Jak se dostat strom nůž

Estata Dilettanite

Newbie o základech v oblasti obzh, extrémních a nouzových situací, přežití, cestovního ruchu. Bude také užitečné pro rybáře, lovce a další milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Jak ostření manuální pily (strom handsaw)

S konstantním použitím zubů ztrácí svou ostrost, řezání okrajů opotřebovává, zhoršují kvalitu spánku a zvyšuje čas k provedení úkolu. Nákup nové nebude situaci dlouho odpustit. Proto obvykle ruční pila. Pro ostření ručního pila k obnovení geometrie zubů zubů (krok, výška, úhel profilu, úhel řezného okraje).

 • Při řezání dřeva se hacksaw začne zvukovat
 • Vizuálně to je patrné, že špičky zubů zaoblených, ztratil ostrost
 • Změny barev zubů
 • Řezání je silně a nerovnoměrné;
 • Špatně udržovaná pila
 • Časté zuby uvízlo v lese
 • Shing to nevypadá ani.

Konvenční ocel může být upravena nezávisle a zuby s vítěznými útoky se zachází pouze na specializovaných průmyslových strojích. Některé řemeslníky na vlastní nebezpečí a riziko jsou považovány za pád hacksaw s pomocí úhlových brusek. ale to není spolehlivý a nebezpečný způsob. Vytvrzené zuby zaostřeny. Určete Kalena Steel Easy. je charakterizována černou s modrým potem.

Účel a pila

Hand-Hacksaw Dřevo použití pro řezání různých dřevěných materiálů. Je to plátno se zuby na dně. Na jedné straně je nástroj vybaven rukojetí, s nímž je hlavní drží v průběhu řezání. Z kvality rukojeti závisí pohodlí a pohodlí práce s pily.

Počet výrobců hacksaws na stromě je poměrně velký, ale všichni se liší nejen jmény, ale také kvalitou. Všechny jsou určeny pro řezání dřeva, dřevotřískové desky, protokoly, laminátu, stejně jako stromy. Suknutí jsou rozděleny do takových druhů jako: klasika, filtr, loaky, stejně jako s titulem a ocenění. Důležitou roli při výběru nástroje hraje tloušťku plátna. Koneckonců, tenké plátno během řezání dřeva se může zlomit a dostatečně hustou, aby fungovaly.

Důležité! Wood-Hacksaws by měly být periodicky vytaženy. Studené podniky zahrnují takové plátno, které neprošly stupeň kalení. Pokud jsou vazby hadříku kalené, je nemožné je zaostřit.

Proces ostření

Pro ostření pila musíte sotva opravit, když je vystaven souboru se souborem, který není vibrovat. Jinak bude kvalita práce nízká.

Upevnění plátna Hacksaw svisle, často ve svěráku, v domácích svorkách, ale pokud není jiná, pak můžete bez nich dělat.

Metoda fixace bez speciálních zařízení. „Na okraji pracovního stolu“. Woven Hacksaws položil tak, že z okraje stolu, jen zuby pily. Pilové rukojeti jsou však vždy tloušťkou plátna, a proto místo vedle něj nelze dát pevně do pracovního stolu. Proto musíte použít úhel tabulky, a pak rukojeť pily nebude zasahovat.

dostat, strom

Pokud je svorka, můžete tak opravit.

A to je metoda bez svorky, fixace je vyrobena pouze ručním ostřením. Je to docela pohodlné a bezpečné.

Odstoupení nebo nohy se odvádí do pravé ruky, a přitlačování levé ruky plátna, pokračujte na ostření.

Otočte zuby pily přes jeden. Pohyb souboru s touto metodou produkuje dolů dolů. Soubor je aplikován na plněné Teuba a progresivní pohyb s úsilím.

Jídlo musí udržet se sklonem ve dvou rovinách. V horizontální. to je asi 30 stupňů. Vertikální. asi 60 stupňů. Úhly sklonu jsou individuální pro každou pila, protože se mohou lišit jak ve formě zubu, tak jeho velikostí.

Tady, co by mělo být získáno: vpravo od ukazatele. zpracovaných zubů, vlevo. ne.

Vpravo od ukazatele. zpracovaných zubů, vlevo. ne

Použitý nástroj

Protože pily se liší ve tvaru a jmenováním, pak mají různé zuby. A za účelem ostření Hacksaw vysokou kvalitu je zapotřebí jiný nástroj.

Trojúhelníkový koláč s jednou pracovní stranou. Profil tohoto nástroje není standardní, pokud konvenční trojúhelníkový soubor má všechny strany rovné a jsou pracovníci, pak je tato nadřazená strana jedna, a ve formě je rovnoměrný trojúhelník s velkým základem.

READ  Kde můžete opravit zastřihovač pro trávu

Taková trojúhelníková sundhyl s jednou pracovní stranou je vhodná pro manipulaci s malými nebo šikmými zuby. Při práci se působí pouze na zpracování povrchu, na druhé straně. Neexistuje žádné riziko, že bude mít sousední zub.

Normální trojúhelníkové nohy. Kompaktní nástroj, který je vhodný pro zvýšení většiny standardních dřevovodních hacksaws.

Trojúhelníkový soubor. Dokonale vhodný pro ostření pil s velkým zubem.

Jak správné zuby picksaw?

Poměrně běžná otázka lze říkat, jak zředit zuby na stromě stromu. Pokud jsou posunuty ve stejné linii, je řez se získá úzká a pracovní část je uvíznuta na jednom místě. Současně dochází k rychlému ohřevu kovu, díky které se začíná expandovat. Provádět rozvod zubů kvalitativně doporučeno používat speciální mechanismy. Doporučení pro práci provedenou následovně: \ t

 • Viděl upínání vice pro spolehlivou fixaci. Vyloučit pravděpodobnost poškození pracovní části může být způsobena použitím překližky jako podšívky.
 • Veškeré řezné prvky se střídavě odmítnou v doporučném úhlu.

Když uvažujeme o tom, jak učinit porucha na hacksaw, poznamenáváme, že několik prvků odmítnuto pro větší úhel může způsobit komplikaci pilníků.

Jak zaostřit ruku hacksaw na stromě a zředí zuby

Dříve nebo později, jakékoli plátno řezného nástroje přichází v havarijním a vypnout. V tomto případě nemusíte změnit celý nástroj. Stačí pravý ostření. Můžete to udělat s pomocí těchto zařízení, která již jsou v domě (nejčastěji). Sám o sobě se nic nestane, pokud nemáte vlastní technologii, abyste splnili všechny akce. V článku, instalatérské mistr řekne, jak ostříhat ruční picksaw na stromě a plemeno zuby.

Pro zajištění vysoce kvalitních řezů musíte pochopit mechanismus vystavení okrajům zubů hacksaw na zpracovaném materiálu. Na rozdíl od oceli a plastového dřeva. materiál je nehomogenní, přesně díky této kvalitě a několik typů pily byly vyvinuty, vyznačující se profilem zubů, úhlem jejich ostření a stupně rozvodu. Všechny odrůdy stromových hacksaws, jejich charakteristiky a technické údaje jsou uvedeny v GOST 26215-84.

Hlavní typy zubů hacksaws na stromě: 1. pro příčné řezání typu 1; 2. pro příčné řezání typu 2; 3. pro podélné řezání typu 1; 4. pro podélné řezání typu 2; 5. Pro univerzální řezání

Existují tři typy hacksaws: pro příčné, podélný řez, stejně jako univerzální. Hlavní rozdíl je uzavřen v principu řezání: Při řezání dřeva přes vlákny na cestě zubu jsou fragmenty různých hustot. Na jedné straně tato okolnost hraje ruku: výsledné čipy mají menší velikost a je snadno odstraněna z kontaktní zóny, což umožňuje ostření na obou stranách zubu pro řezání, a to jak v přímém, tak v opačném směru podávání. Na druhé straně, řezání napříč vláken přichází částečně na ránu, jsou nezbytné hloupé rohy řezných hran.

Dřevěné řezání podél vláken lze popsat jako opakované mikročotní skalní cykly. Síla vykreslená k zubu v tomto případě je jednotná, takže zuby mají asymetrický tvar a jsou směrovány hranou směrem k řezání. V tomto případě je hrana tvořená horní částí zubu směřuje přísně kolmá k rovině webu. Při jízdě podél vlákna se vytvoří podlouhlé žetony, jejichž odstranění z kontaktní zóny je obtížné. Také s podélným řezáním je větší alokace vlhkosti, pryskyřic a lepicích látek, které v kombinaci s prvním faktorem neumožňuje řezání v obou směrech. Zvedání hoblin se vyskytuje s přímým krmením nástroje: kolmý směr hrany přispívá k emisi pilin ve směru řezání. S reverzním pohybem zajišťuje odstranění zbytků čipů a hrany samočistí.

Zuby všech typů hacksaw mají zapojení, jsou střídavě nakloněny v různých směrech z podélné osy plátna. Vzhledem k tomu v podélném profilu série zubů je hacksaw tvořena druhem polykání ocasu. dvě sady řezacích klíček, vytvořených hranami řezných okrajů zubů. V souladu s tím, na dně tvoří Hacksaw dvě drážky, což zajišťuje jednotný krok, jíst a efektivní čipy.

Kvalifikované specialisté znáte následující značky, svědčí o brzy výstupu pily:

 • Při řezání dřeva začne pilokaw zní jinak;
 • Vizuálně to je patrné, že špičky zubů zaoblených, ztracených ostrosti;
 • Změny barev zubů;
 • Zvyšuje úsilí při řezání;
 • Směr pily je špatně udržován;
 • Časté zuby uvízlo v lese.
READ  Jaký olej naplnit do benzínového generátoru Huter

Jak se provádí rozložení pily, a co to je

Pilinová pila je ohýbání zubů v různých směrech dané hodnoty. To se děje tak, že pila není jinak v materiálu ve zpracovatelském procesu, bylo to snadné a snadné. Čím větší je ohýbání zubů, tím menší riziko uvíznutí látky ve dřevě. Příliš široké zapojení však negativně ovlivňují proces řezání. Maximální hodnota by neměla překročit 2 mm.

Pokud se vyrobí suchý materiál, šířka zapojení by měla být 0,3-0,5 mm, pokud se surový dřevo zpracovává, pak by měl ohýbání 0,5-1,0 mm.

Speciální kleště můžete použít k provedení. Stanoví potřebné množství výplně, po kterém je nástroj nakonfigurován. Proces se provádí rychle a efektivně, ale klíšťata nejsou shoda. Proto mnoho použití nastavitelných desek, které mají zaostřování a ruční nastavení.

Před snížením pily je nutné bezpečně bezpečně vice. Zuby jsou zpracovány přes jednu: první stranu, pak další. Zároveň musí být ohyb vyroben ze středu řezačky a ne ze země. Jinak se může zlomit.

Účel a pila

Hand-Hacksaw Dřevo použití pro řezání různých dřevěných materiálů. Je to plátno se zuby na dně. Na jedné straně je nástroj vybaven rukojetí, s nímž je hlavní drží v průběhu řezání. Z kvality rukojeti závisí pohodlí a pohodlí práce s pily.

Počet výrobců hacksaws na stromě je poměrně velký, ale všichni se liší nejen jmény, ale také kvalitou. Všechny jsou určeny pro řezání dřeva, dřevotřískové desky, protokoly, laminátu, stejně jako stromy. Suknutí jsou rozděleny do takových druhů jako: klasika, filtr, loaky, stejně jako s titulem a ocenění. Důležitou roli při výběru nástroje hraje tloušťku plátna. Koneckonců, tenké plátno během řezání dřeva se může zlomit a dostatečně hustou, aby fungovaly.

Důležité! Wood-Hacksaws by měly být periodicky vytaženy. Studené podniky zahrnují takové plátno, které neprošly stupeň kalení. Pokud jsou vazby hadříku kalené, je nemožné je zaostřit.

Proč a kdy ostříhat

Uvažovaný nástroj v průběhu provozu je podroben různým zatížením, což vede k otupělosti zubů. Pokud jste viděli pilu, ve kterém jsou zuby propojeny, výsledek bude mnohem méně efektivní ve srovnání s akutními. Kromě toho se nedoporučuje používat pila s matnými zuby z následujících důvodů:

 • Snížený výkon nástroje. Nejen síla mistra bude spotřebováno, ale také jeho čas.
 • Snížení přesnosti práce. S hloupými zuby s hloupými zuby, není možné hladce řezat dřevo, a ještě více, takže je to elegantní.
 • Nebezpečí použití nástroje. Během práce bude Pilka uvíznuta, jam, jít z řezné linie, takže takové práce mohou být nebezpečné pro mistr.

Akutní hoka, nejen snazší pracovat, ale také mnohem bezpečnější. Chcete-li zjistit, jakou dobu přišel na ostření dřevní hacksaw čepel, měli byste věnovat pozornost takovým faktorům:

 • Plátno dělá charakteristický hloupý zvuk. Pokud se mistr často používá hacksaw, nebude obtížné určit takový zvuk.
 • Zuby tipy kudrnaté.
 • Pilka Když se snažíte vidět dřevo, odmítne vykonávat svůj úkol.

Tyto faktory naznačují, že je čas naostřit hacksaw na stromě s vlastními rukama. Ale než budete mít na soubor, je nutné zjistit, zda data podléhají odkazům pláče.

Zapojení pily

Ostření handka na stromě začíná takovým postupem jako rozvod zubů. Zapojení zubů zubů se provádí pro takové účely, jako je zajištění volného zdvihu plátna bez výskytu džemů. Zapojení je ohýbání zubů v různých směrech, střídavě jedna velikost. To vede ke skutečnosti, že šířka propylové šířky se zvyšuje, a proto v procesu řezání je proces odstranění třísek zrychlen.

Je důležité vědět! Širší rozvod zubů, tím menší šance na rušení plátna.

Velikost rozvodu zubů závisí na tloušťce plátna a je obvykle 1,5-2 mm. Chcete-li ohnout zuby na stejné hodnotě, budete muset použít speciální zařízení. Tento přípravek je kovová deska se speciální štěrbinou. Hadřík je upnut vice, takže odkazy se mírně provedly. Po tomto procesu odmítnutí zubů. Naostřené zuby jsou také omlazeny ve stejné vzdálenosti.

READ  Jak řezat strom správným směrem

Jak udělat strom hacksaw

Pro ostření stromu se stromem by mělo být plátno stejným způsobem upevněn ve svěráku. Pro vypuštění kamenů pily, aplikovaných nebo trojúhelníkových souborů s mělkým zářezem. O tom, jak správně růžový nápoj na stromě, ne mnoho vědí, takže by mělo být dáno tomuto procesu co nejvíce pozornosti.

 • Zpočátku musíte vzít soubor. Měli byste použít soubor s mělkým zářezem, udržet jednu ruku přes rukojeť a druhý pro špičku přístroje.
 • Je určen úhel ostření, který je obvykle od 15 do 30 stupňů. Úhel je obvykle určen na oku, ale pokud je těžké to udělat, můžete použít speciální domácí svítidla, například dřevěná tyč. Za tímto je pruh vypočten, dokud nebude mít formu obdélníkového trojúhelníku s úhlem 30 a 60 stupňů.
 • Nejdůležitější věc při práci soubor je na něm tlak. Chcete-li zajistit jednotné ostření, musíte provést stejný počet průchodů se souborem pro každé zuby. Se zkušenostmi se naučíte zajistit rovnoměrné odstranění horní vrstvy kovu.
 • S pomocí připravených upevňovacích přípravků jsou kontrolovány ostření. Stejně tak proces z opačné strany webu.

Nyní víte, jak vypustit zuby dřeva listu. Tento proces však ještě nekončí, protože bude nutné provést vyrovnání zubů na výšku. Pokud mají různé výšky, degenerační jednotka bude rozbitá. Pokud jsou odkazy, které jsou vyšší než zbytek, jejich zkrácení se provádí pomocí stejného souboru. Kontrola se provádí pomocí listu papíru, ke kterému by mělo být plátno aplikováno dolů. Po tom jsou porovnány velikosti a vyhlášení postupu se opakuje.

Co bude trvat:

Před naostřením musíte provést rozvod zubů. V nepřítomnosti speciálního nástroje pro to může být vyroben jemnou ocelovou desku. Při pokládání s velkým odjezdem se provádí na výšce zubu.

Každý zub se pak lpí na řezání na talíři a začíná po jedné straně, pak zmeškal v opaku. Obecně by se každý z nich měl ohnout stejným směrem, ve kterém byl původně nakloněn, pak pouze s velkým odjezdem.

Ještě snadnější, elektroinstalace je vyrobena prostě hladká deska. Je vložen mezi zuby a ukáže se, aby se stala s plátnem paralelně. Z tohoto pohybu začíná zub. Pak se změní na druhou stranu a zametá další zub v opačném směru. Tímto způsobem se rozložení získá již, ale se stejným letem na každém zubu.

Pak musíte udělat ostření každého zubu. Pro to je trojúhelníkový soubor aplikován na plátno pod úhlem 35-40 °. Oba žebra zubů jsou zahnutý. Soubor je spuštěn pouze nahoru. 4-8 pohyby jsou dost pro každou tvář, to vše závisí na stupni opotřebení souboru.

Pak je nůž otočen do svěráku a zbývající zuby. Poté to sníží strom jako olej. Ve vzácném použití hacksaw se tento postup opakuje jednou pár let a ještě méně.

Vyjmout pilový soubor

Chcete-li ostříhat viděl, potřebujete trojúhelníkový soubor.Zavřete plátno hacksaw vice a pod úhlem, přibližně 45 stupňů, začněte střídavým ostřením každého zubu. Nejprve se otočíme na jedné straně, pak otočíme hadřík a ostříháte zuby na druhé straně.To je nejčastější a naprosto přístupný způsob, jak do tvaru zubů pily.

Práce je pečlivá a vyžaduje dovednost. Ale budete velmi rychle uklidnit a nevšimnout si, jak dokončíte poslední zub pily. Teď je pila naostřena:

Také pro ostření můžete použít a NADFIL.Opakuji, práce je velmi pečlivá, možná. Doporučuji se zbavit všech rušivých zdrojů tak, aby nic nevrátilo od práce.Samozřejmě, že při použití mechanizovaného nástroje lze doprovodné síly a čas významně snížit, ale jak již bylo zmíněno. To je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak ostřit ruměnku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS