Jak odstranit kazetu s vrtákem Makita 6408

Jak odstranit kazetu pomocí šroubováku a nahradit nové

Potřeba zavěsit polici nebo zavěsit obrázek nutí domácí mistr koupit příslušný nástroj. Mluvíme o vrtáku. Samozřejmě, že dnes není žádný byt (zejména pokud mluvíme o železobetonovém domě). Snaží se skóre hmoždinku v betonu s pomocí jednoho kladiva. idiocy. Muž na ulici však ani podezřívá, které technické aspekty musí zvážit při výběru vrtáku. Následně tato nevědomost může vylitět určité potíže s obnovením výkonu v případě nástroje.

odstranit, kazetu, makita

Makita-šroubovák vrtáky se podařilo stanovit se na ruském trhu výhradně na pozitivní straně. Za prvé, mají cenově dostupné náklady. Za druhé, v jakémkoli hlavním městě můžete vždy najít službu, která pomůže ve vysoce kvalitních a rychlém opravách. Všimněte si, že selhání továrního vybavení v ohromující většině dochází v důsledku nesprávné operace.

Typy nábojů na třesech Makity

Globálně mohou být kazety rozděleny do dvou tříd:

Mluvit přesně o univerzálních, utilitárních modelech vrtáků, pak v drtivou většině případů se používá kazeta rychlospojka. Má několik výhod.

Například bity nebudou vyžadovat použití speciálního klíče. Všechno se děje v poloautomatickém režimu. Samozřejmě, když musí být trysky (bity na vrtáku) často měnit (během opravy doma), například se doporučuje použít takovou kazetu.

Pěstní kazeta pro vrták znamená více hustých bitů. Je upnuta pomocí speciálního klíče. Vždycky jde k vrtání. Bity musí strávit více času (oslabení kazety, změnit bit, utáhnout kazetu).

Jak můžete opravit kazetu

K dispozici je několik způsobů, jak připojit kazetu. Mezi nimi jsou přiděleny:

Jedním z nejjednodušších a nejspolehlivějších metod je kužel, který začal používat v 19. století. Hřídel je speciálně naostřen pod parametry kužele, který je v kazetě. Když jsou připojeny dva prvky, získává se pevné připojení.

Viděl závit na hlavním hřídeli elektrického šroubováku, na kterém je kazeta připojena

odstranit, kazetu, makita

Pokud zvažujeme závitové spojení, pak je veškerý jeho význam nakreslit vlákno na kazetu a hřídeli. Podle technologie, pro připojení detailů pouze pro zapnutí výrobku.

Není zřídka používat upevňovací šroub, který působí jako přídavná příloha. Zpravidla se hlava je vyrobena ve formě crosst šroubováku a řezbářství je nakrájeno vlevo. Šroub můžete zobrazit pouze v případě, že podporujete maximální tábory.

READ  Jak odstranit kazetu s DWT vrtačkou

Je snadné zjistit, který způsob upevnění se používá na elektrickém šroubováku, protože to prostě musíte prozkoumat. Pokud se jedná o Morse Cone, pak bude napsán na kazetě asi 1-6 B10.

Takový nápis je rozluštěný jako průměr dříku od 1 do 6 milimetrů a B10 je rozměr kužele, který lze nalézt v libovolném adresáři strojírenství.

Závitové připojení také umístí značení, například 1,0-11 m12x1,25. M12x1,25 znamená metrický závit a hodnoty 1,0-11 nám říkají o rozměru ocasu trysek. Pokud se jedná o nástroj zahraničního výrobce, nápis bude označen v palcích.

Jak odstranit starou kazetu

Obvykle jsou kazety, které jsou upevněny na vřetenu s pomocí závitu, jsou dodatečně upevněny pro spolehlivost pomocí levostranného závitového šroubu. Z tohoto důvodu musí kazeta začít fotografovat od odšroubování tohoto šroubu. Než se otočíte, mělo by být vymazáno. Pro tento Cam Chuck musí být v depresi, kolik je to možné.

Pokud se podíváte do kazety, můžete vidět šroubovou hlavu ve středu punčkého nebo hvězdného šroubováku. Aby se zabránilo odšroubování tohoto šroubu, je vyroben z levého vlákna. Tak odšroubujte následovně sleduje otáčení šroubováku na pravé straně, po kliknutí na uzel v zámečnickém prostředí.

Možná, že štěrbiny šroubu v průběhu let provozu byly zatlačeny a aby se jejich zachycení šroubováku kousnutí, otočily jej, zároveň by mělo být snadno utažené Pacats nebo kladivem, dokud se necítí.

Vyjmutí levého šroubu závitu, vložte šestihranný klíč do kazety a přetáhněte jej.

Vyčistěte volnou stranu šestiúhelného papíru v houbách viceprezidenta a pomocí vhodného klíče houkačky odlomíme matici na vrtáku, kterou je kazeta upevněna na vřeteno nástroje.

Poté můžete uvolnit šestihranní šestiúhelník ve tvaru M a otočením na levé straně, zcela odšroubujte upínací uzel z hřídele vřetena.

Jak odstranit kazetu rychlé swap s vrtacím závitem

Funkce závitové sloučeniny zásobníku s hřídelem je levý závit upevňovacího šroubu. To se provádí, aby se otočil vrtáku a „vloupání“ do materiálu, hřídel současně zpozdil upevnění zásobníku. V důsledku toho odpověď na otázku, jak odstranit vlastní aktivovanou kazetu s vrtačkou tohoto typu, jednoduchá. je třeba otočit kazetu, pevně držet pouzdro ve směru hodinových ručiček.

Obvykle je jednoduchá rotace nestačí, musíte klepnout na místo připojení, takže silně utažené řezbářství se rozšířilo a nechalo volně procházet připojení.

READ  Jak odstranit cívku s vyžínačem pro trávu Bosch

Problémy s upínacím mechanismem

Před zahájením práce se naučte instrukce nástroje. To pomůže vyhnout se mnoha problémům. Nezapomeňte, že vrták se nepoužívá pro mletí, protože svorka nevydrží takové boční zatížení. Správně vyberte vrtačku, věnujte pozornost jeho ostření, označte vrtné centrum (pomocí jádra).

Někdy při demontáži CLIP CRIES. Pokud ano, zařízení je demontováno a jeho plné čištění a mazání se provádí. Zvláště často se děje po vrtacích otvorech na stropě, jako SAT Rolls uvnitř svorky. Pokud je upínací mouchy, zvýšit napětí v kuželovém připojení. Pro tento účel je uzel zahříván na 110 ° v troubě, a pak instalován na studeném sedadle. Snad bití vyplývající z nerovnoměrné destrukce vaček nebo pásu kuželové báze. Zde potřebujete náhradu prvků.

Při demontáži svorky zvažte typ IT. Po dokončení postupů se sestava provádí v opačném pořadí.

Odstranění kazet: elektrický šroubovák Makita

Elektrické nářadí značky Makita jsou typicky vybaveny šroubovým držákem s pomocnou fixací šroubem levým vláknem.

  • Odšroubujte blokovací šroub (hodinově).
  • Aktivujte tlačítko Stop vřetena.
  • Napište těsné skříň tkaniny a překonal vice.
  • V cam pubertální šestiúhelník.
  • Po stisknutí kladiva na volné rovině klíče, patronová kazeta, a pak se odstraní z hřídele.

Typy kazet

Nyní existují dva typy tohoto podrobnosti:

První zobrazení má další kategorie:

  • Bimut. možná odšroubování a kroucení dvěma rukama, jedno spojovací tyčinky, druhé svitky, aby se odstranily trysku;
  • Unie. Všechny výše popsané operace se provádějí pomocí jedné ruky, což přispívá k systému blokování hřídele během odstranění trysky.

Celková charakteristika odrůdových odrůd je změna zařízení bez pomoci speciálních nástrojů.

Materiál, ze kterého je kazeta vyrobena:

Plastové výrobky jsou plíce, ale nemají stabilitu. Flexibilní variace se používají jak v každodenním životě a výrobě.

Odrůdy pěstí jsou spolehlivější, existuje v nich větší nárazuvzdorný potenciál, jsou trvanlivé, minusy. relativní závažnost části.

Výměna a demontáž kazety na vrtáku

V otázce, jak nahradit opotřebovanou kazetu na vrtačku, není nic složitého. Chcete-li to provést, stačí zakoupit vhodné upínací zařízení, odstraňte starý a nainstalujte nový. Ve stejné době, je třeba mít na paměti, že obyčejní i minidery mohou být instalovány na kapitolách:

Kazety pro instalaci na vrtáku, z nichž se nit používá, odstraní a zaznamenává výše popsaným schématem. Při výměně takového zařízení je to trochu známo, že je to závitová, je také důležité vzít v úvahu označování, které je nutně aplikováno. Udělejte takové upínací kazety následujícím způsobem:

READ  Které nářadí je vhodné pro baterie Makita?

Interval 1.5-13, přítomný v těchto označení, indikuje minimální a maximální průměry instalovaného řezného nástroje. Pravidla pro výměnu kazety na vrtáku naznačují, že nové upínací zařízení musí být označeno, plně identické s označením staré.

S otázkou, jak nahradit kuželovou kazetu na vrtačku, všechno je poněkud jednodušší. Na zařízení tohoto typu lze také použít různé označování, konkrétně:

Pro výměnu kazety do kazety tohoto typu je nutné jednoduše vybrat upínací zařízení s příslušným označením a vložit její výsadbu do kužele vyvrtávací otvor. Stačí navigovat v takovém označení jednoduché: písmeno „B“ znamená, že se jedná o kazetu kuželového typu a číslo indikuje průměr dna pěstování otvoru.

Vyjmutí vrtačku kazety typu manžety je stejně jednoduché jako jeho instalace. Aby bylo možné dosáhnout takového postupu, je nutné jednoduše vyřadit upínací zařízení z podložky podvozku, pro které se používá obvyklé kladivo. S podrobnostmi o instalaci a odstranění kuželové kazety elektrické vrtačky lze nalézt také, zobrazení příslušného videa.

Na sovětských trendech je kazeta s kuželovým upevněním jednoduše vyřazeno, návrh převodovky umožnil takovou hrubost. Chcete-li odstranit kazetu moderních modelů, musíte použít stahovku nebo speciální zařízení

Jak demontovat kazetu elektrického šroubováku nebo vrtáku? Takový postup musí být pravidelně prováděn pro údržbu zařízení (čištění a mazání všech vnitřních prvků), stejně jako jeho malá oprava. To vám umožní výrazně rozšířit životnost kazety.

Při demontáži kazety je třeba vzít v úvahu, ke kterému typu odkazuje. Zaměření na instrukce nebo video, musíte provádět všechny akce na demontáže takového zařízení co nejméně, aby nedošlo k poškození prvků komponent. Po provedení všech postupů pro údržbu nebo opravu kazetových prvků pro vrtačku by mělo být sestaveno v opačném pořadí.

Pokud jsou strukturální prvky silně opotřebované a není možné je obnovit, je lepší nahradit celý mechanismus, který bude stát mnohem levnější než jeho opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS