Jak odstranit vlastní kazetu s vrtačkou

Výměna kazety a řešení problémů

V domácnosti je nejoblíbenější nástroj elektrický vrták. V poslední době jsou zvláště populární elektrické vrtačky. Tento nástroj umožňuje nejen vrtat otvor, ale také pomocí trysek pro odstředivé matice, šrouby, šrouby. Elektrický vrták je spolehlivý nástroj a zřídka, ale selže. Jak odstranit poruchy v elektrických cvičeních. Hlavní chyby v elektrických vrtácích jsou rozděleny na mechanické a elektrické.

Často se vyskytující mechanická porucha může být připsána selhání upínací kazety. A jak odstranit kazetu elektrickým šroubovákem a vyměnit ji? Ihned všimneme, že výměna zásobníku na elektrickém vrtáku, elektrický šroubovák, peurator je naprosto stejný. Důvodem uvolňování upínací kazety je nejčastěji v opotřebení upínacích vaček. To je nejzávažnějším projevem. Bez úplné výměny upínací kazety nemůže udělat. A jak odstranit kazetu s vrtačkou zobrazí video.

Mimochodem! Vyměnitelný způsob výměny kazety je vhodný pro všechny moderní modely nejen elektricky motory, ale také roznělečivo, šroubováky, protože všechny výše uvedené struktury zahrnují tento způsob upevnění kazety.

Ale v vrtačích sovětské produkce, kazeta drží na kužel Morse a zkroucená šroubem. A jak odstranit kazetu z kužele? K tomu můžete použít puller pro ložiska nebo klepat s kladivem.

Pozornost! Zakoupením nového napájecího nástroje s kazetou se ujistěte, že je kazetu odstranit a pečlivě namažte všechny kontaktní části a nitě.

N8vfy1. Postup pro výměnu elektrické vrtačky CAM CARTRIDGE pro demontáž elektrických vrtáků zkontroluje kabel z elektrické sítě. Použití speciálního klíče, vykopejte kazetové vačky do maximální možné polohy. Pokud se podíváte do otevřené kazety, můžete nejčastěji vidět šroub, určený pro upevnění vačkové kazety do hřídele elektrického motoru. Šroub je zpravidla odšroubován pomocí křížového šroubováku. Pamatovat! Vyřezávání upevňovacího šroubu vlevo, a to je odšroubováno otáčením šroubováku ve směru hodinových ručiček. Demontujte šroub, vložte šestihranný klíč ve tvaru m do kazety a hush to.

Pokud je šroub vymazán kloboukem, a nemůžete ho odšroubovat šroubovákem, tak to udělat. Vezměte druhý vrták, vložte do něj vrták o průměru šroubovacího víčka a pokračujte vrtacím šroubem. Všechno skončí, když při vrtání bude šroub otáčet.

Zasuňte klíč houku k hřídeli motoru na základně upínací kazety. Existují modely, ve kterých se mezera mezi upínacím patronem a pouzdrem je velmi malý. Musíte si vybrat klíč nebo snížit tloušťku. Klíč je nezbytný pro upevnění hřídele elektrického motoru. Modely dřívějších problémů slotu na klíč na hřídeli nejsou. V tomto případě potřebujete demontovat případ vrtáku, odstraňte jeden víko. Klikněte na stejnou časovou hřídelovou hřídelovou kazetu a chladicí ventilátor a ostrý pohyb proti směru hodinových ručiček Zkuste odšroubovat kazetu.

Ale zpět k možnosti s klíčem. Teď, uvedení vrtáku na dřevěné rovině a upevnění hřídele s klíčem, hit dřevěným nebo gumovým kladivem přes šestiúhelníkový pásek reproduktoru proti směru hodinových ručiček. Kazeta je připojena k hřídeli na závitu. Otáčením patrony proti směru hodinových ručiček, vyjměte jej z elektrického vrtáku. Pokud není hexadecimální klíč ve tvaru m, můžete použít vhodný průměr průměru, který je mučen do jedné ze tří otvorů pro upínací klíč.

READ  Jak odstranit kazetu s DWT vrtačkou

Průzkum patrona. S úplným výstupem vačky vyměňte kazetu na vrtačku. Nainstalujte novou upínací kazetu na vrtačku provedením všech operací v opačném pořadí. Pamatovat! Instalací nové upínací kazety namažte všechny díly pro otírání. To platí zejména ze závitových sloučenin.

Dívali jsme se na případ, kdy je nutné nahradit vačkovou kazetu. Ale vyrábí se elektrické nářadí a s rychlospojkami.

Správné kazety umožňují ve sekundách nahradit vrtačku, aniž by používaly další nástroje nebo příslušenství. Upevňovací kazety jsou rozděleny do Unie a Bimut. Speciální mechanismus je instalován na konstrukci jedné spojovací kazety, který blokuje hřídel v době nahrazení přístroje. Náhradní provoz může být proveden jednou rukou. Bimuft Cartridge má nástroj pro změnu se dvěma rukama. Jedna ruka drží první spojku, druhá spojka je zkroucena se druhou rukou. Rychloupínací struktury však nejsou bezpečně připojen nástroj, zejména v režimu šoku. A použití plastů pro jejich výrobu často vede k rozpadu zásobníku. Kazeta CAM je spolehlivější a podrobnosti používané v něm jsou vyrobeny pouze z kovu. Chcete-li namontovat nástroj, který musíte použít speciální upínací klíč.

Kazeta pro vrták: Zařízení a odrůdy

Významná část modelů vrtáků je vybavena tzv. CAM zařízeními. Tato volba je duté válcové těleso, na povrchu, který posouvá součást ve formě kroužku nebo řídicího pouzdra. Jedna základna válce je upevněna na vrtači hřídele. Druhá základna se provádí fixace trysek. Proces otáčení seřizovacího kroužku způsobuje pohyb vaček z kovu. Rychlé a odstranění těchto vaček závisí na směru otáčení kroužku.

Pro upevnění hřídele je pouzdro vybaveno speciálním závitovým otvorem nebo má speciální kuželovitý povrch. Existují také typy nábojů, které jsou nejvhodnější pro vybavení speciálně vyvinutých modelů periodulátoru. Odstranit a změnit to je docela možné sami. Kazety typu vačky pro vrtání umožňují upevnění trysky a dříku jako standardní 0,8-10 mm a 1,5-13 mm.

odstranit, kazetu, vrtačkou

Pro zajištění maximální spolehlivosti při připojování je velmi důležité oddálit kazetu s významným úsilím. CAME CARTRIDGES:

Chcete-li utáhnout nebo odšroubovat řídicí kroužek na „běžné“ zařízení, budete muset použít speciální klíč.

Metody upevňovacích vložek

V ručních vrtcích se používají dvě odrůdy nudné kazety:

Zvažte pečlivě kovovou tyč mezi pouzdrem a kazetou. V případě závitového přistání jsou drážky obvykle viditelné pod klíčem houkačky a kuželový hřídel je vždy hladký.

O upevňovací metodě také říká označení, vyřazené na sklíčidlo:

V případě SDS-Cartridge na peuorator, postup pro následující:

 • Gumové těsnění je odstraněno;
 • Pomocí plochého šroubováku se odstraní první blokovací kroužek s podložkou;
 • Druhý kroužek se odstraní po spuštění pouzdra dolů analogicky, jako pro změnu trysky;
 • Spojovací skříň je odstraněn;
 • SDS se postupně zabývají (potřebuje k poškození cokoliv): míč, podložka, pružina.

Způsob, jak změnit kazetu na peuorator je jednoduchá. je odstraněna analogií s vrtacím zařízením na závitovém spojení.

Sestava zařízení se provádí přísně v opačném pořadí. Stojí za zmínku, že tyto postupy musí být prováděny nejen pro opravu nebo výměnu zásobníku na peurator nebo vrtačku. Je také důležité pro servis a ověření dobrého nástroje.

READ  Jak odstranit disk s úhlovou bruskou bez klíče

Problémy s upínacím mechanismem

Před zahájením práce se naučte instrukce nástroje. To pomůže vyhnout se mnoha problémům. Nezapomeňte, že vrták se nepoužívá pro mletí, protože svorka nevydrží takové boční zatížení. Správně vyberte vrtačku, věnujte pozornost jeho ostření, označte vrtné centrum (pomocí jádra).

Někdy při demontáži CLIP CRIES. Pokud ano, zařízení je demontováno a jeho plné čištění a mazání se provádí. Zvláště často se děje po vrtacích otvorech na stropě, jako SAT Rolls uvnitř svorky. Pokud je upínací mouchy, zvýšit napětí v kuželovém připojení. Pro tento účel je uzel zahříván na 110 ° v troubě, a pak instalován na studeném sedadle. Snad bití vyplývající z nerovnoměrné destrukce vaček nebo pásu kuželové báze. Zde potřebujete náhradu prvků.

Při demontáži svorky zvažte typ IT. Po dokončení postupů se sestava provádí v opačném pořadí.

Typy kazet

Nyní existují dva typy tohoto podrobnosti:

První zobrazení má další kategorie:

 • Bimut. možná odšroubování a kroucení dvěma rukama, jedno spojovací tyčinky, druhé svitky, aby se odstranily trysku;
 • Unie. Všechny výše popsané operace se provádějí pomocí jedné ruky, což přispívá k systému blokování hřídele během odstranění trysky.

Celková charakteristika odrůdových odrůd je změna zařízení bez pomoci speciálních nástrojů.

Materiál, ze kterého je kazeta vyrobena:

Plastové výrobky jsou plíce, ale nemají stabilitu. Flexibilní variace se používají jak v každodenním životě a výrobě.

Odrůdy pěstí jsou spolehlivější, existuje v nich větší nárazuvzdorný potenciál, jsou trvanlivé, minusy. relativní závažnost části.

Instrukční instrukce krok za krokem

Někdy je potřeba demontáže z následujících důvodů:

Praxe ukazuje, že nejjednodušší a nejběžnější způsob demontáže budou prováděny pomocí pedoraru.

 • Odstraňte spouštěcí z peuorator.
 • Vložte malý adaptér.
 • Peroratorní vajíčka vkládají dovnitř, kropení kazety na maximum.
 • Mezi kazetou a stěnou ležela nějaký amortizační materiál, kus strukturovaného polystyrenu, například nebo gumy.
 • Řeřte peuorator spolu s demontovanou kazetou a tlumičem k stěně.
 • Zapněte peurator, uvedení do režimu nárazu.
 • Po několika sekundách budou podrobnosti kazety propagovány, to znamená, že kazeta je demontována.
 • Nyní byste měli odstranit kamery a vytvořit vizuální kontrolu.

Pokud byl vrták použit k vrtání stěn, pak pravděpodobnost přítomnosti uvnitř prachu uvnitř, cementu, malé cihlové částice a tak dále. Je nutné extrahovat všechny odpadky, pokud potřebujete, opláchněte části petrolej. Potom se rozmazané díly promazaly jejich konzistentní mazivo.

Je důležité. nezměnit kamery na některých místech. Abyste se tomu vyhnuli, měli byste použít štítek, podepisování každého z nich stejně jako sedadla.

Dále musíte udělat následující:

 • Uvedení vačky vpřed.
 • Namontujte matici (sestává ze dvou superstars), se kterou může být klíč spřádání a zkroucené kazety.
 • Pěst skrýt uvnitř zařízení odšroubováním.
 • CARTRIDGE CLIP SET na místo.
 • Budeme předepisovat klip. To lze provést různými způsoby, například pomocí soustruhu. V tomto případě je přední část Snapu upnuta do zásobníku stroje a zadní strana je přitlačena zadní stranou babičky. Jednodušší „domácí“ metoda je následující: Masivní kovová deska se odebere, na které je umístěno rozebrané snapy. Na horní části je umístěna tlustá podložka vyrobený z neželezného kovu. Použití světel fouká kladivem v puku, budeme stisknout klip na místo.
READ  Jak řezat dřevotřískovou desku bez chipples. Vrtačka tryska

Uzel je vhodný pro další provoz.

Výměna a demontáž kazety na vrtáku

V otázce, jak nahradit opotřebovanou kazetu na vrtačku, není nic složitého. Chcete-li to provést, stačí zakoupit vhodné upínací zařízení, odstraňte starý a nainstalujte nový. Ve stejné době, je třeba mít na paměti, že obyčejní i minidery mohou být instalovány na kapitolách:

Kazety pro instalaci na vrtáku, z nichž se nit používá, odstraní a zaznamenává výše popsaným schématem. Při výměně takového zařízení je to trochu známo, že je to závitová, je také důležité vzít v úvahu označování, které je nutně aplikováno. Udělejte takové upínací kazety následujícím způsobem:

Interval 1.5-13, přítomný v těchto označení, indikuje minimální a maximální průměry instalovaného řezného nástroje. Pravidla pro výměnu kazety na vrtáku naznačují, že nové upínací zařízení musí být označeno, plně identické s označením staré.

S otázkou, jak nahradit kuželovou kazetu na vrtačku, všechno je poněkud jednodušší. Na zařízení tohoto typu lze také použít různé označování, konkrétně:

Pro výměnu kazety do kazety tohoto typu je nutné jednoduše vybrat upínací zařízení s příslušným označením a vložit jeho výsadbu do kužele vyvrtávací otvor. Stačí navigovat v takovém označení jednoduché: písmeno „B“ znamená, že se jedná o kazetu kuželového typu a číslo indikuje průměr dna pěstování otvoru.

Vyjmutí vrtačku kazety typu manžety je stejně jednoduché jako jeho instalace. Aby bylo možné dosáhnout takového postupu, je nutné jednoduše vyřadit upínací zařízení z podložky podvozku, pro které se používá obvyklé kladivo. S podrobnostmi o instalaci a odstranění kuželové kazety elektrické vrtačky lze nalézt také, zobrazení příslušného videa.

Na sovětských trendech je kazeta s kuželovým upevněním jednoduše vyřazeno, návrh převodovky umožnil takovou hrubost. Chcete-li odstranit kazetu moderních modelů, musíte použít stahovku nebo speciální zařízení

Jak demontovat kazetu elektrického šroubováku nebo vrtáku? Takový postup musí být pravidelně prováděn pro údržbu zařízení (čištění a mazání všech vnitřních prvků), stejně jako jeho malá oprava. To vám umožní výrazně rozšířit životnost kazety.

Při demontáži kazety je třeba vzít v úvahu, ke kterému typu odkazuje. Zaměření na instrukce nebo video, musíte provádět všechny akce na demontáže takového zařízení co nejméně, aby nedošlo k poškození prvků komponent. Po provedení všech postupů pro údržbu nebo opravu kazetových prvků pro vrtačku by mělo být sestaveno v opačném pořadí.

Pokud jsou strukturální prvky silně opotřebované a není možné je obnovit, je lepší nahradit celý mechanismus, který bude stát mnohem levnější než jeho opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS