Jak opravit startér na sekačce trávníku

Starter na jednomaxiálním traktoru: Doporučení pro opravu a údržbu

Motoblocks jsou známé pro jejich konstruktivní funkce. Zejména se týkají dvoukrátů. Pomocný nebo pružný startér pomáhá hlavnímu počátku řádně a rychle. Ale pokud pomocný startér náhle selže, musíte přemýšlet o tom, jak opravit ruční startér. Možná to udělám sami.

Mimochodem, jarní verze není jediná. Ruční startér na jednomódním traktoru je poměrně běžný, je distribuován v Rusku. Je to mnohem snadné fungovat. Je snadnější instalovat, i když to dělá uživatele s vlastními rukama. Má úplně nekomplikovaný design:

 • bubnové pouzdro;
 • cívka;
 • Jaro, nebo spíše, dva: velké a malé;
 • podložka;
 • šňůra;
 • jazyky;
 • Šrouby a matice, které nesbírají ani mechanické ani elektrické startér.

Jako shromážděná forma to vypadá takto: šňůra je připojena k cívce a je upevněn na jádru krytu bubnu. Uvnitř bubnu je speciální prostor, kde se kolem osy nachází velký pružina. Je to ona, která je zodpovědná za následující po rolování startéru se vrátil do předchozí pozice.

Zařízení a princip operace startéru na zastřihovači

Motor benzínu je v zásadě hlavní část motocosu jeho výkon leží v rozmezí 0,5-2,5 litrů.s. Pohyb od něj je přenášen do hřídele uvnitř duté tyče a po převodovce, skládající se z převodů, již rybářské linie nebo nůž (pracovní část těla).

Sekačka na trávu má následující prvky:

 • ochranný kryt;
 • páka;
 • pás určený pro pohodlí použití zařízení;
 • Startér sloužící k provozu vnitřního spalovacího benzínového motoru.

Všechny části motocosu jsou uvedeny na fotografii další.

opravit, startér, trávníku

Startér na trimreru je nedílnou součástí, která provádí začátek motoru k práci. Je znázorněn samostatně na dvou fotografiích níže.

Startovací mechanismy různých modelů Benzokos pracují ve stejném principu: Během spuštění výstupků DVS označených fotografií nad číslem 1, které jsou zahrnuty do háku se psy 3. Když motor začíná pracovat, vrátí se do předchozího postavení kvůli expozici odstředivé síly. Také provádí podobnou roli 2.

Zpětný proces do původní polohy prvků mechanismu dochází v důsledku přítomnosti pružiny, šlehače kolem osy. Při tažení lana se rozvíjí. Po uvolnění kabelu je nakreslen a vinutí v důsledku skládání pružiny. Během spalování spalovacího motoru se spouštěcí mechanismus vypne jeho hřídel dříve, než začne pracovat (začíná).

K dnešnímu dni je benzínové motocosy vybaveny startovacími mechanismy dvou typů:

První volba se vyskytuje mnohem více.

Startér na zastřihovači může fungovat bez poruch po dlouhou dobu. Jednoznačně uveďte lhůtu pro bezproblémovou práci. Vše je určeno počátečním kvalitou zařízení a dodržuje pravidla pro manipulaci s ní.

READ  sekačka. Mazivo pro převodovku

Oprava ručního startéru benzogenerátoru

Téměř všechny benzogenerátory, a to i s elektrickým startérem, je instalován ruční startér, v případě selhání baterie. Startér. hlavní spojení ve spuštění generátoru a často způsobuje problémy se startem motoru.

Jít pryč od civilizace, přidejte náhradní manuální startér do remkomplektové sestavy. Aby bylo možné nahradit vynikající detail a správně sestavit ruční startér, který potřebujete vědět, jak tento mechanismus funguje.

Slečna ruční startovací kabel přes otvor v cívce a kravatu uzel. 2. Zapněte boční hák pružiny startovacího pružiny ručního v drážce pouzdra ručního startéru, nastavte pružinový startovací pružinu do skříně, otáčení proti směru hodinových ručiček. 3. Nastavte ruční startovací pružinu venkovní háčkování v drážce stehu. 4. Nainstalujte ráčnu pohonu startéru na ruční startovací cívce. 5. Vraťte jarní sada na ruční startovací cívky, přilepení háček pro pohon rohatku. 6. Nainstalujte pružinu, pouzdro ráčny a upevněte blokovací šroub. 7. Otočte šňůru ručního spouštěče, přeskočte ji přes zadní kryt a rukojeť ručního startéru a kravatu uzel. Mírně protáhněte kabel ručního startéru, abyste zjistili, jak funkce Ratchet.

jeden.Výměna startovací kabelu benzogenerátoru.(Podívejte se na krajku startéru na řemenici (od konce řemenice, abyste ho natáčeli tak, aby to neotáčelo). Наматывайте насколько длины шнурки хватит (рукоятка в крышку стартера упрётся). Pak vytáhněte krajku o 15-20 cm., Puky budou zkontrolovány, jaro vytáhne. Držte počítač tak, aby se nevrátil zpět a tyto 15-20 cm. Krajka na něj oblečená. Zkontrolujte, uvolněte krajku. Pokud se vrací normálně, odejde, slabě, slabě další obrat darovat kabel na řemenici.)

V případě potřeby opravte ruční startér Benzenerátoru. Můžete se obrátit na naši společnost a pomůže vám s opravou nebo výběrem náhradních dílů.

Potřebujete pomoc při opravě ručního startéru benzogenerátoru? Viz volání: 063 202-90-70 097 023-42-42.

Naléhavá oprava zahradních mini traktorů SPB

V krátké době bude mechanika provádět údržbu, diagnostiku poruchy, opravit jakoukoliv složitost.

Včasná údržba, nahrazení spotřebního materiálu a částí, vyhnout se vážným problémům s vaším jezdcem. Trávník Mile.

Známky poruchy zahradních traktorů:

 • Двигатель не запускается
 • Двигатель садового трактора трудно запустить
 • Стартер вращается, но двигатель не заводится
 • Трактор теряет мощность
 • Silné vibrace
 • Посторонние шумы при работе
 • Двигатель глохнет
 • Ножи не проворачиваются
 • При выключении двигатель снова не запускается

Садовый трактор относится к технически сложной технике и его ремонт должен осуществляться механиками со специальной подготовкой.

У наших мастеров большой опыт работы с бензиновым, дизельными, аккумуляторными тракторами и тракторами с электроприводом.

Доверяя свою технику нам, вы делаете верный выбор.

Некоторые рекомендации при работе с садовыми тракторами:

 • Не переполняйте бензобак
 • Проверка тормозной системы перед каждым использованием
 • Проверка уровня масла перед каждым использованием
 • Заменяйте масло и масляный фильтр, проводите техническое обслуживание согласно инструкции производителя
 • Nebuďte na kamenech stěračů a jiných překážek
 • Před prací zkontrolujte, zda jsou upevňovací šrouby čepele sekačky dobře spřádání a další navíc
 • Pečlivě pracovat na svazích
 • Důvěra práce na zahradních traktorech pouze připravila lidi
 • V případě členění je nutné přestat pracovat
READ  Jak opravit hydraulický zvedák

Dejte mini traktor na diagnostiku, údržbu, opravu, můžete přijímat do workshopu v Petrohradu, Murmanskoye Highway 2a

Vždy na prodej olej pro 2 hodiny a čtyřdobé motory. Všechny provedené práce je zárukou.

Nejčastější chyby sekaček trávníku

Co se týče problémů s poruchou nebo rušení motoru, se prakticky nenacházejí v tragových dolech typu TRUZH, které v článku zvážíme. Tyto poruchy jsou spíše inherentní v ručních benzínových copách a tvoří téměř polovinu důvodů odvolání svých uživatelů do servisních center.

Jak sbírat startér?

Nejdůležitější věcí v procesu self-healing startér. Správně sbírat ho.

Po úplném vinutí pružiny je nutné pečlivě otáčet cívku a vložit do tělesa startéru tak, aby druhý hák pružiny spadl do posuvné drážky.

Instalace řemenice (černá na této fotografii), skenujeme díru, takže pružinový hák padl do drážky na krytu startéru.

Potom, pokud je pružina umístěna pod šroubem, nejprve jej nainstalujte, nezapomeňte umístit podložky zdola a na horní straně pružiny.

Jemně vložte šálek antény do drážek cívky a utáhněte šroub.

Pak se ujistěte, že podložka umístěná na jaře nevypadá. Proč je to důležité? Skutečností je, že pružina poškrábá plastové sklo s jeho koncem, v důsledku toho, který je opotřebováván a začne utáhnout šroub k cívce. Z tohoto důvodu je situace velmi podobná pružné přestávce: rukojeť je vytažena ze startéru, ale neotáčejí se. Při odšroubování startovacího šroubu však tento problém zmizí. Podobná porucha startéru opravit Není snadné: stačí zvednout pružinu stejného průměru, ale o něco déle, nebo nainstalovat další podložku. Pokud se trochu utáhnete šroub, to bude otáčet a létat, což zvýší pravděpodobnost separace pružiny, protože kladka nebude pevně vejde do těla startéru.

Přišroubovali cívku do pouzdra, teď musíme pružinu utáhnout. Předtím, musíte odebrat rukojeť startéru předem z lana. Pokud je uzel příliš těsný, můžete jej jednoduše snížit nebo se pokusit uvolnit, například s kleštěmi. To se děje, takže po stisknutí pružiny můžete vložit lano do otvoru ve víčku startéru. Druhý konec kabelu musí být upevněn v cívce, dokud není v případě instalován, nemusíte kabel otočit pro řemenici před napětím pružiny. Udělat to po.

Před přijetím jara, vyhodnoťte, kolik otáček cívky by mělo být navinuta na laně. Předpokládejme, že délka lana na startéru ADA Grounddrill-5 je 5,5 otáčí kolem cívky. V tomto případě ne méně než 6 otáček cívky ve směru naproti směru navíjení.

READ  STIHL fs 38 sekačka na trávu se nespustí

Začněme. Neinul, vložte lano do drážky ve speciálně navržené cívce. Dokončit, začít tahat pružinu. Chcete-li to udělat, otočte cívku proti směru hodinových ručiček. Ve směru opačném směru otáčení cívky při navíjení lana. Je vhodnější, aby na kolenou, ale stiskl startér jednou rukou na podlahu a druhý. otáčení cívky přímo za lanem připojeným k němu. Pokud zkušenost nestačí, samotná řemenice lze otočit přímo oběma rukama, ale lano bude zasahovat do něj, což může vytvořit další nepříjemnosti. Po provedení požadovaného počtu otáček, přeskočíme konec lana přes otvor v víku startéru, dáme rukojeť, opravit ji s uzlem. Je výhodnější co do činění se svým partnerem, takže konec kabelu nehodnotí uvnitř startéru.

Mimochodem, můžete samostatně provádět některé změny v designu startéru, aby se bezpečně upevnil konec pružiny uvnitř cívky. Pak je někdo dost fantazie. Teď vysvětlím, co potřebujete. Často se stává, že pružina v počátcích tohoto typu po první takové nezávislé opravy a instalaci startéru do jednotky odebírá znovu po několika kliknutí. Háček se nedrží v přestávce cívky. A to je navzdory skutečnosti, že cívka je téměř pevně připevněna ke startovacímu krytu a pružina by neměla viset dolů, a ještě více, takže jaro nevyjde z angažovanosti. Ukazuje se, že při natahování pružinového kabelu je vytažen, se táhne z drážky. V tomto případě můžete provést následující: Vyjměte úzký kovový pás, který může být vložen do drážky cívky spolu s pružinovým háčkem. Hák tak nebude volně viset v drážce, takže to nebude snadné rozbít.

Kovová deska, pevně vložená do mezery mezi háčkem pružiny a stěnami drážky, spolehlivě držet pružinu.

Další řešení problému. Vrtání malých otvorů v cívce na obou stranách drážky a vložení pružinového háku, upevněte ho tenkým drátem nataženým těmito otvory. Ale zde je nutné se ujistit, že tento vodič nepřijde do kontaktu, když startovací kryt se otáčí zevnitř, a tak nezpomaluje řemenici. Alternativně přilepte šroub pevně nebo jej vyměňte o něco déle. Můžete nastavit těsnění mezi víkem a cívkou.

Je design startéru se liší pro váš plynový nástroj z výše uvedeného? Tváří v tvář jinou chybnou funkci, znáte nejlepší způsob, jak opravit startér s vlastními rukama? Klást otázky, sdílejte své zkušenosti s ostatními. Společně budeme moci vyřešit problém častých poruch startéru jednou provždy!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS