Jak přilepit brusný pás do brusky

Nekonečný brusný pás KK10XW P60 20×520 GOST 12439-79

K lepení pásků používám dřevěnou vodicí lištu, kterou zarovnávám konce pásků. Páska připravená k lepení (konce uříznuté pod úhlem 45 stupňů) se vloží do zařízení brusnou plochou nahoru. Jsou upevněny pomocí pásku z metalizované lepicí pásky Moment. Poté vyjměte pásku ze zařízení, otočte ji vzhůru nohama a vložte pásku zrnem dolů do zařízení. Označte délku pásky, odmastěte ji a naneste lepidlo Marathon (stejně jako Moment, pouze obuv). Předběžně si připravte látkovou podložku. Protože se dokonale hodí tkanina-celofán (nevím, jak se to jmenuje, ale vypadá to jako boloňský salám (jeho tloušťka je 0,1 mm).) Ale ne tak kluzké). Vystřihne se kus podkladu o délce 86 cm. Naneste lepidlo, počkejte 10 minut, pevně přiložte podklad k pásku v zařízení, vyhlaďte. Pak vytáhneme pásku, přiložíme ji na kus gumy, vezmeme paličku a poklepeme na lepicí bod. Po oříznutí okrajů vypalte zapalovačem, odstraňte lepicí pásku z přední strany a nechte 24 hodin působit pro konečné slepení (aby lepidlo zaschlo).

Pro práci potřebujeme lepidlo Marathon (stejný jako Moment, pouze bota), dřevěná kolejnice, kovová lepicí páska, podklad, jak to dokonale vyhovuje tkáň-polštářování (nevím, jak se nazývá, ale ve vzhledu podobný boloňské (jeho tloušťka 0,1 mm).), ale ne tak kluzké). A kus gumy.

Brusné pásy se používají k odstraňování následků koroze, zbytků nátěrů a k broušení povrchů různých materiálů (kovových i nekovových konstrukcí). Prvek pro tyto práce je brusná páska. Výrobci nabízejí širokou škálu produktů. Brusný pás se vybírá na základě požadavků na daný úkol, kvality zpracování a typu zpracovávaného materiálu.

Co byste měli vědět při výběru pásky

Pro dosažení dobré kvality leštění je nutné znát parametry brusky, vlastnosti nástroje a vlastnosti opracovávaného povrchu. Při výběru vzorku je třeba analyzovat následující parametry:

 • jaký typ výrobku je požadován (hrubý, střední, jemný nebo diamantový);
 • vypočítat otáčky řemene (musí být schopen udržet otáčky hřídele vyšší než 1500 ot/min).);
 • Určete odolnost vybraného kusu proti oděru
 • Zjistěte maximální přípustné prodloužení a pevnost v tahu (za dobré výrobky se považují výrobky s minimální hodnotou 15 %);
 • na jaký podklad se brusivo nanáší (jakým způsobem a jaké má složení)
 • podle značení určete délku pásu;
 • Zda je šířka pásu dostatečná pro velikost používaného stroje.

Před zakoupením výrobku si spočítejte parametry a zhodnoťte hlavní vlastnosti mlýnku. Tím se vyhnete problémům, které mohou vzniknout při výměně řemene nebo jeho nesprávném použití.

HLEDAT brusné pásy na AliExpress →

Provoz a konstrukce pásové brusky

Princip mlýnku je jednoduchý. Je nainstalována skupina válečků, přes které přejíždí brusný pás s požadovanou zrnitostí. Pokud se hlavní řemenice, která je namontována na výstupní hřídeli elektromotoru, uvede do pohybu, začnou se automaticky otáčet i ostatní řemenice. Nastavením relativní polohy napínacích válečků lze brousit povrchy s různě hlubokými vadami. Pro kompenzaci případného protažení pásu (v případě nepřetržitého provozu) je napínací mechanismus určen pro jeden z válců (obvykle ten, který je v kinematickém řetězci stroje někde mezi hlavním a vedlejším válcem).

brusný, brusky

Pásová bruska se skládá ze stolu, na kterém je obrobek upnut. Lepší je, když lze stůl natočit podél jedné z os až o 90º, aby bylo možné brousit dvě na sebe kolmé roviny z téhož obrobku. Jako bezpečnostní prvek na rámu stroje má smysl použít odklopné bezpečnostní sklo z průhledného akrylátu, aby se obsluha nemusela bát, že se jí do očí dostanou vločky obroušené barvy nebo nečistoty. Ovládací prvky jsou samozřejmě umístěny v loži stroje nebo na rámu stroje. Mobilní modely jsou vybaveny robustním stojanem s upevňovacími otvory v podstavci pro připevnění k pracovnímu stolu.

Opusťme eleganci designu a barev a podívejme se na konstrukci střízlivě. Vizuální nestabilita stroje je okamžitě patrná: přesah konzolových válců je mnohem větší než styčná plocha pod základním rámem. Absence pracovního stolu navíc znamená, že není možné pracovat na poměrně velkých plochách, nad kterými je prostě nepohodlné se dlouho vznášet. Větší délka řemene (a s ní spojené ztráty mechanickým třením) je důvodem pro použití motoru o větším výkonu, a tedy i spotřebě energie. Napínací jednotka je elegantní a snadno se nastavuje a stroj se dodává s vyměnitelnými brusnými hroty, které mohou brousit i vnitřní povrchy. ale stojí za to za něj utratit více než 100 tisíc? ?

READ  Jak řezat kov doma

Nástroje a materiály

V obchodech lze nalézt různé brusné materiály pro brusku, které se prodávají v rolích lepených na určité rozměry. Ne vždy však máme na skladě správnou velikost, takže místo neúspěšné pásky přicházejí na řadu vlastnoručně vyrobené pásky.

Mistři se uchylují k různým způsobům: použití brusné pásky ke spojení, lepení termopistolí, zesílené pásky, speciálního lepidla atd. д. Postup je jednoduchý, ale vyžaduje opatrnost.

Potřebné materiály a nástroje:

 • smirkové plátno na bázi brusného papíru;
 • vládce;
 • nůžky;
 • lepidlo
 • odmašťovač;
 • závaží pro stlačení slepených dílů.

Je možné ušetřit na nákupu brusných pásek, pokud si koupíte brusný papír pro práci a již jej přilepíte na požadovanou velikost. Je třeba si uvědomit, že čím menší je pásek, tím dříve se opotřebuje.

Pro utěsnění pásu existují dva základní způsoby.

 • Překrývání. Hlavní výhodou této metody je, že spoj je velmi pevný a trhání je minimalizováno. Má to však nevýhodu. při práci „zasáhne“ místo kloubu. Platí zde zajímavá zákonitost: čím hrubší brusivo, tím méně je spoj cítit.
 • Back-to-back. Zde je to naopak: u bezešvého spoje se zvyšuje pravděpodobnost vzniku mezery, ale vyjetí během provozu se snižuje na minimum.
brusný, brusky

Při výběru brusného pásu pro brusku je třeba mít na paměti, že pro každý materiál a obrobek existuje jiná velikost zrna. Na trhu je mnoho různých brusných listů, které se liší cenou a kvalitou.

Levné výrobky od výrobce Belgorod Abrasive Plant (BAZ) mají ve srovnání s jinými výrobci poměrně nízkou cenu.

brusný, brusky

K dispozici jsou výrobky s keramickým povlakem, které se díky své „agresivitě“ používají při zpracování kovů. Úroveň kvality a životnosti BAZ je však průměrná, rychle se kazí a v provozu se zahřívají. Na kotouči se začne usazovat prach z kovů, který způsobuje tvorbu škrábanců a rýh v obrobku. To platí pro všechna brusiva, ale u výrobků bělogrodského závodu je tento proces rychlejší.

Brusné kotouče od společností VSM a 3M jsou výrazně kvalitnější. Brusiva jsou k dispozici jak pro hrubé opracování, tak pro konečné leštění. Výrobky posuzovaných výrobců se vyznačují vyšší úrovní kvality, ale ZM má vyšší cenu.

Amatérští řemeslníci radí začít se zrnitostí pro hrubé broušení. P24. Jedná se o největší velikost. Zkušení řemeslníci však tvrdí, že modely P36 a P40 jsou pro začátek vhodnější. pásy s hrubým brusivem selhávají rychleji.

Pro další fázi leštění je vhodný brusný papír velikosti P120, P160 nebo P180. Pokud obrobek vyžaduje leštění, je další velikost P320. tento nůž je určen pro dokončovací práce. A dále je třeba pokračovat v práci s velikostmi P400, P800.

K čištění brusného listu lze zakoupit kaučuková brusná podložka, která slouží k odstranění prachu, který se začne z brusiva škvařit.

brusný pás pro brusky tak vydrží déle.

Odstranění abraziva

Okraje pásu není možné řádně slepit, pokud není brusivo nejprve seškrábnuto.

Při špatném broušení bude samotný brusný pás vyčnívat a při intenzivním používání se v tomto místě rychle roztrhne a vyběhání bude slušné.

Existuje několik způsobů odstraňování otřepů z brusiva. Vhodný je například kus pilového kotouče pro pilu na kov.

Zkušenosti však ukázaly, že. mnohem rychleji to lze provést na elektrické brusce (ale nezapomeňte pracovat v respirátoru a ochranných brýlích).

Podívejme se na nejoblíbenější způsoby odstranění brusiva na brusném papíru, které používají domácí mistři.

Metoda železa

Na elektrické brusce (brusce) můžete brusivo na povrchu brusného papíru rychle obrousit, ale přesto tento způsob není použitelný ve všech situacích. vzniká velké množství prachu.

READ  Jak nainstalovat pouzdro na rohové brusky

Pokud vaše domácí dílna nebo garáž nemá odsavač par a není možné místnost řádně vyvětrat, rozhodně byste ji neměli používat.

Alternativně můžete zkusit abrazivní materiál otřít běžnou žehličkou pro domácnost. V tomto případě tedy smirkový papír zahřejeme a pak ho seškrábneme nožem.

Žehlička musí být umístěna podstavcem nahoru. Za tímto účelem jej upněte v požadované poloze do stolního svěráku.

Jakmile je žehlička zahřátá na správnou teplotu, přiložíme na její povrch smirkový papír a postupně brusný materiál obrušujeme nožem nebo kouskem pilového listu na kov.

Odstranění brusiva acetonem

Aby bylo možné brusný papír snáze odstranit ručně. například běžným nožem, je třeba povrch brusného papíru v místě ohybu vydatně navlhčit acetonem a nechat působit asi 5-7 minut.

Během této doby se aceton vsákne do smirkového papíru a brusivo se mnohem snadněji odstraní. Osvědčené v praxi.

Nevýhodou této metody je, že aceton má velmi štiplavý zápach. Aceton raději nepoužívejte v uzavřených a špatně větraných prostorách. mohl by způsobit bolest hlavy.

Pokud musíte lepit 1-2 brusné pásky, je to v pořádku. můžeme to tolerovat, ale pokud je to několik desítek pásek, je lepší namáčení acetonem provádět venku nebo na otevřeném okně.

Brusné pásy VSM

Brusný pás je látkový nebo papírový podklad s brusným zrnem nalepeným pomocí lepidla a spojeným do kruhu (proto se často nazývá nekonečný).

Vzhledem k velké rozmanitosti materiálů, z nichž jsou vyrobeny, mají brusné pásy obrovskou škálu použití:

 • hrubé broušení, agresivní odstraňování kovů a jiných materiálů.
 • jemně broušené, s jemným povrchem, aby se dosáhlo požadované kvality.
 • texturování.
 • leštění povrchů všech materiálů.

Brusné pásy VSM se vyrábějí v Německu, a proto jejich cenovou politiku nelze označit za demokratickou. Cena je však vzhledem ke kvalitě a trvanlivosti výrobku poměrně konkurenceschopná. na jeden pás lze provést více hrubovacích nebo brusných operací než na levnějších pásech.

U brusných pásů je nejdůležitější, že jsou konstruovány pro rychlost 25-30 metrů za sekundu; při nižších rychlostech dochází k „oděru“ pásu, zatímco při vyšších rychlostech dochází k poškození obrobku.

Jaký brusný pás zvolit?

Rozdíl mezi levnými a drahými řemeny je hlavně v tom, jak rychle spadnou, pokud se nedodrží rychlost. Mnoho začínajících výrobců snižuje otáčky brusky kvůli snížení hluku a lepší kontrole rychlosti úběru materiálu. Tím se životnost řemene zkracuje 2 až 3krát. VŽDY pracujte rychlostí 25-30 m/s., a místo jednoho ostří budete brousit tři.

Rychlost pásu brusky snadno vypočtete, pokud znáte rozměry hnacího válce (jeho obvod se rovná součinu poloměru a 6,28) a jeho otáčky, které se ve většině případů nastavují pomocí regulace frekvence a obvykle se pohybují v rozmezí 1 až 60 Hz (ot./min). Například bruska s válcem o poloměru 10 cm. Při práci na 60 Hz urychluje pás na rychlost 37,68 m/s., což výrazně překračuje doporučení výrobce a může také vést ke zrychlenému opotřebení řemene. Na mlýnku se doporučuje mlít s frekvencí přibližně 50 Hz.

Velikost brusného pásu.

Velikost pásu musí být vždy přizpůsobena zařízení, na kterém má být použit. Na každém nástroji nebo stroji je vyznačena délka a šířka doporučených materiálů (pokud nejsou na nástroji vyznačeny nebo jsou tyto značky opotřebované, jsou uvedeny v návodu nebo v datovém listu). Často se setkáváme se situací, kdy si zákazník chce objednat pásek, ale nezná jeho velikost, a ten již není na nástroji a všechny dokumenty se ztratily. Ne vždy je možné pás přesně změřit, proto doporučujeme, abyste po zakoupení stroje neztráceli návod k použití nebo příručku.

Ve většině případů je při výrobě brusných pásů důležité dodržet naprosto přesné rozměry. Správně dimenzované pásky zajistí požadovanou kvalitu povrchové úpravy a prodlouží životnost samotného nástroje.

Pokud máte potíže s určením požadované velikosti pásu pro vaše zařízení, obraťte se na naše manažery, kteří vám vždy pomohou a poradí e-mailem: [email protected] nebo telefonicky: 7 (495) 989-66-30.

Materiál brusné zrnitosti.

Můžete si koupit opasky ve správné velikosti, se správným podkladem. Pokud však není správně vybráno samotné brusivo, vše přijde vniveč.

READ  Bruska tryska na rohové brusky s vlastními rukama

Je důležité vědět, co a jak zpracováváte.

 • Ať už brousíte dřevo, nebo kov.
 • Ať už se jedná o běžnou nebo nerezovou ocel či neželezné kovy.
 • Ať už chladicí kapaliny používáte, nebo ne.

Záleží na tom, jaký brusný materiál odvede nejlepší práci.

brusný, brusky

Více informací o materiálu, bázi a použití brusných pásů VSM naleznete zde.

Našim zákazníkům nabízíme brusné pásy na kov VSM v libovolné velikosti a s jakoukoli dostupnou zrnitostí na objednávku.

Chcete-li zakoupit brusný pás VSM, požadujete materiál, velikost a zrnitost, zašlete požadavek našim manažerům e-mailem:[email protected] nebo telefonicky: 7 (495) 989-66-30.

Společnost VSM (Vereinigte Schmirgel und Maschinen Fabriken AG) založil v roce 1864 inženýr Sigmund Oppenheim. Výroba se rychle rozvíjela a na začátku druhé světové války měla společnost několik závodů. V roce 1955 společnost sleduje politiku růstu prostřednictvím expanze na mezinárodní trhy, což se jí vyplatilo. dnes se výrobky VSM nacházejí po celém světě a patří k lídrům na trhu s brusivy.

Jak si vybrat ten správný?

Páskové broušení je podložka z látky nebo papíru, na kterou se nalepí brusná zrna. Je slepen do kroužku, proto se často označuje jako nekonečný. Pro dokonalý výběr je třeba pečlivě prostudovat typy brusných papírů, vlastnosti brusiva, mít představu o délce a šířce brusného papíru a vědět, jaká je zrnitost.

Jak lepit pásek vlastníma rukama

V maloobchodních prodejnách se prodává řada brusiv připravených k použití. Mohou být vyrobeny v rolích nebo již nalepené na určitou velikost. Ne vždy je však možné najít ten správný kus. Někdy může být nutné vyměnit vadný řemen za dobrý. V těchto případech se brusný pás vyrábí ručně. Nejedná se o složitý proces, ale vyžaduje znalost postupů lepení, dostupnost vhodného lepidla a opatrnost. Pro splnění tohoto úkolu je třeba provést následující kroky

 • abrazivní lepicí páska;
 • Lepidlo (poměrně široký výběr: od specializovaného po univerzální);
 • Odmašťovací kapalina (benzín nebo lakový benzín);
 • svorku nebo závaží, které lepené díly během schnutí stlačí.

Lepení probíhá v několika krocích:

 • Brusný pás pro brusku je vyznačen po celé délce. Je třeba vzít v úvahu, že aby byl spoj pevnější, je spoj pásu lepen pod úhlem. Úhel sklonu se může lišit. Čím větší je úhel, tím delší je délka propojení.
 • Vyříznutí podkladu. Jeho délka závisí na zvoleném materiálu. Určuje pevnost lepidla.
 • Odmastěte všechny lepené plochy. Kvalita obrábění má vliv na konečný výsledek.
 • Opatrně přitlačte podklad a části brusného pásu k sobě. Tupý spoj je vhodné přitlačit nebo použít svorku. Pokud to není možné, použijte jakýkoli druh závaží.
 • Po dokončení prací nechte konstrukci několik hodin zatíženou. Potřebný čas, postup a pravidla práce s určitým typem lepidla najdete v návodu k použití nebo na obalu.

Při pečlivém tmelení vydrží podomácku vyrobený pásek stejně dlouho jako tovární výrobek.

Brusky této třídy nabízejí širokou škálu aplikací. Pro komplexnější analýzu jejich použití je však vhodné shrnout zkušenosti velkého počtu uživatelů. Podělte se o svůj názor v komentářích, odhalí to další možnosti mlýnku.

Přečtěte si také: Pračky. odborné recenze

Všichni majitelé LSM (Bruska) dříve či později čelí problému nedostatku brusných pásek, takže vám chci nabídnout jednoduchý a cenově dostupný způsob samolepení om. Z kladů této metody: možnost lepit pásky nestandardní délky/šířky, dostupnost spotřebního materiálu, nízké náklady. A je to tady.

Označte a vystřihněte správnou velikost smirkového papíru.

Chcete-li brusný list předem spojit, nalepte na brusnou stranu několik proužků maskovací pásky.

Připojíme broušení (podívejte se, aby vše bylo rovnoměrné a bez mezer) a pro větší spolehlivost dáme několik teček superlepidla (kyanoakrylátu).

Jakmile se tečky usadí, přejděte k nejjednoduššímu odmaštění. Odmastěte brusný papír i pásku.

Poté štědře rozetřete smirkový papír a pásku (zvláštní pozornost věnujte spoji a okrajům) a spojte je.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS