Jak odstranit přilnavost s řetězovými pily Stihl 180

Chápeme, jak odstranit spojku na řetězové pily, na příkladech nejslavnějších značek: Stihl, Husqvarna, partner

Opravy jakékoli techniky musí začít s fází přípravných prací a viděl Stihl 180, žádná výjimka. Na přípravné fázi, před demontáží řetězových pil se STIHL 180, je nutné odstranit boční kryt, řetěz a pneumatiku řetězové pily. Dále, s pomocí kompresoru a kartáčů, musíte čistit řetězovou pilu z nečistot, pilin, olejových vrtáků a dalších věcí.

Zvláštní pozornost při čištění pily by měly být dány na místo, kde se nachází přední hvězda benzopilů, t. na. To je nejvíce znečištěná oblast.

V místech velkého klastrového oleje můžete opláchnout čistým benzínem.

Když potřebujete odstranit spojku

Dissembling spojka pro účely odstranění se provádí v takových případech:

 • Když pružinový praskání (řetězový řetěz, motor pracuje s přerušením);
 • létal jaro;
 • Slap kus bubnu (v tomto případě bude hluk hluku slyšet, řetězový řetězec bude také točit);
 • Dočasné opotřebení (čas odstranit a změnit spojku v důsledku vývoje zdroje).

Moderní řetězové pily pracují na dvoudobých motorech, které jsou spojeny převodovkou s řetězem pily. Řetěz se pohybuje podél pneumatiky, a podle odstředivého principu provozu na volnoběhu by měly zůstat v nehybnosti, to znamená, že je bezpečný pro ten, kdo drží řetězovou pilu.

odstranit, přilnavost, pily, stihl

Pokud zatížení vyvíjené na nástroj překročí doporučenou, spojka bude oslabovat nebo zcela zastavit přenos momentu na sběrnici. To povede k zastavení motoru. Pokud se takové situace vyskytnou, spojka má na sobě, takže je třeba být nahrazen časem. V návodu k použití pro řetězové pily, někteří výrobci mají informace, že spojka je spotřební část, která je předmětem periodické náhrady.

Video. Jak odstranit spojku na řetězové pily:

Jak změnit přilnavost na řetězové pily?

Majitelé řetězové pily se pravděpodobně zeptali více než jednou. jak změnit spojku na řetězové pily? Na většině modelů může být řetězová pila demontáž a nahrazení spojky snadno provádět ručně majitelem majitelem samotným, na malém množství modelů, odšroubování bubnu může být provedeno pouze v dílně (pro takové řetězové pily, například. Husqvarna 137 nebo partner 351).

READ  Sekačka na trávu STIHL 55 nemá otáčky

Demontáž řetězové pily

V této recenzi se budeme naučit, jak nezávisle odstranit a změnit spojku na řetězové pily, kdy to udělat a jaké nástroje mohou být potřebné.

Jak demontovat spojku?

Obrázek ukazuje jednoduchý model řetězových pil s hlavními díly a uzly.

Chcete-li demontovat spojku, musíte jednat podle následujícího plánu:

 • Vyjměte sluchátku pily;
 • Vyjměte řetěz a pneumatiku;
 • Odšroubujte víko letiště a opatrně odstraňte svíčky;
 • Dejte pístovou zátku;
 • Pomocí stahovku pro odstranění spojky;
 • Odšroubujte ve směru hodinových ručiček;
 • Odstranit buben a dát nový.

Sestava je vyrobena v reverzní sekvenci.

Nahrazení spojky

Při výměně spojky nedoporučujeme používat kovové ani plastové předměty jako zátky. První může poškrábat válec, druhý. vrh.

 • Zapněte brzdu zastavení řetězu, odstraňte ochranný kryt a demontován headsetu pily;
 • Pokud existují, odstraňte nečistoty, piliny, sušené mazivo;
 • Odstraňte vzduchový filtr a chudobu;
 • S pomocí svíčka šroubujeme svíčku;
 • Otočení klikového hřídele, přivedeme píst do horního bodu, pak přiřazeno 6-9 mm;
 • Lano, průměr 7-8 mm, dorazový píst v horní poloze;
 • Se speciálním klíčem, odšroubujte matici na spojku.

Většina pohyblivých částí řetězových pil má pravou rotaci. Proto v matici na spojce je levý závit. Vyjměte kryt je zapotřebí otočením směru hodinových ručiček. Je zakázáno provádět tuto operaci pomocí kladiva a dláta. nějak obličej!

 • Vyjměte víko a vedoucí hvězdičku. Diagnostikovat poruchu a vyhodnocovat části opotřebení. Odhadujeme stav ložiska jehly;
 • V případě potřeby nahradíme podrobnosti o novém (nejčastěji vedoucí hvězdičku potřebuje);

Instalace spojkových systémových pásů se provádějí v opačném pořadí, ale měla by být věnována pozornost některým vlastnostem.

Odstranění setrvačníku

Setrvačníkové řetězové pily Stihl 180 je zkroucené s velkou silou, takže to bude mít hlavu kovovou bránou pro jeho odstranění. Matice drží setrvačník, odšroubovanou hlavou na 13.

Chcete-li zablokovat klikový hřídel od otočení, musíte odšroubovat svíčku a pístová zátka by měla být instalována přes svíčku, pokud to není, můžete použít starou krajku ze startéru, s uzly uloženými na něj a ponořené do válce přes svíčku.

READ  Jak funguje brzda kotoučové pily

Je přísně zakázáno udržovat setrvačník od soustružení pomocí instalace mezi žebry a případem výkonového šroubováku a dalšími nástroji, s tímto způsobem uzamčení od otáčení, setrvačníkové lopatky nejsou schopny vydržet zatížení a jsou válcovány.

Poté, co je válec zablokován, můžete odšroubovat matici setrvačníku. Carving v matici je obyčejná, takže je třeba otočit na levé straně. Oslabení matice, není nutné jej odstranit na konec, to stačí odšroubovat na okamžik, kdy jeho horní okraj je dodáván se špičkou hřídele, po které je měkký kov instalován na matici a ostrý úder to. Tak, setrvačník z ostrého skóre z hřídele a lze jej snadno odstranit bez pomoci dalších nástrojů.

Oprava olejových čerpadel ChainSAws STIHL 180

Řetězová pila Stihl MS 180. non-permanentní nástroj vytvořený pro sklizeň dřevin a jiné výstavby dřeva. To je jeden z nejobevírněji přijatých zahradních zařízení, která je vyzbrojena funkčními schopnostmi.

Hmotnost nástroje je asi 4 kg. Power dosahuje 1,5 kW a délka pneumatiky je 35 cm.

Všimněte si, že elektrické zapalování a spíše rychlé napětí řetězu dostali z poloprofesionálního zařízení pro tento model. Pila Stihl MS 180 navíc má 4 tanky vytvořené pro benzín a také pro konzistenci oleje.

Jedním z hlavních rysů je snížené vibrace.

Tento výsledek je dosažen díky 4. tlumičům. Není to tajemství, že nejvyšší odpisy malware ovlivňuje zdraví člověka a Evropy.

Je nutné zdůraznit, že bez pomoci ostatních není lepší rozebrat tuto pilu bez zvláštního instruktáže při řešení této problematiky, případy lépe svěřují přístroj mistrům.

Majitelé tohoto modelu nástrojů jsou připraveni připraveni čelit takovým soupeři jako subcolem mazání olejem. Olej může proudit najednou pracovat s inventářem a kdy jednoduše leží bez aktů.

Jaký je důvod tohoto jevu? Existuje, že olej dochází v důsledku porušení hustoty v oblasti, kde je připojena hadice z nádrže olej a čerpadla.

Aby bylo možné vyřešit práci STIHL MS 180 spojené s dodávkou ropy, je účelné demontáže zařízení.

 • Zkontrolujte hadici, pokud je poškozen, pak jej nahraďte na jinou. Buď se snaží odmpnout hadici a umýt, a dát na tmel, pokud naší zákazníka zůstane vydělat.
 • Zkontrolujte porucha filtru, vyčistěte jej (pokud jste nalil cvičení)
 • Také může být důvod v ucpaném běhu, zároveň vakuum se objeví v palivové nádrži, a má vliv na přívod paliva. Selhání vás bude líbit více v úpravě karburátoru a kanály jsou skórovány, a jinými slovy vzduchového filtru, je nutné sotva vyčistit filtr a kanály karburátoru.
odstranit, přilnavost, pily, stihl

Motorová pila. Jak odšroubovat spojku.

Často se setkává s poruchami způsobenými obdanými činnostmi vlastníků nástrojů, když se odšroubená spojka. Jak se provádí obecně popsané v článku

READ  Jak dát řetěz na řetězová pila Stihl

Tento úkol je konfrontován pokaždé, když je potřeba odstranit vedoucí hlídku a (nebo) spojku řetězové pily.

Síť můžete na tomto problému najít spoustu videa a textového materiálu. Pokud je to žádoucí, vše je snadné detekovat. Vždy užitečné pro vyhledávání nezbytných informací v uživatelském vedení k nástroji.

Každá modelová pila má své vlastní funkce při provádění tohoto postupu. Tento proces proto popisujeme s obecnou ideologickou pozicí.

Je nutné odstranit kryt brzdy řetězu. Chcete-li začít, vytáhněte rukojeť brzdy na sebe. Musí být provedeno tak, aby brzdová stuha nedotýkala se šálkem spojky. Pak uvolněte dva matice, které drží víko. Relaxační mechanický řetězový napínač. Uvolněte napětí a pneumatiky řetězu. Pak konečně odšroubujte dva matice a odstraňte kryt brzdy řetězu.

Vyjměte sběrnici a řetěz, odstranit kontaminaci, pokud existuje.

Vyjměte zapalovací svíčku z otevření svíčky válce.

Dále musíte opravit píst ve válci. Pro to, rotující uchopení, sledovat pohyb pístu nahoru. Ve většině případů, jakmile píst rozbije výfukový otvor pro vyhořelé plyny, aby se snížilo jakékoliv vhodné lano v množství dostatečném pro překážku pohybu pístu. Účinek na laně můžete zvýšit, abyste uložili jednoduché uzly. Pamatujte si, že lano se pak musíte vrátit. Tak si nenechte ujít druhý konec

| Denial of responsibility | Contacts |RSS