najít a odšroubujte pojistek uvnitř kazety.
 • Připravte si hlavu (ve většině případů. 19 mm, ale někdy si musíte vybrat velikost individuálně).
 • Vložte hlavu na zadní stranu přenosu a spolehlivě ji zajistěte.
 • Na druhé straně odšroubujte kazetu proti směru hodinových ručiček.

Přečtěte si to, co potřebujete šokový elektrický šroubovák

Všechno, s pomocí jednoduchého podvodu se podařilo odstranit prvek z rozebrané převodovky.

Pomocí šestiúhelník

Nejprve odšroubujte šroub uvnitř kazety ve směru hodinových ručiček. Dál:

 • Držte hexagon pěsti.
 • Nastavte okamžik vrtání. Doporučuje se minimalizovat baterii.
 • Nastavit režim zpětné vazby.

Způsoby upevnění

Existují tři způsoby, jak upevnit upínací válec na vřeteno:

První cesta předpokládá přítomnost vlákna na dvou podrobnostech kontaktu.

Šroub se používá jako zesilovač kontaktu s pouzdrem a hřídelem.

V tomto případě má také osvícení, ale blokovací složka se používá pro další montáž.

Pro šroub je obvykle charakterizován levým řezbou a přítomností „kříže“ hlavy.

Chcete-li zobrazit položku, musíte extrémně vydmout vačku.

Morse Cone. možnost, která je používána více než sto let.

Povrch hřídele má formát tvarující kužel podobný tvaru kazety.

Shodné parametry obou kuželů umožňují bezpečně a rychle kombinovat části.

Tato volba se používá v mnoha moderních modelech (pneumatické a t. D.).

Způsoby stanovení

Rozlišuje se několik různých metod, se kterým je možné bezpečně opravit prvek produktu. Nejčastěji přidělují následující možnosti:

 • Typ „kužel Morz“. Tato metoda je považována za nejoblíbenější a známou, používá se od 19. století. Produkují hřídel ostření takovým způsobem, že se přiblížil k datům kužele umístěného uvnitř. To vytváří spolehlivý a vysoce kvalitní připojení.
 • Závitová upevnění. Volba znamená, že se na hřídeli a kazetě zaplavuje speciální závit, takže bude nutné připojit oba prvky.
 • Upevňovací šroub. Podrobnosti se používá pro spolehlivější fixaci. Šroubová hlava je vyrobena ve formě kříže a řezbářství je řezem směrem doleva. Bude nutné demontovat vačky kazety, takže můžete vidět šroub.

Pravidla pro použití šroubovák

Ujistěte se, že je možné, pokud dodržujete jednoduché pravidla operace:

 • chránit agregát před vlhkostí;
 • Před použitím nezapomeňte nastavit nástroj;
 • Odpojte baterii během posunu trysek;
 • S dlouhodobým nepoužíváním pravidelně spusťte šroubovák pro vypuknutí baterie;
 • mají několik náhradních baterií.
READ  Grass Trimmer benzín Jak chovat benzín

Výměna kazety v šroubováku v domácím dílně na rameni každého muže. Použití výše popsaných metod, budete garantovat tuto operaci rychle as minimálním úsilím.

Typy kazet

Nyní existují dva typy tohoto podrobnosti:

První zobrazení má další kategorie:

 • Bimut. možná odšroubování a kroucení dvěma rukama, jedno spojovací tyčinky, druhé svitky, aby se odstranily trysku;
 • Unie. Všechny výše popsané operace se provádějí pomocí jedné ruky, což přispívá k systému blokování hřídele během odstranění trysky.

Celková charakteristika odrůdových odrůd je změna zařízení bez pomoci speciálních nástrojů.

Materiál, ze kterého je kazeta vyrobena:

Plastové výrobky jsou plíce, ale nemají stabilitu. Flexibilní variace se používají jak v každodenním životě a výrobě.

Odrůdy pěstí jsou spolehlivější, existuje v nich větší nárazuvzdorný potenciál, jsou trvanlivé, minusy. relativní závažnost části.

Oprava kazety pro elektrický šroubovák s vlastními rukama

Dosavím takovým nástrojem, jako elektrický šroubovák, mnozí se používají, takže vysoká poptávka po nich není překvapující.

Velmi často se zařízení selže, a kupující spíše do opravny, dávat peníze na opravu.

Vždycky to nechci dělat, samozřejmě proto, v našem článku vám pomůžeme přečíst elektrický šroubovák podrobněji. S některými problémy se můžete zpracovat.

Uvažujeme o různých případech poruch elektrického šroubováku, a to: Zjistíme to s nejčastějšími členění tak důležitým detailem přístroje jako kazetu.

Elektrický šroubovák Chuck: Popis, Funkce

Kazeta je kovový válec s dutinou uvnitř, vybavený kroužkem a seřizovacím pouzdrem. Je upevněn na hřídeli. S ním se vrtačka nebo broušení tryska ukazuje, že bude spolehlivě zaznamenána pro další práci.

Upevnění pracovního tělesa přístroje (vrták) poskytuje řezbářství. Vrták v něm je zpožděna dvěma způsoby.

První metoda je utažen se svým speciálním klíčem, ve druhém způsobu se utahování vrtáku dochází, když je kazeta otočena v protilehlé ose osy otáčení vrtáku.

Jak rozebrat kazetu elektrického šroubováku

Navzdory skutečnosti, že dnes existuje mnoho modelů šroubováků na trhu, obecný přístup ke mně, abych jedl takový prvek jako kazeta, mají jeden. Teď to krátce přinášíme.

Aby bylo možné propagovat, musíte odstranit šroub upevněný na hřídeli. Je uvnitř kazety, otáčení šroubu by mělo být ve směru hodinových ručiček. Po zkroutení šroubu byste měli bruslit kazetu v opačném směru.

Pozornost! Když se pokusíte jej odšroubovat ručně, musíte dát vrták na druhou rychlost, pokud je dvoustupňová. Při nákupu nástroje je vhodné namazat šroub se strojovým olejem.

V některých případech, kdy tento prvek nechce podlehnout, pak byste měli dát nástroj pro první rychlost, upněte ji do dlaně, zapněte zpět na levé straně. Kazeta by měla být snadná vystoupit z vlákna.

Jak vyměnit kazetu elektrického šroubováku

Nahradit ji nepřipraveným uživatelem nebude snadný, protože bez pomoci speciálního nástroje s holýma rukama nebudete úspěšní. Způsoby, jak jej odstranit, dva, zvážíme je v našem článku dále. Za účelem změny, měli byste věnovat pozornost akcím, které jsme popsali v článku výše. Demontáž provádí následující nástroje:

 • HEX klíč. obvykle je to 10 mm m-tvarované kovové tyče. Mělo by být stanoveno jeho krátkou částí kazety, dlouhá potřeba odpočívat v něčem, například v tabulce. Otočíme kazetu, po kterém ho odstraňujeme otočením klíče.
READ  Jak udělat sněhový dmychadlo pro motoblock s vlastními rukama

Podívali jsme se na metodu demontáže pomocí klíče. Způsob, jak odstranit ruční prvek, je popsán výše.

Důležité! Ve zvláště závažných případech rušení pohyblivých prvků budete mít kompletní analýzu těla nástroje s vřetena s převodovkou a kazetou.

odstranit, kazetu, šroubovákem, metabo

Chcete-li to provést, budete potřebovat svěrák, ve kterém budete upnout nástroj, a trubkový klíč, který otočíte kazetu. Odstraňte provedení tohoto vzorkovacího úkolu navrženého pro vložení klíče.

Ale nejsou nalezeny na všech modelech, proto budou muset zvládnout výše uvedenou metodu.

Jedná se o pohyblivý nástrojový prvek, který se skládá z mnoha trubkových částí. V procesu práce je podrobeno opotřebení vyplývající z působení třecích sil, bubnů a dalších faktorů.

Patron porazil, jeho nadměrná vůle může být vyděšen nezkušeným mistrem. V některých případech není vždy možné přidělit čas nebo finance k odvolání na opravu.

Proto se podíváme na to, jak můžete udělat bez údržby různých chyb nástrojů.

Oprava elektrického šroubováku s vlastními rukama s dutinou zásobníku

Malé odpor do 1 mm obvykle nevytváří viditelné problémy při práci. Pro větší velikost byste měli věnovat pozornost stavu převodovky. Postup je tedy:

 • Odšroubujeme horní kryt upevňovacích šroubů. Odstranit to.
 • Vyjměte elektromotor z převodovky. Díváme se na spojovací prvky.
 • Rozebíráme převodovku. Často příčinou rozbití je chyba rukávu umístěné uvnitř. Odstraňte pouzdro možné pomocí akce popsaných na začátku článku (viz Jak odstranit kazetu ručně). Pouzdro je snadno stisklo ručně.
 • Vyrábíme výměnu objímky. Pak vše sbíráme v následujícím pořadí: rukáv, hřídel, ložiska náboje, blokovací kroužek. Rozmazání detaily tření.
 • Poté, v reverzní sekvenci sbíráme reduktoru. Krepim ho na elektromotor.
 • Sbíráme pouzdro elektrického šroubováku.

Oprava elektrického šroubováku s vlastními rukama, když patrona bije

Hlavním viníkem tohoto problému je elektrický šroubovák reduktor. Chcete-li se ujistit, že je třeba jej odstranit odstraněním výše uvedené metody. Konkrétně tento členění může uvést několik problémů v převodovce, kterou naznačujeme níže. Důvodem může být v:

 • Porušení reduktoru hřídele geometrie;
 • generování ozubených kol;
 • Porucha základny ložiskového hřídele;
 • Nosení pinů upevňujících satelity planetárního zařízení.

Výše uvedené položky jsou prováděny pouze na továrnách, takže je nemůžete udělat. Musíte je jen koupit a nahradit neúspěšné.

Elektrický šroubovák Cartridge Carving

Strukturně v pouzdru nástroje je tento pohyblivý prvek upevněn třemi způsoby:

Montáž pomocí sítí kužele Morse je známý z dlouhého a je následující. Hřídel má formu kužele, opakující se povrchové obrysy uvnitř kazety. stejný kužel. Kombinovat je určitým způsobem, získat spolehlivé spojení.

Dokování hřídele s kazetou s pomocí závitového spojení je v přítomnosti závitu na konci stromu, který může volně vítřit kazetu, mající stejný závit.

Uzamykací šroub je nejčastěji používán jako další upevnění. Jeho hlava má zářezy pod křížovou výcvikovou šroubovák, stejně jako levá nitě. Tento šroub můžete vidět podporou vaček.

Chcete-li zjistit, co má váš nástroj upevnění, musíte pečlivě prozkoumat bydlení nástroje. Označení pro každý typ přílohy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS