Jak rozebrat převodovku převodovky Makita 9069

Elektrický diagram rohového mlýnku Makita 9069. Opravy rohové brusky. Udělej to sami

Jak víte, neexistuje nic věčného a dokonce i nástrojů značkových výrobců přestávky, nemluvě o tzv. „Spousta peněz“. A úhlová bruska (úhlová bruska). Není to výjimka. Mimochodem, zavolat úhlové broušení „úhlové brusky“, které začalo během Unie, protože tento nástroj byl vyroben v Bulharsku a odtud byly dodány první modely. Rohové broušení, jako nástroj, získal velmi velkou distribuci díky své multifunkčnosti a pohodlí v práci. Existuje také mnoho odrůd a modelů Bulgarů, nicméně princip operace a zařízení není zásadně odlišné. Proto přezkoumání přístrojového zařízení, možných poruch a opravných metod, mohou být použity pro jakýkoliv model úhlových brusků.

Zařízení úhlové brusky je relativně jednoduché. Základem přístroje je jeho pouzdro, z nichž je elektromotor umístěn elektromotor, výchozí zařízení a převodovka převodovky do vřetena, ke kterému jsou pevné různé trysky.

Pouzdro se provádí ze silného plastu odolného proti nárazu. V závislosti na výkonu existují různé rozměry a tvar nástroje. Některé modely mají regulátor úhlové rychlosti, který je navržen tak, aby optimálně zvolil revoluce, s různými typy práce.Další složkou může být reduktor. Převodovka je navržena tak, aby vytvořila optimální přenos otáčení z rotoru elektrického motoru k řeznému nebo broušení kruhu. Současně dochází ke snížení počtu otáček na výstupním hřídeli převodovky. Správně vybraná rychlost otáčení a průměru kruhu. Slib nejúčinnějšího provozu nástrojů.

Tlačítko pro výměnu pracovního disku po kliknutí na kliknutí na které blokové bloky v určité pozici, neumožňuje jej posouvat při odstraňování.

Bezpečnostní spojka slouží jako omezovač s náhlým reaktivním momentem. V opačném případě, když je disk zaseknutý v materiálu, úhlové brusky se začínají otáčet, což může vést ke zranění zaměstnance. Tato spojka neumožňuje takovou rotaci.

Standard elektromotoru se skládá z statoru a rotoru. Stator se nachází v vodicích přílivu plastového pouzdra rohového broušení. Ze zadní strany statoru je speciální zařízení zvané kartáčový mechanismus. Má měděné grafitové kartáče. Kartáče jsou potřebné pro přenos napětí rothor přes uzel kolektoru.

Rotor je uvnitř statoru a je upevněn v pouzdru v ložiskových uzlech, které jsou vyrobeny přímo do skříně nástroje. Sestava přední ložiska se obvykle provádí v kovové desce, nebo může být tato deska vyrobena z hliníkové slitiny.

rozebrat, převodovku, převodovky, makita

Pouzdro brusky převodovky je téměř vždy prováděno z hliníkové slitiny a má několik závitových otvorů pro připojení přídavné rukojeti. Přizpůsobení rukojeti do různých otvorů, můžete změnit rovinu místa při práci.

Převodovka je dvě kola, s jejichž nápovědu se mění směr výstupního hřídele 90 stupňů a rychlost otáčení se sníží. Poměr počtu zubů primárního ozubeného stupně k počtu zubů sekundární převodovky se nazývá koeficient převodovky převodovky.

Typické poruchy Bulharů a diagnostických a opravných metod

Rohové broušení náhle přestalo fungovat.První věc. Zakázat fyzicky ze sítě a ručně otočte disk. Pokud se disk neotáčí nebo točí. Ihned demontovat nástroj pro vizuální kontrolu. Pokud se to spřádí snadno, pak nejpravděpodobnější. Elektřina nedosáhne elektromotorových kartáčů. To znamená, že problém spočívá buď ve vidlici, nebo ve samotném drátu nebo v mechanismu tlačítka „Start“. Stačí demontovat případ a „prsten“ kabel s běžným testerem, nebo jiným způsobem, pro přítomnost přestávky. Po odstranění útesu nebo vyměňte drát, bude rohový broušení fungovat.

Drát a zástrčka jsou zaručena dobře a nástroj nefunguje. Je nutné rozebírat startovací mechanismus a je vhodné po březbě odnímatelných kontaktů. pokud se následně připojujete nesprávně, může vinutí nebo kotva vypálit. Oprava startovního mechanismu se často zvyklí. Je to jednodušší a spolehlivější nahradit tlačítko Start k jakékoliv podobné s příslušnými parametry napájení. Stojí za takové tlačítko není tak drahé a můžete si ho koupit v každém obchodě příslušného profilu.

Launcher a výkonový vodič jsou v pracovním stavu, úhlové broušení nefunguje. Zkontrolujte kartáče a držáky kartáče. Možná poruchy nebo úplné oblečení kartáče. Zdroj těchto zařízení je obvykle omezen na několik let, samozřejmě, to vše závisí na intenzitě použití. Opravte přerušení nebo vyměňte kartáče.

Dále přichází vážnější chyby, resp. Oprava vyžaduje určité znalosti a dovednosti.

Rozdělení nebo šokující převodovky;. Ložisko džemů;. selhání kotvy nebo statoru;. Elektronika řízení poruchy;. selhání kolektoru;. deformace trupu;

Při určování mechanických defektů úhlových mlýnů by měla být věnována větší pozornost stavu plenat (velkým převodovkou), dřík (převodovky na hřídeli) a rukávech. Nerovnoměrné opotřebení zubů nebo roztřesených hřídelí označuje okamžitou výměnu opotřebovaných dílů.

Tlačítka fixace vřetena. Důvodem je jen jeden neopatrný pohyb, a to stisknutím (úmyslně nebo náhodně) na tlačítko, když se disk spřádí. Někdy se rozpady dochází z důvodu pokusů o odstranění zaseknutý disk pomocí tlačítka. Mnoho Bulharů na vřeteno, kde je disk připojen, jsou zde sloty speciálně pro obyčejný klíč houku, podívejte se na rohové broušení, s největší pravděpodobností je takový. Takže je lepší je používat a klíč houkačky než tlačítko upevnění disku.

Čtverce zubů zubů. Obvykle vznikají kvůli rušení (v takové situaci, členění nástroj není nejhorší věc, která se může stát). Znaménko poruchy je kořenem v převodovce. Pokud zařízení ztratilo dva nebo tři zuby, pak nástroj nemůže řezat. Zároveň je nutné změnit dvojici ozubených kol a samotného ozubeného kola a kuželové kolo. Když jdete do obchodu pro převodovky nezapomeňte nahrát název rohového broušení a jeho výkonu.

Výstup elektromotoru. Často se to děje v nástrojů, které pracují v prachu a které jsou nuceny k odpočinku v písku nebo na Zemi: sací prach je odrazující vinutí. Motor však může být otočen bez prachu. silné přetížení, zejména pokud je nástroj nízký výkon. Proto malé Bulharové často vyhoří nejen kotvu, ale také stator. Malé Bulharové mají rozpad blokování elektronového nastavení. Pokud používáte úhlovou mlýnku pro řezání silně popraskaných materiálů, zejména břidlice, pomáhá dobře k ochraně nástroje, jízdní punčochu v místech odvzdušňovacích slotů v případě.

Zhroucení rohových mlýnek a jeho typické členění

V demontáži rohové brusky se Makita podílí na minimum nástrojů: šroubovák je obvyklý a reverzibilní s chrápajícím mechanismem. Pokud se obáváte, že zařízení nebudete sbírat zpět, použijte telefon s videokamerou. Obyčejný šroubovák je upevněn z pouzdra, jedna část je odstraněna. Matice je vyčištěna, která drží disk, odšroubujte upevňovací prvky ochranného pouzdra. Štětce se odstraní, vodiče jsou odpojeny od motoru. Redukce jsou odšroubovány. On, zase je úhledně odstraněn podél cesty s rotorem. Odšroubujte šrouby, které drží stator. Také odstraňuje. Makita rohové broušení se chybí.

 • Nezapnutí. Zkontroluje se službu vývody, pak vidlice a síťový kabel. Pokud je zaškrtnuto celé celek. Pokud důvodem v něm stojí za to koupit nový. Ale musíte si vybrat správně, přesně znát model nástrojů. Například náhradní díly jsou vyžadovány pro rohové broušení „Makita“ 5030. také hledají. Mimochodem, rozbité přepínání se snazší změnit na nový, než opravit. Přerušuje plastový tah, který nepodléhá korekci. Pokud všechny uvedené části pracují, ale úhlová bruska nefunguje stejně. jsou kontrolovány kartáče. Zahřívají, tak rychle opotřebovávají. Tyto náhradní díly rohové brusky „Makita“ nejčastěji musí být nahrazeny a ve dvojicích. Všechny tyto členění jsou malé a pro jejich odstranění je poměrně minimální znalosti a úsilí. Zbytek je složitější.
 • Deformované bydlení.
 • Klinické ložisko.
 • Kotva nebo stator nefunguje.
 • Vystoupil kolektor.
 • Poruchy nebo vyloženo zuby na převodovku.
 • Nereaguje na senzor řízení elektroniky.

Chcete-li udržet nástroj v normálním stavu, musíte pravidelně zkoumat náhradní díly. Za prvé to stojí za to věnovat pozornost rukávům a velkému stupni, které na hřídeli. Pokud zuby vymazaly (ještě mírně) nebo hřídel hřídele, stojí za to nakupovat náhradní díly rohové brusky „Makita“. Vytáčení zubů se děje při jamkování. O závadění je solutován trhlinou v převodovce. Když zařízení nemá několik zubů, úhlová bruska není schopna řezat žádný materiál. Za normální funkci nástroje je lepší změnit převodovky s kuželovým párem. Ozubená kola v Makita Bulgarech se liší v závislosti na výkonu a modelu: Nástroje do 1,1 kW jsou vybaveny ozubenými koly, zbytkem. omáčkou. Obě možnosti mají kužel. Oprava převodovky je přesně v akvizici takových náhradních dílů pro rohové broušení Makita.

Problémy s provozem motoru se dějí, když je rohové broušení používáno ve zbarvených mezerách a v době odpočinku, které na Zemi. Mikroskopické prachové částice spadají dovnitř, usadit se na vinutí a zkazit ji. Je-li rohový mlýnek pracovat s prašnými materiály, ventilační otvory v případě je lepší zavřít.

READ  Co je lepší používat s hoblíkem Makita nebo Metabo?

Některé z nejvyhledávanějších náhradních dílů pro Bulgarians Makita. ložiska. To není proto, že jsou nekvalitní, ale protože vysoká frekvence otáček je rychle nosí. Koupit a změnit ložiska není obtížná. Hlavní věc je udělat včas, aby se vážný členění nestane, což již není opraveno.

DIY Oprava úhlové brusky „Makita“ docela proveditelné. Kromě toho víte, kde koupit vhodné náhradní díly.

Jak nezávisle demontovat rohové broušení

Analýza úhlových broušení nevyžaduje speciální zámečnické dovednosti, nezpůsobuje vážné potíže. Práce musí být prováděna velmi pečlivě a s maximální pozorností. Jak demontovat rohové broušení, můžete si přečíst na stránkách Internetu. Mnoho stránek demonstruje video s podrobným technologickým procesem. Musíte demontovat úhlové broušení, nejen když selhal a potřeboval nahradit podrobnosti, mělo by být provedeno pro čištění nástroje od nečistot.

Při porušení rohových brusek by první věc měla rozebrat a vyčistit ji, ve většině případů nástroj začne pracovat.

Proto akce, které jsou potřebné k rozebírání rohových brusků, by měly znát každého, kdo vlastní takový nástroj a chce, aby ho dlouhodobě pracoval a efektivně. Obchody představují velký rozsah tohoto mechanismu vyrobené nejrůznějšími společnostmi. Liší se:

Všechny modely jakéhokoliv výrobce však mají stejnou technologickou sestavu. Všechny úhlové brusky jsou vybaveny stejnou sadou detailů.

Hlavní použité moduly

 • Korpus, obvykle vyrobený ze speciálního plastu odolného proti nárazu.
 • Výkonný elektromotor.
 • Vysoce kvalitní převodovka.
 • Hladký start.
 • Motorový spínač.
 • Systém SJS. Dostupnost systému umožňuje, aby nástroj fungoval hladce bez skoků. Kromě toho vypne úhlové brusky v případě rušení disku, snižuje vibrace co nejvíce. Uloží operátora, aby získal těžké zranění.
 • Ochranné pouzdro.
 • Další rukojeť. S jeho pomocí můžete během práce držet úhlové broušení. Taková rukojeť může být instalována v různých polohách, které dává univerzální nástroj.

Proces demontáže úhlového broušení vyžaduje několik nástrojů:

Složitost demontáže úhlového broušení souvisí s tím, že části mají velmi hustý kontakt. To vám umožní vyrovnat se s nejvyššími zatíženími. Podrobnosti během provozu nejsou posunuty a žádné oscilační pohyby nevyskytují. Samozřejmě, že demontáž bude dělat Master Best, ale můžete se pokusit udělat vše sami za maximální přesnost.

Nástroje potřebné pro práci: Kolo bity, pravítko, třmen, kleště, elektrický vrták, ocelový kartáč, megometr.

Než začnete demontovat úhlové broušení, je nutné připravit pracoviště, odebrání z pracovníky všech zbytečných částí. Čistý stůl bude schopen omylem neztratit nějaký malý detail.

V první fázi, šroub držící pouzdro. Odstranit Je velmi snadné, žádné zejména husté spojení zde nejsou. Pak musíte odšroubovat šroub, odstraňte plastovou desku. Vnější pouzdro musí být přesunuty směrem k kabelu.

V podstatě mají všechny modely Bulharů různé zařízení. Celkový detail je však elektromotor, který zahrnuje:

Další povinnou součástí úhlové brusky je převodovka určená k regulaci výkonu a četnosti otáček. V krytu je připojen elektromotor ve spojení s převodovkou.

Drží čtyři šrouby. Potřebují odšroubovat a odstranit převodovku z pouzdra rohové brusky s maximální opatrností. Analýza převodovky je nutná pro čištění a nahrazení opotřebovaných předmětů. To je jeden z nejdůležitějších nábojů rohového broušení, které během provozu zažívá obrovské zatížení.

Chcete-li získat rotor z převodovky, musíte odšroubovat matici, která drží rotor. Speciální puller Získejte rotor. Taková operace je spojena s některými obtížemi, takže pokud nejsou žádné speciální dovednosti, je lepší poskytnout takovou práci profesionálům. Žádný stahovač zde nemůže udělat.

Musím říci, že pro snadné odstranění nečistot je nutná taková podrobná demontáž. Je zapotřebí pouze k nahrazení opotřebovaných ložisek nebo obdařil rotor.

Pro odstranění kotvy musíte nejprve odstranit kartáče a převodovku, pečlivě vytáhnout kotvu, držet ji pro převodovku.

Tato operace bude muset udělat nějaké úsilí. Odstranění kotvy z pouzdra je třeba udělat velmi opatrně, protože se snadno rozbije.

Když je pozorována silná jiskra při práci, velké zahřívání skříně, stačí dosáhnout kotvy, aby se sběrač čistil. Zařízení bude znovu připraveno k provozu.

Když reduktor zcela odmítne pracovat, je nutná úplná demontáž pro výměnu dílů a důkladného čištění. Chcete-li provést práci, musíte připravit zámečník. Veškerá práce prováděná v určité technologické sekvenci:

 • Klíč je odšroubený šroub drží převodovku.
 • Tělo rotoru s obrovskou opatrností je upevněno ve svěráku.
 • Dělat kladivo necloty, extrahoval případ.
 • Existuje výhodná poloha rotoru pro odstranění ložiska. Jeep up opět.

Pokládnutím dřevěného baru je ložisko vyřazeno. Chcete-li odebrat zařízení z osy převodovky, kterou potřebujete:

 • Rotor zabalený hadříkem a bezpečným houbou svěrákem.
 • Převodovka je také zabalena hadry pomocí plynového klíče, otočte jej proti směru hodinových ručiček.

Osa vřetena pracuje ve spojení s hlavním převodem, které ve své kompozici má:

Pro demontáž vřetena musíte nejprve odstranit hlavní zařízení, pro které jsou aplikována speciální zařízení.

Vyjmutí převodovky je případ instalován vice. S připojeným dřevěným barem, zasáhnou ho kladivem, s vysokou opatrností, odstraňte vřeteno, na kterém ložisko. Odstranění ložiska se provádí v cestě.

Demontáž převodovky musí být prováděna pravidelně, zejména když byl nástroj podroben intenzivnímu provozu. Po demontáži proveďte výměnu mazání. Nejčastěji aplikován „litol-24“. Musím říci, že lubrikant by se měl po určitém období neustále měnit. To vám umožní zvýšit dobu provozu převodovky po mnoho let kvůli sníženému opotřebení jeho součástí.

Funkce struktur zahraničních výrobců rohové broušení

V této kapitole zvažte konstrukční vlastnosti Bulgarů vyrobených pod značkami Bosch, Hitachi a Makita, stejně jako opravy rohového broušení s vlastními rukama.

Opravná rohová bruska Bosch

Bosch Corner Griffer je spolehlivý nástroj, který nezpůsobuje speciální potíže uživateli. Ale ne každý uživatel se správně týká nástroje. Mlýnek na opravy brusku Bosch nejčastěji spojené s výměnou ložisek.

Strukturálně, všechny rohové brusky Bosch jsou vyrobeny stejným schématem. Šachtový vřeteno POS.25 lisovaný na LED oblast Shee POS.26 a spoléhá se v pouzdru převodovky.821 na jehlovém ložisku POS.51.

Když je ložisko zničeno uvnitř pouzdra, ložisko je ponecháno, což není snadné. Doporučujeme dva způsoby demontáže jehly ložiska. Jsou popsány v sekci „Jak odstranit jehlové ložisko“.

Při nošení nebo posuvných zubech, dvojice převodů nahrazujících oba a pouze páry. Výrobem demontáže ozubeného kola nezapomeňte, že hnací ozubená kola je připojena k hřídeli rotoru na závitu a levý a pevný s maticí. Ledaya velký hosomomomomomomon.26 Stiskněte na šachtu vřetena.25.

Opravte úhlové brusky Hitachi

Ruské spotřebitelé mají speciální popularitu hitachi rohových brusek. A je to přirozené. Na trhu se neexistují prakticky žádná řemeslná favla Bulgarů Hitachi. Snadný design usnadňuje opravu jakékoli složitosti.

Hitachi rohové brusky mají zvýšenou spolehlivost a zřídka spadají na opravu. Hlavním důvodem hbařové brusky hinachi zasáhnou opravy. členění převodovky, a to generace zubů převodovky.

Převodovka převodovka rohového brusku je jednoduše. Odpojení skříně převodovky.3 Z tělesa statoru představuje.37, je nutné volné uhelné kartáče.

Vyjměte čtyři šrouby.1, Upevňovací skříň převodovky a těleso statoru. Odpojte skříň převodovky a skříň statoru. Převodovka je odpojena ve spojení s rotorem.osm.

Chcete-li odstranit kryt převodovky.23, musíte odšroubovat čtyři šrouby.24. Slashing High Sherny POS.33 Opraveno na stromě vřetena POS.26 S pomocí klíčových pózy.25 a sedí z pultu. Ložisko POS.21 odstraněn pullerem.

Opravná rohová bruska Makita

Funkce Bulharů rodiny Makita je rychle spotřební ochranný kryt.devatenáct.

Rohové broušení společnosti Makita častěji v opravě. Ale důvod pro vysoké procento padělků zaplavených ruským trhem.

Tato makita je spolehlivý, trvanlivý nástroj. Ale stejně jako všechny úhlové žlázy trpí selháním převodovky, jeho převodovky.

Nahradit převodovky uchýlené v případě rolování nebo zničení.

Pro opravu úhlové brusky Makita 9069 nebo Makita 9558 HN, je nutné demontovat úhlové broušení.

Pokud je převodovka neznámá, a to je určeno vzhledem zálohování hřídele vřetena, snížení převodovky, drážkování poháněného ozubeného kola, by mělo být odpojeno převodovkou ze skříně statoru. Zdarma uhlí kartáče představuje.35, odšroubujte čtyři šrouby pózy.10 a odpojte těleso převodovky od skříně statoru.37.

Na další fázi odšroubujte čtyři šrouby.18 Držení krytu rotoru pózy.patnáct. Poháněné převodovky.14 odstraněn s perským. Přední převodovky představují.43 je připojen v důsledku klíčového spojení a pevně s maticí pos.42. Ložiska hřídele rotoru.3 odstraněny pomocí odstranění.

Diagnostika brusky úhlového elektrického dílu

Jak bylo uvedeno výše, nejčastěji se úhlové broušení odmítne pracovat v důsledku poruch elektrické části jednotky. Chcete-li správně diagnostikovat elektrické obvody průvodce pro opravu elektrických zařízení, použijte speciální testovač zařízení.

Pokud kliknete na začátek jednotky a nefunguje, pak v 90% případů, důvodem pro členění není tak vážný, takže nemůžete opravit rohové broušení s vlastními rukama.

Odborníci poradí dodržovat hlavní pravítko elektrického nářadí: přesunout z jednoduchého do složitého.

První věc bude nutná ke kontrole elektrického kabelu a vidlic na konci. Pokud je to skládací, pak točte a zkontrolujte spolehlivost kontaktů. V opačném případě budete muset demontovat úhlovou brusku (odstranit kabel zařízení) a kabel „kroužku“ s testerem a také se ujistěte, že proud přichází na kontakty tlačítka „Start“. Pokud zařízení zobrazuje přestávku, kabel by měl být nahrazen novým.

Situace, kdy aktuální vstup do tlačítka, ale neprochází dále (když je poloha zapnuta), označuje přepínač spínače. Tlačítko nebude fungovat. Musí být nahrazen novým, ale nejprve označit odnímatelné kontakty, takže v budoucnu je správně připojit. Pokud jsou kontakty zlepšeny, může vinutí motoru vypálit.

READ  Jak odšroubovat křížový šroub bez šroubováku

Pokud se při kontrole ukázalo, že kabel a tlačítko start fungují, ale proud neobdrží proud, pak je nutné čistit kontaktní desky držáků kartáče. V případě neúčinnosti tohoto postupu se doporučuje vyměnit kartáče. Dále, pokud je vše v pořádku s kartáči, a proud přichází na ně, měli byste zkontrolovat rotor a stator pro přítomnost uzávěrů a útesů.

Kontrola kotva elektromotor

Elektromotorický rotor může mít následující chyby: Směsíční uzávěry a lámání vodičů na kontaktech lamely. Zkontrolujte kotvu úhlového mlýnku může být multimetr: Přístroj se přenáší do režimu změny odporu, je nastavena hodnota 200 ohmů a odpor mezi dvěma sousedními lamely se měří pomocí sondy. Takže potřebujete zkontrolovat všechny páry lamely. Pokud jsou indikátory odporu stejné, vinutí rotoru nemá poškození. Detekce během „volání“ jiných hodnot odporu, stejně jako detekce řetězového útesu říká o poruše v této cívce. V tomto případě bude mít opravu kotevních kotevních broušení.

Obvykle se prasknutí vodičů vyskytuje ve spojení s navíjením. Zkontrolujte místa, kde jsou cívky spojeny s lamelami, ujistěte se, že pájecí kontakty.

Pokud nemáte měřicí zařízení, můžete zkontrolovat rotor pomocí žárovky pro tento účel na 12 V a baterii. Napájení musí být do 30-40 W. Kontrola se provádí následujícím způsobem: Odeslat napětí 12V z baterie na zástrčce rohového broušení, v mezeře jednoho vodiče, připojte žárovku, spusťte rotaci úhlového broušení vřetena. S dobrým vinutí bude světlo přesně spalovat, aniž by blikalo. S meziročním uzávěrem se změní stupeň žárovky tepla spirály. V tomto případě bude oprava kotvy úhlové brusky obtížné, protože schéma navíjecí kotvy je poměrně komplikovaný a proces sám vyžaduje speciální vybavení a znalosti. Tato operace se proto doporučuje důvěřovat odborníkům. Ale nejlepší cesta z situace bude nahrazení kotvy na rohu broušení nových.

Pokud se žárovka nerozsvítí, když otestuje rotor, znamená to přítomnost přestávky v statoru nebo uzávěru v jeho vinutí, jakož i problémy s elektrolacopy.

Kontrola statoru elektromotoru

Chcete-li zkontrolovat úhlové brusky statoru, použijte, jako v předchozím případě multimetr. Hodnoty by měly být nastaveny na 20-200 ohmech a provést následující. Dotkněte se v jedné sondě k kontaktu vinutí statoru a druhý k detailním případu. Pokud zařízení ukazuje odpor, znamená to, že na těle je členění. Dotkněte se kontaktů na kontakty jednoho vinutí, a pak na kontakty jiného. Pokud je odpor stejný, pak je cívka dobrá. Pokud se na stejném navíjení zařízení zobrazuje přerušení obvodu, znamená to, že stator navíná nebo nahrazuje část do nového.

Převinout stator doma, aniž by se speciální znalosti, dovednosti a vybavení budou problematické. Je lepší kontaktovat specialisty profesionálně angažovaných motorů.

Mechanické členění a jejich eliminace

Pro mechanické poruchy lze úhlové brusky přičítat následujícím.

 • Opotřebení kotev motoru. Obvykle při opotřebení ložiska můžete během zařízení zažít silné vibrace. Kromě toho mohou být vyslechnuty další zvuky. Dříve nebo později se ložisko stále zhroutí a čerpané kuličky padnou na převodovky. Pokud k tomu dojde, pak nese, budete muset změnit převodovky. Samozřejmě, že je lepší čekat na tyto potíže a při prvních známkách poruchy ložiska. Jak se dostat do této části rohového broušení, bylo řečeno výše.
 • Opotřebení kuličkovým ložiskem nebo redukčním kluzným ložiskem. Stejně jako v předchozím případě, kdy je zařízení zapnuto, budou vibrace plsti a hluk, neznámé normální provoz úhlové brusky. Chcete-li zabránit dalšímu rozpadu zařízení, musíte nahradit vadnou položku.
 • Nosit převodovku převodovky. Převodovky rychle opotřebovávají kvůli nedostatečné mazání. Ze stejného důvodu je převodovka zahřívána. Je nutné sledovat stav mazání uvnitř převodovky a v případě potřeby jej změnit. Jak demontovat převodovku, byl popsán výše. Mazání musí používat úhlovou brusku speciálně navrženou pro převodovky a můžete jej koupit v bodech, kde se tento nástroj prodává. Pokud z nějakého důvodu zuby rozpadly alespoň jedno zařízení, pak musíte změnit celou sadu zařízení (pár).

Mechanické poruchy lze připsat rozpadu zámku hřídele. Aby bylo možné nahradit zámek, budete muset demontovat převodovku a odstranění velkého stupně.

Oprava rohové brusky Makita 9069 Udělej to s vlastními rukama kotvou

Podrobnosti: Oprava rohového broušení Makita 9069 s vlastními rukama ke změně kotvy z tohoto průvodce pro OLENIND.com.

Pokud je, když je brusný stroj zapnutý, je v síti kruhová jiskra. to je důkaz, že lamely kotev se spálí a jeho naléhavá výměna je nutná. Jak provést opravu nástroje s vlastními rukama, se naučíte z naší krok za krokem hlavní třída na příkladu rohového mlýnku Makita 9069.

Vyměňte kotvu v úhlovém brusném stroji. Není nutné dát nástroj k workshopu, lze to udělat sami.

Plochý šroubovák odšroubujte víko uzlu kartáče, vyjměte podložku uzlu kartáče, aby se odstranil kryt nástroje (kryty jsou na obou stranách úhlového brusku) a odstraňte kartáče.

Odšroubujte 4 šrouby převodovky k pouzdru.

Vyjměte převodovku s kotevním a prachovým kroužkem. Bydlení a kruh, které ležela stranou. s nimi není práce.

Šestihranný klíč ve tvaru písmene M odšroubující 4 šrouby převodovky a vyjměte jej.

Malé ozubené kolo na kotvi upevněnou přídržným kroužkem (černý kroužek). Odstranění odstranění zámku kroužku.

Odšroubujte přední a zadní upevňovací šrouby armatury.

Odstraňte kotvu ložiskem a malým převodem.

Odstraňte kotevní fixační disk a otřete jej z prachu a ztrát s hadry.

Bereme novou kotvu a nainstalujeme pojistný disk.

Namontujte malé převodovky a upevněte blokovací kroužek.

Kombinujeme otvory v převodovce a na disku upevňovací kotvy a utáhněte šrouby předního a zadního armatury.

Umístěte těsnění a nainstalujte kryt převodovky.

Vložte převodovku s kotevou do rohové rohové brusky.

Nainstalujte kartáče a upevněte je s víčky.

Pokud je, když je brusný stroj zapnutý, je v síti kruhová jiskra. to je důkaz, že lamely kotev se spálí a jeho naléhavá výměna je nutná. Jak provést opravu nástroje s vlastními rukama, se naučíte z naší krok za krokem hlavní třída na příkladu rohového mlýnku Makita 9069.

Vyměňte kotvu v úhlovém brusném stroji. Není nutné dát nástroj k workshopu, lze to udělat sami.

Demontujte uzel kartáče s plochým otvorem, vyjměte puk uzel kartáče, aby se odstranil kryt nástrojů (kryty jsou na obou stranách úhlové brusky) a odstraňte kartáče.

Odšroubujte 4 šrouby převodovky k pouzdru.

Vyjměte převodovku s kotevním a prachovým kroužkem. Bydlení a kruh, které ležela stranou. s nimi není práce.

Šestihranný klíč ve tvaru písmene M odšroubující 4 šrouby krytu převodovky a odstraňte jej.

Malé ozubené kolo na kotvi upevněná pojistným kroužkem (černý choleko). Odstraňovač Odstraňte pojistný kroužek.

Odšroubujte přední a zadní upevňovací šrouby armatury.

Odstraňte kotvu ložiskem a malým převodem.

Odstraňte kotevní fixační disk a otřete jej z prachu a ztrát s hadry.

Vezměte si novou kotvu a nainstalujte na něj fixační disk.

Namontujte malé převodovky a upevněte blokovací kroužek.

Kombinujeme otvory v převodovce a na disku upevňovací kotvy a utáhněte šrouby předního a zadního armatury.

Umístěte těsnění a nainstalujte kryt převodovky.

Vložte převodovku s kotevou do rohové rohové brusky.

Nainstalujte kartáče a upevněte je s víčky.

Většina nástrojů používaných na farmě není pojištěna proti poruchám. Rohové brusky, které mají téměř každý průvodce, nakonec selhávají. Různé modely úhlových strojů mohou být podobné typu poruchy. Každá značka má však vlastní vlastnosti v návrhu a komponentách. Slavná značka Makita je oceňována vysokou kvalitou. sílu. Zařízení této značky však mají také majetek pro postižení.

Oprava lze provést doma. Náhradní díly pro stroj lze snadno zakoupit. Než opravíte zařízení, musíte se seznámit s připojeným schématem.

Typy strojů z rohu Makita značky a jejich vlastnosti

Na základě průměru pracovního kruhu jsou brusná zařízení rozdělena do tříd:

 • Snadné. mají kruh o průměru 115-125 mm. S manipulací se světlem.
 • Průměr. Průměr kruhu je 150-180 mm. Existují profesionální modely a domácnost, rozlišená kapacita motoru.
 • Heavy. průměr kotouče 230 mm. Tato třída představuje modely pro profesionální účely při práci s betonem, cihlou a t.P. Charakterizované nejnovějšími ochrannými systémy.

Amatérská zařízení se liší v moci a ceně. Profesionální vybavení je určeno pro dlouhodobé těžké zatížení a má zvýšenou výkonovou marži. Modely s kapacitou nad 1000 W jsou vybaveny pohodlnou zadní rukojeť, která je pokryta speciálními překryvnými proti vibracím.

Pokud jde o návrh Bulharů této značky, je charakterizován přítomností takových dodatků:

 • Labyrintové zařízení, sloužící pro ochranu nečistot a prachu;
 • obrněný povlak vinutí motoru;
 • Speciální systém pro plynulý start a ochranu proti přetížení (super-joint-systém).

Poruchy Při práci s kukuřičným broušením Makita lze rozdělit do dvou typů:

Nejprve musíte přístroj zkontrolovat. Mechanismus provozu úhlové brusky je přivádět točivý moment z rotoru pomocí ozubeného kola na vřetenu pracovního tělesa (kruh, řezací kámen).

V řídicím obvodu jsou komponenty, které mohou být odstraněny nezávisle. Slabé místo jsou kartáče. Proto je jejich kontrola nezbytná především. A také zkontrolovat integritu napájecích zdrojů ze zástrčky na spínací svorky.

Vrtací stroj z motoru z mytí a převodovky z rohového broušení

Materiály a nástroje, které používaly tvůrce:

Seznam materiálů:. motor z pračky 650W / 1350 otáček;. převodovka z 180. rohového broušení;. roh;. kulaté trubky;. plechová ocel;. šrouby a matice;. pružiny;. spínač;. kabel s dobrou izolací.

Proces výroby vrtacího stroje:

Krok 1. \ t. Užitečné zdokonalení sníženého stroje je užitečné Reduktor

Z rohového broušení při 180, je to podtrženo, motor se otočí více nežReduktor Od 125 rohových brusek, v důsledku toho získáme vyšší točivý moment, dobře, osa v takové převodovce je důkladná. Stvořitel s pomocí úhlové mlýnky odřízne kus kotvy a srazí zbytky kotvy z osy. Je také užitečné odříznout kus z pouzdra rohového broušení, prošroubujte tuto část s přistávacím místem pod ložiskem k převodovce. Pokud nejsou žádné detaily, může být svařena samotným ocelovým plechem pomocí kusu potrubí jako klip.

READ  Snížení převodovky na jednokém traktoru s vlastními rukama

Krok 3. \ t. Zavést základnu pro vrtací stroj, musí být velmi silná, takže celý design padl. Můžete použít jako základní kus vhodné kaplery. Pokud neexistuje žádný kanál, může být svařen z tlustého plechu. Svařování na základnu uší, pro montáž stroje na základní šrouby.

Také svaru do databáze 4 regálů, může to být trubky nebo železné tyče. Zpočátku vložte tyče do vozíku a později chytíme do databáze. Pouze tato metoda instalujete racky vpravo.

Krok Sedmý. Dokončovací tahy a testování na hřídeli vrtací kazety převodovky pro šroubování kazety, můžete svařovat matici k němu pro úhlovou brusku nebo řez nit vpravo v kazetě.

Krasim Rama, tak, že není rez, nyní stroj vypadá skvěle. Dejte dobrou vrtulník pro vypnutí stroje v případě. Auto je připraveno, tvůrce vložil velký vrták do kazety a vrtá své monstrum všechno v bytě, od dřevěných prutů a končící silným ocelovým ocelem.

Auto se dokonale ukázalo, stroj pro skutečný člověk. Na tomto projektu je dokončeno, doufám, že pro vás domácí přilákal a našli jste dobré myšlenky. Foltunes a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete opakovat podobné. Neobchod se s našimi myšlenkami a domácími!

Získejte vzorek nového domácího. Žádné odpadky, pouze užitečné nápady!

Vyplnění formuláře Souhlasíte se zpracováním jednotlivých dat

Náhradní díly Makita 9069

Na této stránce si můžete vybrat na detail a koupit originální díly náhradních dílů rohové brusné rohové brusné rohové brusné mletí makita 9069. Vřeteno, matice, příruba, ochranné pouzdro, pouzdro převodovky, tělo motoru, blokovací tlačítko, kuželový převodový převod, kotva (rotor), stator, kartáče, držák kartáče, držák kartáče, ložisko, tlumič nárazů, tlačítko, trakce. Náhradní díly rohové brusné makita 9069 mají fotky, ceny, cena, popis, recenze. Za účelem vyzvednutí objednávky Koupit díly Makita 9069. Vyberte si v seznamu produktů umístěných vedle požadované části části odpovídající číslu na podrobném schématu a klikněte na jeho název.

1 Винт M5X2, 3, 43 стопорная кнопка4 Самонарезной винт 5×355 Предохранительное кольцо S-96 Ведущая шестерня 9069Коническая пара и коническая пара аналог7 Шарикоподшипник 6301DDW8 Сепаратор подшипника 579 Вентилятор 8010 Якір 9069 и якорь аналог11 Изоляционная прокладка12 Шарикоподшипник 6200DDW13 Обтекатель14 Статор 9069 и статор аналог15 Самонарезной винт 4×2516 Případ spínače 906917 Samostatný šroub 5×6018 Label Makita19 Pouzdro motoru 906920 LABEL21 Držák štětce Cap 7-18 22 uhlí kartáče a štětce Analog23 Značka Plate24 Spínač 9069, tlačítko s pl.Řádek a tlačítko Analog25 Samoobráběcí šroub 4×1826 Uzamykací panel pro kabel27 napájecí kabel 1.0-2-2,528 Ochrana kabelů 9.3-9029 Корпус выключателя 906930 Фланцевая гайка 14-45 и супергайка31 Внутренний фланец 42 и супеланец32 Защитный кожух 906933 Винт М8х2534 Винт с шестигранником M5x1635 Шпиндель 906936 Щит підшипника37 Шарикоподшипник 6203DDW38 Предохранительное кольцо R-4039 Ведомая шестерня 906940 Винт M5X41 Боковая ручка 36 и ручка с вибро42 Reducer Case 906943 Viz klauzule 2Wext

Originální náhradní díly Makita. Pro modely: Makita 9027, 9027s, 9039, 9029, 9037, 9039, 9047, 9047, 9049, 9049s, 9057s, 9059, 9059s, 9067, 9067, 9067s, 9067, 9067, 9067s, 9067S, 9069, 9069, 9067, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069, 9069s, 9069s, \ t BJR240. Charakteristika: Průměr závitu 5 mm / mm Délka závitu.

Pro modely: úhlová diamantová pila 4112hs; úhlové broušení 9027; 9027s; 9029; 9029s; 9037; 9039; 9047; 9047s; 9049; 9049s; 9057; 9059; 9059s; 9067; 9067s; 9069; 9069s; 9077; 9077s; 9079; 9079s; GA7010C; GA7012c; GA7020; GA7020R; GA7020S; GA7030; GA7030R; GA7030S; GA7040r; GA7040S; GA7050R; GA9010c; GA9012C; GA9020C; GA9020R; GA9020S; GA9030; GA9030R; GA9030S; Ga9040r; GA9040S; GA9050; GA9050R; Rohové broušení maktec mt903; HM1303 Jackhammer; HM1303b; HM1304; HM1304b; HM1500; Hm1500b; HM1800; HM1801; HM1810; SA7000 leštící stroj; SA7000C. Parametry: bez sebe-moci. / Grafitová délka 16 mm / Grafitová tloušťka 7 mm / grafitová šířka 18 mm / upevnění. P-ORG. Pyhat / Jaro / 2 ks. Zahrnuta

Originální náhradní díly Makita. Pro modely: Všechny modely rohových brusek MAKITA A DR. Rozměry: vnější průměr 50 mm / vnitřní závit M14 / výška (obálka) 13,5 mm / minimalizovat „lepení“ vyměnitelné zaklapnutí, fixace s rukou.

Pro modely: rohové broušení Makita 9067; 9067s; 9069; 9069s. Parametry: výkon motoru 2000 w / vnější průměr 95 mm / vnitřní průměr 55 mm / délka zvýšeného rámu 45 mm / střední scéna vzdálenost mezi montážními sloty 83 mm / celková statistická délka 93 mm / počet závěrů 4.

Originální náhradní díly Makita. Pro modely: 4112HS, 9027S, 9029S, 9047s, 9049s, 9057S, 9059S, 9067s, 9069s, 9077s, 9079s, GA7020S, GA7030S, GA7040S, GA9020S, GA9030S, GA9030S, GA9040S. Označení: Marquardt 1362.0113. Specifikace: napětí 250 v / proudová proměnná 13a / hladká spuštění jednotka / rozměry instalačního desky na pouzdro 31,5×127 mm / rozměrové klíče s kuřecím masem 15,5х31,5х109,5 mm / Počet kontaktů 6 ks.

Originální náhradní díly Makita. Для моделей: угловая шлифмашинка Makita GA9010, GA9020, GA9030, GA9040, GA7010, GA7020, GA7030, GA7040, GA5040, GA4540. Параметры: Расстояние между центрами отверстий гайки. 35 мм/ Габаритная длина. 240 мм.

Для моделей: угловая шлифмашинка 180, 230 мм. Параметры: Резьба M14/ Длина резьбы 11 мм/ Габаритная длина 167 мм/ С резиновыми накладками.

Originální náhradní díly Makita. Pro modely: rohové broušení Makita 9067; 9067s; 9069; 9069s. Параметры: Высота штифта 30,5 мм/ Диаметр штифта 10 мм/ Расстояние от края до выступа ограничителя штифта 3,5 мм/ Диаметр внутренний (внешний) пружины 12 (14) мм/ Диаметр клавиши 3,5х20,5 мм.

Originální náhradní díly Makita. 9047, 9047S, 9049, 9049S, 9057, 9059, 9059, 9067, 9067, 9069, 90677S, 9069, 9069, 9227CB, BJR141, GA7030, GA7030R, GA7030S, GA7040R, GA7040S, GA9030, GA9030, GA90303030S, GA9030, GA903030, GA9030S, GA9040R, GA9040S, HR160D. HR4000C, HR4500C, JR140D, JR180D, RP0910, RP1110C, RP1800F, RP1801F, RP2300FC, RP2301FC, GA7020, GA7020R, GA7020S, GA7050R, GA9020, GA9020R, GA9020S, GA9050, GA9050R, JR3050T, JR3060T, JR3070CT, MT903​ Характеристики: Průměr závitu 5 mm / délka závitu 25 mm / celková délka 37 mm.

Originální náhradní díly Makita. Pro modely: Makita 6832; 9027; 9027s; 9029; 9029s; 9037; 9039; 9047; 9047s; 9049; 9049s; 9057s; 9059; 9059s; 9067; 9067s; 9069; 9069s; At3624; BBC231U; BBC300L; Bc231ud; BGA450; BGA452; BGD800; BPJ140; BPJ180; DGA450; DGA452; DGD800; EB7650.; EBH252U; EBH253U; EM2650UH; EM2651LH; EM2651UH; EN4950H; EN4951SH; EY2650h; GA4540; GA4540c; GA5040; GA5040c; GA5041; GA5041c; GA6040; GA6040c; GA6041C; Me2464; MS2454CE; MS2454U; MS2454Ue; MS2464U; MS2464Ue; SA5040c. Parametry: pod průměrem 9 mm / tloušťky 1 mm.

Originální náhradní díly Makita. Pro modely: rohové broušení Makita 9069; 9069s. Parametry: Výška (obálka). 19 mm / vnitřní průměr. 9 mm / přistání. Slot 9,5 mm / počet zubů 12.

Jak rozebrat převodovku převodovky Makita 9069

Intenzivní provoz takového populárního a poptávky v každodenním životě zatáčení stroje („úhlové broušení“) nutně vede k potřebě jeho opravy. Ale většina mistrovských lidí v takové situaci odpočívá v otázce, jak demontovat rohové broušení, tak, aby nedošlo k velkému poškození. Oprava zařízení umožňuje pouze znalost zařízení a principy demontáže, umožňuje nezávisle kvalifikované opravy.

Chcete-li vědět, jak rozebrat a opravit úhlové brusky, je nutné jasně reprezentovat své konstrukční vlastnosti, místa a funkce připojení detaily:

 • Celkové pouzdro s rukojetí je obvykle vyrobeno z plastu, má dvě poloviny spojené samozřejmě kolem obvodu. To vám umožní dostat se na elektromotor a všechny elektrické komponenty. Mnoho modelů má křehkou část pouzdra, ve které jsou namontovány statorové cívky a demontáž celého zařízení se provádí odšroubováním boku „kryty“.
 • Elektromotor rohového mlýnku je upevněn v přílivu polštářů skříně a výkop detekuje své neomezené odstranění rotoru od statoru. Ložiska motoru se také snadno vloží do pouzdra, ale jejich přistání na hřídeli má velké napětí, které se velmi často stává problémem v situaci, jak demontovat rohové brusky.
 • Rotor. Není to skládací jednotka pro vlastní opravu, takže je nutné být opatrní s ním, aby nedošlo k poškození vinutí, kotevních a geometrických forem kovových komponent.
 • Stator je elektrický vinutí s transformátorovým ocelovým pouzdrem. DIY Oprava uzlu úhlové brusky není možná.
 • Stopka rotoru se zuby převodovky přechází do kovového pouzdra převodovky, ve kterém může být ložisko bezpečně upevněny a jeho odstranění bez adaptačních zařízení může vést k praskání hliníku.
 • Problém, jak rozebrat broušení převodovky, je nalezen hlavně pouze v jednom z jeho uzlu. upevňovacího prostředku poháněného ozubeného kola na výstupním hřídeli a rozsahu uzlu z odnímatelného krytu pouzdra.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS