Jak odstranit kazetu z elektrického šroubováku Hitachi

Instrukce: Jak odstranit kazetu s elektrickým šroubovákem

Někteří mají zájem, jak odstranit kazetu s elektrickým šroubovákem. To je nutné k provádění preventivních a opravných prací. Provádění potřebné práce s vlastními rukama, můžete ušetřit. Existuje několik typů kazet, z nichž každý má své vlastní vlastnosti.

Jedná se o dutý kovový válec, ve kterém je umístěn speciální kroužek s nastavovacím pouzdrem. Tento prvek je instalován přímo na hřídeli. S pomocí kuželovitého povrchu nebo nití se provádí montáž vrtáku.

Rozebrat kazetu, šroubovák, kladivo a více klíčů. Pokud existují svěrák, pak provedete úkol bude snazší.

Typy kazet

Nyní existují dva typy tohoto podrobnosti:

První zobrazení má další kategorie:

 • Bimut. možná odšroubování a kroucení dvěma rukama, jedno spojovací tyčinky, druhé svitky, aby se odstranily trysku;
 • Unie. Všechny výše popsané operace se provádějí pomocí jedné ruky, což přispívá k systému blokování hřídele během odstranění trysky.

Celková charakteristika odrůdových odrůd je změna zařízení bez pomoci speciálních nástrojů.

Materiál, ze kterého je kazeta vyrobena:

Plastové výrobky jsou plíce, ale nemají stabilitu. Flexibilní variace se používají jak v každodenním životě a výrobě.

Odrůdy pěstí jsou spolehlivější, existuje v nich větší nárazuvzdorný potenciál, jsou trvanlivé, minusy. relativní závažnost části.

Vzorky a dekódování

Chcete-li vybrat příslušnou možnost pro výměnu, je nutná znát jeho velikost. Na kužele je zvláštní označení, kde:

 • První čísla (přes Dash) jsou velikosti dřík, které jsou přípustné instalovat na výrobek v milimetrech.
 • Následoval dopis a číslice. to je kalibrační kužel. Přidělit 9 různých ukazatelů.
 • V některých případech, na kuželu po dopisu, čísla mohou být zapsána ve formě „1 × 1“ (digitální hodnoty závisí na modelu), což naznačují parametry závitu. Hodnota je označena v milimetrech nebo palcích.

Některé produkty mají trochu odlišné značení (například 4. 15 mm ½. 22 nef). V tomto případě se rozumí, že indikátory 4. 15 mm jsou průměr přípustných bitů, ½. velikost závitu v palcích a 22 je počet otáček v jedné palce.

odstranit, kazetu, elektrického, šroubováku, hitachi

Věci mohou být zapotřebí ve vážných případech

Odstranění ze slavných modelů

Existuje mnoho různých modelů šroubováků, které jsou vyrobeny z křídla mnoha firem. O mnoha z nich, kupující ani neslyšeli. Ale tam jsou modely, které jsou vždy na slyšení. Určitě pochopit, jak demontovat kazetu, měli byste studovat příklady odstranění této části na nejslavnější šroubovák značek.

READ  Jak odstranit kazetu s vrtákem Makita 6408

Zadáním odpovídajícího požadavku na internetu můžete vidět výsledek, kdy bude fráze napsána: Jak odstranit kazetu s šroubem Makita. A to je docela vysvětleno, protože značka je velmi slavná, a proto stojí za to zvážit.

Socha Makita

Ve většině případů, Makita vyrábí takové šroubováky, které jsou vybaveny závitovým držákem. Má také pomocnou fixaci ve formě šroubu, který má levý závit. Rozebrat takové zařízení, musíte se držet určitých akcí.

Za prvé, budete potřebovat ve směru hodinových ručiček, abyste odšroubovali blokovací šroub. Poté musíte kliknout na tlačítko Stop vřetena. Případ musí být zabalen do velmi husté látky a po přežití vice. Tkanina je nutná, aby nedošlo k poškození prvků návrhu. V vačkách je nutné stisknout šestiúhelník, zasáhnout kladivo na volné rovině klíče a po odšroubování kazety a vyjmout z hřídele.

Tato metoda musí nutně pomoci. Faktem je, že Makita šroubováky jsou vyráběny jedním technologií, a proto instrukce na demontáže univerzálního.

Bosch Cars

Pro ty lidi, kteří se ptají otázku, jak odstranit kazetu z šroubováku BOSCH, je třeba zjistit, že blokovací šroub je instalován na takovém stroji. Proto musí být všechny akce s produktem této společnosti vyrobeny v konkrétní sekvenci:

Klíč musí být vložen do pěstí stroje BOSCH a po utahování, dokud nebude slyšet několik kliknutí. Nástroj by měl být vložen na okraj tabulky. Musíte kliknout na tlačítko Zátky a po vyjmutí držáku, který je na hřídeli. Kazeta bude muset být odšroubována proti směru hodinových ručiček.

Stojí za zmínku, že když demontáž vybavení je nutné být velmi pozorný a dodržovat určitou sekvenci. Montáž se provádí v opačném pořadí. Je důležité nezapomenout na instalaci všech podrobností zpět.

Teoretické znalosti o demontáži mechanismu na dvou zařízeních by měly poskytnout dostatečné dovednosti, aby bylo možné opravit a jiné typy šroubů, například hitachi metabo (metabo), bizon. Otázka, jak odstranit kazetu z šroubováku INTERSKOL, by měla také zmizet, jako by neměly být žádné problémy s jinými výrobci.

Jak odstranit a změnit kazetu

Pokud se setkáte s nahrazením kazety, zpočátku by měl být vyřešen se způsobem, jakým je připojen. Pro postup s minimálním úsilím, specialisté nedoporučují přetížení elektrickým šroubovákem v každodenním používání. Pokud pracujete nástroj bez přerušení po dobu patnácti minut, mohou rotující části přehřátí a pevně zamknout v hnízdě. Pak bude obtížnější nahradit. Odborníci doporučují prokázané metody odebrání patritem popsané níže:

 • Odšroubujte závitovou montáž šestiúhelník formy ve tvaru písmene M, což určitě najde každý majitel. Dále byste měli vložit hexasli (velikost. 10 mm) položte krátký okraj do kazety a zaklapněte do vaček. Poté začněte a okamžitě vypněte zařízení na malé otáčky tak, aby volný okraj lehce zasáhl stůl, takže řezbářství oslabí a můžete odšroubovat kazetu.
 • Pokud kazeta drží na závitu s blokovacím šroubem, pak:
 • Odšroubujte šroub levým závitem ve směru hodinových ručiček.
 • Potom vložte šestihran do vačky a rychlý pohyb ruky nebo kladivo, aby se uvolnil volný okraj proti tahu hodinky. Nyní můžete odšroubovat kazetu.
 • Pokud obě metody nefungují:
 • Vydejte se otevřený tělo hřídel, na kterém se nachází převodovka a kazeta. Chcete-li odstranit kazetu, musíte použít klíč potrubí.
 • Chcete-li odstranit a změnit kazetu s kuželem Morse, musí mít kladivo s vámi, ke kterému bude stopka uvolněna z hnízdního hnízda.
READ  Jak odstranit přilnavost na řetězové pily stihl 361

Blok: 4/6 | Počet znaků: 1515

Jak si vybrat novou kazetu

Kazeta pro elektrický šroubovák je vybrána na základě řady aspektů. Při výběru vhodné části musíte být řízeni takovými doporučeními:

 • Pokud se bity musí být často změněny, je lepší preferovat rychle nebo samospřístané válce; Jinak bude práce pomalejší;
 • Design zubního vesta. volba těch, kteří hledají maximální spolehlivost zásobníku; Pokud je v prioritě sto procent fixace bitů, je lepší zakoupit klíčovou kazetu;
 • Výběr podrobnosti je nutné vzít v úvahu jeho vlastnosti; Parametry jsou regulovány odpovídajícími GTALS; Čím větší je upínací kužel, tím větší je číslo, které je označeno;
 • Je třeba vzít v úvahu výrobce země. alfanumerické označení zahraničních modelů se liší od domácích.

Pokud jste nezávisle rozhodnout o typu „Svorka“ obtížné, je lepší hledat radu od specialisty.

Nesprávný výběr je ekvivalentní alespoň nesprávnému nástroji.

V nejhorším případě nejen opakované výdaje na nový válec, ale také nahrazení celého elektrického šroubováku.

Vlastnosti odstranění kazet

Kazeta se může zcela rozpadat, stát se nevhodným. vačky v něm nejsou schopni provádět svůj úkol, není možné upnout vrták. nebo začít levou. UnstoppOST prvku neumožňuje udržet bit. Vrtáky neustále létají při práci.

Uvnitř řezání kazety nebo je zde speciální kužel pro upevnění na hřídeli. Strukturální prvek je rozdělen do tří typů:

Flexibilní kazety jsou považovány za nejoblíbenější: ocas je upnut při ruční otočení elektrického šroubováku rukáv. Hlavní rozdíly ve skutečnosti, že v jednom případě jsou trysky fixovány ručně, v druhé. nelze dělat bez klíče. Manuální svorky umožňují ušetřit čas, protože uživatel nemusí volit klíč. Hlavním účelem kazety je zajistit hustý kontakt pracovních bitů a zbytku mechanických částí přístroje. Typ klíče s tímto překopuje lepší, protože je považován za spolehlivější.

READ  Výstupní napětí nabíječky akumulátoru elektrického šroubováku

Rychlost

Konstrukce neznamená přítomnost funkce Snap Clip, když je kazeta zkroucena. bit v něm není tak spolehlivě fixován, na rozdíl od sebe-dostatečného typu. Kazeta rychlého režimu se skládá z:

Výhled rychlého režimu je rozdělen do dvou dalších typů:

Pokud uživatel nakupuje první typ, musí existovat speciální blokátor v krabici s funRup. umožňuje změnit zařízení bez posouvání kazety. Obousměrné druhy umožňují vytvořit trochu bez dalších zařízení, což je vhodnější v podmínkách časté potřeby změnit vrtačku. Оснастка снимается при фиксации рукой одного кольца патрона и прокручивании другого.

Самозажимные

Этот вид заметно отличается от быстрозажимного. Все дело в интересной функции, позволяющей дополнительно зажимать биту в процессе прокручивания электрического шуруповерта. Отличить само- и быстрозажимные типы можно по характерному щелку при расслаблении или затягивании кулачков.

Jak změnit?

Теперь, когда мы сняли патрон, мы можем его поменять. Однако замена патрона должна осуществляться с учетом рекомендаций специалистов. Например, поменять патрон нужно так, чтобы взять в расчет мощность устройства.

Читать также: Ручки для напильников гост

Кроме того, если биты менять довольно часто, то лучше использовать быстрозажимные варианты, которые довольно просто вытащить, что позволит серьезно ускорить работу. Можно выбрать и ключевой патрон. Ale to by mělo být provedeno pouze tehdy, když je průměr bit nebo vrtačku velký.

Pokud je zvolena kuželová verze, je třeba vzít v úvahu jeho vlastnosti, které jsou podle GOST označeny od B7 až B45. Pokud je kazeta vyrobena v zahraničí, označení bude další. Obvykle je uvedeno v palcích.

Mělo by být řečeno, že různé kazety pro elektrický šroubovák se liší od sebe navzájem řezbami, tvarem, jmenováním a vzhledem. Všechny jsou vyrobeny a oceli.

Pokud je obtížné rozhodnout o typu upína, pak je lepší kontaktovat specialistu. V opačném případě může být provoz zařízení nespolehlivé a nesprávné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS