Jak pracovat ruční fréza

Práce ruční stromy na stromech

Článek se připravuje s informační podporou http: // www.Multicut.Ru.

Mlýn je nástroj pro zpracování dřeva, který dělá mnoho otáček při vysoké rychlosti. Stává se to jak profesionální vybavení, jako jsou mletí a gravírovací stroje, a pro sebe-zpracování, vyžadující určité dovednosti a znalosti. Podrobné pokyny s výcvikovými videa na webu pomohou kvalitativně provádět operace pro zpracování elektrické energie stromu.

Příprava a konfigurace nástroje

Chcete-li začít, připravte ořezávání dřeva, kde budete trénovat. Lepší, aby byly měkké plemeno. Takže držíte mlýn ve svých rukou. Nespěchejte okamžitě zapnout síťový kabel. Nejdříve musíte nainstalovat mlýn v kleštině, pak se snahou jej utáhnout klávesou. Vřetenová svorka. tlačítko, na kterém klepnete na tlačítko Během výměny řezného nástroje, zjednodušuje tento úkol. S jeho nepřítomností použijte jiný klíč. Zpracovaný sochor by měl být dobře opraven. Dejte na něj frézovací stroj a Davim na rukojeti dolů, dokud řezačka ovlivňuje zpracování povrchu. Tato poloha musí být upevněna pomocí upínací páky. Nachází se vedle rukojeti. bez odstranění rukou, můžete ji snadno přesunout s prstem.

První nastavení. hloubka frézování. Hloubkový regulátor je umístěn podél jedné z vodítek. Musí být vynechán do nižšího bodu omezovače. otočné zastavení. Nyní musíte nastavit ukazatel na značku nulového měřítka. Poté je lišty zvýšena na požadovanou hodnotu hloubky frézování a nastavte regulátor v této poloze. Pokud máte kolo, je hloubka instalována s maximální přesností. Upínací páku uvolňujeme a bydlení se zvedne. Když začneme frézování, nástroj bude ponořen na požadovanou hloubku.

Druhé nastavení. rychlost. Je vybrána v závislosti na typu materiálu a řezačky velikosti. Čím větší je průměr řezného nástroje, tím nižší je rychlost. Kvalita zpracování závisí ve vybraném režimu. Pokud je rychlost příliš vysoká, okraje se objeví nerovnoměrné. V tabulce dáváme použitý průměr zařízení a rychlost otáčení frézy.

Závislost průměru frézy a rychlostí jeho otáčení z zpracovaného materiálu

Materiál Řezačky průměru, mm Rychlost, rpm
Tvrdé dřevo 4. 10 20 000. 28 000
12. 20 15 000. 20 000
22. 40 10 000. 15 0000
Měkké dřevo 4. 10 20 000. 28 000
12. 20 15 000. 20 000
22. 40 10 000. 15 000
Umělé materiály 4. 15 13 000. 16 000
16. 40 10 000. 12 000

Příprava nástroje pro práci

Nejdůležitější věcí je, že musíte udělat před začátkem frézování. je nastavit jednotku pod určitým typem práce s přihlédnutím k vlastnostem zpracovávaného materiálu a typu zařízení.

Zvolte Speed

Mlýn je agregát, který může vyvinout velmi vysoké otáčky vřetena, od 8 000 do 24 000 ot / min a více. Čím vyšší je rychlost otáčení zařízení, čistší bude povrch zpracovávaným povrchem. Měli byste však vědět, že přebytek přípustné rychlosti pro určité frézy může způsobit spalování polotovarů ve zpracovatelských místech. Proto, kromě rychlosti otáčení nástroje stopku by měla být vzata v úvahu lineární rychlost čepele. Čím větší je průměr zařízení, tím větší je řezací okraj zařízení s větší lineární rychlostí. Pokud má být použito velký průměr Snap, pak se vřeteno bude muset mírně snížit.

Níže je uvedena tabulka, která používá, která z nich může vyzvednout optimální rychlost otáčení nástroje v závislosti na jeho průměru.

Kromě toho při výběru rychlosti otáčení nástroje, tvrdost zpracování materiálu. Frézování pevných dřevěných vozidel je třeba provést nižší rychlostí než doporučený průměr nástroje.

Je také třeba snížit obrat nástroje, pokud je požadováno řezání PVC, plexiskla a zpracování plastů. S vysokorychlostním plastem se začne roztavit a nalít na nástroji čepele. V každém případě je rychlost otáčení zvolena experimentálně.

READ  Oleo-Mac Sparta 25 se nechce spustit

Instalace řezaček

Před výměnou nástroje musíte vypnout mletý mlýn z sítě. Vypne tlačítko Start nebude dostačující. Je velmi důležité vytáhnout šňůru ze zásuvky, abyste odstranili náhodný start motoru.

 • Umístěte jednotku na stranu tak, aby tlačítko zamykání vřetena.
 • Klikněte na tlačítko a otočte vřeteno, dokud nezobrazí spuštění se zámkem. Po tom, položte klíč na kuřátko a odšroubujte ji. Na některých modelech mlýnů tohoto tlačítka nemusí být. V tomto případě bude zapotřebí 2 klíč. První klíč je oblečen na matici na vřetenu a provádí roli držáku (pokud budou pokračovat v jízdě do vodícího panelu) a druhý klíč se používá k odšroubování chigni matice.

Je třeba si pamatovat: Matice kleštiny je nemožné zpoždění, pokud v něm není žádné vybavení. To povede k jeho rozpadu.

Nastavení hloubky léčby

Téměř všechny agregáty pro frézování jsou instalovány hloubkové regulátory. Nastavení hloubky nástroje Dive dochází následovně:

 • Umístěte jednotku do plochého povrchu, například na stole.
 • Přesuňte kroky revolvovacího zastavení (1), které mají nejmenší výšku, pod omezeným potápěčem (2).

V důsledku toho, pokud snížíte jednotku, abyste se obraťte na zastávku (2) z nejnižší fáze otočného zastavení, pak získáte maximální prodloužení frézy vzhledem k podešvi jednotky. Tato velikost potápění nástroje do obrobku bude konečná, to znamená, že má požadovanou hloubku.

Pokud potřebujete vytvořit hlubokou drážku, která v jednom průchodu nelze vybrat, můžete použít otočné zaměření na fázané ponoření přístroje do obrobku. Chcete-li to provést, nechte pod limiter hloubky (2) nejvyšší kroky otočného zastavení (1) a provádět frézování. Dále nahraďte následující, dolní zastávku a znovu přejděte na nástroj. Když omezovač dosáhne nejnižšího zastavení, bude získána požadovaná hloubka drážky. Následující obrázek ukazuje, jak dojde k postupnému prohloubení nástroje do obrobku, pokud použijete zaostření otravovacího typu.

Výcvik

Pro instalaci frézy do kazety je mletý mlýn položen. Některé druhy umožňují odpojit motor s plošinovou kazetou bez změny jeho nastavení. Jiné takové příležitosti neposkytují, takže nejčastěji musíte základnu ignorovat. Kazeta je odšroubována pomocí klíče, který je součástí balení.

Kazeta je upevněna v nehybnosti pomocí speciálního tlačítka umístěného nad výstupním bodem pouzdra. Není přítomen na všech typech mletí mlýnů, někdy je nutné upevnit hřídel pomocí klíče a kazeta je odšroubována jiným.

CAID matice nemusí být úplně odstraněna, ale někdy to musí udělat, když mletí řez v cangge. Opatrně poklepávání na bočních plochách a posouvání hřídele, klea oslabuje a odstraňuje ramenní mletý mlýn.

Matice je zašroubována, nová mlýnová vložka do kleštiny asi 20 mm. Některé frézy na stopkách mají speciální rizika s minimální a maximální hloubkou ponoření, ale většina z nich je instalována na oku. Pokud je hloubka instalace příliš malá, je třeba deformovat řezání frézy a poškození. Je nebezpečné, protože maximální rychlost otáčení frézovacího hřídele je 30 000 ot / min a více. Fréza fréza z CANGGI má velkou destruktivní moc, při vstupu do osoby, důsledky jsou velmi nežádoucí.

Pozornost! Šroub Kape matice bez zakryté frézy je zakázáno, protože od těchto lusků kleštiny.

Nastavení hloubky frézování je provedeno následujícím způsobem:

 • Frézovací mlýn s nízkým obsahem je instalován na rovné plošině;
 • Mlýn je snížen, dokud se nezastaví a pevná;
 • Posuvník indexu hloubky je instalován na nulové značce;
 • Omezovač hloubky se zvedne na požadovanou hodnotu a zastaví šroub;
 • Frézka je odemčena a spuštěna, dokud není omezovač hloubky zastaven do nastavovacího šroubu, po kterém je znovu upevněn.

Sada hloubka se doporučuje kontrolovat zkušební prázdný prostor, abyste mohli v případě potřeby provést úpravy. Neodpovídejte okamžitě příliš mnoho hloubky, pomáhá přehřátí mletí a vytváří nadměrné zatížení elektromotoru. Doporučená hloubka pro jeden průchod. 4-6 mm.

READ  Jak řezat strom správným směrem

Řezání drážek zaobleného a eliptického tvaru

Pro řezání drážky ve formě kruhu nebo elipsy ve stromu nebo elipsu, použijte kruhová zařízení. Nejjednodušší okruh pro mletý mlýn se skládá z tyče. Jeden konec je připojen k základně mletého mletého a druhý je vybaven šroubem a kolíkem. Kolík je vložen do otvoru, který působí jako střed obvodu, v němž je drážka vytvořena. Pro změnu poloměru drážky drážky, k provedení takového kruhového pro melecí ager, postačí posunout tyč vzhledem k základně mlýna. Kruhová zařízení jsou vhodnější pro použití, v konstrukci, z nichž jsou poskytnuty dvě tyče, a ne jeden.

Nejjednodušší cirkulová tyč často přichází s frézkou

Zařízení působící na principu cirkulace je poměrně běžný typ příslušenství používaných k práci s mlýnem. S jejich pomocí je velmi výhodné provádět frézování figurálních drážek s různými poloměry zaokrouhlení. Jak bylo uvedeno výše, typický design takového zařízení, které lze provést a s vlastními rukama, zahrnuje šroub s kolíkem, který má schopnost pohybovat se podél zařízení v přístroji a tím umožnit nastavení poloměru Groin vytvořil.

V případech, kdy stěna mlýna nebo jiným materiálem, je nutné vytvořit otvor malého průměru, je použit Equipp jiného typu. Funkce konstrukce takových zařízení, která je upevněna na spodní části těkavého základu, je, že jejich kolík instalovaný v centrálním otvoru na zpracovaném obrobku je umístěn pod základnou použitého napájecího nástroje a ne mimo ni.

Domácí cirkus se dvěma průvodci

Základní roh přívody centrování kolíků Kruhová sestava. Pohled na spodní část cirkulační sestavy. Pohled shora

pracovat, ruční, fréza

Použití speciálních zařízení, ruční frézování může být vytvořen ve stromu nejen kulaté, ale také oválné otvory. Design jedné z těchto zařízení zahrnuje:

 • Základna, která může být upevněna na ošetřeném dřevu s vakuovými přísavkami nebo šrouby;
 • dvě boty, které se pohybují průnikovými vodítky;
 • Dvě montážní tyče;
 • Držák spojující základnu svítidla s mlýnem.

Vzhledem ke speciálním drážkám v držáku takového zařízení je jeho nosná deska snadno vystavena v jedné rovině se základnou mlýna. Pokud se toto zařízení používá k provádění frézování na kulatém obvodu, pak je aktivována jedna bota, a pokud na oválném, oba. Výstřih vyrobený takovým zařízením je charakterizován vyšší kvalitou, než kdyby byl proveden pomocí pily nebo stuha. Je vysvětlen tím, že zpracování s použitím mletého mlýna použitého v tomto případě se provádí nástrojem, který se otáčí vysokou rychlostí.

Výsledek práce s domácím oběhem. kulatá otvor s hladkými hranami

Bezpečnost

Pozor při práci s ručním frézováním. průvodce zabezpečením a výsledky jeho práce. Základní bezpečnostní pravidla:

 • Používejte pouze ostré řezné prvky. Stupeň závažnosti nože může být zkontrolován, opatrně se dotýkat stánku frézy se špičkou prstu: Pokud kůži „tyčinky“ k čepele. nůž je ostrý. Dalším znakem nedostatečné ostrosti nože je přehřátí jednotky jednotky během práce a „špinavého“ okraje produktu.
 • Před každým začleněním zkontrolujte zdraví elektrické sprchy a zástrčky jednotky.
 • Odstraňte prach a konstrukční odpad z třmenu, pouzdra a ořechové matice.
 • Spolehlivě upevňujte mlýn v CANGGA pomocí klíče.
 • Po instalaci řezného prvku by měl být upevněn v požadované poloze stisknutím páky třmenu.
 • Při práci s frézou vždy používejte ochranné brýle, bez ohledu na přítomnost ochranné montáže v designu. Můžete přidat ochranu respirátoru.
 • Před zahájením elektromotoru. ujistěte se, že pohyblivá část není blokována.
 • Aby se zabránilo zranění. nejprve spusťte jednotku a teprve pak jeho nůž je zaveden do obrobku.
 • Po dokončení frézování. odstraňte nůž z části a pak vypněte motor.
 • V procesu práce v oblasti zobrazení otočného řezačky hlavy a vnitřního otvoru třmenu.
 • Před výměnou trysek k zcela odešlete jednotku.
 • Zpracované polotovary jsou důležité pro opravu pracovního povrchu pomocí svorek.
 • Používejte pouze čisté nože. V případě detekce na trysce znečištění. vyčistěte jej před instalací.
 • Při použití frézy okrajů s ložiskem. ujistěte se, že se snadno otáčí na terminálu, nepodporuje a nevyvolává.
 • Používejte pouze dobrou jednotku.
READ  K čemu slouží hydraulický pohon spojky?

Ruční frézovací fréza.Istrument, který nebere mnoho místa, ale umožní vám provádět různé úkoly v procesu práce se dřevem. Jednotka bude mít cenově dostupnou malou domácnost a otevře příležitosti v oblasti moderní architektury a osobní tvůrčího vývoje. Vyberte mletý mlýn, postupujte podle pravidel jejího provozu a spolupracujte s tím produktivní a plně pozitivní emoce.

Funkčnost a rozsah použití

Pokud plánujete zakoupit ruční frézovací stroj, nejprve zkontrolujte otázku, proč potřebujete mletý mlýn. Mezitím je funkce takového napájecího nástroje tak široká, že má vždy žádost v jakékoli workshopu. Zejména s pomocí frézovacího stroje, vybaveného vhodným snap, lze úspěšně provádět technologické operace jako:

 • Profilování přímé a kudrnaté hrany na zpracování produktu;
 • Vysoce kvalitní a přesný výcvik sedadel pro hmoždinky, zámky dveří a smyčky, kanoly a jakékoliv jiné armatury;
 • Čtvrtina vzorku (složit);
 • broušení a leštění;
 • Vrtání a ujištění otvorů, včetně obrázků;
 • Řezání hrotů a vytváření drážek různých konfigurací (typ „Lastochka ocas“, t-tvaru, ve tvaru písmene V, mikroemps);
 • řezné polotovary a jejich řezání na segmentech požadované délky;
 • Provádění hrubého vyrovnání povrchu zpracovaného sochoru;
 • Řezbářství, pro které jsou ruční mlýny používány docela aktivně;
 • gravírování (vzory mlýna mohou být odříznuty nejen na povrchu výrobků ze dřeva, ale také na kovové, plastové a kamenné detaily);
 • Proveďte drážky přímého i spirálového typu na povrchu výrobků, které mají formu tělních otáčení (balasiny atd.);
 • Vytváření na povrchu zpracovaných produktů různých drážek a slotů.

Samozřejmě, funkce, se kterou takový univerzální nástrojový nástroj, jako mlýn, činí stejně užitečné pro domácího masteru, a pro profesionál. Pokud hovoříme o sférách používání ručního mletého mletého, pak je to téměř nepostradatelný prvek vybavení truhlářského workshopu. Žádné konstrukční a opravné brigády. S pomocí takového technického zařízení, dekorace pro vnitřek jsou vyrobeny, stejně jako různé řemesla.

Nainstalujte hloubku frézování

Všechny modely ručních mlýnů mají určité odjezdy, které jsou maximální hloubky materiálu, které mohou být zpracovány agregátem. Docela zřídka vyžadují léčbu maximální hloubky, takže nejčastěji je nutné nastavit. Dokonce i s frézovací hloubkou frézování, je lepší snížit zatížení na frézy a samotném vybavení podle zpracování hladiny. Chcete-li to provést, můžete použít otočné zaostření. malý disk na tyči, který je vybaven dorazy (nohy) různých výšek. Mohou být 3-7 kusy na přístroji. Zvláště vhodné, pokud můžete nastavit výšku každého z nich. To je jeden z příznaků vysokého mlýna. Chcete-li zajistit otočné zaostření, s přihlédnutím k požadované poloze, je nutné využít držáku, což je malý zaškrtávací políčko.

Výroba hloubky frézování na manuální světlice se provádí několika fázemi:

 • Nástroje jsou instalovány na hladkých površích, uvolnění svorek se provádí, pevně přitlačte řezačku na povrch;
 • Odstraňuje otočné zastavení, odšroubováním jejího držáku;
 • Na základě velikosti požadované hloubky je noha vybrána na otočném zastavení. Chcete-li to provést, musíte disk vypnout se zastávkami na požadovanou polohu;
 • Šrouby nejsou zaznamenány a tyčinky tyčinky se prsty, při pohybu pohybujícího ukazatele, takže jeho hodnota se shoduje s nulou;
 • Rod se zvedne na požadovanou hodnotu hloubky frézování, poté je držák snížen na revolvovacím dorazu.

Po provedení všech akcí správně při zpracování materiálu bude frézovací kotouč pro strom zadán do hloubky.

Stojí za zmínku, že dobré mlýny jsou vybaveny kolečkem, který poskytuje přesně přizpůsobení hloubky zpracování. To umožňuje zachovat konfigurované hodnoty, nastavit velikost hloubky i na velmi malých hodnotách.

pracovat, ruční, fréza
| Denial of responsibility | Contacts |RSS