Jak rychle snížit strom bez řetězových pil

Jak pracovat ruční pila

Pila musí být vedena, jinak to začne „chůze“. Musí být pochopeno doslova. Strom je živý materiál a chování je nepředvídatelné. Solidní roční kroužky, víry, trhliny, zvýšená vlhkost a vysoká pryskyřice mohou vážně komplikovat řezání.

Z tohoto důvodu neexistuje univerzální nástroj, který by všechny rozmary stromu mohli vzít v úvahu, a existuje mnoho různých speciálních pil. Tvar a pořadí střídání jejich zubů se stanoví materiál, ze kterého byl vyroben pilový list a jeho účel. Nějaký druh nástroje lze řezat pouze v přímém, druhý, naopak, je lepší v kruhu.

rychle, snížit, strom, řetězových

Při řezání pouze pily by mělo být socho bezpečně pevné. Takže potřebujete stabilní podporu. Například pracovní stůl nebo koza. Sochor je upevněn s svorkou nebo tyčinkami s rukou a zejména velkým. dodatečně koleno.

Řezání začíná a končí opakovaným snadným natahováním pily v opačném směru, to znamená „Track“ je položen. Na konci řezání je nutné držet zbytek, aby se zbytek udržel tak, aby se neporušil spolu s kusem dřeva.

Řezání. jeden z nejčastějších procesů při zpracování dřeva. Čistý, hladký řez. není problém, pokud najdete potřebný nástroj a být schopen jej použít.

Na fotografii (shora dolů): velké a malé hacksaws; Viděl s „zpět“; Viděl s úzkým webem. Na levé straně. pila pro dokončovací řezání.

Jaké jsou řetězové pily

Než začnete pracovat, stojí za pochopení principu řetězových pil, stejně jako typy a typů.

Řetězová pila je univerzální nástroj pro práci se dřevem. S jeho pomocí jsou stromy a víry řezané, řezané větve, pily stavební materiály, také používané v kreativitě. Práce s řetězovou pilou však vyžaduje určité znalosti a dovednosti, jinak existuje riziko pro zdraví nebo dokonce život.

Před nákupem pila musíte pečlivě prozkoumat nabídky dostupné na trhu. Počínaje výběrem typu nástroje. Existují 3 typy, které se liší v moci, pracovní době a náklady:

 • Domácí řetězové pily. Patří mezi ně nástroje s kapacitou až 1,5 tis. W a až 2,04 litrů. s. Délka pneumatiky je 30-45 cm. Doba nepřetržitého provozu v takových modelech je asi 30-40 minut, hmotnost je 2-6 kg. Nástroj je vhodný pro malé práce, například pro účesy keřů nebo mezer malého množství dříví.
 • Semi-profesionální, také volal univerzální. Tyto pily s kapacitou 1,5-2,5 tisíce W a 2.04-3,4 litrů. s. Mohou pracovat až 5 hodin denně, i když je nedoporučují přetížení. Délka pneumatik je stejná jako domácí modely. od 38 do 45 cm. Taková pila bude vyžadována při budování domova, stodoly, koupele nebo jiných zařízení, s velkými lesními polotovary.
 • Profesionální. Zařízení je taková řetězová pila podobně jako poslední modely, ale liší se v charakteristikách. Jejich výkon je 2,5-5 tisíce W a 3,4-6,8 litrů. s. Mohou pracovat až 16 hodin denně, nepřetržitá práce je až 8 hodin. Šířka pneumatiky může dosáhnout 100 cm. Jsou vhodné pro hromadnou práci vyžadující značnou dobu. Pro každodenní použití se profesionální modely nehodí: Jsou velké a těžké.

Kromě toho jsou řetězové pily rozděleny hmotností a rozměry, rychlostí, krok řetězce, objemem palivové nádrže a dalšími vlastnostmi. Některé modely mají další parametry, například systém anti-vibrací nebo automatického mazání řetězu. Ovlivňuje hodnotu nástroje.

Správné rozlití dřeva

Chcete-li správně snížit stromy s motorovou pilou, potřebujete:

 • Vyberte si stranu, ve které bude strom spadnout a výšku úniku;
 • Odřízněte větve (tak, že větve nezranou válec na pádu stromu, je nutné předřezat je tak, aby z výšky lidského růstu a k zemi byl kufr holý);
 • Vytvořte horní kopu v kufru (vyrobený pod úhlem 45 ° k zemi, jeho hloubka by měla být rovna čtvrtině průměru hlavně, ne více);
 • Spusťte spodní část (vyrábí vodorovně tak, že jeho konec je připojen k okraji prvního ustoupeného, ​​a trojúhelníkový klín byl oddělen od stromu);
 • Udělejte třetí, válec ustoupil (vyrobený s opačnou stranou naproti druhým dvěma, se provádí vodorovně, paralelně s nižším podáváním, 5 cm nad ním);

Důležité! Při provádění třetí (Felon) sestřelené s válcem dřeva, je nutné nechat to obtížné, jejichž hodnota by měla být přibližně 10% tloušťky hlavně. Aby se pro řetězové pily, není při provádění nejdůležitější věci zaseknutý, můžete použít klín, který byl vykřikován ze stromu dříve.

 • Dokončit pracovní část pily od řezání a rychle se pohybovat do bezpečné vzdálenosti od olejovaného stromu (spodní část sudu incidentu může skákat v důsledku setrvačnosti do výšky od jedné do jedné a půl metry).
READ  Jak nastartovat řetězovou pilu STIHL 180 za studena

Spilizace poboček

Správně snížit dřevo s motorovou pilou, budete muset snížit rušivé větve. Chcete-li to udělat, bude muset využít štafle. Musí být instalován tak, že je mezi oříznutou větví a kmen stromu. Pokud jsou větve velké, před začátkem rozlití musí asistent zapíšit lano k cílovému větvi ve vzdálenosti 1-1,5 m od kufru.

Ořezávání koruny by mělo být zálohováno: tak obřízené větve se volně spadají.

Předpokládá se, že předběžná obřízka větví ze spodní části stromu je většinou nezbytná pro jeho řádné vyvažování. Z tohoto důvodu není větvička z požadovaného pádu kmene nutně nasekané.

Spilizovat strom. Objednávka a fáze procesu

S přímým spánkem je lepší zavolat asistenta, který bude nasměrovat strom, když padne. tato práce může být provedena s rukama, ale pokud je strom tlustý, pak je lepší vzít lano pro obvod.

Nejprve musíte udělat jeden slot na stromě, mělo by to být v pohodlné úrovni pro vás, kde nejvhodnější řez, ne obzvláště namáhání zády, ruce nebo celé tělo. Objímka je vyříznuta jako pila, takže a s pilou s velkými zuby z druhé strany, kde by měl strom spadnout.

Řád řezání dřeva bude přibližně následovně:

 • První věž kus dřeva shora pod úhlem 45 ° k zemi, asi třetina tloušťky, ale ne více. Pak to věnuje paralelně se zemí;
 • Poté, co propyl potřebuje vytáhnout strom v požadované straně. Pokud je strom tlustý, musíte to udělat zezadu, mírně pod základnou předchozí šunky. Mělo by být pod úhlem 45 ° k rohu prvního sektoru;
 • Znovu vytáhněte strom bez spěchu. Pokud strom nezačne padající, udělejte další řez, hlubší v místě, kde jste udělali první, přímo nahoře;
 • Během řezání nemůže být strom v každém případě zatažen, protože trajektorie pádu v tomto případě je nepředvídatelná. Pokud strom již začíná rolovat, musíte rychle utéct na stranu.

Po válečků stromu budete mít jen mučení pařez a kořeny. tato věc není snadná, ale můžete si vzít speciální frézy, které vám umožní úkol. Poslední scéna. Likvidace řezného stromu: Potřebujete všechny části nebo vypálit nebo vypálit místo.

Nezapomeňte přidat vlastnost knihovny. Říkáme o stavbě, opravy, příměstské nemovitosti zajímavé, s výhodou a srozumitelným jazykem.

Jak bez jemného snížení zbytečného stromu na vlastním spiknutí

Jediný dokument, který by řídil stromy na něčí vlastní panovníci, bohužel, ještě není (stejně jako mimochodem, neexistuje žádná jasná definice pojmu „lesa“ a patřící k nim stromům na křížové stránce). Lesní zákoník, správní kód, zákon o ochraně životního prostředí a další regulační akty jsou převážně regulovány snižování a snížení lesních výsadby, stejně jako stromy zdobílejícími stavy. Pokud jde o stromy rostoucí na osobních stránkách občanů, vše není tak jednoznačné. V některých osadách, snížit nebo odříznout výsadbu nerovnovinného plemene bez souhlasu orgánů. Ale nejčastěji to bude ještě potřebovat.

A moskevské oblasti, St. Petersburg a Leningradský region, stejně jako v některých jiných regionech, povolení k pití stromu na svém místě se nazývá uhlíková jízdenka. V hlavním městě Ruska je nutné požádat o vydání tohoto dokumentu oddělení environmentálního managementu a ochrany životního prostředí, například v případech, kdy chcete odstranit nouzový strom nebo vyřazovat výsadbu v blízkosti domu, aby se zlepšilo osvětlení. V severním kapitálu je pro něj zodpovědný Výbor pro zlepšení St. Petersburg.

Spolu s písemným odvoláním vydání soupravy uhlíku musíte poskytnout příslušné organizaci některé další dokumenty. Mezi nimi musí být plán pro vaše stránky a akt zkoumání zahradnictví. Ten, mimochodem, sama o sobě usnesení o řezání stromů není. Všimněte si, že v závislosti na důvodu, proč se chystáte snížit strom, seznam dokumentů se může lišit a jeho složení je lepší specifikovat na místě poskytování.

Suché stromy je obvyklé pro snížení nebo snížení do „sezóny“ odstranění suchých. od května do září.Máte-li potíže s kmenem Kde přijmout povolení k pití stromu na vašich stránkách a které dokumenty jsou pro to zapotřebí, obraťte se na správní orgán, ke kterému patří vaše území.

Je důležité objasnit, zda existuje strom, který hodláte snížit do cenného. Seznam cenných plemen lze měnit v závislosti na vypořádání, ve které žijete. a to znamená, že tyto informace musí být specifikovány. Například v tomto seznamu může být birch karelian, třešeň nebo třešeň, hruška, dub, smrk, javorový bílý, Linden, olše, ořech, borovice obyčejný, topol šedá, jabloň, popel a mnoho dalších. Spice rostlin se dřevem hodnotnou skálou mohou ohrozit velkou pokutu a zničení několika takových stromů může dokonce znamenat trestní závazek.

READ  Jak snížit roh do 45 stupňů

Odstranění zelených výsadby na chráněných zemích

Podle federálního zákona „na speciálně chráněných přírodních teritoriích“ jsou území stanovena, na které se uplatňují zvláštní právní předpisy v ochraně zelených plantáží.

Takže na pozemcích přírodních rezervací není často povoleno, že není poškození vegetace, ale také pobyt cizího. Národní parky jsou více loajální a umožňují sklizeň dřeva občany pro své potřeby. Pro tento zákon, parky a sanatorium a zdravotnická střediska padají, stejně jako místa k nim. Zodpovědnost za porušení režimu speciálně chráněných přírodních území se předpokládá pouze zločince. Je třeba také poznamenat, že při předepisování věty může Soudní dvůr rovněž stanovit poměrně velkou konfiskaci majetku zapojeného do porušení právních předpisů. Zejména to může být pouze nástroje, ale i vozidla.

Chtěl bych přidat pár slov o odpovědnosti. Kapitola 26 trestního zákoníku, a to články z 260 do 262 stanoví trestné sankce za trestné činy proti vegetaci. Zde jsou velké pokuty a korekční práce, v některých případech uvěznění. Chtěl bych poznamenat zpřístupnění odpovědnosti za porušení právních předpisů skupiny osob před předchozím souhlasem. Tento pozměňovací návrh se používá nejčastěji t. na. Sklizeň dřeva a dokonce jednoduché nosit strom sám událost téměř nemožné. Správní tresty. osm.28 Správní kodex, ale platí pouze pro drobné trestné činy. Při sklizni dřeva a dřeva, konstrukce a jednoduše ořezávání stromů by měly objasnit místní právní dokumenty upravující ochranu zelených plantáží. Vzhledem k naší vlasti, rozdíly v místních předpisech pro různé místní obyvatelé mohou dosáhnout zcela naproti.

Jak pracovat správně a bezpečně

Řetězová pila vždy držet se dvěma rukama, pevně mačkání se všemi prsty. Umístěte nástroj je lepší blíže k tomu, že poskytne pohodlnější polohu těla. Udržujte hladké a nohy mírně ohýbají na kolenou. Při změně polohy zastavte práci pily.

S pomocí řetězových pil, proveďte znaménko, které určí stranu pádu stromu. Zpočátku provádět nakloněný úsek (pod úhlem asi 60 stupňů), řezání stromu o 20-25% jeho průměru. Udělejte dvě horizontální řezy, z nichž jedna by se měla spojit se sklonem, tvořící trojúhelník, druhý je trochu nad trojúhelníkem. Přihlásit se by mělo být z druhé strany, kde se plánuje pád trupu.

rychle, snížit, strom, řetězových

V případě, že peří pneumatika je delší než průměr stromu, postavte si nohy na šířku ramen a učit se z kufru. Nezapomeňte při řezání zkontrolovat, zda je úhel a směr řezání správný. Jakmile provedete řez, vložte nůž a pracujte s ním, dokud strom nezačne klesat. Tato metoda je vhodná pouze pro kmeny o průměru do 50 cm.

U velkých stromů bude pravděpodobně nutné odstranit větve ve spodní části kmene. Je lepší to dělat spodní částí tyče shora dolů.

Důležité! Nikdy neřežte nad ramenem větve. При наличии у дерева корневых наплывов советуем иx удалить также.

Klíčovým faktorem při výběru řetězové pily je velikost vodicí lišty. Volba délky lišty a výkonu řetězové pily závisí na průměru kmene.

rychle, snížit, strom, řetězových

Tenký kmen (do průměru 35 cm) a středně velký kmen (průměr 35 až 65 cm) lze snadno rozřezat motorovou pilou s vodicí lištou o délce 40 cm. U kmenů o průměru větším než 65 cm doporučujeme použít výkonnější řetězovou pilu s vodicí lištou o délce alespoň 45 cm.

Udělat válečku propyl

Teď je čas udržet pilu. Valley propyl se provádí o něco vyšší než spodní řez helma paralelně se zemí. Propyl dělá téměř uprostřed kufru, ale bez ovlivnění jádra. Toto pravidlo vám umožní určit trajektorii podzimního stromu. Díky celému jádru bude strom postavit a pečlivě ho vykopáte. Jinak bude spadat tam, kde bude „zaujmout“.

Pokud jste slyšeli krize dřeva, naléhavě se pohybovat do opaku určeného místa stromu pádu!

Na konci může být poháněn do klínu popraskané z průvodce záhlaví. To usnadní práci.

S výhledem na strom

Dřevo rozlití ne vždy pomáhá vyřešit problém, protože poté, co je pařez. Pokud je váš úkol osvobodit prostor pro následné sestavení, zahradnictví nebo jiné potřeby, strom bude mít mučení. Pracovat co nejrychleji a bez nepříjemných překvapení by mělo postupovat postupně a v souladu s plánem.

Vývoj plánu pro odstranění velkých starých rostlin by se měl konat v souladu s právními předpisy a pod dohledem zkušených odborníků. Řezání stromů je třeba vydat pouze v případě, že strom je mimo váš majetek. Například, pokud obrovský topol roste hned za plotem, který jeho kořeny zničí plot a váš domov za ním, pak je svolení nezbytné na jeho eliminaci. Pokud je strom na privatizované oblasti, můžete s ním dělat, že chcete. Plánované rozlití stromů ve městě v tomto případě je zaměřen přesně tak, aby se zabránilo mimořádným situacím v důsledku nadměrných velikostí stromů. Pak rostliny odstraňují téměř všechny hlavní větve, které zanechávají pouze kufr a tenké mladé větvičky se objevují na jaře.

READ  Najděte správný řetěz řetězové pily podle značky

Takže plán pro odstranění stromu by měl vzít v úvahu hmotnost faktorů: plemeno dřeva, věku, velikostí, charakteristik půdy atd.D. To vše pomáhá odhadnout míru vývoje kořenového systému závodu a v důsledku složitosti práce podrážděním.

rychle, snížit, strom, řetězových

Rozměry stromu

Každá práce se stromy musí být zahájena s jejich vyhodnocením jejich vzhledu. Existují speciální pravidla, která vám umožní vybrat vhodný nástroj pro invalidní vozík v závislosti na jeho velikosti. Pokud tedy průměr barel nepřekročí 10 cm, můžete udělat obvyklou zahradní lopatu nebo vidličky. Pokud rostlina má hlaveň průměr 10-20 cm, jedna lopata zde nebude jednoznačně nestačí, a bude nutné kopat hlubokou díru.

V případě zvláště velkých stromů by měl v situaci jednat o průměr trupu, který přesahuje 20 cm. Pokud je strom stále zdravý a robustní, nespěchejte na pila a zavlažovat. rostlina potřebovala mnoho let, aby dosáhl takových velikostí. Zvažte možnost transplantace na vhodnějším místě. Taková služba se nazývá rozsáhlá transplantace a je velmi populární. Pokud je strom starý, trpělivý, suchý, pak pro jeho eliminaci bude mít zvláštní techniku: řetězová pila, zvedací jeřáb, drtivý stroj a t.D. V tomto případě se doporučuje volat specialisty.

S výhledem na technologii

Způsob cílení na dřevo také závisí na jeho velikosti. Pokud je rostlina malá, a můžete provést lopatu, podstata práce přichází dolů, aby se lopatu držela v kruhu kořene, pak stisknutím nohy stiskněte do země a klikněte na rukojeť. Pokud jste zároveň slyšeli zvuk kořenů kořenů, to je dobré znamení. Pokud žádná reakce následovala, a strom nepodléhá, ​​je lepší neuvádět tlak na lopatu, jinak existuje riziko lámání. Snažte se držet na druhé straně stromu a v jiném úhlu.

Kdybyste ještě rozbil lopatu nebo všechny pokusy rozbít kořeny stromu v různých úhlech, byli marně, budete muset kopat jámu. Takže můžete vidět kořeny a referb je s lopatou nebo sekerou. Také pro řezání hlavního a nejsilnějšího kořene můžete použít seuři. Je to ten, kdo neumožňuje strom spadnout, ale dostat se do centrálního kořene, rostlina musí být převrácena ze všech stran. Výkop musí být asi 2-3 krát širší než kmen stromu. Pokud potřebujete odstranit všechny kořeny, musí být zvýšena šířka jámy. Pokud během procesu kopání jste narazili na pevný kořen (a to určitě se stane), přepsání s okrajem nebo vyřízněte sektuor ze dvou stran.

Jak se prohloubily, bude to nepříjemné, aby se probudil velkou lopatu. Vyměňte ji s čepelem SAPPER nebo sejměte Země rukama. Ujistěte se, že vyložíte zahradní rukavice. Pokud tato metoda nepřinesla požadované výsledky, nebo kolem příliš málo místa k kopci výkopu, musíte použít významnější opatření.

S výhledem na komplexní stromy

Chcete-li se objevit obzvláště velký strom nebo rostlinu s velmi hlubokými a řetězovými kořeny, budete muset použít speciální vybavení: kladivo, kladivo, kladivo, řetězová pila nebo jiný nástroj, který může rozdělit pařez (v rozdělené formě je snazší odstranit to).

Musíte snížit pařez na 2 nebo 4 díly, po kterém se pokusíte pry a odstraňte každou část dílů zvlášť. V tomto ohledu velmi účinný, klín používaný jako páka. Čím delší je klín, silnější dopad, který může poskytnout (výška lidského růstu je dost). Nejezděte je příliš hluboko do země, takže zem nebylo přidáno k gravitaci a odolnosti kořenů.

Pokud stále zmizí klín příliš hluboko a nemůžete ji dostat zpět, pokud fragmenty rozděleného pahýl nejsou přístupné a pozitivní posuny v práci není pozorovány, nespadají do Ducha. Existuje jiný způsob, jak je založen na skutečnosti, že kořenový systém plástevního pahýle je již do určité míry oslaben a pod ním můžete tlačit lano. Například jste nasekali centrální kořen, ale rostlina udržuje v zemi s výkonnými bočními větvemi.

Chcete-li implementovat plán, budete potřebovat alespoň jeden asistent. zpozdí pahýl v opačném směru, zatímco budete pomlouvat jeho kořeny, zatímco oslabení uchopení.

Chemický odstranění

K takovým způsobem můžete resortovat, pokud po všech snahách úsilí, pařez neodpovídal, nebo odstranit pařez, který ne do hopu a nechtějí aplikovat další úsilí. Navzdory technickému pokroku je takový „dědečka“ pro tento den relevantní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS