Jak odstranit kazetu z Bosch Punch

přístroj

Schéma kazety v demontované formě

Účel kazety. pro bezpečné držení pracovního nástroje (nudné) při práci a zajišťování rychlého posunu do zařízení v případě potřeby.

První prototypy moderních zařízení se objevily v první polovině XX století.

Inženýři nakonec dospěli k závěru, že čím jednodušší upínací design, tím spolehlivější.

kazetu, bosch

V průběhu času však začaly vyvíjet různé modifikace, každý z nich. s jeho výhodami a minusy.

Důležitým vlastností zásobníku pedorátoru je jeho maximální blízkost. To zajišťuje incanies uvnitř částic betonu a dalších materiálů.

Kompozitní části nejčastějších upínacích zařízení:

  • Osa, objímka s řadou slotů je aplikován na něj.
  • Kroužek s kuželovým pružinovým obvazem na rukávu.
  • Udržované kuličky, které jsou umístěny mezi kroužkem a rukávem.
  • Ochranné pouzdro plastu nebo pryže chrání zásobník z pronikání cizích částic.

Tento typ byl vyvinut technickými odborníky německé společnosti Bosh. To se nazývá SDS-Cartridge, písmena jsou první v těch slovech, která popisují princip posunů trysek (německy): „Insert, otočení. vazba“.

Je obvyklé pro rozlišení kazet na vlastnosti připojení trysek (vrtačky), některé jsou instalovány na profesionálním přístroji běžícím při vysokém zatížení. Existují méně těžkopádných typů pro použití na přístroji pro domácnost: Vrtáky, šroubováky.

SDS-Patron

Všechna upínací zařízení tohoto typu umožňují rychle a 100% spolehlivost pro upevnění trysky, vkládání a otočení.

Substituce, které vyrábějí moderními výrobci:

  • SDS Plus. se často setká s nízkými elektrárnami. Průměr. 10 mm, délka. 40 mm, tam jsou 2 drážky pro instalaci v držáku peuorator. Průměr kontaktu od 4 do 26 mm.
  • SDS MAX. Toto označení se nachází na dřících BERS o průměru pracovní části více než 26 mm. Délka částečného tankování do držáku je 90 mm, jeho průměr. 18 mm.
  • SDS Top. Není příliš často nalezeno, délka dříku je 70 mm, průměr. 14 mm. Na povrchu jeho 4 drážky. 2 otevřené a 2 zavřené.
  • SDS Quick. mít nestandardní stopky s meči a držáky. Je třeba opravit pod vrtačkou nebo bitem (z elektrického šroubováku). Často produkoval bosh.
READ  Který frézka je lepší keramický nebo karbid

Hlavním konstrukčním prvkem SDS-Cartridge. kulička, který v době instalace BORA, uprostřed dříku vzhledem k díře a pak to upevněte.

Zubní klíč

Standardní typ, často se vyskytuje na elektrických cvičeních.

V tom se liší, že pro svorku BORA / vrtáku se dřík, který má běžnou válcovou formu bez jakýchkoliv drážek, je vyžadován speciální klíč.

Vrtáky a boranty jsou upevněny třemi vačky.

Není vhodný pro vrtání velkých otvorů, protože vrták bude neustále posouván v kazetě.

Rychlost

Lze vidět na šroubováků a některé modely vrtáků. Po instalaci trysky je upevněna dvěma rukama: jeden. drží spodní část kazety (kroužek) a druhá. utáhněte horní kroužek.

Upínání s jednou spojkou

Jeden z typů patronů rychlého režimu, ale pro utažení trysky potřebuje pouze jednu ruku. Je však možné jej použít pouze na přístroji, který podporuje funkci automatického upevnění pracovního hřídele.

Přechodný

Navržen tak, aby pracoval s tryskami, které nelze upevnit v kazetě tohoto periodoru. To znamená, že jsou nezávislé upínací zařízení (adaptér) vybaveno stopkou.

Jak jsou kazety uspořádány pro křížové vybavení

Pro efektivní používání různých trysek pro peuorator, je nutné zajistit jejich spolehlivou fixaci. Pro to je aplikována speciální kazeta. První z jeho modelů se začal rozvíjet v 30. letech minulého století, kdy se pedorátoři objevili na trhu, jejichž masová výroba zvládla světově proslulou společnost Bosch.

kazetu, bosch

Takové ruční zařízení, jako peuorator, byl téměř okamžitě ocenil spotřebitele, protože může být kombinován s pulzním otupujícím vrtáním, což významně zvyšuje účinnost zpracování. Hlavní nevýhodou prvních modelů peuorátorů byla spojena s tím, že nejslabší vazba v jejich konstrukci byla kazeta, rychle přichází do havárie pod vlivem rázového zatížení.

V důsledku dlouhodobého vývoje, výrobci období a nábojů dospěl k následujícímu závěru: Nejjednodušší je návrh upínacího zařízení, tím spolehlivější v provozu je.

READ  Proč potřebujete hydraulický odlučovač pro svůj topný systém?

Externě je patrona prooforátoru plně uzavřené upínací zařízení

V důsledku toho byly pro pedorary vytvořeny tři hlavní typy nábojů, které jsou dále rozděleny do subtypů.

Existují kazety, pracovní tryska, ve kterém je upevněna speciálním klíčem vedoucím vačky, spolehlivě upínání dříku použitého nástroje. Nejvýznamnější výhodou zásobníku tohoto typu je, že poskytují spolehlivou montáž přístroje používaného v souboru s rozštěpníkem. Mezitím nahradit pracovní nástroj v takové vložce pro rozšněrátor, bude nutné strávit mnohem déle než při použití upínacích zařízení jiných typů.

Hlavní typy kazet pro peuorator

Pracovní tryska peuorator může být upevněna na něm a pomocí rychloupínací kazetu (BZP), která je poháněna pouze v důsledku úsilí vytvořeného rukou obsluhy. V závislosti na konstrukci mohou být kazety tohoto typu jediné nebo BIMUFT, jejichž principy se také liší.

Snadnější používání je Union Cartridge, ale je možné je používat pouze s vrtáky, které poskytují schopnost automaticky uzamknout pracovní hřídel. Jednat jako tuto kazetu, úsilí jedné ruky. Za účelem použití obouručního upínacího zařízení BIMUFT je nutné jej držet jednou rukou, aby držel zadní spojku a druhá. otočte přední stranu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS