Jak rozříznout zátku od vína na polovinu

Ručně vyráběné vinné zátky. Zajímavé workshopy a nápady na fotografie

Zátky od vína jsou vynikajícím materiálem pro kutilské práce. Jeho hlavní hodnota spočívá v tom, že se jedná o přírodní materiál. Navíc je snadno dostupný, takže řemeslné práce jsou téměř bez investic. Zátky od vína tedy nemusíte vyhazovat. Místo toho je lepší jich nasbírat dostatek a pak jim dát druhý život. Přečtěte si tento článek a dozvíte se více o tom, jaké jedinečné věci lze vyrobit ze zátek od vína.

Jakmile nasbíráte dostatek zátek, každou z nich podélně prořízněte ostrým nožem. Z půlek vytvořte obdélník a zátky naskládejte plochou stranou dolů. Poté vystřihněte stejně velkou podložku z jakéhokoli pogumovaného materiálu a pomocí lepidla přilepte korek v řadách na základnu po celé ploše. Protože korek má jedinečné vlastnosti, taková rohož nepodléhá plísním, je hypoalergenní a protiplísňová.

fantastických nápadů na mentální a fyzické využití zátek od vína

Jednou denně obdržíte e-mailem jeden z nejčtenějších článků. Připojte se k nám na a

Současní interiéroví designéři a kreativní profesionálové využívají celý arzenál běžných, často odpadních produktů a předmětů. Člověk by si myslel, co všechno se dá vyrobit ze zátek od vína, ale nic jiného než jejich vyhození do koše neexistuje. Ale ne, lze je použít i k vytvoření originálních a exkluzivních předmětů. Nedokážete si ani představit, že z obyčejných čepic dokázali vyrobit nejen drobné suvenýry, ale také. obrazy, koberce, nábytek, podlahy a dokonce i oblečení.

Pokud byste si troufli vytvořit něco neobyčejného a zároveň užitečného pomocí triviálních zátek na víno, následující výběr nápadů a návrhů vám otevře neuvěřitelné možnosti!

Dekorace

Pro milovníky originálních šperků ve stylu boho je vinný korek díky svým jedinečným přírodním vlastnostem tím nejplodnějším materiálem. Výroba takových dekorací nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti, jen trochu inspirace a samozřejmě samotný korek. Pokud chcete originální náhrdelník nebo jemné náušnice, stačí rozřezat vinný korek na kolečka, spojit je k sobě, přidat zapínání a ozdobit korálky, kamínky, různými stuhami a šňůrkami nebo je jen namalovat.

Organizéry a šperkovnice

Krásná polovina lidstva má spoustu přívěsků, náramků, náhrdelníků, prstenů a mnoho dalších ozdob. Do krabice se všechno nevejde a v krabici se těžko něco hledá, ale otevřený organizér to zvládne. Použití zátek od vína zase velmi dobře organizuje úložný prostor. stačí jen vynaložit trochu úsilí a vše bude na svém místě.

Originální drobnosti a slavnostní dekorace

Jen málokdo zůstane lhostejný při pohledu na držáky nebo roztomilé dekorace na bankety a do interiérů, vyrobené ze zátek na víno. A jaké zábavné způsoby zdobení svatebních pozvánek nebo vánočních dekorací. Minimální úsilí, maximální kreativita a originální věc se stanou nezapomenutelným prvkem vaší dovolené.

Vázy, vázičky a minizahrádky

Začněte v malém, vytvořte si mini vertikální zahrádku na dveřích ledničky. Pomocí korku, tenkého nože a magnetu snadno vytvoříte zákoutí pro sukulenty. Hlavním úkolem je najít drobné rostliny. Můžete také ozdobit vázy a květináče zakoupené v obchodě. Díky tomu je celkový vzhled kuchyně harmoničtější. Pokud si chcete vyrobit misku na cukroví nebo vázu na ovoce, existuje velké množství možností, jak takové nádobí vytvořit.

Rámy na fotografie nebo zrcadla

Taková řemesla jsou velmi jednoduchá a zábavná. Jednoduše vezměte korek, rozřízněte ho na polovinu nebo jakkoli jinak a jednoduše ho přilepte na stávající rám. Můžete je však také nalepit na obraz nebo samotné zrcadlo.

Podložky a prostírání pod horké jídlo a sklenice

Protože se korek nezahřívá, lze jej použít jako podložku pod horké jídlo nebo pokrmy právě vytažené z trouby. Existuje spousta variant a vzorů pro jejich výrobu, můžete si vybrat jakýkoli nápad a získáte velmi užitečnou věc do vaší domácnosti.

READ  Jak seřizovat ventily na vyřezávaném bloku

Mini květináče pro sukulenty

Samozřejmě se nedoporučuje používat takový květináč jako trvalý. Pokud však náhle chováte rostliny s malým kořenovým systémem nebo jste byli požádáni o sazenice, můžete je prezentovat v takovém originálním hrnci. Kromě toho, že je korek krásný a neobvyklý, udrží půdní vlhkost dostatečně dlouho.

Teoreticky lze zátky od vína použít i k výrobě vlastních hrnců. Stačí pouze zajistit vodotěsné těsnění mezi zemí a korkovými stěnami. Problémem však mohou být odtokové otvory. Takže je nejjednodušší jednoduše použít zátky jako pěknou dekoraci na stěny hrnce. Je to také skvělý způsob, jak zajistit, aby všechny hrnce vypadaly stejně. Jak známo, takovou metodu již dlouho používá mnoho designérů, aby byl interiér jednotný a harmonický.

Jak rychle vytáhnout korek, který propadl lahví vína

Jednou denně vám do schránky přijde jeden z našich nejčtenějších článků. Přidejte se k nám na

Láhev vína dokáže obměkčit každé srdce a rozpustit ledy ve vztahu. A může to být stejně otravné. Zejména citlivé povahy, které sbírají nebo opakovaně používají nádoby na víno. Pokud zátka propadla lahví a vy ji opravdu chcete dostat ven, zde je návod, jak to udělat rychle a jistě.

Ach, víno. Zdroj potěšení a v každém případě bolest hlavy. K otázkám Omara Chajjáma, kdo, kdy a v jaké míře s kým pije lahůdku, by bylo moudré přidat další věčný problém: zátku, která propadla lahví. Nejenže to může zkazit chuť vína, ale je to také jednoduše otravné. Zejména pokud chcete prázdnou láhev použít k dekorativním účelům. Přestaňte se s tím smiřovat! Zde je návod, jak rychle vyndat zátku z láhve vína.

rozříznout, zátku, vína, polovinu

Potřebujete jen jeden „nástroj“ navíc: plastový sáček. Ano, sbalte to, je váš čas!

Položte prázdnou láhev od vína na „žebro“. Sáček srolujte do trubičky a zatlačte jej do hrdla. Kousek plastu uvnitř by měl být delší než zátka od vína.

Otáčením láhve přibližte zátku. Stejně jako na fotografii.

Nyní sáček mírně otevřete zvenčí a foukněte do něj. Předstírejte, že nafukujete balónek. Tím spíš, že část sáčku uvnitř láhve se začne opravdu nafukovat jako balónek.

Láhev je zachráněna, zátka také, a ani taška není poškozena.

Celý proces „záchrany“ korku z láhve si můžete prohlédnout na videu výše. A abychom pokračovali v tématu vína, podívejte se na 3 vynalézavé způsoby, jak otevřít láhev vína bez vývrtky.

Jak vyrobit řemesla ze zátek od vína

Díky focení na webu RMNT víte, jak z obyčejných zátek od vína a šampaňského vyrobit krásné a dekorativní věci. Je to jeden z nejjednodušších a nejpoddajnějších materiálů, ale přesto existují nuance při práci se zátkami na víno, o kterých budeme hovořit.

Nejčastější věci, které můžete vyrobit ze zátek od vína, jsou

  • Držáky na horké šálky, hrnce, pánve atd.
  • Rámečky na fotografie
  • Příslušenství ke svíčkám.
  • Držáky, například na poznámky, zprávy.
  • Nástěnné umělecké panely.
  • Organizéry pro uložení kosmetiky, šperků, bižuterie a dalších drobných předmětů.
  • Prázdninové věnce na dveřích.

Z korkových zátek lze samozřejmě vyrobit téměř cokoli. od lampy po židli, ale tyto návrhy jsou nejoblíbenější.

Než se pustíte do korkového řemesla, je dobré si prohlédnout a osahat korkovou konstrukci. Kdysi se jimi uzavíraly láhve s vínem, možná uložené ve sklepě, a na jednom konci jsou určitě stopy alkoholu. A to by nebylo tak špatné, kdyby na korku nezůstávaly plísně a bakterie. Materiál může být také příliš tvrdý, drobivý, nepoddajný a obtížně odstranitelný. Proto se doporučuje použít některou z následujících metod čištění a změkčování zátek:

  • Napařování. Pokud máte multifunkční vařič nebo parní hrnec, je to velmi jednoduché. Nechte horkou páru působit 10 minut, aby zátky nabobtnaly, změkly a bakterie zmizely.
  • Vařte je ve vroucí vodě asi pět minut. To stačí k odstranění stop vína a změkčení zátek.
  • Namočte je na 15 minut do studené vody s peroxidem vodíku, abyste je vydezinfikovali. Tuto metodu použijte, pokud se obáváte, že zátky v horké vodě nebo páře příliš změknou.
READ  Jak odstranit zastřihovač hlavy Husqvarna

Další postup práce se zátkami na víno je jednoduchý a přímočarý. Portál Rmnt.Doporučujeme vám zakoupit lepicí pistoli, která vám tento proces usnadní. Nebudete potřebovat žádné jiné nářadí než ostrý nůž, případně zavírací nůž. Pouze samotné zátky, pracovní plocha, barva, páska a další dekorace, které použijete při svém kutilském projektu.

Při řezání korku mohou nastat potíže. Má tvar válce a kutálí se po desce stolu. Můžete použít svorky, svěráky na dřevo, svorky. Korek můžete přitisknout ke kusu např. překližky nebo desky, aby se nekutálel. Nebo rozřízněte podélně a rovný konec postavte na výšku.

Blíží se svátky a je čas být kreativní a udělat něco tematického vlastníma rukama. Pokud se obáváte, že se vám ani po Novém roce nepodaří nashromáždit správné množství zátek, požádejte o pomoc přátele a příbuzné. Nebo si je můžete koupit v řemeslných obchodech.

Inovativní způsoby použití zátek na víno

Znalci vína mohou časem nashromáždit poměrně dost zátek. Robustní, nesmršťující se zátky mohou tvořit základ pro mnoho užitečných a účelných aplikací. Hutný materiál se snadno zpracovává, nebojí se vysoké vlhkosti a poměrně vysokých teplot.

Z víček můžete vytvořit spoustu zajímavých věcí, které mohou snadno ozdobit vaši kuchyni. Pokud máte k dispozici správné množství zátek a chuť udělat něco originálního, jsou stylové domácí zátky perfektními servírovacími kousky.

Sada na koření vypadá úžasně doplněná držákem na ubrousky. Na slavnostním stole se najde místo i pro jednu z těchto věcí.

Originální korkovou vázu lze použít jako držák na láhve vína. Je také vhodný pro vytváření rozmanitých interiérových kompozic.

S předvařeným korkem se snadno pracuje.

Lze je propíchnout, podélně i příčně rozříznout.

Originální kbelík na šampaňské vydrží dlouhá léta. Lze ji také použít k uložení příborů a nádobí.

Dokonce i kuželovité zátky lze na přání proměnit ve stylové podtácky.

Neobvyklý obraz, který se skvěle hodí do baru nebo vinného sklípku.

Korkový strom a vinná réva se k sobě dobře hodí. Výrobky z nich vypadají trojrozměrně a soběstačně.

Takový koš lze jen těžko označit za triviální. Poměrně luxusní.

Vytvoření stojanu na kuchyňské náčiní nezabere mnoho času, ale výsledek je velmi zajímavý.

Takový vinný koutek v tichosti vypovídá o preferencích majitele.

Toto zátiší není obyčejné. Zátky na víno jsou pro něj plátnem.

Pokud chcete, můžete ji použít jako podtácek.

A zde jsou hodiny, jejichž design je originální a netradiční.

Zde je stolní deska, která může hodně napovědět o vkusových preferencích majitelů. Opravdoví znalci vína takovou kreativní práci jistě ocení.

Podtácků není nikdy dost, obzvlášť těch originálních.

Korky, které jsou základem elegantního zahradního nábytku, mají před sebou dlouhou životnost.

Milovníci Gluhweinu jistě ocení takovou neobvyklou výzdobu rekreační zóny.

Potřebujete jen zátky od vína a vždycky vás napadne, co s nimi dělat.

Deska konferenčního stolku

Poměrně jednoduchý nápad, který bude vypadat velkolepě. Nejenže můžete zátky od vína uspořádat, ale můžete z nich také vytvořit zajímavé vzory, například klíšťata.

rozříznout, zátku, vína, polovinu

Jakmile je deska stolu připravena, je třeba ji zakrýt sklem, aby byly zátky chráněny před různými vlivy.

Lovecké foto: 42 řemesel z vinných zátek

Stálý divák na Houzz. Domov pro mě. nejen místo k bydlení. Home. je způsob sebevyjádření, předmět kreativity, truhla nápadů a téma k rozhovoru. Dům je objektem neustálých a nekonečných proměn, vždy je v něm něco, co lze vylepšit, udělat pohodlnějším, harmoničtějším, útulnějším. Nález starých věcí v mezipatře a na půdě vás inspiruje k jejich přeměně na nové a moderní, čímž jim dáte druhý život ve vašem interiéru. Chci se podělit o své zkušenosti s interiérovým designem se čtenáři Houzzu, sdílet své znalosti a myšlenky o designu, zapojit se do tvůrčího procesu vytváření prostoru.

READ  Čistící kartáček pro elektrický šroubovák

V předvečer významných a v Rusku hojně oslavovaných genderových svátků se dozvíte, co můžete vyrobit ze zátek od vína a šampaňského.

Tabule na fotografie a poznámkyVelmi jednoduchá a praktická ruční práce. Zvolte vhodnou velikost kartonu (např. plechovku od sušenek). Odřízněte zátky tak, aby byly všechny stejně dlouhé a nepřesahovaly hranice krabice. Dno krabice potřete PVA lepidlem a přilepte k němu zátky. Po připevnění na zeď můžete zavěsit poznámky, fotografie nebo motivy z krabice.

Dekorativní panel na stěnuDekor na kuchyňskou stěnu vyrobila sama autorka projektu. jako dárek majitelům bytu. Na rozdíl od předchozího návrhu je použit hluboký rám s bílým matováním a víčka jsou nalepena náhodně.

Obrovská nástěnná malbaZátky od lahví vína byly namalovány v různých odstínech zlaté barvy, aby vytvořily tuto nástěnnou malbu, která zdobí místnost.

Tip: Nemusíte použít celý korek. Pokud je rozdělíte na polovinu, získáte dvojnásobek tvůrčího materiálu.

Trojrozměrná nástěnná malbaPokud zátky na víno rozmístíte náhodně, bude efekt stejně působivý. Hra světla a stínu vytváří živou a dynamickou kompozici. Abyste zabránili viditelným mezerám mezi zátkami, natřete podstavec podobným odstínem. například hořčicovou nebo okrovou barvou.

Jednobarevná tapetaTento vinný „obraz“ v bílém interiéru dodává prostoru hloubku a činí ho dynamičtějším. Na panelu byly použity pouze zátky od červeného vína. Nebo můžete část zátek záměrně obarvit, abyste dosáhli stejného efektu.

Tip: Zátky na víno velmi dobře absorbují barvu. Pro malbu „na desku“ je vhodná běžná dětská vodová barva.

Ručně vyráběné korkové tapetyS pomocí zátek od vína můžete dokonce vyzdobit celou stěnu, jako na této fotografii. Za tímto účelem rozřízněte hmoždinky podélně napůl a přilepte je na stěnu montážním lepidlem.

Důležité: Abyste mohli zátky položit do „pleteného vzoru“ jako na fotografii, musí mít stejnou velikost. A zátky si nemusíte šetřit sami. můžete si je koupit prostřednictvím vývěsních štítů, jako je Avito.

rozříznout, zátku, vína, polovinu

Milovníci vínaPodobně si můžete vyzdobit vinný pokoj, sklep nebo bar. Aby se na stěnu nebo panel na víno neprášilo, zakryjte ho sklem. Model s upevňovacími prvky si můžete objednat u výrobců kuchyňských zástěr.

Praktická sbírkaPokud nemáte mnoho zátek, můžete jimi zakrýt část stěny. Nebo část přepážky. jako na fotografii.

Metoda s

Vše na svém místěSuper-organizované „obložení stěn“. zátky, upevněné na vodorovných latích. Takováto nástěnná malba je samozřejmě dílem vyrobeným na zakázku. A neobejděte se bez lepidla PVA (jinak nebude možné prach vyčistit).

Kuchyňská zástěra Milovníci vína si zamilují nápad originální kuchyňské zástěry vyrobené ze zátek od vína. Rozřízněte je podélně na dva kusy a přilepte je na panel, střídavě vodorovně a svisle. Můžete ji samozřejmě přilepit přímo na zeď, ale hůře se odstraňuje. Zakryjte korkovou stěnu sklem, abyste ji ochránili před znečištěním.

Další varianta zástěry, tentokrát se korek řeže příčně, nikoliv podélně.

Poznámka: Aby byl „design“ zástěry zajímavější, je část korku přírodní barvy a část je obarvená vínem.

Praktická zástěra V místech, kde je třeba zabránit rozstřiku vody ze sporáku a dřezu, nelze korkovou zástěru zakrýt sklem, ale zavěsit na ni vývrtky a další kuchyňské náčiní. Jako držáky použijte tenké kovové držáky nebo háčky vyvrtané do panelu. Všimněte si zajímavého způsobu ukládání zátek. rybí kost.

Korkový koberecK položení korku na podlahu lze použít stejný princip jako na stěny: podélně rozříznout a přilepit k podkladu. Obtížně se čistí, takže nemusí být vhodný do každé místnosti. Ale například pro vinotéku, spíž nebo podlahu v šatně by byla ideální. Korek má dobré izolační vlastnosti, velmi dobře pohlcuje pachy a také kompenzuje nárazy padajících předmětů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS