Jak ostříhat řetěz na hromadu stihl

Jak ostříhat řetěz pro řetězové řetězové pily a elektrickou pilu?

Symptomy uzeného řetězce.

Diagnostika oblečení řetězu

Řetězec je považován za nošení, pokud napínač neposkytuje požadované napětí řetězu (řetěz „natažený“).

Předpokladem je práce ostrého řetězce. nikdy nepracujte s tupými řetězy! Doporučujeme, abyste se naučili udržet řetěz správně. Řetěz by měl být vždy naostřen. Pak se řezání bude účinně bezpečně a přesně.

Profesionální loggery vědí, že naostřený řetězec je důležitější než silný motor.

Jak často by měl řetězec? Neexistují žádné přesné standardy pro ostření řetězců. profesionála tlačí řetěz několikrát denně jako tupý. Záleží na tom, jak často používáte pila, a když se cítíte řezání pomalejší, znamená to pro ostření řetězu.

Pokud sběrnice „trvá“. řetěz je také povinen ostření. Čipy ukazující stav pily.

S dobře ostříhanými (akutními) čipovými okruhy, bude to homogenní a piliny přibližně čtvercového tvaru; v odpadním řetězci, v čipech bude spousta prachu a piliny se podobají jehliám, jako z manuální hacksaw.

Zařízení pro ostření řetězce

Ostření řetězců by měly být svěřeny ostření řetězu, pokud nemáte ostření, a některé dovednosti pracují na něm. Použít řetězec doma by měl být válcový soubor odpovídajícího průměru. Níže je popsáno editace pilových řetězců. Pro odvod potřebujete kulatý soubor, plochý soubor a kombinovaný vzor, ​​který je vhodný pro vaši pilu. Vice bude také usnadnit práci. Držte pilu pily vice a budete mít obě ruce zdarma.

Mechanika řezání. Jak viděl řetězová pila

Zpočátku trochu teorie. Každý odkaz působí jako malá miniaturní pravidla. Účinnost řezání je určena rozdílem ve výšce řezného zubu a zubem. omezovačem. Rozdíl ve výšce určuje, jak hluboký zub se pustí do stromu. Omezovač zubu musí být 0,5-0,8 mm pod řeznými zuby.

Řezací zubní pila. Jejich ostření

Nejprve proveďte drenáže řezných zubů. Zadejte šablonu řetězu pro ostření.

Šipky na šabloně musí směřovat k pohybu řetězu.

Stroj s lehkým a naměřeným pohybem by mělo být tlak vpřed prováděna v úhlu k sběrnici s pily. Úhel sklonu může být odlišný a závisí na kroku řetězu. Každý by měl mít stejný počet pohybů. Poklop jeden zub vpravo a jeden doleva. Tip: Pokud jste vylezli pneumatikou pily vice, pak je nejjednodušší ostření na jedné straně každý druhý zub a pak každý druhý zub na druhé straně.

READ  Jaký lepší uniosný traktor diesel nebo benzín

Stage brousicí řetězce pro pila. Spuštění omezovače zubu

Pneumatika. jedna z určujících složek pilového soustavy. Délka pneumatiky ovlivňuje hloubku řezu: Jak je delší, témata s velkým průměrem trupu se mohou vyrovnat s motorovou pilou. Je však třeba mít na paměti, že délka pneumatiky musí být v souladu s pily. S nedostatkem výkonu motoru budete muset provést další úsilí při řezání, a to nevyhnutelně vede k předčasnému opotřebení pily headsetu a motoru, jakož i ke zvýšení spotřeby paliva.

Omezovač řízení zubů.

Ověřte šablonu pro omezovač zubů a pomocí plochého souboru proužek Omezovač zubu na úroveň šablony. Šablona má dvě polohy: h nebo „tvrdé“ (pevné) pro masivní dřevo a s „měkký“ (měkký) pro měkké dřevo.

POZOR: Pokud vyrůstáte omezovač zubů bez šablony, můžete jej řezat příliš nízko. Řetězec bude „jíst“ hodně dřeva, zvyšuje riziko návratu, zvyšuje vibrace a zhoršuje přesnost řezání.

Všechny zuby by měly být naostřeny na stejnou délku. Je nutné se zaměřit na délku vybledlých zubů.

Takže nejprve změřte délku „hledí“ pokusu o pokus. Úhel mezi stranou a čepelí „hledí“ během ostření nelze změnit. Ačkoli „hledí“ mírně naklonila knihu, úhel by měl být roven 90 °. Jinak nebude mít ostření.

Vzhledem k tomu, že je zub vypuštěn, jeho vnitřní otvor se stále více rozšiřuje, ujistěte se, že základ zubů zůstává v horizontální poloze.

Šířka díry neovlivňuje provoz pily.

Každý má omezovač hloubky, který reguluje hloubku penetrace penetrace pily uvnitř dřeva.

Vzdálenost mezi „Visirkem“ Tonga a špičkou omezovače hloubky je 0,5-1,2 mm. Musí zůstat nezměněno.

Brusné zařízení v jednom pohybu se měří zub a omezovač na stejné tloušťce materiálu. Pro udržení počátečního zaokrouhlení otvoru omezovače hloubky musí být na každém třetím třemměním broušení opraveny. Je to nutné tak, aby pila „nebyla klopýtána“.

Než zakoupíte soubor, musíte zadat velikost a parametry řetězu, pro každou pila vyžaduje speciální soubor. Nejvíce podvozku je ¼ „, 0,325“, 3/8 „, 0,404“. Pouze správný výběr souboru vám umožní získat nejlepší výsledek.

Kvalita vašich řetězových pil je stanovena především pilovým řetězcem, vodicí sběrnicí a vedoucím hvězdičkou. Při provádění pilových prací se všichni působí jako jeden pilýr, a proto musí být obsluhovány jako jediná jednotka. S správným použitím a údržbou pilového zařízení (řetěz, pneumatika a vedoucí hvězdičkou) je to, že poskytne nejlepší výsledek řezání. Jakékoliv řetězové pily není motor, viděl pilýr.

Základní pravidla, která vám umožní cítit radost z nadřazenosti nad dřevem jakékoli tvrdosti.

Pravidlo Nikdy nepoužívejte nový řetěz se starým olověným hvězdičkou nebo starým řetězem s novou vedoucí hvězdou.

Vezměte si jeden nový vedoucí hvězdičku a dvě nové řetězy a rotačními náhradami během provozu dosáhnout jejich současného opotřebení. Po opotřebení každých dvou řetězců vyměňte olovo hvězdičku do nového řetězce.

READ  Jak vytvořit olej pro řetězovou pilu STIHL

Před použitím pravidlo každý nový řetězec.

Řetězové zařízení v řetězové pily

Části jsou zuby a spojovací prvky. Zuby se nacházejí podél celého řetězce a střídají se na obrácení v pravé a levé straně. Jednotky se skládají ze speciálního ocelového materiálu a zuby mají pevný chromový povlak, který zvyšuje jejich životnost.

Všimněte si, že společnost STIHL se podařilo výrobou vysoce kvalitních produktů více než zbytek. Stihl obvody jsou vyrobeny na rostlinách Švýcarska, zatímco testované a použití indukční kalení zvyšuje odolnost proti opotřebení celého referenčního povrchu.

ostříhat, řetěz, stihl

Řetěz sestává z těchto prvků:

 • Přední odkazy (1);
 • Spojovací odkazy (2);
 • levé řezné zuby (3);
 • Pravé řezné zuby (4);
 • Burgy přední odkazy (5) pro řetězy s nízkým návratem.

Samotný řezný zub také sestává z jednotlivých oblastí:

Zvláštnost zubu je, že není čerpána na jedné straně a okamžitě s několika a zároveň se tvoří:

 • úhel pro vložení horního čepele do dřeva (1);
 • Zadní úhel koncového kotouče (2);
 • přední úhel koncového kotouče (3); různé řetězce 60-85 stupňů;
 • Zadní úhel horního čepele (4); Hodnota se liší v rozmezí 50-60 stupňů;
 • úhel ostření (5); 25-35 stupňů optimální hodnota než nad úhel. měkčí dřevo pro řezání;
 • vzdálenost omezovače hloubky (6);
 • Schéma zubu (8).

Ostření řetězů pro řetězové pily s vlastními rukama pomocí úhlové brusky

Odborníci se vážně doporučují neuplatňovat tuto metodu do nezkušených mistrů. Je docela nebezpečný.

Ale pokud není jiná cesta ven, pak je třeba dodržovat bezpečnostní pravidla. Rohový mlýnek musí být instalován ve vice a držet ho bezpečně. Po zapnutí nástroje k otočnému povrchu kotouče, přiveďte kořenovou hranu. Protože použití úhlové brusky není možné vydržet trvalý úhel ostření, pak je zub naostřen, aby se výrazně liší od souboru léčeného souboru. Kromě toho existuje riziko disků s hnacím rohovým mlýnem na zub.

Bruska na ostření

Jak ostření řetězové řetězové pily

Většina celého řetězce je hloupá, když pevná, mokrá, stolička. Nejméně. při řezání suchých jehličnatých odrůd, které již nějakou dobu viděly.

Všechny typy ostření jsou dva: ruční a používající stroj.

S manuálem jsou řezné zuby naostřeny kulatým souborem, který je vybrán pro velikost zubu a kroku. V tomto případě by mělo být dodrženo několik podmínek: \ t

 • Pro ostření zubů pod úhlem 25 °.35 ° (je to způsobeno úhelem řezného okraje zubu vzhledem k kolmé ose k řetězci spojky). Malý úhel poskytuje hladký pohyb a potřebný pro pevný a mitný strom. Větší úhel. pro měkká plemena, suché dřevo, rychlé řezání;
 • Řezání omezovače hloubky se provádí 1 čas v 5-10 ořezávačích zubů pro uložení 0,5-0,8 mm rozdílu mezi výškou a výškou řezného okraje zubu (jinak může pila snížit neproduktivní, dát jemnou Čipy, dávají více odboků);
 • Držte soubor při 30 ° rohách vodorovně a 90 ° vertikální;
 • Poskytněte optimální výkon vrcholu kruhového souboru z okraje řezného zubu asi 20% celkového průměru.
READ  Populace benzínu a oleje pro řetězové pily Stihl

Aby bylo zajištěno, že všechny tyto tvrdé podmínky jsou splněny, vyrábí se speciální nástroj, s tryskami, které omezují hloubku nápoje na optimální a s použitím výzev v optimálním rohu polohy souboru při práci.

Jak pochopíte, pokud se pila používá často a intenzivně, pak ruční volič k zubům bude poměrně znatelná časová ztráta. Stroje se používají k optimalizaci. Manuální stroje jsou připojeny buď na pásu řetězu, aby bylo zajištěno ruční ostření, nebo zahrnovat odstranění řetězu. Elektrické stroje. nejproduktivnější. Po nastavení nastavení parametrů ostření může být naostřen řetězem v minutách.

Jak určit, že řetězové řetězové pily čas naostření

Častá práce s řetězovou pilou vede k rychlému foukání řezných zubů a když hit brusné částice (například země), tento proces se zrychlí. Někdy budete muset obnovit řeznou schopnost pily několikrát během jednoho pracovního dne: s včasným ořezávačem, méně začalo střílet pokaždé, což zvýší životnost celého řezného headsetu v komplexu. Seznam nejsme nejrychlejší znaky obvodu

 • – viděl, že nebude havarovat do samotného dřeva, což vyžaduje významný tlak na motorové jednotce;
 • – místo velkých žetonů, pilový řetězec hodí malé piliny;
 • – vzhled kouře a vůně gary při řezání, navzdory bezvadnému provozu olejového čerpadla a dostatečného napětí řetězu;
 • – pila „vede“ na stranu kvůli nerovnoměrnému opotřebení řezných zubů;
 • – Při řezání, řetězec „beats“ a „skoky“, které mohou být způsobeny malou vzdáleností mezi vrcholy omezovače hloubky a odpovídajícím řezným okrajem.

Kromě toho jsou na řezacích článcích řetězců STIHL aplikovány speciální řádky. toto je označení opotřebení. Při nošení řetězu do takových linií je nutné vyměnit řetěz.

Jak dlouho ušetřit řetězové řetězové pily akutní?

Rozhodování oostření řetězce nástroje s vlastními rukama, pamatujte si přesnost. Průvodce zabezpečením na prvním místě. Pozornost při práci ušetří z poranění a zajistit správný úhel ostření.

V našem katalogu si můžete vybrat a objednat spotřební materiály, komponenty pro řetězové pily, soubory a další nástroje pro práci. Pro všechny otázky volejte 7870.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS