Jak odstranit kazetu se šokovým vrtačkou. Metoda perforátoru

odstranit, kazetu, vrtačkou, metoda

Výměna kazety a řešení problémů

V domácnosti je nejoblíbenější nástroj elektrický vrták. V poslední době jsou zvláště populární elektrické vrtačky. Tento nástroj umožňuje nejen vrtat otvor, ale také pomocí trysek pro odstředivé matice, šrouby, šrouby. Elektrický vrták je spolehlivý nástroj a zřídka, ale selže. Jak odstranit poruchy v elektrických cvičeních. Hlavní chyby v elektrických vrtácích jsou rozděleny na mechanické a elektrické.

Základní typy kazet pro vrtání

Svorky pro vrtání jsou rozděleny do dvou hlavních typů:

  • Cross-Wasty Cartridge, svorka nástroje stopku, ve kterém se provádí speciální klíč;
  • Rychlá spínací kazeta pro vrtání (BZP), ve které je upínací objímka aktivována jeho ručním otáčením.

Upínací vačky instalované na moderních cvičeních umožňují bezpečně upevnit nástroj, průměr dříku, který je v intervalu 1-25 mm. Zařízení tohoto typu jsou prakticky zbavena nedostatků, z nichž nejvýznamnější je jejich dostatečně vysoká cena.

Nejoblíbenějším typem upínacího zařízení instalovaného na moderních modelech vrtáků je kazeta rychlého uvolnění (BZP). Pro opravu nástroje v upínací kazetě kategorie BZP, jen jen několik sekund, zatímco není třeba použít speciální klíč. Svorka nástroje se provádí v důsledku ručního otáčení seřizovacího pouzdra, na vnějším povrchu, z nichž fiflation usnadňuje realizaci tohoto postupu. Pro regulaci mechanického nárazu vytvořeného na stopce nástroje v svorce tohoto typu je speciální blokovací zařízení.

Pro upevnění vrtáku jednou rukou držte spodní spojku a druhá utáhněte horní spojku ve směru hodinových ručiček

Nejvýznamnější nevýhody BZP zahrnují skutečnost, že v případech, kdy se prvky svého mechanismu opotřebovávají, není plně spolehlivě upevňují stopky průměru vrtáku. To vede k soustruhu v procesu práce.

Ve srovnání s upínacími zařízeními kategorie BZP, Cogwenty Cartrides pro vybavení vrtáku zajišťují spolehlivou fixaci nástroje v jakékoliv situaci. Uživatelé, kteří často pracují s elektrickými vrtáky, poskytují preferenci upínacím kazetám tohoto typu. Jediná významná nevýhoda těchto zařízení je, že klíč, s nimiž jsou napájeni, je poměrně snadno ztratit. Mezitím lze takový problém snadno vyhnout, pokud ihned po zakoupení vrtáku, upevněte klíč na drát zařízení pomocí izolační pásky nebo běžného lana.

Průměr stopky upínání trysky v mini-kartonu závisí na kalibru kleštiny

Velmi populární je také kazeta pro mini-vrták, instalovaný na kompaktních vrtacích zařízeních. Ten se aktivně používají šperky mistrů. Mini-kazeta označuje kategorii kazet z rychlého režimu pro elektrický šroubovák nebo světelné vrtačky. Taková malá kazeta vyrobená převážně z mosazi se používá k upevnění nástrojů, o průměru dříku, který je v rozmezí 0,1 až 4,5 mm.

Výměna, nahrazení

Před demontáži kazety z vrtáku musíte zjistit typ upevnění na hřídeli: kuželovité nebo závitové spojení. Pokud se levý řezbářství, pak výrobci obezřetně dali zarážku. Také může být metrická nebo palec.

Metoda kužele spojení je tvořena použitím kužele MORSE (v lidech, který se nazývá nástroj). Instalace kazety na takovém hřídeli se provádí s malou silou pro hustotu. Tato volba se často nachází v případě šroubováků.

Tabulka ukazuje krok za krokem algoritmus pro demontážní kazety pro vrtačku.

Akce Podrobnosti
Závitové spojení
Stop šroub Rozdělit.
Kazeta Metoda Jak odšroubovat kazetu na vrtáku. proti směru hodinových ručiček s plynovým klíčem. V případě potřeby lze otestovat hřídel. Přístroj je navíc kontrolováno pro zdraví.
Skákání drill Táhnout trysku potřebovat kladivo. Musíte použít několik non-odkazy na vrcholu vačky.
Kuželové spojení
Technicky Aby bylo možné rozebrat vrtačku kazety do balíčku nástrojů, obsahuje speciální zařízení.
Lidem Vrták upevněte vrták dolů. Na zadní straně nástroje se kladivo aplikují jednotné fouká. Tak, vyřazení kazety z hřídele.

V případě závitu se instalace zásobníku provádí v reverzní sekvenci se stejnými akcemi, které byly prováděny při demontáži. V druhém případě je třeba nejprve dát do objednacího kužele. Zde budete potřebovat brusný papír (můžete na tkanině), soubor pro otřepy. После этого устанавливается зажимное устройство также ударными движениями, только киянкой.

Kuželové spojení

В случае с конусным патроном замена производится проще. На устройствах этого типа может быть такая маркировка: В 10; VE 12; В 16; В 18.

READ  Jak změnit kazetu na perforátoru Bosch

Комплект дрели включает специальное приспособление для съёма патронов, однако, опытные мастера просто переворачивают дрель вниз сверлом, закрепляют его и, нанося равномерные удары молотком по тыльной стороне, выбивают с вала.

После демонтажа конусные поверхности отшлифовываются наждачным полотном. Если на поверхности имеются задиры, то они удаляются напильником. Новый патрон на место устанавливается ударами киянки, плотно садясь на место соединения.

Чтобы удалить сверло или другую насадку, которую заклинило в патроне, требуются навыки и опыт в обращении со слесарными инструментами. Если зажим вышел из строя, его заменяют.

Máte-li zájem o odstranění kazety s vrtačkou InterSKOL, přečtěte si následující informace. Svorka na palcích pravý závit, ale díky rubě je možné upevnit uvnitř produktu šroubem s levým vláknem. Kamery jsou chováni, je vložen šroubovák Crossover, odšroubovaný šroub s levým vláknem. Protože se silně táhnou, jsou možné problémy. Nedělejte sloty! Pak se pokuste odšroubovat klíč plynu, ale s přepínacím převodem na nízké otáčky.

Jak odstranit a změnit kazetu na vrtačku

V elektrických vrtácích pro spolehlivou fixaci se aplikuje speciální zařízení, které se nazývá upínací kazetu. V domácích cvičeních jsou nejpoužívanější vačkové náboje. S intenzivním použitím mohou selhat a vyžadovat výměnu nebo opravu. Během těchto operací se často objevují problémy. V článku bude instalatérský mistr říct, jak odstranit a měnit kazetu na vrtačku.

Kazeta slouží jako přistávací místo, držák hlavního pracovního prvku vrtáku, elektrickým šroubovákem nebo štěně. Může být nejen vrták, ale také beton betonu pro nástroje s funkcí otřesů, speciální tryskou ve formě kříže nebo plochého šroubováku. Existují speciální trysky pro vrták, určený pro broušení, odizolování různých povrchů. Jsou připojeny na zaobleném nebo mnohostranném kolíku, který je instalován také v kazetě.

Kazety pro vrtačky se rozlišují konstrukcí a metodou instalace na nástroj a jsou rozděleny do tří typů:

Kuželové kazety vynalezené v roce 1864 americkým inženýrem Stephen Morse, který také vyvinul a navrhl použití spirálové vrtačky. Zvláštnost takové zásobníku je, že svorka pracovního prvku dochází v důsledku konjugace dvou hrubých povrchů a samostatným otvorem. Povrchy hřídelí a otvor pro montáž vrtáku mají ekvivalentní velikosti kužele, jehož úhel, který se pohybuje v rozmezí od 1 ° 25’43 “ na 1 ° 30’26 “.Úhel se upraví otočením základem mechanismu, v závislosti na tloušťce instalovaného prvku.Ozubené kolo

Více společných nabídek kazet na ruční elektrické nářadí pro domácí použití. Princip zařízení takové zásobníku je jednoduchý. závit je vyříznut na konci čepu kolíku a kazeta je přišroubována jako matice.

Vrták se koná v patronu na úkor tří okvětních lístků ve tvaru kužele umístěných ve středu kazety v Tsangu. Když se matice na Cangga zapne do speciálního klíče, okvětní lístky se sbíhají a upínají vrtací dřík nebo jiný pracovní prvek. šlehač pro mixéru, trysky pod šroubovákem, šroubovák, kohoutek.Pravožený patron

READ  Co používat při používání elektrické vrtačky

Považovány za nejpohodlnější možnost. Jedná se o nejpřesnější technologickou modifikaci tohoto zařízení. Používá se téměř ve všech moderních modelech slavných výrobců vrtáků.Pracovní řezání nebo jiný prvek je také upevněn na úkor speciálních lístků, pouze pro jejich svorku nevyžaduje klíč. Upevňovací okvětní lístky jsou upnuty rukama. otáčením seřizovacího pouzdra, na kterém je pištěná pro pohodlí rolování.Tak, že objímka se během provozu nástroje nepředkládá, jeho nadace poskytuje další blok.Jak odstranit patronky, protože všechny druhy kazet pro vrtáky mají své vlastní strukturální rysy, pak jejich demontáž stanoví implementaci různých akcí. Podpora a speciální nástroje.Jsou možné demontáže a infumace nebo výměnné prostředky, ale při první demontáži se nedoporučuje experimentovat, jak můžete poškodit nástroj.Obecně platí, že postup nepředstavuje nic komplikovaného a poměrně naplněného samostatně doma.Metoda kazetové kazety kazety je jedním z nejspolehlivějších, ale neposkytuje komplexní manipulace. Design dokonale odolává napájecím zatížením podél osy jak v běžných cvičeních a v nástroji s funkcí nárazu. Takže je to tak rozšířené ve výrobních podnicích.Demontovanou kazetu několika způsoby.Je nutné udeřit kladivo ze spodní části pouzdra kazety. Hlavní věcí je, že ranec je nasměrován podél osy směrem k přistávacímu místu řezného prvku. vrtačku.

Jak odstranit a změnit kazetu na vrtačku

V elektrických vrtácích pro spolehlivou fixaci se aplikuje speciální zařízení, které se nazývá upínací kazetu. V domácích cvičeních jsou nejpoužívanější vačkové náboje. S intenzivním použitím mohou selhat a vyžadovat výměnu nebo opravu. Během těchto operací se často objevují problémy. V článku bude instalatérský mistr říct, jak odstranit a měnit kazetu na vrtačku.

Kazeta slouží jako přistávací místo, držák hlavního pracovního prvku vrtáku, elektrickým šroubovákem nebo štěně. Může být nejen vrták, ale také beton betonu pro nástroje s funkcí otřesů, speciální tryskou ve formě kříže nebo plochého šroubováku. Existují speciální trysky pro vrták, určený pro broušení, odizolování různých povrchů. Jsou připojeny na zaobleném nebo mnohostranném kolíku, který je instalován také v kazetě.

Kazety pro vrtačky se rozlišují konstrukcí a metodou instalace na nástroj a jsou rozděleny do tří typů:

Kuželové kazety vynalezené v roce 1864 americkým inženýrem Stephen Morse, který také vyvinul a navrhl použití spirálové vrtačky. Zvláštnost takové zásobníku je, že svorka pracovního prvku dochází v důsledku konjugace dvou hrubých povrchů a samostatným otvorem. Povrchy hřídelí a otvor pro montáž vrtáku mají ekvivalentní velikosti kužele, jehož úhel, který se pohybuje v rozmezí od 1 ° 25’43 “ na 1 ° 30’26 “.Úhel se upraví otočením základem mechanismu, v závislosti na tloušťce instalovaného prvku.Ozubené kolo

Více společných nabídek kazet na ruční elektrické nářadí pro domácí použití. Princip zařízení takové zásobníku je jednoduchý. závit je vyříznut na konci čepu kolíku a kazeta je přišroubována jako matice.

Vrták se koná v patronu na úkor tří okvětních lístků ve tvaru kužele umístěných ve středu kazety v Tsangu. Když se matice na Cangga zapne do speciálního klíče, okvětní lístky se sbíhají a upínají vrtací dřík nebo jiný pracovní prvek. šlehač pro mixéru, trysky pod šroubovákem, šroubovák, kohoutek.Pravožený patron

Považovány za nejpohodlnější možnost. Jedná se o nejpřesnější technologickou modifikaci tohoto zařízení. Používá se téměř ve všech moderních modelech slavných výrobců vrtáků.Pracovní řezání nebo jiný prvek je také upevněn na úkor speciálních lístků, pouze pro jejich svorku nevyžaduje klíč. Upevňovací okvětní lístky jsou upnuty rukama. otáčením seřizovacího pouzdra, na kterém je pištěná pro pohodlí rolování.Tak, že objímka se během provozu nástroje nepředkládá, jeho nadace poskytuje další blok.Jak odstranit patronky, protože všechny druhy kazet pro vrtáky mají své vlastní strukturální rysy, pak jejich demontáž stanoví implementaci různých akcí. Podpora a speciální nástroje.Jsou možné demontáže a infumace nebo výměnné prostředky, ale při první demontáži se nedoporučuje experimentovat, jak můžete poškodit nástroj.Obecně platí, že postup nepředstavuje nic komplikovaného a poměrně naplněného samostatně doma.Metoda kazetové kazety kazety je jedním z nejspolehlivějších, ale neposkytuje komplexní manipulace. Design dokonale odolává napájecím zatížením podél osy jak v běžných cvičeních a v nástroji s funkcí nárazu. Takže je to tak rozšířené ve výrobních podnicích.Demontovanou kazetu několika způsoby.Je nutné udeřit kladivo ze spodní části pouzdra kazety. Hlavní věcí je, že ranec je nasměrován podél osy směrem k přistávacímu místu řezného prvku. vrtačku.

READ  Jak odstranit povlak pomocí frézy bez řezání

Typy upevnění

Upevnění se provádí s:

První upevnění se nazývá jménem. ALE. Morse v XIX století. Sloučenina se vyskytuje v důsledku spojky povrchu hřídele a kužel s otvorem v důsledku shodného kužele. Upevnění bylo rozšířené kvůli jednoduchosti a spolehlivosti.

Ve druhé formě spojení na hřídeli a kazetě je nit řez. Kombinování nastane podvádí kazetu na hřídeli.

Třetí druhy je modifikace závitového upevnění. pro spolehlivost, spojení je upevněno šroubem. Většinou je hlavou pod křižákem a levostranným řezáním. Šroub můžete vidět pouze zcela otevřete vačku.

Definice definice

Upevnění kazety se stanoví, když je vizuální kontrola. Morse Cone je označen následovně. 1-6 b22. První čísla jsou průměr stopky použité trysky a B22. skutečná hodnota kužele.

Závitová sloučenina je také označena čísly a písmeny, například: 1,0. 11 m12 × 1,25. První část etiketování se opět znamená průměr stopky použité trysky, druhý. metrický závit. V importovaných elektrických šroubováků je hodnota označena v palcích.

O tryskách

Existuje několik typů vrtáků a dalších trysek pro periodik:

odstranit, kazetu, vrtačkou, metoda
  • Standardní rovný vrták. potřebný k řídit otvory v cihlovém, betonu nebo v kameni.
  • Koruny. je třeba vytvořit ne příliš hluboké, ale široké díry. pro distribuční krabice pro elektroinstalaci a další. Na betonu je lepší použít korunky s diamantovými tipy.
  • Dláto. lze použít k demontáži dlaždic nebo jiných podobných prací. Špička bóra není ztvrdlá, budete muset periodicky ukázat.
  • Peaks. často používané k vytváření trubkových otvorů.
  • Bary ve formě lopatek. k vytváření kanálů pro elektrické vedení.

Hlavní část trysky. stopka. Je to ten, kdo je vložen do kazety pedorátoru. Je vyroben ze slitiny oceli a má vysokou pevnost. Shank způsobuje označení označující typ trysky.

Pracovní část je vyrobena ze speciálních ocelí pro dlouhodobý kontakt se zvláště pevnými nekovovými materiály: beton, kámen.

Formulář závisí na tom, jakou trysku se používá:

  • Šroub. je třeba vytvořit hluboké díry různých průměrů.
  • Bras s malým sklonem drážek spirály. je lepší použít pro velké množství otvorů mělké hloubky. Nevyžaduje velké úsilí během práce.
  • Bary s velkým úhlem naklonění spirálových drážek. lze doporučit pro vysokorychlostní práci, aby se malý počet dostatečně hlubokých otvorů.

Nápověda: Pracovní část BORA končí řeznou částí prováděnou ve formě nula. Každý výrobce udržuje složení slitiny v tajnosti. Trvanlivost trysky a účinnost práce závisí na tom.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS