Jak se kultivátor Tornadic liší od kultivátoru Tornado?

Vaše záda vám poděkují: Tornádový přehled aneb jak okopávat zahradu bez lopaty

Jak snadno a rychle zrýt zahradu? Tento fantastický a levný gadget vám pomůže. Vykopejte čistou jámu pro kůl nebo stromek nebo bez námahy vytrhejte plevel s nejdelším kořenem. Gratuluji, farmáři, takový nástroj jste neviděli od vynálezu motorového kypřiče! A vy, pšeničná tráva, pampeliška a chlévská mrva, se chvějete!

kultivátor, kultivátoru, tornado

Vzhledem k jednoduchosti zařízení bude přehled kultivátoru opravdu krátký. Samozřejmě jsme měli recenzi zveřejnit ještě před květnovými svátky, teď už mnozí z nás překopali vše, co je třeba překopat. Ale lepší pozdě než nikdy.

Obecná charakteristika

Tornado je ruční kultivátor jednoduché konstrukce, zemědělské nářadí, které usnadňuje práci v půdě a šetří čas. Stroj od ruského výrobce je unikátní, protože nikde na světě nemá obdoby.

Jednotka je kovová hustá tyč, na jejímž jednom konci je nainstalována rukojeť s pohodlnými úchyty a na druhé straně jsou zakřivené ostré zuby, které jsou zodpovědné za uvolnění země.

Stroj je díky své jednoduché konstrukci snadno rozložitelný na tři samostatné části, takže jej lze skladovat v malé místnosti nebo převážet autem. Kultivátor nevyžaduje žádné náklady na tradiční formy energie (benzín, plyn, elektřina), protože práce se provádí ručně, pouze fyzickou námahou.

Pro orbu je k dispozici pedálová páka, která orbu ještě více usnadňuje. V různých obchodech stojí od 900 do 1 100 EUR

Pozitivní zpětná vazba

Nechápu, proč je tolik negativních komentářů k tornádu. Koupil jsem si tornádo a jsem naprosto nadšený. Jahody jsem na jaře zryla během chvilky. Nebolí mě z toho záda. Mnohem jednodušší než s rýčem. Naše půda je hlinitá.

Mám radost! Taková věc vám usnadní práci. Pokud chcete obdělávat panenskou půdu, je to samozřejmě bláhová záležitost. A pokud po zimě okopáváte skleník nebo záhony, je tento nástroj zázrak!! V některých recenzích jsem četl, že je těžké vytáhnout takovou hroudu půdy. Ano, souhlasím. Je to těžké, když to uděláte hned. Je však možné se postupně uvolnit.

Kultivátor jsem si koupil na jaře a moc se mi líbí. nemusíte se ohýbat, nemusíte tlačit nohou na lopatu. Samozřejmě není vhodný pro úhor, ale je ideální pro dřívější okopávání. Nemůžu to dělat tak, jak je to inzerováno (od boku k boku). Otočím to, ale je jednodušší zvednout kultivátor s půdou. Ti, kterým je líto jejich zad, by si ho měli koupit na venkov.

Úžasný nástroj.Můj pozemek je zarostlý drny a já jsem použil tento úžasný nástroj, abych zvedl spoustu trávy a rozvinul oblast.Není třeba se namáhat.Vykopu, kultivátorem vytáhnu půdu a ráno nechám hroudy uschnout vzhůru nohama.A večer jsem otřásl zemí lopatou, kterou kopu už léta, vím, jak dlouhé jsou kořeny, a zvládám to bez problémů Děkuji tvůrci nástroje a tornádo používám jako dárek pro zahradníka.

READ  Jaký olej vyplní viking kultivátor

Kluci ! Koupil jsem kultivátor „tornádo“. Můj entuziasmus je neomezený. Mám osteoartrózu kyčlí a kolen. O lopatě nic neříkám, ale o tornádu ano. Je to skvělý způsob, jak začít ráno.Vytahuje kořeny, kypří půdu. A včera začala „překopat“kousek trávníku s bezem černým. Představte si lopatu, v tomto případě mi trvalo hodinu, než jsem posekal kousek trávníku. Jako na lovu, když jdeš s tornádem bojovat s plevelem. Děkujeme vývojářům.

Je to super věc! Velmi praktické, rychlé, nenáročné a hlavně účinné. Všechen ošklivý plevel je vytrhán, místo aby byl zakopán. Zarostlé pšeničnou trávou. snadné! Vykope všechny ty kilometry kořenů. A můj manžel. Jsi notorický flákač. už ani nepomyslí na to, že by se lopaty dotkl. Takže se střídáme. Měli bychom si pořídit druhý.

O stránkách „Tornádo“ Mohu dát velmi pozitivní zpětnou vazbu. Koupili jsme ho před dvěma lety na doporučení známého, vášnivého zahrádkáře. Od té doby jsme nejen nelitovali, ale jsme nadmíru spokojeni. Celá naše rodina. Problémy se zády, kopání pro nás bylo vždy velmi náročné. Tornado je o několik řádů jednodušší na práci, a to i v panenské půdě. A přes dříve obdělanou půdu. Je to skvělé! A umožňuje nám vytrhávat kořeny plevele vcelku, ne je sekat jako lopatou. Od té doby používáme lopatu jen na kopání děr nebo tak něco.

Je to moje čtvrtá sezóna. Mám problém se zády. Takže je docela těžké pracovat s lopatou. A tornádo vám umožní se více či méně ohýbat. Po vykopání by se měl sbírat pouze plevel. Veškerý tlak je opravdu na mých rukou. Musíte si to prostě osvojit. Zahradu zorám 3-4krát rychleji než s lopatou. Nenamáhá mi záda. A co se týče panenské půdy Musel jsem připravit půdu pro základy. Použil jsem lopatu na sekání trávníku a pak ho tornádo prostě strhlo a setřáslo půdu. Poté by měla být úrodná půda alespoň převrácena nebo odstraněna.

Po přečtení recenzí jsme se rozhodli koupit kultivátor Tornado. Splnil naše očekávání a vynaložené peníze. Velmi dobře odstraňuje mělké plevele, kypří půdu. A co je nejdůležitější. Značně namáhá moje záda. Náš kultivátor usnadňuje jarní a podzimní kopání půdy. Teď si chceme koupit další podobný. Protože je to velká zahrada a já mám málo rukou. Hmotnost kultivátoru je nízká, takže mé ruce nejsou tak unavené. Je obzvláště vhodný pro použití na písčitých půdách. spokojenost se spolehlivostí celé konstrukce, zuby jsou kovové a nevyžadují broušení

Celkový dojem: skvělý pomocník na zahradě

Náhodou jsem na YouTube viděl video o Tornádu. Zaujalo mě to, přečetl jsem si pár recenzí na internetu a rozhodl jsem se, že ho potřebujeme. Našla jsem ho v internetovém obchodě, kde se prodával, a druhý den už ho manžel sestavil.

Půda nebyla 10 let obdělávána a stala se z ní panenská půda, tak zarostlá plevelem, že bylo těžké hlínu překopat. Také nejsem příznivcem hlubokého kopání, kdy humus sahá hluboko a hlína je nahoře. Navzdory svým ostrým zubům by kultivátor naši panenskou půdu neprořezal. Do země se dostávaly snadno, ale nechtěly vylézt, zasekávaly se, pravděpodobně jim překážely kořeny. A v příručce bylo jasně uvedeno, že není určena pro panenskou půdu.

READ  Jednonápravový traktor se při rozjezdu vrací zpět

Existují však zprávy, ve kterých lidé píší, že kultivátor úspěšně použili na panenské půdě. Jejich půda byla pravděpodobně písčitá, lehká. Ne těžká hlína a přívalové deště každý druhý den. Když jsem však postavil kultivátor na hranici obdělávané a neobdělávané půdy, práce se pomalu rozběhla. I když někdy jsem musel kultivátorem kývat ze strany na stranu, abych vytrhl kořeny.

Ale při kopání půdy před měsícem se zuby nástroje snadno zasouvají a vysouvají a zachycují osamocené plevele, které vyrostly za měsíc a z nějakého důvodu nebyly předtím odříznuty. To znamená, že na jaře už mohu snadno rozrýt půdu pro výsadbu, která byla vykopána na podzim.

Analogy

Tento nástroj má dva protějšky od stejné společnosti. Nastavitelný výložník je však nižší, váží méně a má trochu jinou konstrukci páky, ale funguje na stejném principu. Miniaturní modely jsou vhodnější pro lidi, kteří nemohou nechat své nářadí doma kvůli riziku krádeže a potřebují k cestě na zahradu používat veřejnou dopravu.

Tornádo mini

Tento ruční kultivátor má jednu hliníkovou rukojeť, která snižuje hmotnost nářadí. Pracovní část je rovněž vyrobena z kalené oceli. Jedním z hlavních rozdílů je výška nastavitelného hrotu, která se pohybuje od 75 cm do 95 cm.

kultivátor, kultivátoru, tornado

Odstraňovač plevele

Horní část jednotky má T-rukojeť, ale menší než u kultivátoru plné velikosti. K hlavnímu rameni je navíc přivařena páka, která otáčí nástrojem v zemi. Rukojeť je vyrobena z lehké ocelové trubky, a proto je lehká 1,1 kg. Tento model má také nastavitelnou délku ramene 75 až 95 cm. Řezná část je vyrobena z ručně kované kalené oceli St45.

Recenze majitele

Světlana Krasnojarská:

„Myslím, že Tornádo je pro ženu dobrý nástroj. Na jaře jsem sám vytrhal staré rybízové keře, zkypřil zahradu, vysadil květiny. Uklidil jsem zahradu pod stromy, kde se s lopatou nebo motykou moc dobře nedá pracovat. Příprava půdy pro záhony. Celkově velmi spokojen.

Trofim, Volgogradská oblast:

„Sklízeč brambor Tornado je zázrak! Zjistil jsem, že je vhodné vykopat brambory ne hned, ale postupně, začínám vykopávat ty rané brzy. Vyjdu na zahradu, párkrát s ní zatočím a je hotovo, žádná námaha s lopatou. Díky řemeslníkům, kteří toto zařízení vymysleli a vyrobili, je jeho používání velmi pohodlné.“.

Provoz a servis

Čím jednodušší je konstrukce zařízení, tím snadněji a pohodlněji se s ním pracuje. Totéž platí pro kultivátory Tornáda. pravidla jsou poměrně srozumitelná a nekomplikovaná. Nástroj se snadno sestavuje, při přepravě ve smontovaném stavu zabírá minimum místa.

Příručka ke kultivátoru Tornado obsahuje informace o sestavení stroje, jeho obsluze, doporučení a užitečné rady a bezpečnostní opatření.

READ  Výměna motorového oleje kultivátoru Tarpan

Charakteristické je, že majitelé nemají téměř žádné negativní připomínky k samotným pěstitelům. Objevují se spíše ironické názory na neochotu zvládnout moderní nástroje, nespokojenost s pokusy obdělávat panenskou půdu bez předchozí přípravy.

kultivátor, kultivátoru, tornado

Vlastnosti a výhody ručního kultivátoru Tornado yulmart

Časy lopaty a motyky jsou pryč, protože mechanický kultivátor Tornado dokáže nahradit nejen zahradní nářadí, ale také plevel na zahradě, přípravu záhonů a jamek pro sazenice, dokonce i kopání brambor, stavební a domácí práce na zahradě nebo na pozemku.

Díky speciální geometrii ostrých hrotů lze bezzemek a další plevel snadno vytrhnout, aniž by došlo k jeho shlukování. Při kultivaci půdy v blízkosti keřů a stromů lze půdu rychle nakypřit, kořeny zůstanou neporušené a půda se okysličí.

Další důležitou výhodou je, že toto nářadí nejen usnadňuje ruční práci, ale také zvyšuje výkon až třikrát více než lopata nebo motyka, což výrazně snižuje zátěž páteře obsluhy.

Jak používat mechanický kultivátor

K ovládání Tornáda stačí zvládnout jednoduchou techniku: postavit ho na zem, otočit o cca 60° a současně ho zanořit do země. Pak nástroj přemístěte na další místo a opakujte.

Ve složeném stavu zabírá Tornado minimum místa. ne více než školní brašna a váží zhruba 2 kg. Montáž a demontáž během několika minut.

Kultivátor Tornado kultivuje půdu bez narušení úrodných vrstev, z nichž každá zůstává na své úrovni s maximálním zachováním vlhkosti a mikroflóry. Zároveň je dostatečná hloubka rekultivace: 18-20 cm pro přípravu půdy pro výsev a další kultivaci.

Ruční kultivátor Tornado je skutečným darem z nebes pro starší zahrádkáře a osoby se špatnou fyzickou připraveností. Nepostradatelné ve sklenících, zimních zahradách a dalších prostorách s omezeným přístupem.

Přečtěte si více: Řada Mole. Funkce, typy příloh, zpětná vazba uživatelů

Speciální funkce

V případě radlic Fokin je lepší koupit větší nástroj. Vysoké plevele se odstraňují jako první. Hrot proniká 3 cm do půdy, čepel je umístěna rovnoběžně s půdou pod mírným úhlem. Plynulé, postupné pohyby, které postupně odřezávají stonky a kořeny trávy. Pravidelné ostření nožů zvyšuje účinnost nástroje.

Tornádo se jednoduše spustí do země ve vzpřímené poloze a rukojeť se otočí kolem své osy. Zkroucené hroty vytrhávají plevel. Konstrukce stroje umožňuje co nejvíce omezit použití fyzické síly a tím snížit zátěž na tělo pracovníka.

Pro použití „Krtka“ se jeho vidlice umístí svisle na povrch, noha se přitiskne k opoře, která zařízení ponoří do země. Sklon kypřiče směrem dolů zvedá vidle, kterými prochází nasekaná zemina.

Použití speciálních zařízení pro kultivaci umožňuje efektivněji a rychleji provádět kypření a pletí. Moderní stroje jsou optimálně navrženy tak, aby snižovaly zátěž obsluhy a umožňovaly používání nářadí staršími a handicapovanými osobami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS