Jak přesně odřízne profilovou trubku s úhlovou mlýnem

Jak řezat řezací potrubí

Profilové trubky byly široce používány v každodenním životě. Materiál se používá pro výstavbu skleníkových komplexů, obchodů, stolů a jiných zahradních nábytku, kanoly, houpaček a dalších malých architektonických forem. Z tohoto důvodu je důležité vědět, jak se řezání profilové trubky provádí správně pod úhlem 45 stupňů, 90 ° a tak dále, stejně jako.

Řezání pod 45 stupňů

Obvykle se za účelem otáčení trubky po dobu 45 stupňů, jsou použity armatury, kohouty s úhlem otáčení 45 stupňů vyrobených ze stejného materiálu, který se potrubí samotní, pokud jsou ocelové trubky a otáčky svařeny z oceli. Pro pND trubky jsou elektrické svařované nebo kůlny za 45 stupňů (všimli jsme si, že kompresní armatury s takovým úhlem otáčení v Rusku jsou téměř nemožné najít).

Ale pokud ještě potřebujete odříznout trubku kulatého úseku oceli nebo různé typy plastů, pak bude mít formy pro řezání trubek pod úhlem, jehož tvar je vypočítán manuálním nebo motorem. Úkol je v podstatě zjednodušen, pokud je v úhlu čtyřiceti pěti stupňů nutné odříznout kovový profil čtvercového průřezu.

Pro ořezávání na sanitní ruce můžete použít konvenční list papíru, sklopené diagonálně, se kterým je povrch umístěn pro budoucí řez. Použití skládaného papíru, přijít následovně:

  • prováděny na přímém povrchu profilu v místě, kde se řez provádí, přísně kolmo k trimrové linii;
  • Naneste diagonální list papíru na boční povrch s ostrým koncem čáry tak, aby horní okraj trojúhelníku papíru je v jedné rovině s horní stranou kovového profilu.
  • Proveďte tužku pro zastřihovač na straně listu pod úhlem 45 stupňů, po které je úhel papíru aplikován na jinou stranu a otřete ji tužkou (je lepší použít tenkou značku).

Pro máčení můžete použít úhlovou brusku s kovovým kotoučem, utratím na začátku tenké čáry pro vyžínače na značce, po kterém se postupně prohlubuje úplné oddělení hran.

Při práci s úhlovou bruskou je nutné vzít v úvahu následující faktor. s plnou obřízkou hran, může být disk poškozen přibližně o akutní úhel, který povede k jeho selhání a v nepřítomnosti ochrany rohový bruska, dokonce i zranění zaměstnanců. Proto úhlové hrany nejsou s výhodou oříznuty na konec, ale ponechat úzkou drážku a následně odlupují se.

Dělat šablonu pro ořezávání kovů

Pokud potřebujete řezání velkého množství trubek, můžete vytvořit vzor z plechu s větším průměrem na papíře na papíře. Úhel sklonu je testován transportérem nebo konstrukčním systémem. v tomto případě jsou připojeny dva okraje oříznutých vzorů šablony.

READ  Jak řezat trubku s úhlovým profilem

Při práci na řezu v požadované lokalitě je šablona oblečená a pevně lisovaná, značka se aplikuje ostře ostřejší zametání, když se vzor obvodu vzoru. Detail je vyříznut do několika cílů s postupnou drážkou.

STUSLO pro řezání trubek s vlastními rukama

Použití šablony není příliš pohodlné. musíte udělat linku, držet úhlovou mlýnku na hmotnost, která vede k velkým chybám. Pokud je svařovací stroj, můžete vytvořit jednoduchý stub. průvodce pro kotoučovou mlýnku, který to nedává na straně.

Chcete-li to provést, použijte dočasnou šablonu v laterální části, jejíž díra je vyvrtána a svařována matici. Při práci, domácí strniště je vložen na profil, šroub se přišroubuje do matice a stiskne přístroj do povrchu profilu. Úhlová bruska s kotoučem na kovu Proveďte, mírně stisknutím disku k bočnímu povrchu zařízení. Je jasné, že s dlouhou prací hrany v pavuku se postupně odrazí, a přestože proces nastane současně na všech hranách, budou časem nějaké chyby. Proto je zařízení lépe vyrobeno z pevného kovu odolného proti opotřebení pro zvýšení životnosti provozu a získat přesnější nástroj.

Jak přesně odřízněte profilovou trubku napříč

Nejčastěji domácnost používá obdélníkovou nebo čtvercovou trubkovou kovovou rovinu s tloušťkou stěny nejvýše 3 mm a při práci na montáže svařovaných rámů je nutné řezání samostatných segmentů.

Chcete-li správně řezat potrubí, použijte další svítidla pro označení a označení čáry řezu, některé zařízení provádějí funkci nosného obličeje pro řezací disk.

Práce s obdélníkovým průřezem

Obdélníkové sochory jsou mnohem snazší řezat spolu a přes všechny rohy než válcové prvky, které jsou obtížné udržet v pevném stavu na rovném povrchu. Průřezové polotovary v každém úhlu nepředstavují zvláštní potíže. linie pro zastřihovač požadovaného úhlového svahu se provádí na bočním obličeji a vždy se shoduje s vypočteným (kulaté prvky vyžadují použití speciálních vzorů, vypočtených na počítači. kombinovat jejich tváře pod úhlem odlišným od přímého).

Tloušťka stěn kovového profilu při použití v domácnosti zřídka přesahuje 5 mm. je snadné jej řezat rohovým strojem s jakýmkoliv diskem na kov.

Jaký nástroj se používá

Jak bylo uvedeno výše, hlavním nástrojem pro řezání kovových dílů v podmínkách domácnosti je stroj pro oslnění rohového oslnění, když může být použit ručně hacksaw pro kov nebo electroll bizon, který může také řezat kovové materiály se speciálním listem s diamantem povlak.

Pro řezání úhlové broušení se používají řezné elektrokorundické disky, které nejsou určeny pro provádění broušení. Ruleta, kovový pravítko, různé typy svorek, tužky a markery pro použití.

Trubkový papír

Použití listu papíru je jednoduchý způsob označení obdélníkového nebo čtvercového profilu pro přesnou obřízku pod úhlem 90 nebo 45 stupňů směrem k ose.

Aby se značka pro příčné řezání v úhlu 90 stupňů, vezměte si list papíru a otočte je potrubí, abyste přesně vyrovnali hrany, po kterém je lepí. S touto metodou je rybářská linka pro vyžínače velmi jasně viditelná na rozdíl od použití tužky nebo značky podél okraje šablony.

READ  Jak vyjmout hlavu vyžínače trávy Huter get 600

Vlastnosti práce s rohovým broušením

Bezpečnost v vrtacím stroji

Současná úhlová bruska umožňuje nahradit emery při práci na kovu. Aby se zabránilo problémům, při použití nástroje je užitečné zapamatovat si několik doporučení:

přesně, odřízne, profilovou, trubku, úhlovou
  • Rohové broušení v procesu práce by mělo být uchováváno se dvěma rukama. V případě zpětného stávky se silná fixace minimalizuje ofset. V opačném případě se zvyšuje riziko zranění.
  • Práce by měla být prováděna na rovném povrchu, s jistotou udržovat rovnováhu.
  • Kabel o správci se nachází na opačné straně disku. Pokyny pro provoz rohového broušení činí tyto požadavky, aby se zabránilo zkratu a rázové vlně agregátu.
  • Po dokončení operace by měl být nástroj udržován pevně v rukou, dokud není disk zcela.
  • Pokud je dodávka elektřiny odpojena, musíte odstranit kabel nástrojů z výstupu. V opačném případě může úhlové broušení začít pracovat bez ovládání od operátora.
  • Proces provozu je doprovázen topnými disky. Po vypnutí nástroje nelze dotknout až do chlazení.

Upevňovací materiál

Běžné kolmé řezání pod 90 °

Někteří se domnívají, že zde není třeba dělat žádné značení, zejména pokud je velký rohový mlýnek s velkým řezným kotoučem. Nicméně, když se při kombinování trubek odřízne bez označení, mohou nastat problémy. Aby se jim vyhnuly, můžete použít konvenční izolátní nebo mastnou pásku, která prochází kolem trubky. Současně se jeho hrany v počátečním a koncovém bodě musí dokonale shodovat. Pokud je vše provedeno správně, po řezu dvou trubek jsou koordinovány, tvořící dokonale rovnou dálnici, bez zbytečných mezer.

S pomocí páskových značek jsou docela jednoduché

Řezací stroje

Pily pásky se vyznačují vysokou stabilitou roviny pohybu pásu a přesností řezu. Jsou také široce používány na místech pro zadávání zakázek malého sektoru a střední odvětví. Vyznačují se všestranností, spolehlivostí a vysokým výkonem.

přesně, odřízne, profilovou, trubku, úhlovou

Pro soukromou aplikaci, hmota z Itálie nabízí kompaktní jednotku pily pásu. Je vybaven ručním upínacím zařízením a může přesně řezat trubky o průměru do 65 mm, stejně jako válcování jakéhokoliv profilu stejné tloušťky.

Rotační zařízení umožňuje nastavit libovolný směr řezání od 0 do 45 °. Frekvence řezné čepele. až 45 hodin za minutu. Ekonomický motor 370 wattů nám umožňuje používat obvyklé domácí napájecí napětí 220 V.

Jak řezat tenkostěnné trubky

Dalším výběrem trubek jsou tenkostěnné výrobky. Obvykle se vyrábí z neželezných kovů, jako je hliník nebo měď. Řezání tenkostěnných trubek se vyznačuje větší složitostí, protože pravděpodobnost deformace prvku je vysoká. V tomto případě můžete použít všechny plnivo, jako je Sained Sand.

Jako nástroj můžete používat úhlovou brusku, hacksaw pro kov nebo speciální stroj. To vše závisí na konkrétní situaci.

Řezání kovových trubek. poměrně časově náročné, ale plně proveditelný proces. Ve stejné době, práce s kulatými trubkami, nejsou zásadně odlišné od řezné profilové trubky. Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti, že při provádění práce je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy.

READ  Jak odstranit disk s úhlovou bruskou bez klíče

Ve videu, proces řezacího rohu broušení:

Doufám, že to bude užitečné. Trubka zde vyřízl velký průměr a strávil na řez jen tři minuty, přirozeně, že čas strávený na řezaných trubkách o průměru 15 až 25 milimetrů, bude mnohem méně. Při práci s úhlovou bruskou, vždy v brýlích. to je předpoklad pro vaše zdraví. Takže, milí přátelé, odvážně ji aplikují v práci a nechte vás vždy doprovázet úspěch.

přesně, odřízne, profilovou, trubku, úhlovou

Článek před tímto řádkem byl zpočátku napsán, a je věnován pomáhat Santamu se zkušenostmi, jak je vysvětleno v popisu videa. A to, co jsem viděl po deseti měsících, který je na YouTube:. 66 Líbilo se a 95 dyslike. Haldy negativních komentářů. Smutné nicméně, ani o to. Jeden divák, pojmenovaný Vladimir Tellyak, napsal: „All Crap show jen fungovat“. Zajímalo by mě, co jsou mé příjmy? Poslední komentátor, pod přezdívkou Jumatatu Ta, hodil pár referencí na fotky nouzových lidí. A pak to přišlo ke mně, že mnoho „nábřeží“ mé video publika je jednoduché obyvatele, kromě toho, strach s hrůzami běžnými na internetu. Další řetězec pro ně:

Zde pro tyto kluky a byl odstraněn válečkem, chtěl jsem je představit s kotoučem o tloušťce 1,2 mm.

Ale už jsem zacházel s těmito nespokojenostmi, a proto jsem se rozhodl prozkoumat, že na tomto problému je online. Jaký byl můj úžas na readičních stránkách umístěných v nejvyšších vyhledávačích: hmotnost článků napsaných o úhlové brusky s copywriters. Kdo je to? Vysvětlím, Copywriter je osoba, která žije podle psaní článků, to znamená, že je poskytován soubor klíčových slov (v našem případě. úhlové brusky, řezný disk, nehoda), říkají, že článek by měl obsahovat nejméně 2-3 tisíce znaků (znamení je písmeno, symbol, prostor a t.P.) A zabalí článek. Se stejným úspěchem zítra píše o Boží krávu a den po zítřka o vesmírných lodích a další den o výhodách směsi „turboslim“. Rozumím vysvětlené?

Co může psát, například v zpravodajství? Samozřejmě, nějaký druh ohromujícího pocitu, oh, jak milují fráze: „Dva schodiště pochody ve vchodu“ byl naplněn krví a podobně. Nikdy, nikdo v novinách neříká, že Moldavsko, nebo tam je Uzbek, nebo ruština, dal na rohový broušení kruhu ne o průměru a marně!

přesně, odřízne, profilovou, trubku, úhlovou

Ne, nemyslím si, že jsem si nemyslel v mých myšlenkách „prosit“ závažnost práce s tímto nástrojem, ale je to jen nástroj. ruční nástroj. Opět vám připomínám: milion lidí ho používají každý den a pět set tisíc z nich je využíváno bez pouzdra.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS