Jak odstranit olovo řetězové kolo s řetězovými pily

odstranit, řetězové, řetězovými, pily

Expertní doporučení: Jak odstranit hvězdičku s řetězovými pily?

Bez ohledu na řetězové pily třídy a jeho provozní charakteristiky je design odnímatelných pilových listů téměř identický. Balení pily zařízení zahrnuje speciální vodicí pneumatiku a řetězec slitiny, který je aktivován převodovkou mechanismu hnacího mechanismu. Rozšířit zdroj řetězce pily, včasnou výměnu řetězového kola na řetězové pily.

Design jeho korun určuje tak důležitý parametr jako volba řetězce v kroku.

 • Instalace nové části na opotřebovaném hvězdičce snižuje hladkost svého zdvihu, opotřebení síly, iniciuje rizika jeho přestávky a vytváření traumatu.
 • Také existuje zvýšení provozních zatížení motoru a prvků kinematických nástrojů.
 • Podobný proces probíhá při instalaci na sběrnici starých natažených obvodů, jehož průměr se upraví pro velikost pneumatiky odstraněním části vazeb.

Specialisté se také nedoporučují libovolně změnit velikost hvězd. Experiment může nepříznivý vliv na zdroj motoru a kinematika přístroje jako celku.

Bezpečnost řezacích děl různých stupňů složitosti je zajištěna účinným prací nouzového zastavovacího brzdy a zařízení, která blokují skenování obvodu končí během náhodného přerušení. V každém provedení nejspolehlivější prevence abnormálních situací, udržování řetězových pil v dobrém technickém stavu.

Za jakých problémů musí nahradit spojku

Spojka je odstraněna a demontována v následujících případech:

 • S baleným pružinou, když motor funguje nestabilní;
 • Jaro spal;
 • Došlo k čipu bubnu a hluk je slyšet;
 • Přirozené opotřebení po dlouhé práci.

Motory, které jsou vybaveny téměř všemi moderními modely řetězové pily, jsou spojeny převodovkou s pily. Řetěz se pohybuje, ale pokud je zapnuta volnoběhu, pak zůstává pevná. S nárůstem zatížení, mnohem více přípustnější, spojka přestane krmení momentu k sběrnici. Vyprovoka zastavení motoru. Pokud se takové situace často vyskytnou, rukojeť je prodloužena mnohem rychleji. Někteří výrobci v pokynech k přístroji specificky ukazují, že spojka není hlavní částí, která vyžaduje výměnu po čase.

Výstavba agregátu spojky

Řetězové pily jsou agregáty, které jsou vybaveny vedoucími hvězdičkami představujícími jediný komplex s košem spojky.

Spojka je spuštěna v automatickém režimu v závislosti na počtu otáčky motoru.

Jednotky jsou nastaveny adhezí odstředivého typu, který pracuje v automatickém režimu v závislosti na počtu otáčky motoru.

READ  Mechanismus lezeckých kruhových pily to udělat sami

Když motor pracuje v nečinnosti nebo malých otáčkách, prvky spojkového koše, které mají třecí obložení, mají určitou úroveň svobody v radiálním směru. Přítomnost volného pohybu vede ke skutečnosti, že pod působením pružin jsou prvky přitahovány do středu rotačního hřídele a nepřenáší rotační pohyb do bubnového kola. S nárůstem otáček motoru, odstředivá síla překročí pružnou sílu, která vede k posunutí prvků s třecími obloženími. Tyto prvky pod působením odstředivé síly jsou lisovány proti vnitřním stěnám bubnu. Vzhledem k tomuto kontaktu, rotační pohyb směrem k bubnu a hvězdičku, který vede k nástroji řetězu řetězu. Řetězové pily hvězdičky mohou být umístěny buď mimo nástroj, nebo pod speciálním víkem, které chrání mechanismus před poškozením a obsluha zařízení z poranění.

Hlavní výhodou tohoto typu spojky spočívá v tom, že při vyskytu řezacího řetězce, tam je uklouznutí prvků s třecími obloženími, které chrání spalovací motor z vážných poruch.

Blok: 2/4 | Počet znaků: 1594

Typy Star

V závislosti na třídě řetězových pil jsou všechny hvězdy rozděleny do dvou skupin. profesionální a domácnosti. První typ dílů se zvýšil odolnost proti opotřebení, vyrobeným z odolných kovových slitin, nepodléhá korozi a mechanickému poškození. Domácnosti častěji vyžadují výměnu a plánované opravy, s účinným použitím diagnostického nástroje se doporučuje každých šest měsíců. Podle konstruktivních funkcí můžete vybrat následující typy hvězd:

 • Shromážděný. Odnímatelná koruna je snadno odšroubována z osy bubnu, což zjednodušuje kontrolu a nahradit tuto část. Tyto hvězdy jsou vybaveny téměř všemi evropskými modely řetězových pil.
 • Celý. Skládají se z nábojů a stacionární koruny (počet zubů může být odlišný, je nutné pečlivě přečíst pokyny pro řetězovou pilu). Vzhledem k továrně lisování, korunka nemůže být odstraněna odděleně od náboje, takže když je nutné rozpadu demontovat celý buben spojky. Takový mechanismus se obvykle nachází na čínských modelech.

Pokud plánujete sloužit řetězové pily na vlastní pěst, doporučujeme si koupit nástroj s profesionálním typem předních hvězd. Mělo by být skládací, že se zachytí opravy a prevenci přístroje.

Blok: 3/7 | Počet znaků: 1176

Konstrukce předních řetězových řetězových pil

V návrhu řetězových pil je nejen moderátorka, ale i LED. Přední hvězda řetězových pil je v designu přístroje a otrok se nachází na konci pneumatiky. Účelem slaveového zařízení spočívá ve vyrovnání napětí a směru pohybu řetězového zařízení.

READ  Jak rychle snížit strom bez řetězových pil

Přední zařízení jsou pevné a národní týmy. Jednodílné produkty se skládají z náboje s lisovanou korunou. Při výměně celého mechanismu je demontován, protože konstrukce převodovky je v ne. Z továrny jsou tuhá kola vybavena motorovými pily mnoha slavných značek.

Co je pevné zařízení vypadá jako motorová pila

Skládací výrobky jsou dokonalejší, protože proces jejich nahrazení je zjednodušen nejjednodušším designem mechanismu. Pouze jedna změna koruny, jehož náklady jsou dvakrát nižší než mechanismus týmu. Je možné určit vhodné opotřebení zubů zubů podle následujících funkcí:

 • Přítomnost velkých poloměrů v místech přechodu zubů
 • Nerovnoměrná šířka zubů
 • Detekce štěpkování a kovových čipů na vrcholu zubů
 • Zadira a rizika na vnitřním povrchu otvorů v náboji
 • Po spuštění nástroje je okruh zjištěn

Při nošení hlavního zařízení je nutné jej nahradit. Můžete to udělat sami, pro kterou je přístroj původně rozebrán, a je určena možnost instalovaného zařízení. I když je na přístroji nespecifikovaný převodový stupeň, pak místo toho můžete nainstalovat sběrný mechanismus, který je racionálnější.

Rozlišujte dva typy instalace předních hvězd na motorových páinkách. První cesta poskytuje umístění zařízení zvenčí. Takové konstrukce jsou nejběžnějšími řetězovými pily. Návrh takového zařízení se zobrazí na obrázku níže.

Inspekční typ nástroje

Druhou možností je inherentní nástroje čínského původu. Zuby převodovky nejsou umístěny s vnějším, ale zevnitř, to znamená, že zařízení je umístěno naopak.

Hvězda design na čínské řetězové pily

V závislosti na návrhu nástroje bude proces demontáže zvažovaných výrobků odlišný.

To je zajímavé! Chcete-li prodloužit životnost předních řetězových pil, je nutné podstoupit zařazení přístroje a při práci ji nepřeplňuje, což závisí na účelu (domácnost, semi-profesionální nebo profesionální). Nástroj pro domácnost může řezat strom, ale pila pro to není určeno, a jeho časté použití s ​​přetížením povede k opotřebení součástí.

Blok: 2/4 | Кол-во символов: 2644

Существуют ли способы продлить ресурс существующей звездочки?

Основные способы продлить рабочий ресурс ведущей звездочки бензопилы:

odstranit, řetězové, řetězovými, pily
 • использовать несколько цепей (желательно — три). Такой способ самый щадящий и удобен для владельца бензопилы тем, что не нужно постоянно подтягивать изношенную интенсивной работой цепь. Эксплуатация поочередно трех цепей позволит сохранить ресурс звездочки и отсрочить ее замену;
 • качественное техническое обслуживание подшипника ведущей звездочки. Эта деталь играет важную роль в функционировании как приводной звездочки, так и двигателя. Pro mazání se doporučuje používat speciální mazivo materiálu. Ložisko řetězového kolečka není neustále zapojen, ale pouze v nečinnosti, proto potřebuje periodickou mazání. Můžete použít mazivo nosu pneumatik, například standardní lubrikant z repsol nebo husqvarna.
READ  Musím sloučit benzín s motorovými pily

Algoritmus pro výměnu spojkového bubnu

Pro nepřetržité používání řetězových pil je nutná pravidelná technická kontrola.

Při výměně spojkového bubnu by měl být použit pro instalaci pouze přísně definovaného typu konstrukčního prvku zařízení. Při výměně bubnu by měl současně změnit ložiska prvků konstrukcí.

Pro opravy, měli byste si koupit speciální opravu soupravy, která v jeho kompozici obsahuje vedoucí hvězdičku a ložisko. Po zakoupení opravy sady by měly být připraveny materiály a nástroje potřebné pro opravu. Hlavní nástroje, které budou vyžadovány během opravy, jsou následující:

 • Univerzální klíč, který přichází s motorovou pilou;
 • Zátka pístu, může být vyrobena z plastu nebo kovu;
 • Měkký hráč centrifugální mechanismus nebo spojka buben.

Jak snížit přední opotřebení hvězd?

Životnost přilnavosti řetězových pil může být zvýšena o plánovanou prevenci a kvalitní údržbu nástrojů. Užitečné tipy:

 • Naneste tuk na jehlový ložisko po každé výměně hvězdičky;
 • Správně vyberte všechny části headsetu pily v závislosti na kroku řetězu, použijte spolehlivé spotřební materiál;
 • Nezahrnujte přídavné díly a pily zároveň. to vede ke změně v kroku, odpisy headsetu;
 • Pravidelně vyčistěte pily odstraněním bočního pouzdra.

Při práci by mělo být pečlivě sledovat zvuk a chování řetězce. Pokud se začne zaseknout, objeví se vibrace a chrání. diagnostika jsou vyžadována.

Výměna hvězdičky v benzopile. plánovaný postup, který poskytuje spolehlivý a stabilní provoz nástrojů. Při diagnostice nebo opravování spojovacího mechanismu by měly být vzaty v úvahu konstrukční znaky modelu, požadavky výrobce. Aby se zabránilo častému členění, doporučuje se používat pouze originální díly nebo vysoce kvalitní analogy, systematicky čistou řetězovou pilu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS