Jak odstranit povlak pomocí frézy bez řezání

Lze odstranit gelový lak na nehty pomocí stroje, jak jej odstranit a jakými frézami?

Gelový lak s designem 2-3 týdny po manikúře musí být odstraněn. V závislosti na použitém povlaku, podmínkách jeho ponožek, lze šelak odstranit několika způsoby: mechanicky (pilou), kombinací (namočit a odstranit pilníkem nebo tlakáčem), hardwarově (pomocí frézky). Nově upravené dívky, které si nechávají dělat manikúru doma, se diví: „Jak můžete odstranit gelový lak doma bez použití speciálního stroje?? Tento postup probíhá tak, že se namočí do fólie se speciální tekutinou na odstraňování gelového laku (na pomoc pak přichází kovový nástroj. pěchovadlo). Druhá varianta je pro zkušenější mistry: pilníkem odpilují potah až na základní vrstvu (a následné změkčení základu při navíjení).

Mistři považují třetí metodu za nejšetrnější ze všech metod. Odříznutí celé konstrukce od horní vrstvy až po základnu dobrým certifikovaným řezákem. Tato metoda má nejen významné výhody, ale také značné nevýhody.

Mohu gelový lak na nehty odstranit pouze strojkem?? Jak bezpečný je a co byste měli vědět o zvláštnostech odstraňovačů gelových laků na nehty?? Zvažte následující body v pořadí. Šelak je vhodnější odstraňovat pomocí manikúrního strojku, protože:

 • Zákrok, který provádí dokonale vyškolený technik, je pro přírodní nehty naprosto neškodný a bezpečný. Dlouhodobý kontakt odstraňovačů s acetonem, který je jejich součástí, může nehty ztenčit a způsobit jejich lámavost a křehkost;
 • proces řezání eliminuje nutnost použití podmíněně bezpečných chemikálií;
 • Strojní odstraňování šelaku je levnější než typické namáčení;
 • Tato metoda je vhodnější pro dívky, které jsou citlivé na vůni odstraňovačů gelových nehtů, mají citlivou pokožku na rukou nebo jsou v pozici;
 • Pokud jste vyškoleni a víte, jaký nástavec odstraňuje gelový lak na nehty stroj netraumatický, proces změny designu půjde rychleji, aniž by ovlivnil hlubší vrstvy nehtové ploténky.

K nevýhodám této metody patří například:

 • Potřeba pravidelného školení;
 • Metoda odstraňování šelaku pomocí fréz manikúrního přístroje vyžaduje více času, a to nejen pro správné odstranění materiálu, ale také proto, aby nedošlo k poškození nehtových plotének klienta;
 • Rychlost otáčení frézy může způsobit tepelný diskomfort (zahřívání nehtu). Pokud můžete techniku ovládat, ujistěte se, že jsou zvoleny otáčky v rozmezí 30 000 až 40 000 otáček za minutu.

Pro kvalitní odstranění šelaku designu, aby nedošlo ke zranění klienta k mistrovi musí správně vybrat zařízení pro práci a frézy k němu. Mohu lak na nehty odstranit jakýmkoli přístrojem?? Při výběru techniky demanikúry je třeba věnovat pozornost následujícím skutečnostem

 • Dostupné možnosti výkonu a rychlosti;
 • hmotnost a objem zařízení;
 • Shodnost zvoleného frézovacího přístroje s druhy prací, které jsou v jeho praxi prováděny, je mistrovská (pro manikúru a čištění nehtového oblouku stačí výkon 15 W s 20 tis.OTÁČKY., zatímco v případě augmentace a pedikúry tyto parametry nestačí).

Pokud jde o výběr fréz, nehtoví technici vyžadují kovové nebo keramické frézy s velkými, tvrdými kovovými zářezy pro nejjemnější a nejkvalitnější práci. Kovové karbidové frézy mohou mít šikmé nebo rovné zářezy, přímý a vratný chod. Fréza při řezání produkuje místo prachu hobliny. Tento typ frézky pracuje prakticky bez zahřívání a je určen pro korekci nehtů, odstraňování umělých nehtů a odstraňování silného gel laku. Vysoce pevná keramická fréza. relativní inovace manikúry. Ty vydrží déle, jsou odolnější, mají dobrou tepelnou odolnost a vyznačují se delší životností. Při provozu nezpůsobují vibrace, mají hladký a jemný chod, neporaní nehet a nezahřívají se. Chcete-li se dozvědět více o tom, jakou frézu lze použít k odstranění gelového laku pomocí frézy na gel a o doporučených frézách pro odstranění gelového laku obecně, přečtěte si následující otázku „Jaké frézky jsou vhodné k odstranění gelového laku na nehty?“.

READ  Nástroj pro skládací střechy Udělejte to sami

Když mistr dostane správný přístroj a spotřební materiál, je třeba se naučit, jak nastavit ruku, aby odstranit šelak pohodlně svým zákazníkům, naučit se všechny funkce frézy, takže jeho klientela ocenit všechny výhody této metody korekce designu.

Chyby

Chyba 1: Neúplné otevření kutikuly

Pokud se děsíte celé fáze odstraňování kuliček a považujete ji za nejnevyzpytatelnější část strojové manikúry, profesionálové vás ujistí, že nejtěžší není odstranění kuliček, ale první krok. zvednutí a otevření kůžičky.

Pokud je úhel kůžičky menší než 90°, je téměř jisté, že ji kuličkou zcela neodstraníte. Výsledek. manikúra nevydrží 2 týdny, jak se od ní očekávalo, ale 2-3 dny, a pak se začne znovu vytvářet.

Ještě horší je poškození kůže a možný zánět, pokud přes oblast přejíždíte míčem.

Chyba 2: Nesprávné držení nože

Při práci na nehtové kůžičce klienta držte prst nahoru, když pracujete na pravé straně nehtu, a uchopte jej zespodu, když přecházíte na levou stranu.

Při uchopení levou rukou podepřete prst malíčkem pravé ruky, abyste zajistili stabilitu pohybu. Doporučuje se také zatlačit malíčkem na polštářek, abyste získali lepší přístup k postranním kůžičkám.

Při špatném držení prstů budete mít problém udržet kleštičky na nehtovou kůžičku tupým koncem rovnoběžně s nehtovou ploténkou.

V některých oblastech je třeba silněji přitlačit, abyste dosáhli na místa, která jsou obtížně dosažitelná pod správným úhlem. To může mít za následek zrohovatění hřebu.

Chyba 3: Špatný zastřihovač kůžičky

Uživatelé se začátečnickými dovednostmi mohou pro tuto práci zvolit špatný nůž. To je důležité zejména v první fázi, kdy je kůžička odhalena.

Profesionální mistři hardwarové manikúry doporučují používat k tomuto účelu korundový kužel s tupým koncem. Začátečníci se mohou mylně rozhodnout pro oblíbené plamenové nebo kulové řezačky.

Na první pohled je snadné pracovat pod kůžičkou a odstranit pterygium, ale to je špatně.

Diamantová plamenná tryska má ostrý a tenký hrot, který může poškodit pokožku. Musí se s ním zacházet s maximální opatrností a v první fázi nepřinese požadovaný výsledek.

Kulatý hrot má kulatý tvar, a proto lépe přilne k nehtu v oblasti zakřivení. Při sebemenším tlaku se zařízne do nehtu.

Chyba 4: Nesprávná technika kutikulování

Práce s kuličkovým nožem by měla probíhat ve dvou krocích. Nejprve kuličkou zatočte kůžičku, tj. lehce ji přejeďte pod hlavičkou nehtu tak, aby se zvedla pod úhlem 90°. Teprve poté začněte škrábat kůži kuličkou. Snadno a šetrně se sundá.

Pokud první krok vynecháte a ihned začnete stříhat polouzavřenou kůžičku, může dojít k mikroporanění a otřepům.

Když k tomu přidáte neúplně odstraněný pterygium a zbytky převislé kůže, životnost manikúry se zkrátí na polovinu nebo dokonce na trojnásobek.

Chyba 5: Nesprávná tvrdost brusiva pro kulovou frézu

Začínající mistři se mylně domnívají, že kulička na čištění kůžičky musí být měkká, a začínají červeným nebo dokonce žlutým frézou. To je špatný přístup. Účinnost frézy se mnohonásobně snižuje a frézovací tryskou byste si mohli roztrhnout kůži.

Další nevýhodou je, že měkká kulička se rychle ucpe a musí se do pátého hřebíku vyměnit za novou.

Diamantová kulička s modrými zářezy je ideální pro pokožku kůže. Frézky s černými a zelenými pilníky jsou určeny k použití na umělé nehty a k odstraňování gelového laku.

odstranit, povlak, pomocí, frézy

Chyba 6: Příliš vysoké nebo příliš nízké otáčení frézy

Rychlost strojů pro hardwarovou manikúru může být až 30 000 otáček za minutu. Profesionálové si mohou dovolit pracovat při 10000-12000 otáčkách za minutu, zatímco začátečníkům se doporučuje pracovat při 4000-6000 otáčkách za minutu. V opačném případě byste si bez správného cviku mohli jen otřít nehet.

Na začátku nastavte rychlost na 5000 otáček za minutu a pak ji měňte podle pocitu, svého nebo klienta. Pokud fréza prokluzuje, zvyšte rychlost; pokud cítíte pálení, je lepší trochu zpomalit.

READ  Velký mazivo pro trénování trávy

Všimněte si, že různé fáze provádění hardwarové manikúry vyžadují také přizpůsobenou rychlost. Naslouchejte radám odborníků, ale také analyzujte své vlastní zkušenosti a zohledněte svou pleť.

Chyba 7: Nesprávné pořadí hardwarové manikúry

Lidé, kteří začínají s domácí a profesionální manikúrou, mohou udělat přesně tuto nešťastnou chybu a pak se divit, že nic nefunguje? Kroků opravdu není mnoho. pouze 4.

 • Zvednutí a otevření kůžičky pomocí vysoce abrazivního kužele a kuličky (modrý zářez)
 • Čištění bočních drážek a oblasti pod kůžičkou pomocí kuličkových a kulových trysek
 • Odstranění zvednuté kůžičky kuličkou
 • Broušení řezu leštičkou

Bez dobrého zvednutí kůžičky a čistého základu kůžičky je obtížné odstranit kůži kuličkou a ani leštička nedokáže zajistit dokonalý povrch.

Nedodržení těchto kroků ovlivní kvalitu manikúry a její životnost.

Které frézy jsou nejlepší pro odstranění gelového laku na nehty. různé materiály

Klasifikace trysek se provádí podle různých parametrů. Jedním z hlavních je materiál nástroje. Níže jsou uvedeny hlavní typy frézek na gelové nehty s popisem jejich vlastností, výhod a nevýhod.

Skládají se z kovového podkladu a vnějšího povlaku z drobných částic, které vytvářejí zrnitý povrch. Tyto modely jsou oblíbené u začátečníků díky optimální kombinaci ceny a kvality. Velikost prachových částic ovlivňuje abrazivitu hrotu. čím jsou větší, tím je proces pilování účinnější a rychlejší.

Podle způsobu výroby existují dva typy diamantových fréz na odstraňování gelového laku na nehty:

Životnost galvanicky pokovených spotřebičů je při plném zatížení v průměru 2-4 týdny. Monolitické nástroje jsou prémiové modely, mají životnost několik let a jsou dražší.

Mezi výhody fréz s diamantovým povlakem patří:

Nevýhodou diamantových fréz je, že se obtížně udržují. Prach se během provozu zanáší, a proto je třeba jej pravidelně čistit. Doporučená rychlost je 10-15 tisíc. rpm.

Frézy na kov pro odstraňování gelového laku jsou vyrobeny z karbidu nebo legované oceli s přídavkem wolframu. Jejich vnější vrstva je reliéfní a vytváří nerovný povrch. Jsou cenově dostupné, velmi odolné a mají dlouhou životnost. wolframové modely jsou tvrdší a odolnější proti opotřebení, mají tmavší vzhled.

Při otáčení proniká karbidová gelová fréza na nehty hluboko do pracovního povrchu (kůže nebo umělého trávníku) a řeže jako nůž. Čím hlubší jsou drážky na kovovém povrchu, tím více vrstvy se odstraní najednou.

Tyto frézy jsou velmi oblíbené díky řadě výhod:

 • Vysoký výkon. odstranění až 1 mm materiálu při jednom průchodu.
 • Vhodné pro tvrdé nátěry. karbidové frézy jsou vhodné pro gelové a akrylové nátěry.
 • Šikovné pro dekorativní manikúru. můžete vytvořit prohlubně pro kamínky nebo kamínky.
 • Pevnost a odolnost. neopotřebovávají se ani nerezaví.
 • Jednoduchá manipulace. materiál lze dezinfikovat i agresivními prostředky a zachovává si své vlastnosti.

Kov také snadno odstraňuje otlaky a velmi tvrdou kůži při pedikúře a dobře piluje nehty. Karbidové hroty pracují při rychlostech až 15 000 otáček. rpm. Životnost při intenzivním používání. až 6 měsíců. Existují modely s dodatečnou povrchovou úpravou, titanovou nebo galvanicky pozlacenou, která monitoruje opotřebení vrubů.

Z nevýhod můžeme uvést vysoké riziko poranění nástroje. je velmi snadné udělat zářez hřebíku. Pokud zkušenosti mistra nestačí, je lepší zvolit bezpečnější variantu. Kov je při řezání také horký a klienti mohou pociťovat mírné pálení.

odstranit, povlak, pomocí, frézy

Mýty o strojním resurfacingu

Panuje názor, že je velmi snadné frézkou zničit desku hřebíku, například ji zalomit. Říká se také, že takové odstranění může být bolestivé. To vše se může stát ale pouze v případě, že se zařízení objeví ve velmi nezkušených rukou! Obecně se jedná o mýty. Podívejme se na důvody.

MÝTUS 1: Při odstraňování nehtové ploténky pomocí strojku může dojít k jejímu zaříznutí do masa.

Při odstraňování laku na nehty odstraňujeme pouze vrchní vrstvy, tj. samotný gel lak. Pod ním jsou ještě 1-2 vrstvy základního nátěru. Už samotný výskyt základny je signálem, že je čas přestat. Ukázalo se, že fréza je v kontaktu pouze s povrchem nehtu a nedotýká se nehtové ploténky. Proto se musíte velmi snažit, abyste na nehtu zanechali i malou rýhu.

MÝTUS 2: Odstraňování laku na nehty strojkem je bolestivé a navíc pálí.

READ  Jak odstranit cívku s vyžínačem pro trávu Bosch

Pokud odstranění provedete podle všech pravidel, bude proces zcela bezbolestný. Hlavní příčiny, které mohou způsobit pocit pálení a bolest, jsou tyto

Dalším důvodem mohou být původně poškozené a citlivé nehty. Někdy může být nehtová ploténka v důsledku mechanického poškození tak tenká, že každý dotek způsobuje bolest.

Frézky na odstranění gelového laku na nehty. Jak si vybrat?

Každá manikérka by měla umět gelový lak nejen správně nanést, ale také odstranit. Vždyť kvalita budoucích nátěrů a zdraví nehtů klienta závisí na správném odstranění gel laku.

odstranit, povlak, pomocí, frézy

Podle tvaru frézy

Kukuřice. má zaoblený tvar s výrazným „bříškem“ a zaoblenou špičkou. Fréza má menší kontaktní plochu s materiálem, což se obvykle projeví na rychlosti úběru.

Kužel. obvykle má zaoblenou špičku s rovným okrajem a bez vroubku. Proto má větší kontaktní plochu s nehtovou ploténkou a rychleji odstraňuje materiál. Hodí se také k odstranění kůžičky a bočních válečků.

Buben. také s větší styčnou plochou s materiálem, ale s ostrými rohy, které jsou spíše škodlivé. Při neopatrném používání bubnové frézy se zvyšuje riziko proříznutí bočních hřebenů.

Práci s bubnovou řezačkou dobře ilustruje toto video od Tatyany Bugrii.

Podle tvrdosti frézy

Červená fréza je měkká fréza, vhodná pro začátečníky.

Modrý zářez. tuhé frézy vhodné pro zkušené řemeslníky.

Černá a zelená. jedná se o velmi hrubé řezačky, které jsou nejvhodnější pro zkušené uživatele.

Řezné nože a materiál

Frézy jsou k dispozici v rovném, zkoseném a křížovém tvaru, které mohou být jemné, hrubé a velmi hrubé.

Nejdůležitějším rozdílem mezi keramickými a karbidovými frézami je životnost: keramické frézy vám vydrží rok i více aktivní práce, zatímco karbidové frézy na odstraňování gel laku na nehty jsou spotřebním materiálem zhruba na šest měsíců práce.

Doporučení pro výběr fréz

Který fréza je nejlepší pro začátečníky?

Sada pro začátečníky vyžaduje minimální výběr:

 • Diamantový hrot s kuličkou, plamenem nebo kuželem s červeným hrotem pro zvedání a uvolňování kutikuly a pilování boků
 • Malá a středně velká diamantová kulička s modrými zářezy pro odstranění kůžičky a ošetření postranních válečků
 • Diamantový kužel pro čištění pterygia
 • Buben nebo válec z karbidu wolframu pro odstraňování umělého materiálu
 • Keramická řezačka na kukuřici pro odstraňování umělého materiálu
 • Kloboučky z karbidu křemíku s gumovou základnou pro pedikúru
 • Diamantová jehla na ošetření popraskaných nohou
 • Sandery různých velikostí a stupňů měkkosti pro manikúru a pedikúru

Začátečníkům se doporučuje začít s nástroji označenými modrými zářezy a používat hroty se zaoblenými hranami.

Například modrá keramická frézka je nejbezpečnějším způsobem odstranění gelového laku, ale není nejlepší pro gelové a akrylové nehty. Chcete-li odstranit umělý materiál, kupte si keramickou trysku, nikoli válec, abyste nepoškodili pokožku.

Jaký je nejbezpečnější způsob bezpečného odstranění gelového laku pomocí manikúry??

Kvalita úpravy přírodních a umělých nehtů ze starého šelaku přímo závisí na volbě použité trysky. Obecně se používají 2 frézy: kovové karbidové a/nebo keramické. První typ je vyroben z tvrdého kovu a má příčné, rovné nebo šikmé řezy. Při použití gelového laku na nehty se používá tryska s ostrými hranami, aby se měkký a pružný materiál neucpal. Fréza je velmi rychlá, nezpůsobuje přehřátí nehtů a povlak se odstraňuje v tenkých třískách, nikoliv v prachu.

Jak odstranit lak na nehty pomocí keramické frézky? Samotná technologie zůstává stejná, ale proces je rychlejší a pohodlnější. Keramika je tepelně odolná, takže při řezání šelaku se trysky nezahřívají a nehty se nepřehřívají. Díky vysoké mechanické odolnosti, skvělé řezné schopnosti, trvanlivosti a odolnosti proti opotřebení tento typ fréz nezpůsobuje při řezání vibrace; materiál odstraňuje velmi šetrně a mění ho na jemný prach.

Začínající nehtoví technici, kteří se techniku odstraňování suchého gelu teprve učí, by měli znát a pamatovat si několik dalších praktických informací. Ty vám pomohou pochopit, jak zcela bezbolestně, rychle a kvalitně odstranit gelový lak pomocí přístroje.

odstranit, povlak, pomocí, frézy
| Denial of responsibility | Contacts |RSS