Jak odstranit nůž s sekačkou Bosch Lawn

Jak odšroubovat šroub na sekačce trávníku. Jak odstranit nůž na elektrické sekačky

Sekačky na trávu, stejně jako každá technika, nejsou věčné. Momenty přicházejí, když některé detaily opotřebovávají a vyžadují pozornost uživatele. V takových případech je důležité ne ignorovat vlastnosti zařízení a provádět všechny operace pro údržbu kvality.

Samozřejmě, můžete kontaktovat specialisty ze služby, ale mnoho operací lze snadno strávit oba vlastníci sami, hlavní věc je vědět, jak implementovat opravy a jednoznačně dodržovat pokyny.

Přehřátí motoru

Značky: sekačka funguje a vypne. Snímač přehřátí motoru. Dejte motoru sekačky k odpočinku několik hodin. Přesuňte se do stínu a odpojte se od sítě.

odstranit, sekačkou, bosch, lawn

Známky: Zvuk sečení zvuku se změnil.

Eliminovat tuto poruchu lze vyměnit pouze ložisky. Nejčastěji se horní nosný motor nosí motor a napínací válec. Horní ložisko. 608 můžete koupit:

Výměna horního ložiska

Pro opravu budeme potřebovat: šroubováky (drážkovaný, kříž). Demontáž výsledných údajů se provádí následovně:

 • Odšroubujeme 2 šrouby (křížový šroubovák) na horní část víka sekačky, zvedněte víko;
 • Odpojte dráty, které jdou do motoru;
 • odšroubujte 4 šrouby;
 • Odstraňujeme pružiny z magnetů a nominují je trochu, jak je znázorněno na fotografii;
 • Strom nahrazujeme k ose a začněte tlačit ložisko a posuňuje to blíže k konci osy motoru;
 • Když je ložisko odstraněno, je nutné otírat osu a namáhat ji s litholem nebo jiným obdobným mazivem;
 • Dali jsme další ložisko, nemyslím si, že by to mělo snadno sednout, bude muset předcházet;
 • Zvedněte trubku požadovaného průměru. Je důležité, aby trubka měla být trochu větší osou, ale zároveň odchodu pouze v rukávu blízko k ose, jinak může být poškozen ložisko. Dejte telefon a postupně, nestárnoucí, namontujte ložisko na místě.

Ložiska rychlejší opotřebení v důsledku prachu, písku a nečistot. Často ochranný červený víko tenkého plastu. Pro náhradní ideální hodí krabici z filmu. A pamatujte si, že jakýkoli ložisko jakéhokoliv maziva. Kryt nebude ušetřit z nečistot, doporučujeme horní část k léčbě tlustého maziva, pak se na něm usadí prach.

Napínací válec pásu je o něco složitější: detail je pro prodej montáže (válec s ložiskem, držákem a pružinou). Můžete si objednat v online obchodech Bosch náhradní díly. Požadavek na vyhledávač: Bosch Rotak 32 3600H85B00 náhradní díly. Napínač pásu prodávaný podle článku F016L68711.

Kde hledat pomoc?

Někdy lidé, ne vědomi, kde můžete hledat pomoc, vyhodit téměř novou sekačku. Je to jednodušší koupit nový. to je velká mylná představa. Dokonce i konfigurovat nové techniky, obraťte se na specializovanou službu tak, aby byla správně nastavena. Pak sekačka na trávu poslouchá po dlouhou dobu, bez nepředvídaných poruch. Diagnostika sekačky Bosch Lawn, která by měla být prováděna v servisním středisku, když dojde k závadům nebo vážným rozbitím. Přímo opravy sekačky Bosch Lawn je lepší vyrábět v osvědčeném centru. Naši konzultanti vám pomohou s výběrem specializovaného centra pro diagnostiku a opravu sekaček trávníku.

Nezapomeňte, že všechny opravy, ostření a kontrolu nůž, odstraňování problémů operace motoru se provádí pouze tehdy, když je sekačka odpojena od sítě!

Nejčastější chyby:

Krok 1

 • Otočte sekačku na trávu na stranu tak, aby byl vzduchový filtr nahoře.
 • Pro sekačku trávníku s sedadlem (jezdec) použijte zvedák nebo vyjměte řezací ústrojí k přístupu k noži.

Metody

Za prvé, nůž se doporučuje odstranit ze sekačky.

Zvedněte agregát sebe na automobilovém letu, odjeďte do automobilového příkopu nebo pověsit sekačku bez odstranění nože, nebezpečného. Může začít, když jste náhodně stisknuto nebo stisknuto tlačítko Start, natažený kabel startéru nebo zařízení není zcela dobré.

 • Manuální metoda ostření nože nože. použití brusného kámen a sendvičů bez motorů a strojů. Vyrovnání podávaného a rozbitého čepele s kladivem nebo kladivem je vyrobeno na kovadlině, kolejnicích nebo černém válcovaném baru.
 • Mechanizovaná metoda, i když doplněný „kovářským“ zpracováním, vyžaduje tichý na úhlové brusu, pily nebo vrtačku. Poslední dvě možnosti budou vyžadovat speciální trysku, na které se nosí brusný kotouč.
READ  Jak zastrčit vlasec do strunové sekačky Champion

Nůž sekačky je naostřen rovnoměrně a po celé délce (každý) ostrova. Aby nedošlo k havárii kuličkových ložisek motoru nebo převodovky, střed nože se nejlépe provádí na stroji na stroji. Ale bez soustruhu, výsledek bude docela hodný.

Bosch Lawn Sekačky nože (BOSCH) ROTAK 32/320

Bosch Rotak 32/320 Lawn sečení nůž (F016800367). silná ocelová čepel, vyrobená kováním, má délku 320 mm s tuhostí tuhosti uprostřed. Dva ostření třetích stran ve speciálním úhlu poskytuje účinnou kočku a hrany ve tvaru lopatek, vytvářejí odsávací proudění vzduchu dostatečné pro zasunutí bevelózní trávy s trávníkem. Nůž má speciální antikorozní povlak, který chrání kov před rzi a hackovacími bylinkami.

Bosch Rotak 32 rotační sekačky nože nepotřebují ostření, dodávané v naostřeným stavu. Pro delší činnost nožů, kamenů a kovových předmětů se nedoporučují na základě nože. To vede k tvorbě žetonů a jar, v důsledku špatné trávy bylin. Pravidelné čištění trávníku sečení nůž ze zbytků trávy, stejně jako menší a jednotný, na obou stranách, hrana okraje čepele, přispívá k lepšímu kočce a zvyšování životnosti sekačky Bosch Lawn.

Купить Нож для газонокосилки Bosch ROTAK 32 (F016800340) Вы можете не выходя из дома на нашем сайте Агро Старт.

Обзор на Запасной нож Bosch F016800370 для газонокосилки ARM 34

Перед началом очередного дачного сезона было принято решение заменить старый нож газонокосилки Bosch Rotak 34 на новый. К сожалению, указанный производителем артикул F.016.800.271 снят с производства, а вменяемой информации о замене на сайте Bosch нет. В итоге, перелопатив кучу сайтов, нашел упоминания, что F.016.800.370 вроде бы подходит на замену.

На изображение на лицевой стороне упаковки можно внимания не обращать (пациент крайний справа):

Упаковка запаяна и нож скрыт под картонкой, поэтому точные размеры до вскрытия измерить невозможно.

Пришлось ради эксперимента приобрести нож за 1300 рубликов в ОнлайнТрейде. 9 апреля купил, а в ближайшие выходные уже примерял по месту.

Šroub s podložkou a podložkou zástrčku s hvězdnými sloty

Náhradní pokyny zobrazené zevnitř balení. Nic nového je indikováno: vložte šroubovák do otvoru na pouzdro (doporučuji Snaggle na šroubovák mírně, protože pokud umístíte nůž do polohy určené výrobcem, pak od prvního, a dokonce i potřetí Šroubovák nezadá konec), pak klíč odšroubujte šroub, odstraňte podložku a odstraňte starý nůž. Je také ukázáno, že šroubová opona není nutná k mazání.

Mám podezření, že celý rozdíl f.016.800.370 (vlevo) a f.016.800.271 (vpravo) spočívá v různých zaseknutých zástrčkách.

Dokonce i malá poznámka: Nelíku na novou podložku s drážkami, když jsem ho instaloval, mírně přísahal, podívejte se na konfiguraci mírně odlišnou od starých. Tak praní a dát starý puk.

Pro porovnání velikostí a úhlu ohybu dávám pár fotografií se starým nožem:

Nižší ohýbání na starém noži se zdá být trochu tenčí, ale neexistuje žádná důvěra, protože jsem neměřil klid. Trajektorie ohybu je plně plně, všechny velikosti a technologické otvory se shodují.

Nůž s článkem f.016.800.370 Skvělé pro Rotak 34. Jednoznačně se doporučuji.

Po instalaci nože spustili sekačku trávníku, v pocitu, se tok volného vzduchu stal více, foukání dokonale foukání (pociťuje všechny tyče a zbytky Země zbývající od loňského roku), to znamená, že objem zkosený a chráněné byliny být větší a méně v trávníku bude označen. Sezóna bude zobrazena.

Recenze: Lawn sekačka Electric Bosch Rotak 32. Ospravedlňuje se v práci v zemi.

Dobrý den, milí čtenáři. Chci se s vámi podělit o můj dojem sekačky Elektrotechnické: Bosch Rotak 32 ze slavného německého výrobce, shromáždění angličtiny. Doufám, že moje zpětná vazba, i když to píšu s trochou pozdě. publikovat.Zakoupil jsem ji v červnu 2011 a správně mi slouží k tomuto dni, velmi praktický a spolehlivý asistent při udržování trávníku ve správné formě. Lawn glade mám asi 3 akrů.Instrukce je vytištěna ve 27 jazycích, myslím, že také říká o mnoha.

READ  Jak vyměnit čáru trimoru na vyžínače Bosch. Náhradní cívky pro skladování

Souprava obsahuje: sekačka na trávu s rukojetí, spodní část rukojeti, 2 šrouby, 2 fleece matice, travnatáky a manuál. Takže při nákupu pečlivě zkontrolujte.Vzhled je poměrně atraktivní, potěší oko. Fotografie bez travnatého baru a nainstalován.

Jak jsem řekl, sada zahrnuje trubku. Skládá se ze dvou částí, které jsou připojeny na plastových západkách a jsou poměrně snadné sestavit a porozumět. Je velmi pohodlné při přepravě.

Je vybaven spolehlivým rukojetí, která vám umožní snášet, a to jak s trávou a bez. Při servisu je poměrně snadné odstranit, stačí stisknout západky a vytáhnout ho na sebe.

Skládací sekačka na trávu, která je nesporným pohodlí během přepravy a je připojena k sestavenému stavu se dvěma barathalovými šrouby.Rukojeť lze nastavit pod jejich výškou.

Elektromotor je spolehlivě chráněn víčkem, který je vybaven větracími otvory pro odstranění jeho přehřátí.

Také existuje dost odolná a spolehlivá rukojeť, která umožňuje bez velkého potíže, tolerovat sekačku trávníku. Při servisu. odstraněny velmi jednoduché, podobné rukojeti sběratele trávy. Stiskněte západku a vytáhněte se.

Chcete-li sloužit motoru a prostoru sousedícímu s ním, stačí odstranit kryt a s pomocí veterináře, dřevěné škrabky a střapce. Odstranit pozůstatky trávy a prachu. Umyjte vodní jednotku se nedoporučuje otřít plastové díly mokrým roklem.

Kovová deska je vložena pro vážení před sekačkou trávníku. A je důležité, protože sekačka je lehká.

V sadě je dvoubarevný pevný nůž, který umožňuje plášti byliny bez ostření. Až 15 hodin. V některých médiích se myšlenka sklouzne, že nůž. self-capening. Nevěřte tomu, nůž musí být naostřen. To je způsob, jak to vypadá:

To bude mít jednoduchý koncový klíč k odstranění, který také přichází v soupravě.

Vedle tohoto klíče zobrazuje cruciformní šroubovák, který snadno odstraní ochranný kryt motoru.Chci si upozornit, že při ostření nože musíte věnovat zvláštní pozornost jednotnému ostření řezných lístků. Protože pokud tento požadavek nedodržíte. Vyrovnávání nůž bude uražen, v důsledku toho budou vibrace vzniknout, což může mít za následek vážné následky. Po ostření se ujistěte, že zkontrolujete vyvažování, je jednoduše zkontrolována: deska je mačká vice, tloušťku 1 mm, instalovat, pozorování středu nože. Pokud je to překládka jedna ze stran. Odstraňujeme to s působením příslušné strany nože. Nůž je poměrně jednoduchý. Torch klíč, mírné úsilí a šroub je odšroubován, nůž je bez potíží odstraněn. Neztrácejte šroub a puk.

Po čištění, údržbě a ostření. Nainstalujte jej pro své předchozí místo. Podložka, šroub a pevně svorka, žádný šroubový nůž by neměl být.

Tato sekačka na trávu poskytuje tříúrovňový režim sečení: 20.40 a 60 mm.Pokud vám tato výška nebude vyhovovat. Můžete fantazovat. Osobně se mi líbí výška sečení 30 mm, takže jsem dal těsnění pod nožem, tloušťku 10 mm a nainstalujte výšku 20 mm. V důsledku toho můžete použít čtyři možnosti: 20,30,40 a 60 mm, obecně gol na fikci.Nastavitelná výška sečení posunutím osy osy. vytáhl a přeskupen v příslušném hnízdě a tak všech čtyřech kolech. Neporušujte triky.

Tato sekačka na trávu. ne samo-ďábel, takže změnit směr pohybu. Je nutné zvednout přední kola snížením rukojeti na sebe.Je velmi výhodné, aby tráva podél plotu a kolem křoví a záhonů, protože jsou k dispozici na palubě.

Zpětná vazba: Nůž na Bosch Rotak 43 Li. Druhá nejdůležitější část sekačky na trávu po motoru.

Bosch prodává své baterie sekačky v plném rozsahu, nůž v autě je k dispozici. Ale jestli je to hodně sekat, musím hodně roztavit, tohle je moje práce, pak se musíte postarat o nákup. Díly.

Spuštění práce První sezóna s bateriovou sekačkou sekačky BOSCH ROTAK 43 LI, rozhodl jsem se okamžitě koupit náhradní nůž. Podíval jsem se na to, co je v našich internetových obchodech a viděly ceny nožů k této sekačce trávníku se významně liší. K dispozici jsou nože pro 20 eur, ale také pro 30 EUR. Ale kromě některých drobných vnějších rozdílů (některé nože se zuby podél okrajů, jiní bez) proč takové šíření cen, nemohl jsem pochopit. Rozhodl. Obchody s šroubem. Ukazuje se, že je rozdíl.

Teď je vím, že musíte věnovat pozornost kódu produktu. Takže nůž se zuby byl vybaven mým sekačkou.

READ  Jak odstranit nůž sekačkou AL-KO

A rozhodl jsem se zachránit a koupil takový nůž.

Ukázalo se, že v něm se kvalita stala poněkud horší, rust, a jak se mi zdálo, ocel méně trvanlivé. Letěl jsem sekačku na „Iceberg“. Kameny, které jsou jen ležící v trávě, nejsou tak nebezpečné. Odrazit a vše. Samozřejmě zůstane jar na noži. Ale v dílně, pak nůž je v pohodě normálně. A „Iceberg“ je kámen, který „ztrácí“ v zemi a jen malá část, která se vyčnívá na povrchu. Vysoká tráva, neznámá oblast, a dokonce i slunce oslepené. Nůž jsem „zamykání“. Přemýšlel, auto se začalo vibrovat a na tomto pracovním dni skončil. Naštěstí sekačka netrpila a když jsem nainstaloval další nůž, vibrace už nebyly. Více nožů s kódem F016800278 Nekupuji.

Kupuji ty dražší, s kódem F016800369.

Kromě samotného nože je stále náhradní šroub s pukem.

Nejedná se o plochý kus železa, kromě otvoru ve středu pro upevnění samotného nože, existují dva více otvorů. Přiřazení ke mně není jasné. Ale nemyslím si, že Bosch je udělal pro krásu. Čepele mají nějaký ohyb, nůž, když rotující vytváří silný vírový proud, který zpoždění jako vakuové vyčištěné trávy a dokonce i odpadky, kdyby byl v trávě. Nůž není naostřen po celé délce, ale pouze 68 mm. z každé strany.

Tento nůž neustí, kvalita se stala lepší. Nevím proč, ale výkresy ukazují, že tento nůž je vhodný pouze pro dobíjecí sekačky ROTAK 43, není vhodný pro jednoduché elektrické.

Informace o obalu duplikuje některé pozice manuální pro plynovou sekačku. Připomenutí žádného přebytku. Například o dodržování bezpečnostních předpisů, velikost klíče, který je potřebný k upevnění nože, a že v žádném případě nesmí nalít olej na závitu.

odstranit, sekačkou, bosch, lawn

Obecně platí, že pokud se rozhodnete koupit Bosch Rotak 43 Li sekačka, nezapomeňte si okamžitě koupit záložní nůž, protože v procesu práce se může stát jakýkoliv. Z nákupu levnějšího nože není odpojen, je to docela funkční. Ale pokud je úleva z pozemku složité, je lepší ušetřit na nůž.

Pravý ostrý trávník žací nůž. Jak dát nůž na sekačce trávníku

Navzdory tomu, že čepele sekaček trávníků jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli, čas od času je musí aktualizovat. Naštěstí, pro to nepotřebujete speciální dovednosti a vybavení, a dnes vám řekneme, jak ostříhat nůž sekačky, bez zhoršení kvality kovu.

Vyřízněte přebytečné bylinky od trávníku, můžete dokonce, kdyby nože sekačky zjevně vyhodily. Výhonky však budou blikány v podélném směru, otočí se do třásně. Několik dní po kočce bude tráva plodná a bude bolet několik týdnů. Řez by měl být hladký a čistý, pak se zpozdí doslova za pár hodin a trávník bude vždy šťavnatým zeleným. To vyžaduje, aby nůž je naostřen téměř dokonalý.

Vlevo: tráva řez s tlumičem bluntingové sekačky. Vpravo: tráva řez ostrými čepelí

Nůž pracuje v sekačkách

Čepel sekačky trávníku provádí funkci funkce trávy. Nože jsou vyrobeny z nerezové oceli. Ostré nože ovlivňují výkon. Akutní nástroj snižuje rostliny rovnoměrně. Tusklo. Opouští je třásněmi, tj. Řez každého lopatka, řezané kolmo na povrch do několika částí. Stává se to, když si roztrháte trávu s rukama. V důsledku toho je tráva úhledně a rovnoměrně oříznutá, příští den je utažen účes. Tento glade vypadá atraktivně a jasně. Ve druhém případě je území před domem špinavým zeleným. Discené oblasti jsou zpožděny pouze po 10-18 dnech.

Poznámka! Další funkce nože v míle trávníku je vytvoření proudění vzduchu během otáčení, kterým jsou rostliny přenášeny cestujícím. Pro lopatky často existuje několik speciálních serifů.

Ostrší sekačky na ostření z filmového studia Lenfilm

Zkoušeli jsme to nejlepší. Pokud nejste příliš potěšeni, navštivte naše webové stránky. Tam jsme přišli podrobnosti o letech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS