Jak připravit palivovou směs pro zastřihovač pro trávu

Příprava směsi paliva

Dvoudobé motory pracují na směsi benzínového oleje. Hlavní příčinou poruchy je nesprávná kompilace podílu palivové směsi nebo úplné nepřítomnosti oleje v benzínu. Při přípravě palivové směsi, speciální olej pro dvoupatrové motory s označením „pro zahradní zařízení“. Nepoužívejte máslo pro lodi, motocykly atd. Poměr směsi benzínu / oleje se může lišit v závislosti na modelu motoru, označení oleje a doporučení výrobce benzoinstrumentu. Pro dvoupatrové motory se použije poměr směsi 50: 1, 32: 1 a 24: 1.

V podmínkách nedostatečného mazání nebo při práci na čistém benzínu může motor pracovat poměrně dlouho. Charakteristické znamení dlouhodobé práce na čistém benzínu je zvýšené vibrace a zvuk nerovnoměrného provozu motoru. Na pístu a válec jsou vytvořeny mělké JADS v celé výšce bočního povrchu. Je možné zničit pístní prsteny.

Výsledkem je, že nedostatek mazání probíhá kovu z pístu na stěnách válců a mammení motoru.

Přebytečné množství oleje v palivové směsi vede k lezení z pístového kruhu a tvorbě intenzivního Nagaru na pístu.

Také tvorba intenzivního karbaru na pístu může být způsobena dlouhým provozem motoru s krytem klapku karburátoru.

Také znamení motoru s nadměrným množstvím oleje v palivové směsi je přítomnost automobilu na svíčku zapalování a silné vznášení obrazovky sítě Silencer, která je vyjádřena ve ztrátě výkonu motoru během provozu.

Zvažte některé známky, které nedodržují doporučení uživatele o návodu k použití, pokud jde o používání nedostatečné kvality a skladování sekačky na trávu.

připravit, palivovou, směs, zastřihovač

Při použití špinavého benzínu pro přípravu palivové směsi v karburátoru budou přítomny špinavé usazeniny.

Také znamení použití špinavého paliva bude znečištění palivového filtru umístěného v plynové nádrži.

Značka dlouhodobého skladování sekaček palivového trávníku je oxidací karburátorových prvků. V tomto případě dochází ke změně elastických vlastností gumové membrány systému řízení paliva a membrány čerpací stanice. Je také možné pro pryskyřičné sedimenty na prvcích karburátoru.

připravit, palivovou, směs, zastřihovač

Firmy Výrobci benzoinstricentu doporučují dodržovat následující proporce při přípravě směsi paliva:

Použijte olej s označením „pro zahradní vybavení“. Nepoužívejte olej pro motorové motory, motocykly a t.D.

Pro přípravu palivové směsi použijte čistý, čerstvý, nonethydrovaný benzín s oktanovým číslem menší než 92.

Přísně postupujte podle pokynů pro míchání benzínu a oleje. Pro míchání benzínu s máslem použijte speciální nádobu. Do palivové nádrže nemíchejte benzín s olejem.

Nepoužívejte staré palivové směsi s dobou skladování více než 30 dnů.

Při přípravě sekačky na trávu na dlouhodobou skladování:. Vypusťte všechny palivové palivové nádrže;. nastartovat motor až do plné generace paliva;. Vyjměte svíčku zapalování, vyplňte válec 30 ml vysoce kvalitního motorového oleje pro 2-zdvih nebo 4-taktní motory, vytáhněte startér rukojeti tak, aby byl olej rovnoměrně rozložen uvnitř motoru a nainstalujte zapalovací svíček na místo.Před spuštěním motoru po dlouhém skladování odstraňte zapalovací svíčku a vypusťte olej z válce.

Co si vybrat olej, aby se naplnil v zastřihovači trávy nebo typů maziv

Timmers pro trávy a trávníku sekačky pracují z dvoudobých motorů, které mají zjednodušený design. Zřídka, ale tam jsou modely trimrů s 4 hodiny motory, které pracují na čistém benzínu. Dvou-zdvihové napájecí jednotky nemají kliku kliku (ropná kliková skříň), díky nimž je hmotnost nástroje snížena a jejich náklady se sníží. Pokud rotující části motoru nebudou mazány, pak na konci rychle selže. Aby se tomu zabránilo, je vyžínač pro trávu doplněn ne čistý benzín, ale směs s máslem. Jaký olej se zředí benzínem pro zastřihovač pro trávu?

Chcete-li začít, vyvolejte nebo se dozvědět, jaké typy olejů pro chemické složení se vyrábí:

 • Minerální kapaliny. určené pro technologii malého výkonu, které mají vzduchové chlazení. Toto je nejlevnější typ maziva pro motory
 • Semi-syntetické látky. Používají se pro zařízení, které má chlazení vzduchu a vody
 • Syntetický. vhodný pro všechny typy motorů s různými typy chlazení. Nevyžadují častou náhradu a tento typ maziva je několikrát dražší než minerální a semi-syntetický
READ  Jak vyměnit sušičku pro zastřihovač na elektrické vyžínače

Z výše uvedeného vyplývá, že olej s jakýmikoli kompozicí je vhodný pro zastřihovač pro trávu. minerální voda, syntetika a polosyntetika. Oleje s různými chemickými složkami se liší v ceně, takže je nutné spolehnout se na nákup na doporučení výrobce přístroje. Pokyny uvádějí informace o doporučení, o které typy olejů jsou lepší. Pokud se jedná o standardní TS-W3, znamená to, že není tak důležitá, která složení by měla mít látku. V tomto případě můžete zředit s minerální vodou benzínu, semi-syntetické a syntetiky.

To je zajímavé! Hlavní věc při výběru oleje se nezachytí na falešné, protože dnes je velmi často možné splnit různé typy mazacích kompozic pro dvoupatrové motory, které sestávají především o nízkodobé ropné produkty.

Blok: 2/7 | Počet znaků: 1943

Jaké jsou vlastnosti řetězové pily?

Pokud máte chalupu nebo dům ve venkovských oblastech, potřebujete řetězovou pilu. Pro potřeby zahrad, tam je dostatek domácností. Síla je malá, ale stačí odstranit staré větve stromů, palivových dříví a desek. Taková pila nemá příliš velkou váhu a velikost. Pokud potřebujete snížit stromy na pozemku nebo plánujete stavební práce, je lepší koupit poloprodovědnou řetězovou pilu. Termín její práce by neměl překročit 8 hodin. Profesionální řetězová pila má vysoký výkon a může pracovat až do 16 hodin v řadě. Pro výrobu těchto pil se používají vysoce pevné materiály a použití vyžaduje určité dovednosti. Profesionální řetězové pily se používají s lesními válci v průmyslovém měřítku a pro jiné podobné práce.

Všechny tyto typy pily se liší jak síly, tak v hmotnosti. Pokud neplánujete velkou konstantní práci, je lepší omezit řetězovou pilu domácností, což váží mnohem méně, a proto je snazší se s ní vyrovnat. Profesionální pily, naopak, mají kapacitu až 6 kW a odpovídajícím způsobem větší hmotnost. Výběr takové pily závisí na tloušťce a pevnosti pilového materiálu.

Jak míchat (zředí) benzín a olej pro 2T motory.

Shrnout výše uvedené nastavení. Použijte olej vyvinutý nebo doporučený výrobcem této techniky pro techniku ​​značky. Například pro MOTOCOS STIHL FS 55 STIHL HP OIL (viz. Obrázek 1A) nebo STIHL HP SUPER, pro HUSQVARNA 128R MOTOCOS používají Husqvarna HP olej (obrázek 1b) nebo Husqvarna Ls. Pro 2.Hodinové motory nepoužívají motorové oleje pro čtyřdobé motory. Například 10W30, SAE 30 a T.D.

Obrázek 1 A-olej Husqvarna (vlevo), STIHL B-olej (vpravo)

Užitečné poradenství

Nikdy nepoužívejte 2-taktní olej určený pro vodní chladicí motory, protože tyto oleje jsou navrženy tak, aby fungovaly při nižších teplotách.

Je nutné dodržovat podíly oleje a benzínu pro palivovou směs, označenou výrobci v návodu k použití. Čínští výrobci nejčastěji uvádějí podíl 1 části oleje na 25 částech benzínu, na „STIHL“ a „Husqvarna“ tento podíl bude 1/50.Při přípravě malého objemu směsi (do 1 litru) je velmi důležité pečlivě měřit množství oleje ve směsi. Dokonce i malé vypočítání v množství oleje mohou přinést do závažných nesrovnalostí ve směsi. V těchto případech lze pro přesné dávkování použít lékařskou injekční stříkačku.Příprava palivové směsi musí být vyrobena v čistém speciálně navrženém pro tuto nádobu. (cm. Obrázek 2)

Užitečné poradenství

Nedoporučuji používat varné plastové lahve a kanystry, protože benzín může rozpustit plasty a všechny tyto „suspenze“ spadá do palivové nádrže a zobrazuje karburátor.

Plastové nádoby určené pro benzín mají vždy označující „plamen“. Je velmi výhodné používat kanystr vybavený systémem Seduální tankování (viz. Obrázek 3). Systém shledatelného tankování má ventil, který nedává palivo k přepravě s plným plněním nádrže.

Obrázek 3- Systém speciální náplně

Jaký benzínová výplň

Benzín pro zastřihovač pro trávu, který je třeba vybrat non-Ettenited s hodinovým číslem 92 nebo 95. Jako praxe ukazuje, benzín AI-80 může vést k poruch zařízení, což je pochybné úspory. Palivo by mělo být čerstvé, to znamená, že po koupi může být uložen ne více než 60 dní.

READ  Řezání vnitřního rohu stropní základové desky na truhlářské frézce

Další faktory, například použití speciálního maziva pro sekání trávníku a chovem v odděleném kontejneru ovlivňují kvalitu paliva. Doporučuje se také používat speciální kanystry určené pro skladování benzínu.

Pro práci zahradní techniky se doporučuje koupit nonethydrovaný benzín. Jinak existuje riziko selhání. Výrobci informují palivo s oktanovým číslem ne nižší než AI-90, lepší AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v pokynech. Na čerpací stanici vyplňte požadované množství paliva v kanonu. Doporučuje se trvat kovové: v takové kapacitě neexistuje žádná statická elektřina z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

připravit, palivovou, směs, zastřihovač

Koupit značkové oleje pro motory push-tah, nejlépe třídu API-TB nebo API-TC. Doporučené značky Výrobce musí uvádět v návodu k přístroji. Zvažte také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetika je lepší, jsou méně viskózní a mohou být použity i v mrazu. Semi-syntetika. to je minerální s vylepšenými kvalitami, univerzální pro každou sezónu. Omezení teploty Podívejte se na balíček. Stále věnujte pozornost objemu. Je důležité není podíl benzínu a oleje pro řetězové pily, a kolik množství palivové směsi bude potřebovat jeden tankování a jak často budete pracovat nástroj. Je-li ve vašem arzenálu, kromě pily, další zastřihovač pro trávu nebo guplinky a používáte jeden nebo jiný nástroj několikrát týdně, to má smysl koupit velký olejový kanál 3. 5 litrů. Pro několik misí pro venkovskou sezónu je dostačující na láhev 1 l.

Směšovací olej s benzínem

Na začátku práce s přístrojem vyvstává otázka vždy, kolik oleje se přidá do benzínu pro řetězové pily nebo vyžínače pro trávu. Je důležité si uvědomit, že pro dvoupatrové motory je poměr 1:50, t.E. 5 litrů palivového účtu pro 100 ml oleje. Proč je důležité dodržovat proporce? Přebytečný olej přispívá k výskytu Nagaru na pístech a svíček a jeho nevýhody zhoršuje mazací vlastnosti palivové směsi, což vede k tvorbě bund na pístové skupině a zvyšuje riziko rozpadu motoru.

Je nejjednodušší dodržovat proporce benzínu a oleje pro řetězové pily za použití měřicích nádrží. Mají stupnici se značkami, pro které se snadno naviguje. Před plnicím benzínem a olejem se ujistěte, že nádoba je čistá. Vyhněte se dostat dovnitř vody a nečistot. může to ovlivnit kvalitu směsi paliva. Benzín nalijte nejprve na požadovanou značku, pak odlupujte olej. také až do požadované značky. Míchat je, naklonit několikrát kontejner. Kapaliny se rychle míchají a kompozice získá homogenní barvu, například zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Je důležité vědět! V žádném případě nepoužívejte plastové lahve nápojů pro skladování a míchání směsi paliva. Benzínový korozivní plast. A i když jsou stěny láhve na typu typu, škodlivé složky spadají do palivové směsi a s ním v motoru. Je velmi škodlivý pro karburátor.

Doporučuje se pracovat v rukavicích, aby chránila ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Mix kapalin na ulici tak, aby se dvojice benzínu akumulují uvnitř. Nekuřte při práci a eliminujte další faktory, které mohou způsobit hořlavé materiály zapalování.

Vařená palivová směs zaplňujte palivovou nádrž a pevně zavřete víko. Pokud jste udělali více než směs, než můžete strávit najednou, vypusťte jej do samostatného skladovacího kanystru buď odejdou v míchacích nádobách. Hlavní věc je úzce blízko víka. Připravená směs může být skladována po dobu dvou týdnů a použití pro doplňování paliva bez rizika motoru. Jediná podmínka není opustit ji v palivové nádrži. Pokud se nástroj není delší dobu používán. zbytky utratí úplně nebo odjeďte.

Nyní víte, jak zředit benzín pro řetězové pily, aby nepoškozoval motor. Snažte se to udělat sami. Poté, co několikrát připravíte směs paliva, bude jasné, kolik množství komponent nemusí být prodlouženo. Můžete si koupit vše, co potřebujete v našem internetovém obchodě. S firemními oleji bude váš nástroj trvat dlouho.

Pravidla míchání

A teď o tom, jak míchat komponenty. Bude však logičtější začít s propuštěním, ale naprosto neplatným chybám, které „hřích“ mnoho majitelů tohoto agregátu moslovoy. Následující kroky jsou považovány za chyby míchání směsi paliva.

 • Přidání oleje na již zaplavené v palivu Benzobac Motocos. Stejně tak se homogenní palivová směs nebude moci dostat. Možná a to dopadne, pokud jen pak dlouho protřepává zastřihovač pro trávu. Ale je nepravděpodobné, že by někdo udělal, s ohledem na závažnost souhrnu.
 • Nejprve nalijte do nádoby pro smíchání oleje a přidejte k němu benzín. Benzín má menší hustotu než olej, takže pokud ho vylévá do oleje, zůstane v horní vrstvě, to znamená, že přirozené míchání se nestane. Samozřejmě, že to bude možné smíchat, ale energie bude potřebovat mnohem víc, než kdyby to bylo dělat naopak. nalít olej na nalil benzín.
 • Ignorování přesných měřicích přístrojů pro použití potřebných objemů složek. Jinými slovy, plemeno množství oleje nebo benzínu „na oko“. to je špatný zvyk při provozování motocyklů.
 • Připravit palivovou směs prázdných pitných lahví. Tato nádoba je vyrobena z příliš tenkého polyethylenu, který se může rozpustit benzínem.
READ  Vyberte si zastřihovač trávy pro trávu

Vzhledem k tomu, že všechny výše uvedené doporučujeme při míchání palivové směsi pro dvoupatrové motory trimrů pro trávu používat následující pravidla.

 • Použití pro skladování benzínu, oleje, hotového paliva a jeho přípravy pouze čistá nádoba z kovu nebo speciálního plastu.
 • Použijte pro plnění benzínu do ředicí kapacity zalévání vody, aby se zabránilo jeho průlivu a přidalo olej do měřicího vozu s riziky množství nebo lékařské injekční stříkačky o 5 a 10 ml.
 • Nejprve v kanystru pro vaření palivových směsí pro nalít benzín a potom olej.
 • Zřeďte směs, nejprve nalijte do nádrže pouze polovinu plánovaného objemu benzínu.
 • Dále přidejte do benzínu veškeré množství oleje potřebného pro přípravu směsi.
 • Důkladně promíchejte obsah kapacity ředění. Nejlepší je zasahovat, provádět kruhové pohyby pevně uzavřené kapacity. Nesleduje žádný cizí předmět, který se míchá palivo uvnitř nádoby, protože je znám, ze kterého materiálu je vyroben tímto subjektem, ve které reakcí s přísadami směsi může vstoupit, jak čisté je.
 • Přidán do smíšené směsi zbytek benzínu a opět důkladně promíchejte.
 • Můžete doplnit palivovou nádržku připravenou směsi sekačky na trávu.

Doporučení pro skladování hotové palivové směsi pro vyžínače trávy

Po tankování zastřihovače pro trávu, mnoho odložení směs zůstává v láhvi až do příště. Někdy to příště nedostane brzy, a táhne až do příštího roku. Je nemožné skladovat tak dlouho, není možné skladovat tak dlouho. Po provedení směsi je nutné jej strávit po dobu 1-2 týdnů. Kromě toho je také nemožné skladovat nástroj po dlouhou dobu s palivovou směsí naplněnou do nádrže, protože účinek bude podobný. Aby se zabránilo nepředvídaným okolnostem, doporučuje se zohlednit následující doporučení pro skladování hotové směsi benzínu s olejem:

 • Připravte si směs paliva v takovém množství, které bude použito. Pokud nevíte, kolik paliva používá, pak je lepší vařit méně
 • Pokud je v nádrži ořezávače pro trávu (když se nástroj skrývá až do příští sezóny) směs paliva zůstává, pak musí být zcela strávena nebo sloučena
 • Před zahájením připravené směsi do nádrže musíte pečlivě stírovat
 • Připravte si připravenou směs v těsně kroucené nádobě, stejně jako v místě omezené na účinky slunečního světla

S výhradou všech doporučení, termín zastřihovače pro trávu nebude menší, než je uvedeno v pokynech. Použití vysoce kvalitního spotřebního materiálu ve dvojici v souladu s doporučeními pro přípravu směsi do vyžínače pro trávu bude znamenat dlouhou a účinnou službu benzínového nástroje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS