Jak připojit římsu pro záclony do sádrokartonu

Jako strop sádrokartonové montážní římsy pro záclony?

Po dokončení hlavních oprav v místnosti můžete přejít na zdobení. A v této fázi je nutné instalovat okapy pro záclony. Pokud se zdi namontovaný model nebo strop zůstal nezměněn. beton, pak neexistují žádné problémy. Nicméně, pokud je design GLK namontován na stropu, vše bude mírně komplikované, protože je mnohem složitější, aby se okapy na strop od sádrokartonu než konvenční beton nebo dřevěný základ.

připojit, římsu, záclony, sádrokartonu

Pravidla umístění Karnisa

Dokonce před zahájením instalace je důležité určit místo a postavení budoucí podpory záclony. Pravidla trochu a všechny jsou jednoduché:

 • Délka tyče se stanoví takovým způsobem, že při připojování k extrémním polohám závěsu se okno zcela otevře. Как правило, для этого хватает штанги, с длиной на 30 сантиметров превышающей габариты окна с каждой стороны.
 • Závěsová rovina by měla být umístěna o něco dále než parkovací stojany. materiál by se neměl dotknout.
 • Pro sádrokartonové povrchy je nejlepším řešením plastové ploché modely Gardin, které neumožňují příliš mnoho na snížení výšky místnosti, která se zmenšila v důsledku instalace sádrokartonové roviny.
 • Upevňovací prvek se stanoví hmotností závěsu. Nicméně, to není nutné doufejme, že konsolidovat závěsy s těžkými záclony, jen zvýšením počtu hmoždinek. Povrch GLC má vlastní pevnost a těžké materiály, nemusí vydržet. Je třeba správně zvolit možnost montáže.

Jaké jsou stěny okapu?

Jediné řádkové okapy mohou být libovolnou délkou a mohou být vyrobeny z několika řádků pro záclony

Double-Row nástěnné závěsy pro záclony budou vyhovovat lidem, kteří chtějí viset na oknech Cartiny a záclon

Трехрядные настенные карнизы подходят для сложных текстильных композиций из шторы, гардины и ламбрекена

Počet samostatných tunies, nosičů, stejně jako přítomnost lambrene závisí na počtu řádků.

Konstrukce rozlišuje profil, rovné a strunové struktury. Výrobní materiál je různorodý. to může být jak levné plastové, tak drahé odrůdy dřeva, stejně jako kovaný kov.

Konstrukce profilového okapu je jiný, je profil ve tvaru p

Profilové provedení mají jednu vodicí pneumatiku, která je připojena ke stropu pomocí hřebíku hřiště. Pokud je instalace suspenze plánována na stěně, pak držáky jsou dodatečně zakoupeny. Jako dekorativní dekorace tohoto typu suspenze pro okenní textilie se používá plastová bageta. Provádí dvě funkce najednou:

Dřevěné bagety vypadají velmi krásně. Их выполняют резными на специальных компьютерных станках с числовым алгоритмом. Tento přístup vám umožňuje provést dokonale hladké vzory nejorspornějších forem.

Hlavním rysem Barn Carnis je přítomnost dekorativního prkna, který skryje opona montážní místo

Přímé závěsy mohou být vyrobeny ve formě kulatých a obdélníkových trubek. Vše záleží na konstrukci místnosti, ve které je výrobek zakoupen.

Nejjednodušší vyjednávací model je činka nebo trubka, která je připojena pomocí držáků na stěnu nebo suspenzi ke stropu

Materiál obvykle podává dřevo a kov. Profilové produkty jsou nejčastěji vyráběny z PVC plastu (polyvinylchlorid). Ale jsou zde také vodítka hliníku. Zde volba závisí na závažnosti komponentů pro záclony, stejně jako samotný textilní okno. V souladu s tím, že tvrdší fréza, kterou budete viset, musí být okapy silnější (t.E. Hliník pro těžké textilie).

Kromě obyčejného, ​​rovné suspenze pro záclony, produkují křivočaré výrobky. Pro moderní bytovou architekturu, takové struktury jsou nepostradatelné. Kurvolinové suspenze jsou vhodné pro použití pro Erkers and Rooms, s nestandardním uspořádáním stěny.

Možnosti montáže

Nebyli ztrácet čas a pokračujte v úvahu konkrétní rozhodnutí. Každý z nich má své výhody a zápory a mohou být použity za určitých podmínek. Neposlouchejte tipy kreslení, dokud se neodstraníte se všemi možnostmi práce. Poradci často nemají ponětí, že práce lze udělat mnohem jednodušší.

Metoda 1. Zvláštní základy nadace

Tato volba je vhodná pro ty, kteří ještě neučinili strop, nebo přinejmenším postavili rámec, ale ještě to šité. Jeho podstatou je, že v místě, kde bude připojena římsa, povrch je zvýšen z vnitřku za použití jakéhokoliv vhodného prvku.

Nejčastěji používali jednu ze dvou řešení:

 • Dřevěné tyč můžete upevnit 30 a více mm. Je upevněna ke zdi, stropu nebo opravám přes suspenze, to nezáleží, hlavní věc je, že máte pevnou základnu pro celou délku okna. Následně můžete snadno upevnit římsu. sádrokartonová válka je jednoduše přišroubována vozidlem se samořezným šroubu a upevňovací prvky jsou pevně upevněny ve výztužném prvku, je snadno a zároveň spolehlivě;
READ  Jak připojit rotační sekačku do motorového bloku

Tato volba umožňuje držet upevnění s běžnými dřevěnými šrouby

 • Druhou možností je zvýšit povrch profilu sádrokartonu, protože to prostě musíte přidat samostatný prvek, který bude umístěn podél čáry římsy. Všechno je dost snadné a rychle, hlavní věc. k umístění prvku na požadovaném místě. V budoucnu je upevnění Karnisů vyrobeno pomocí kovových šroubů.

Nelze zajistit další prvek na rámu a opravit na suspenzi

Navíc takové řešení v jednoduchosti, nemusíte nic vymyslet, stačí šrouby šrouby a bezpečně zajistit design. Tato volba má také mínus: Pokud jste již nainstalovali sádrokarton, pak povrch nebude schopen posílit povrch. Proto tato technologie není vhodná pro každého, častěji si lidé myslí o připevnění okapu ne předem, ale když byla oprava již provedena, a je nutné nějakým způsobem ponechat pozici.

Pokud uděláte vše předem, můžete zadat ještě jednodušší a udělat skrytou římsu pro záclony z sádrokartonu. V tomto případě musíte vybudovat rámec tak, že výklenek asi 20 cm široký podél okna zůstane. Pak můžete skrýt design a záclony samy o sobě budou vypadat velmi zajímavě, protože místo jejich upevnění bude skrytý z pohledu, níže uvedená fotografie přesně ukazuje tuto možnost.

Sádrokartonová okapová pro záclony se provádí velmi jednoduché, ale dostanete velmi neobvyklý konečný výsledek

Metoda 2. Použití hmoždinky motýla

Tato volba naznačuje, že je nutné připojit již existující design. Hlavním pracovním prvkem je speciální hmoždinko-motýl. Dostal své jméno kvůli speciálnímu tvaru a principu provozu, upevňovací prvek je odhalen z opačné strany sádrokartonového plechu a tím spolehlivě upevňuje jakýkoliv design na povrchu, jeden prvek je oddělen hmotnost až 16 kg, takže Nemá smysl pro spolehlivost.

Hmoždinko-motýl vytvořený speciálně pro duté struktury

Zjistíme, že budete potřebovat práci. Pro pohodlí jsou informace prezentovány jako tabulka.

Potřebné materiály a adaptace Technika aplikace
Hmota Jejich počet je vypočteno jednoduše: Myslíte si, kolik montážních otvorů v okouzlují, a získat co nejvíce hmoždinek plus jeden o rezervě jen v případě. Pokud jsou motýli prodávány bez sebe-příběhů, pak navíc získávají hardware o tloušťce 3,5-4,5 mm a délkou 55 mm, je to tato volba, která poskytuje nejspolehlivější držák
Vrtat S jeho pomocí budeme dělat otvory pod spojovacími prvky, musíte mít vrták o průměru 10 mm po ruce. Nejlepší je použít možnost kovu, takový snímek je spuštěn bez problémů a sádrokartonu a kovový profil, pokud spadne na cestu
Šroubovák nebo elektrický šroubovák s tryskou Pro upevnění upevňovacích prvků je nutné otočit šrouby, dokud se hmoždinka uloží na povrchu z opačné strany. Můžete použít jak elektrický šroubovák, tak běžný šroubovák, jako je aplikován na typ trysky, záleží na verzi použitých šroubů, nejčastěji je to pH2 nebo pz2

Nejlepší pro montáž okapu po barvení povrchu, zjednodušuje práci a design bude mnohem opatrněji.

To je způsob, jak upevnění z opačné strany vypadá jako vleklý stav. vše je velmi spolehlivé

Zjistíme, jak opravit okapy na sádrokartonu s pomocí motýlů hmoždinky. S vlastními rukama můžete snadno instalovat na tomto jednoduchém schématu:

Z těchto akcí se skládá z pracovního postupu

 • Před zahájením práce je nutné sestavit římsa, bez toho, instalace není možné provést, protože není možné vypočítat všechny vzdálenosti a poloha upevňovacího prostředku do oka nemůže být ani schopni;
 • Římce je úhledně aplikována na povrch a vystaven přesně vzhledem ke stěnám. Je-li stanovena optimální poloha, můžete přistoupit k označení práce, tužka je odebrána nebo jakýkoliv jiný přípravek a skrz otvory na sádrokartonu jsou nakresleny kruhy v místech budoucích držáků. Sledujte, že v procesu práce se římsa nesmějí;
 • Vrtání otvorů nepředstavuje mnoho potíží, materiál je dobře manipulován a obvykle trvá několik minut. Udělejte vše opatrně a držte nástroj vertikálně tak, aby otvory se neukázaly, aby byly odstraněny nebo posunuty;

Při vrtání GCC je tvořeno spoustou odpadků, takže tak, že nebudete ucpat místnost, můžete použít malý život. jen dát na šálek na vrtáku, jak je znázorněno na fotografii, a ve vašem pokoji bude čistý Po skončení práce.

Jednoduché řešení vám ušetří od úklidu po práci

 • Před zapínáním římsy musíme nainstalovat hmoždinku. Všechno je poměrně jednoduché: butterfly se odebere, výstupky jsou stlačeny. Poté je prvek vložen do otvoru, dokud se nezastaví a mírně bije kladivo, výstupky ve spodní části podpěrné podložky zabraňují rolování upevňovacích prvků, když je utaženo;
READ  Jak pracovat ruční fréza

Elektronický Cornis

Zařízení z vypuštění modernějších technologií s elektrickým pohonem. Záclony kolem obvodu Gardina se automaticky pohybují. Ovládání je založeno na tlačítku.

Okapá s elektrickým pohonem se liší od obvyklého v tom, že má motor a řídicí systém opony, umístěné uvnitř profilové pneumatiky

Takovou římsu můžete nainstalovat jak na zdi, tak na stropě

Planka je vhodná pro apartmány s vysokými stropy, drží pevné, zpocené záclony. Hlavní nevýhodou takového zařízení je považováno za to, že v důsledku rozbití je obtížné opravit. Na cenovou hladinu výrazně přesahuje další záclony.

Vytvoření širokého pole do dvou profilů

Ve většině případů je jeden profil dost. Nějaká láska však do svých prostor dávají pompézu. Ve většině případů, díky velkému boxu, můžete udělat podsvícený rýžovou karcis. Zvažte, jak je taková římsa vytvořena a jak se podsvícení provádí.

Průvodce profilem stropu je připojen ke stropu (spodní část rámu je vyrobena z něj) a propojky jsou vyrobeny z profilu stojanu. Obě rámce jsou shromažďovány stejným způsobem jako v případě krabice pro jeden profil. Pouze sádrokartonu nepotřebují nic. V důsledku toho by se měly vypnout dva identické vzory, z nichž každý je obdélník s žebry podél celé délky uvnitř.

V ideálním případě musíte sbírat všechny prvky kovového rámu, a pak zasít jejich GLC

připojit, římsu, záclony, sádrokartonu

Vzdálenost mezi rámečky se vybírá na základě vlastních přesvědčení. Pro propojky by mělo být krok v rozsahu 30-50 cm. Když jsou oba konstrukce plně pevně stanoveny, jsou oříznuty GLC.

Pole do dvou profilů jde do humbuku, takže by mělo být promyšleno ve fázi upevňovacích profilů pro strop suspenze. Pro budoucí rámec pro CORNOS musíte dát dva průvodce, ke kterému bude montován do budoucího návrhu.

O profilovém záložce ve fázi tvorby rámu pro strop sádrokartonu a další tvorba římsy pod záclony lze zobrazit na videu.

Ti, kteří chtějí učinit podsvícený sádrokartonový okapový, by měly přemýšlet v tomto okamžiku ve fázi vytváření zavěšeného stropu. Faktem je, že podsvícení potřebuje elektřinu, která je dodávána předem vodičů. Všechny zapojení se provádí v montážní fázi suspendovaného stropu.

Pro dodaný kabel se používá speciální pouzdro pro ochranu před vlhkostí a mechanickým poškozením. Takže, že neuzaví, kabel je upevněn speciálními svorkami ke stropu. Kabel je dodáván do řádku, kde bude rámec. Pak je strop šitý s sádrokartonem a v místě budoucího boxu pro autocis ze sádrokartonu, díra je vytvořen skrz který kabel je nakreslen. Teď je v krabici.

Šířka římsy by měla záviset na velikosti osvětlení

Dále se provádí zapojení a vodiče jsou shrnuty na tato místa, kde budou instalovány svítilny. V sádrokartonové válce jsou pod lampami vyrobeny otvory, které jsou instalovány v nich a připojují se k elektřině. Udělejte osvětlení tak pohodlné, když se jedna nebo dvě strany krabice ještě nezobrazí. Proto jsou okapy obvykle prováděny skvělé pracovat pohodlně a tam bylo místo pro dráty a lampy.

Výběr technik z auta

Který z technik pro použití při instalaci římsy pro záclony na sádrokartonu bude záviset na konkrétní situaci.

 • Ležel dřevěné hypoteční kolejnice ve fázi výzdoby.
 • Použijte hmoždinku, pokud jsou sádrokartonové plechy namontovány přímo na ložiskovou stěnu pomocí montážního lepidla.

Jaká pravidla budou vedena v každé konkrétní situaci, a jak upevnit římsu do sádrokartonu, představují potřebné materiály?

Nailing římsa s hypotékami

Bez ohledu na typ římsy pod záclony (strop nebo stěna), je možné výrazně zjednodušit držák ve stupni stěnách stěn sádrokartonových plechů. K tomu musí rámec položit dřevěné hypotéky.

Umístění hypotéky

Jsou vyrobeny z řek nebo dřeva odpovídající sekce, ale mělo by následovat několik pravidel:

 • Dřevo musí být dobře sušeno a zpracováno z vnějšího vlivu (nátěr, lakování nebo impregnace);
 • Průřez hypotéky musí být odpovídající hmotností upevnění budoucího prvku;
 • Je nutné namontovat dřevěnou kolejnici. Není příliš hluboko do rámu, takže budoucí upevňovací prvek může být bezpečně upevněn v hypotéce, a samotný GLC Leaf se nevrátil pod uzávěrem;
 • Nezapomeňte si vybrat právo zvolit upevňovací prvek samotné rakety. Například v plynových a pěnových betonových blokech, standardní plastová hmoždinka nebude poskytovat tuhou fixaci, protože toto používat tzv. „Krokodýli“, pokud je tyč poměrně těžký, pak stojí za použití kotvy.

Po instalaci hypotéky je rámec rámu pokrytý sádrokartonem, pokud jde o umístění hypotéky na schématu.

Příloha Karnisu na sádrokartonu s takovými hypotékami nebude obtížná, zatímco můžete použít standardní šrouby požadované délky, kombinování je s hmoždinami, pokud se taková potřeba vzniká.

READ  Jak připevnit kabelový kanál k sádrokartonu

Pro zavěšení římsy pro záclony tímto způsobem, aby značka na stropu nebo stěně, a v místě připevnění, držáky římsy pomocí šroubováku nebo elektrickým šroubovákem jsou namontovány.

Fixace římsy na ložiskových stěnách

Dnes je často často používán výzdobou stěn sádrokartonovými listy bezrámovým způsobem. V tomto případě jsou jednotlivé prvky GLC upevněny s montážním lepidlem sádrem s malým množstvím sebeobchodu. V tomto případě bude vzdálenost povrchu listu minimální z nosné stěny, což znamená, že můžete použít klasický způsob habrů.

Klasické upevnění Karnisa

Chcete-li provést takovou práci, musíte zvolit upevňovací prvek.

Důležité, přičemž výběr typu hmoždinky pod materiálem stěn!

Držák se provádí podle následujícího algoritmu:

 • První značení na povrchu povrchu.
 • V bodech upevňovacích otvorů. Musíte to udělat v jednom sání, aby nedošlo k poškození povrchu na sádrokartonu.

  Dále řídit hmoždinku a dali držák římsy, upevňují ji s samořezným šroubem. Utažení šroubu, neměli byste to tvrdě dát a zatlačte ho na povrch, jinak si můžete poškodit peklo.

V tomto případě budou upevňovací prvky prováděny dvě funkce, s výjimkou samotného oka, bude poskytovat další fixaci listu povrchu.

Odpovídají upevnění přímo na sádrokartonu

Často však povrch povrchu může být umístěn ve značné vzdálenosti od nosné stěny, standardní upevňovací metody nejsou vhodné. Jednoduše platí lepenkové lepenky a neposkytnou správnou fixaci.

V tomto případě můžete připojit cornis do sádrokartonu pomocí speciálních spojovacích prvků.

 • Hmoždinko-motýl. Zařízení pro takové upevňovací prvky následující. Při přišroubování samo-lisovacího povrchu pod povrchem sádrokartonu je odhalena „křídla“ samotného hmoždinku, spočívají na povrchu, distribuci, tedy tlak na materiál. Motýli mohou být použity ke skrytí plicových okapů na stropu sádrokartonu, nebo ne těžkých variant.
 • Driva. Taková hmoždinka má šroubový závit na jeho povrchu a při šroubování je spolehlivě spojen s listem. Použití takových upevňovacích prvků lze instalovat příliš masivní okapy.
 • Hmoždinka mol. To je nejspolehlivější způsob, jak konsolidovat stropní okapu na sádrokartonu nebo jakékoli volby namontované na stěně. Každá hmoždinka je navržena tak, aby načtena až 25 kg a dokonce i těžké dekorativní prvky visely na zdi.

Sekvence šroubování hmoždinky-motýl však existují některé jemnosti při použití speciálního upevňovacího materiálu pro sádrokartonové povrchy.

Pomocí hmoždinky motýl, musíte původně na značce pro vrtání otvoru odpovídajícího průměru. Současně je důležité, aby se nesklo zdi, to znamená, že vrták je zapotřebí v jednom bez zbytečných vrtných pohybů.

Do výsledného otvoru je vložena plastová hmoždinka a držáku visí, šroubování šroubu.

Driva může být dva typy s nebo bez vrtačky. V prvním provedení je taková hmožka namontována bez vrtací sádrokartonu, za použití křížové trysky na elektrickém šroubováku. Pokud Driv bez vrtáku musí být připojen následujícím způsobem. Vyvrtaný otvor o průměru 6 mm, vykazuje hmoždinku a zašroubujte jej s příčnou tryskou.

Když je instalován Driv, držáky okapu jsou upevněny pomocí vhodného šroubu.

Pořadí upevňovacího hmoždinového sušení

Dowelle Mole je instalován s předběžným vrtáním otvorů rozložení. Zároveň je nutné poškodit stěny studny do budoucího upevňovacího prvků. Před instalací musíte mírně nastavit stěny hmoždítka s nožem a odšroubujte šroub. Poté se kovová hmožka vloží do otvoru a na horní straně zámečku římsy, který je upevněn šroubem. Šroub upevňovací prvek je zapotřebí, dokud se nestříká.

Základní typ

Příslušné mohou být instalovány na stropě, otevření okna nebo stěny. Základna pro instalaci může být pevná a odolná (kamenná nebo dřevěná materiály) nebo křehké. Například správná odpověď na otázku je, jak připevnit okapy na sádrokarton na stropě, bez zvláštních znalostí, je nemožné dát. Totéž lze říci v případech, kdy byla provedena vyrovnání úpravy stěn pomocí listů GLC.

Připevněte závěs nebo římsu, je to poměrně obtížné. Taková práce vyžaduje určitý nástroj, speciální upevňovací prvky, znalost subtleties a posloupnost práce.

Typické možnosti upevnění římsy ke stropu nebo stěnách, v takových případech, v takových případech, nemusí být vhodné z důvodu jejich nedostatečné funkčnosti. Ale při provádění výše uvedených podmínek se připevnění carnisu na sádrokartonu stává operací, která je zcela přístupná na nezávislé provedení osobám, které nemají zvláštní školení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS