Jak remake elektrický šroubovák na lithiové iontové baterii

Naučte se, jak opakovat elektrický šroubovák na lithium iontových baterií udělat to sami

Elektrický šroubovák stlačil do života moderního člověka tak úzce, který v domě není opravná ani stavební práce v domě a ve výrobě. Hlavní pohodlí nástroje ve své mobilitě, která je zajištěna odnímatelnou autonomní baterií. To je důvod, proč se zařízení zvažuje a má název „dobíjecí elektrický šroubovák“. Často, když pracuje, vyvstává otázka, jak znovu otočit elektrický šroubovák baterie, protože nikl-kadmiové baterie mají velkou nevýhodu ve srovnání s lithium. to je nízká životnost. Aby nedošlo k nákupu nového napájecího nástroje s lithiovou baterií, můžete upgradovat starou baterii, nahrazení niklu-kadmium bank v něm.

Přenositelnost elektrického šroubováku je zajištěna použitím nezávislého zdroje energie. Vzhledem k tomu, že takový zdroj působí baterii, jehož principem provozu je podobný obvyklé baterii pro hodinky nebo dálkové ovládání. Pouze baterie pro napájecí nástroj má napětí několika desítek času více než obvyklá baterie prstů.

Baterie vede motor elektrického šroubováku. Při otáčení kotvy elektromotoru je přenášen okamžik otáčení převodovky. Reduktor snižuje nebo zvyšuje rychlost otáčení (v závislosti na instalovaném režimu) pracovního tělesa. kazetu, ve které jsou trysky pevné. Závislý zdroj energie v roli baterie na elektrickém šroubováku je klíčovým prvkem, bez kterého je provoz zařízení prostě nemožné.

Často majitelé levné šroubováky čelí takové situaci jako rychlé vypouštění baterie. Důvodem materiálu výroby nezávislého zdroje energie. Existují tři hlavní typy baterií pro elektrický šroubovák:

 • Nikl kadmium. nejjednodušší, levný a krátkodobý. Další nevýhodou tohoto materiálu je malé množství náboje
 • Hydrid nikl-metal. zlepšení modifikace kadmia, která má zvýšenou odolnost vůči častým poplatkům a výbojům (ale rychle se vypouští). Účinky nízkých teplot se negativně odráží na dobu trvání zdroje
 • Lithium-ion je nová éra baterií, která nejen udržuje dlouhý náboj (pomalé výdaje díky vysoké kapacitě), ale také mohou sloužit nejméně 10 let

Často majitelé pouze po koupi elektrického šroubováku, který je dodáván s baterií niklu-kadmia, si uvědomte, že „to bylo nutné zvolit elektrický nástroj s lithiovou baterií“. Důvodem nákupu elektrických nástrojů s zdrojem niklu-kadmia je také snadno vysvětlitelný, protože s takovým ankb je zařízení několikrát levnější. Pokud nevěříte, můžete srovnávat cenu za šroubováky v online obchodu.

Jak remake elektrický šroubovák na lithiové iontové baterii

Pokud někdo přečetl můj předchozí spisovatel, pak si může pamatovat, že poté, co byl elektrický šroubovák dal dub, a naléhavě musel pokračovat v práci, jsem krmil poměrně silný konvertor na 8 paritě a až 15 krátkodobých zatížení. Od 24 voltů na 15 v. Dva 7 Ah baterie 12V konzistentně. Mám elektrický šroubovák při 14 ° C.4 B.

Poining a trpící celou minulostí stavební sezóny. Stavební bednění s touto bandurou jsem se rozhodl, že v nové sezóně potřebuji normální baterie.

Přistoupil na internetu, pochopil Bosch Marketing Chip v souvislosti s mými nativními bateriemi. Jedna nová baterie znamená nový stejný elektrický šroubovák se dvěma bateriemi v sadě. Koupit tento hovno za takové peníze nedávalo smysl.

Lithium-iontové baterie k mému modelu elektrického šroubováku nebyly. Nové šroubováky pod Li-ion měl nedostatečnou hodnotu. Какая-то вакханалия развода лохов.

Тут мне пришла мысль самому переделать электрический шуруповерт на литий. Литийионные банки на 3.7 В, а нам нужно 15–16 В. Соединим последовательно четыре акума и получим 16.8 В в полностью заряженном варианте (по 4.2 В на банку).

Если у вас электрический шуруповерт на 12 В можете соединить последовательно три банки.

Банки то бишь отдельные аккумуляторы из которых собирается наша батарея в один большой аккумулятор я решил взять типа 18650.

Такие сейчас модно применять в фонариках. Они же встречаются в составе ноутбучных аккумуляторов.

Это АКБ типа Sony vtc4. Способен отдать в нагрузку (max) аж 30 Ампер. Идеально подходит для нашей цели.

Все бы хорошо, но вот литий опасная штука, можно и бум сделать если перезарядить.

Кроме того наши отдельные аккумуляторы соединены последовательно и со временем будет большая разбалансировка, т.E. Některé banky budou znovu načteny a ostatní naopak budou silně účtovány. V důsledku toho bude taková baterie rychle selhat.

Pro pomoc mi, naši přátelé znovu přišli. Tam je taková věc zvaná vyvažovače. Řídí napětí v procesu nabíjení na každé jednotlivé bance a v případě jeho úplného náboje se vypne a zbytek se i nadále nabíjí, a tak, zatímco všechny jednotlivé banky v našem sériovém řetězci baterie nebudou plně nabité.

READ  Je možné použít perforátor jako elektrický šroubovák

Stojí za to v Číňanech je obecně penny. Ale udělal jsem trochu vážnější věc.

O něco dražší, ale stojí za to. Faktem je, že tyto baterie nemají žádnou ochranu. Obecně jsem si také objednal regulátor baterie. Tato věc zahrnuje vyvážení vyváženosti vyvažovače, stejně jako celá sada ochrany. Zejména obsahuje: ochranu před KZ, ochrana před přehřátím, ochrana proti přetížení proudu a t.D.

 • B: AKB plus;
 • B3: 1. akb.mínus a 2nd ACB plus;
 • B2-: 2. akb.mínus a 3. bitvy plus;
 • B1-: 3. akb.mínus a 4. bitvy plus;
 • B: 4. akb.mínus;
 • P: zatížení / nabíjení V (na šroubovák / nebo nabíjení);
 • P-: Načíst / Nabíjení v- (na šroubovák / nebo nabíjení).

Shromáždil jsem vše v jediné parta, snažil jsem se v podnikání elektrický šroubovák a OPA nefunguje. Jaký druh odpadků, opravdu čínsky vyrazil ke mně bullshit, ale nebyly. Případ se ukázal být v procesu montáže, zřejmě jsem něco někde procházelo, obecně pracovalo pro ochranu, zcela odpojil baterii od zatížení.

Chcete-li odstranit ochranu (hádejte typ sami, v pokynech prodávajícího není ne) musíte odeslat napětí z boku zátěže, t.E. Můžete jen dát baterii pro nabíjení. Ochrana bude hodnocena okamžitě.

Vložte vše v běžném pouzdře baterie, které předtím odjel z ní staré niklu-kadmium bank. Rychlost kontaktů. Tak, že nespadají, nalil tento případ tepelně.

Výsledná baterie normálně nabijte standardní nabíjení, i když napětí nestačí (doporučuje se 18V), ale ruce ještě nedosáhli. Není třeba se starat o dobíjení. Regulátor vypne banky po jejich úplném poplatku.

Domácí Li-ion baterie pro elektrický šroubovák se ukázala jako 2.1 Ah (2100mach). Proti standardní kapacitě 1.2 AC. Váží novou baterii třikrát méně.

Získal produkt na demontáže bednění překrytí. Jen super, výsledek je velmi potěšen. Pracuje v pořádku, nesedí se dlouho po dlouhou dobu, mocně táhne.

Pak se rozběhl do malého mínusu. Když zapomenete nastavit úsilí na elektrický šroubovák (režim vrtání), zvláště když jde dolů, pak s vysokým zatížením motoru stahování je ochrana spuštěna. To dobře nevím nebo ne moc. Pokud také neberete Balancer, ale kompletní regulátor, pak vezměte větší zátěž na proud zátěže, jinak musíte odstranit ochranu. Nebo se podívejte na regulátor s motorickým protiproudem.

Můj regulátor na proud zátěže na 8 a.

Zpočátku jsem si vzal druhý starý akum se sebou, spojením s ním odstranil obranu. Pak provedl přepínatelný v provozním režimu přímo bez regulátoru a jednoduše odebrání ochrany pomocí napětí samotného baterie.

Pokud chcete, můžete si koupit banky na velkou kapacitu, ale buďte opatrní v tomto ohledu pevné fakty. Prodávající, který vzal a neustále užíval jsem již testoval a jeho nárokovaná kapacita odpovídá skutečnému.

Lithiové baterie

Dále jsem si koupil 10 lithiových baterií a shromáždil baterie 2 kusů paralelně, a pak připojeno 5 přijatých bloků postupně. Připojení baterií s sebou bylo pájeno za použití předem uvedených měděných desek. Pro pájení potřebujete jedno základní pravidlo. Nepřehřívejte se! Takže potřebujete pájet silné pájecí železo a co nejrychleji v 1-2. Pokud to nebylo lepší čekat lépe a neříkejte baterii.

Důsledky přehřátí mohou vést k požáru a popáleninám. buď opatrný!

Kdo má bod svařování. S připojením nebudou problémy. V důsledku toho byla baterie shromážděna pro napětí 21 V a kapacita 5,2 Ah. Připojení baterie k řídicí desce je uvedeno na obrázku.

Dále je vše zabaleno v pouzdru a je kontrolována pod zatížením.

Ve standardním nabíjení jsem vybudoval modul na LM2596. Napájecí zdroj musí být pro několik voltů více než napětí nabitá baterie. Dát stres na volnoběhu 21. Pak jsem se připojil baterii a nastavil nabíjecí proud 0,8 a. Proč takový? Protože tam byl 24V napájecí jednotka. Tokom 0.8 A. Speciálně nabytá ne. Nechte to být lepší. To není výroba, ale domácí nástroj.

V procesu nabíjení odhalil malý mínus. Po dosažení napěťové baterie se plně nabití musí přesunout z fáze CC do fáze CV. To znamená, že je baterie nabitý namontovaný proud (0,8 A v mém případě), a když je dosaženo 21 k napětí na této úrovni, a proud postupně klesá na 0,1iust (v mém případě 0,08 A, Průměrný potenciometr je instalován). Při tomto procesu nabíjení se zastaví. Na tomto modulu se průměrná LED signalizuje signály, ale pouze signály, které je baterie připravena k provozu, ale ve skutečnosti, nabíjení pokračuje, což je v zásadě není kritické. Akb stále nenabíjí. A mínus je to kvůli skutečnosti, že řídicí deska má svou vlastní ochranu proti dobíjení, vypne paměť bez dosažení fáze CV.

Tak, že bylo nutné snížit napětí modulu na přibližně 20,7-20,8 V. Fáze CV začíná dříve, ale v každém případě je baterie naplněna plně než bez něj. Pokud nevíte o této malém znevýhodnění, nebudete zaznamenat rozdíl během provozu.

READ  Co je elektrický šroubovák lepší než metabo nebo bosch

Obtíže při přepracování

V Li-ion baterie existují objektivní nevýhody, jako je špatná práce při nízkých teplotách. Kromě toho, když je elektrický šroubovák přepsán s lithiovými bateriemi, může 18650 splnit řadu obtíží:

 • Standard 18650 znamená, že průměr jednoho baterie je 18 mm v délce 65 mm. Tyto rozměry se neshodují s velikostí niklu-kadmia nebo nikl-kovových hydridních prvků instalovaných dříve v elektrickém šroubováku. Výměna baterií bude vyžadovat přizpůsobení v baru v baru baterie plus instalaci ochranného čipu a připojovacích vodičů;
 • Napětí na výstupu lithiových prvků. 3,6 V a na niklu-kadmia. 1,2 V. Předpokládejme, že jmenovité napětí staré baterie. 12 V. Takové napětí se sekvenčním připojením Li-iontových prvků nelze poskytnout. Rámy výkyvů napětí v nabití a výtlačné cykly iontových baterií se také mění. Převedené baterie tedy mohou být neslučitelné s elektrickým šroubovákem;
 • Iontové baterie se liší specifickou práci. Špatně odolávají přebíjení napětí více než 4,2 V a vypouštějí méně než 2,7 až do selhání. Proto, když je baterie přepracována, je v elektrickém šroubováku vyžadována ochranná deska;
 • Stávající nabíječka nelze použít pro elektrický šroubovák s Li-ion baterií. Bude také nutné ji opravit nebo získat další.

Lithium-iontová baterie

Důležité! Pokud je vrták nebo elektrický šroubovák levný a ne velmi kvalitní, není lepší studovat změnu. Může být dražší než hodnota samotného nástroje.

Ochrana baterií a remake regulátoru baterie.

S bateriemi zjistili, pokračujeme v naší změně baterie elektrického šroubováku pod Li-ion.

Lithium potřebuje regulátor ochrany. Které budou chránit dobíjecí banky z aktuálního přetížení, přetížení, znovu načíst, stejně jako vyvažování bank při nabíjení.

Z těch, které jsem vyzkoušel poměr kvality cen, mám rád takový regulátor více.

remake, elektrický, šroubovák, lithiové, iontové

Dokonale běží. S copingem zatížení. Ale jsou zde také jeho nevýhody. Ochrana není automaticky odstraněna. Chcete-li jej odstranit, musíte podat napětí na baterii dobře, nebo jej jednoduše vložte pro nabíjení po dobu několika sekund.

Druhé defekty na některých šroubováků mohou být spuštěny s ostrým lisem na pneumatici elektrického šroubováku a je obecně konfigurován. Ochrana ochrany baterie lze naložit.

remake, elektrický, šroubovák, lithiové, iontové

Oba nedostatky, které jsem opravil následovně.

Definice regulátoru lithiových baterií. Ve výkresu desky vidíme dva SMD odporu s označením R010. Jejich označení 0.01 Ohm. Určují, jaké zátěžový proud bude aktivována ochrana.

Přidal jsem další stejný odpor 0.01 Ohm na ovládacím prvku baterie cm. Systém. Můžete také přidat filmový kondenzátor, je to jen užitečné, že s ostrým stisknutím spouštěče nefungovala.

Horní část obvodu je zodpovědná za režim „Power“. Po zapnutí polohy, tranzistorové klávesy nefungují vůbec a na nich nejsou žádné zatížení. Ale také ochrana. Tento režim je tak lepší než používat.

15 Amperální pojistka v tomto režimu provádí aktuální ochranu. Dát si svůj chuť. Dioda trvá silnější. Mám dvě impulzní diody do paralely na 6A každý (dohromady 12a), skutečnost, že ruka byla obecně.

Můžete připojit malý digitální voltmetr, například tak, aby sledoval kontrolu výboje.

Připojil jsem indikátor domácího výboje naladěný na 12V místo voltmetru. Jeho pracovník se shoduje s prací ochrany desky při práci v obvyklém režimu.

Také pro jasnost, paralelně s indikátorem výboje (na schématu je to voltmetr) Připojte LED přes 2K odpor, abyste okamžitě viděli, když je zapnutý režim „napájení“.

Pro provoz elektrického šroubováku, „napájení“ režimu prakticky nepoužívám, ale je nutné odstranit opracovanou ochranu. Stačí se tam a zpět a zpět se můžete obrátit.

Dostal jsem přepínač do režimu „Power“. Používá se k resetování ochrany.

Zadní jsou dva indikátory. Červená LED dioda je upozorněna na režim „Power“. Žlutá světla nahoru, když je režim „napájení“ zapnutý, když baterie vidí až 12 voltů.

Přidána také zásuvka. USB s napětím na baterie. Hlavní věc je, že nikdo omylem vložil telefon k dobíjení 🙂 Používám staveniště pro poslech přizpůsobeného přijímače a LED lampy.

Za měsíc testuji novou změnu baterie pod lithiem, teď se mi líbí všechno. Akb není sedět. Schurik snadno zvládne s velkým zatížením.

Je tu ještě jeden. Rychlé nabíjení, jako v nejlepších modelech 🙂

Jak redo a sbírat?

Často čirý má již starý elektrický šroubovák, který je s ním zcela spokojen. Ale zařízení je vybaveno zastaralými nikl-kadmium bateriemi. Vzhledem k tomu, že baterie bude ještě musí měnit, touha vzniká nahradit starou baterii pro něco novějšího. To nejenže poskytne pohodlnější práci, ale také ušetří z potřeby hledat baterie zastaralého modelu.

Nejjednodušší věc, která má na mysli, je sestavit napájení z elektronického transformátoru ve starém pouzdru baterie. Nyní bude možné použít elektrický šroubovák připojením k napájení domácností.

READ  Jak udělat hřídel pro kruhové dělat to sami

Napěťové modely 14.4 volty mohou být připojeny k automobilovým bateriím. Sbírali se z pouzdra staré baterie prodlužovací adaptér se svorkami nebo konektorem zapalovače cigaret, získejte nepostradatelné zařízení pro garáž nebo práci „v poli“.

Pokud budeme reprodukovat starou baterii na lithi, můžete vzít v úvahu skutečnost, že lithiové prvky prvků 18650 jsou velmi rozšířené na trhu. Můžeme tedy dělat baterie pro elektrický šroubovák na bázi snadno přístupných částí

Prevalence Standard 18650 navíc umožňuje vybrat baterie jakéhokoliv výrobce.

Otevřete bydlení staré baterie a odstraňte staré práce z ní nebude

Je důležité, aby nezapomeňte označit kontakt v případě, ke kterému bylo připojeno „plus“ staré dobíjecí sestavy

V závislosti na napětí, na kterém byla vypočtena stará baterie, je nutné vybrat množství prvků lithia spojených postupně. Standardní napětí lithium elementu je hladce třikrát více než nikl (3).6 místo 1.2 v). Každý „lithium“ tak nahrazuje tři důsledně připojené „niklu“.

Za předpokladu, že design baterie, ve které je jeden po druhém připojena třemi lithiovými prvky, můžete získat baterii pro napětí 10.8 voltů. Mezi niklovými bateriemi, ale zřídka. Při připojování k věnci čtyř prvků lithiových prvků, již získáme 14.4 volty. To umožní vyměnit baterii niklu v obou 12 voltech a 14.4 volty jsou velmi běžné standardy niklu-kadmium a nikl-kovových hydridových baterií. To vše závisí na specifickém modelu elektrického šroubováku.

Poté, co se vám podařilo rozhodnout o počtu po sobě jdoucích kroků, pravděpodobně zjistí, že ve starém balíčku je stále volný prostor. To vám umožní připojit dva prvky v každé fázi paralelně, které zdvojnásobí kapacitu baterie. Niklová páska se používá pro připojení lithiových baterií mezi sebou. Páskové segmenty jsou navzájem spojeny a s lithiovými prvky kontaktních svařování. Ale pájení v každodenním životě.

Lithiové prvky jsou potřebné se speciální přesností. Místo připojení by mělo být pečlivě vyčistěny a dát dobrý tok. Protokolování je velmi rychlé, dobře vyhřívané pájecí železo je poměrně vysoký výkon.

Samotná pájení je vyrobena rychlým a přesvědčivým oteplováním místem připojení vodičů na lithium prvek. Aby se zabránilo nebezpečnému přehřátí prvku, doba trvání pájení by neměla překročit tři až pět sekund.

Je dobré, že nyní v prodeji jsou připravené elektronické řídicí a vyvažovací moduly za poměrně nízké ceny. Dostatek na výběr řešení vhodného v konkrétním případě. Takové regulátory se v podstatě liší v počtu konzistentně připojených „kroků“, napětí, mezi něž se podléhá vyrovnání (vyvažování). Kromě toho se liší v přípustném proudu zatížení a způsobu regulace teploty.

V každém případě nabíjení vlastní lithiové baterie s pomocí staré nabíječky pro niklu baterie nyní nemůže. Mají zásadně jiné nabíjecí algoritmy a řídicí napětí. Potřebují specializovanou nabíječku.

Jaká lithiová baterie vybere?

V 7 z 10 případů pro šroubováky používají 12-voltové baterie.

Hodnota napětí. určující faktor při výběru. To lze vyjasnit v technické dokumentaci pro zařízení, na internetu.

 • Hodnota vypouštěcího proudu. Šroubováky pracují z baterií s parametrem s vysokým bitmapovým parametrem. Definujte požadovaný parametr pro konkrétní model může být v technické dokumentaci. Vytvoření výběru baterie pouze podle jeho kapacity. chyba, protože hlavní parametr je aktuální. Může kolísat v rozmezí 15-30 A, někdy až 40 a.
 • Charakteristika lithium-iontových prvků. Baterie normy 18650 musí mít stejné vlastnosti kapacity.
 • Počet nových baterií. Výpočet pro splnění nepohodlné. Poměr následujícího: 3 Ni-Cd se rovná 1 Li-ion. 12-voltový starý blok je nahrazen blokem 3 lithium-iontových prvků.

Výpočet počtu nových zdrojů si pamatuje, že zvýšené napětí (například namísto 3 li-ion namísto 10 Ni-Cd, aby se 4 lithium) zvýší opotřebení zařízení, sníží životnost. Ale síla se zvýší. Takže musíte vážit všechno a proti. Do nástroje nespěchejte a neinstalujte zdroje. Původně je třeba plně účtovat.

Nabíječka

Zbývá se vypořádat s tím, jak provádět nabíjení nástrojů. Nelze připojit ke standardnímu napájení. Nabíječka je nutná.

Ve většině případů nativní příslušenství bez problémů nabíjení lithiových baterií.

Poplatek prochází regulátorem. Pokud tovární zařízení nehodí, je rewiced upravením chybějících prvků schématu. Mezi nimi, zastavení obvinění, ochranné složky atd. Schéma je dokončena pod hlavním definujícím parametrem. nabíjecího proudu.

S pevnou revizí nabíjecího okruhu se modernizace provádí nerentabilní. Je snadné jej nahradit univerzálním vybavením nebo získat nový. Dokonce i při nákupu nabíječky, vlastník elektrického šroubováku získává nejnižší výkonný nástroj se zvýšeným životností.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS