Jak sestavit startér na sekačce trávníku

Časávač startér opravy pro trávu s rukama video

Startér je jedním z hlavních uzlů sekačky na trávu, což výrazně usnadňuje začátek nástroje motoru. Jeho členění se může stát v nejlepší době, což jistě znamená významné změny v denních plánech pro majitele webu. Problém můžete vyřešit dvěma způsoby: Opravte zastřihovač startéru pro trávu s vlastními rukama nebo vyměňte celý uzel. Nejjednodušší způsob řešení systému spuštění bude jeho úplnou výměnu, ale z finančního hlediska, nákup nového startéru se může zdát daleko. Chcete-li nezávisle odstranit poruchy, stačí připravit šroubovák s vhodným tipem a seznámit se s níže uvedenými doporučeními.

Stejně jako u jakékoli zahrady nebo budování benzoinstrument, trimrový startér pro trávu se skládá z plastového pouzdra, který je instalován s kladkou s předem navinutým kabelem (Schorego). Aby se automaticky otočila lano po sterušní sterce se zadní stranou řemenice, je upevněna pásová pružina milovaná ocel. Na přední části řemenice je namontována ráčna, pomocí které se startér zabýval pohonem Drimmer Engine pro trávu. V závislosti na výrobci a designu může být motocosová řemenice s ráčnou jedním ze samotných samotných a je možné sestavit ze dvou samostatných dílů.

Princip startéru zastřihovače pro trávu se prakticky neliší bez ohledu na model agregátu.

Hlavní složky startéru vyžínače pro trávu

sestavit, startér

Když startovací trhky, výstupky na řemenici se zapojují do psů, což s úspěšným spuštěním DVS pod akcí odstředivých sil se liší v různých směrech. Existují také modely, kde je ráčna proudí tělem a během opačného otáčení kladky, převodovky odstraňují z hřídele motoru. Samozřejmě, s častým a dlouhodobým použitím zastřihovače pro trávu, nikdo není pojištěn proti lámání hnacího kabelu nebo opotřebení pásového pružiny. Proto v tomto případě bude oprava startéru vyžínače opravena pro trávu, která může být provedena s vlastními rukama.

sestavit, startér

Trimmer Starter. Zařízení a princip operace

Chcete-li opravit startér sekačky na trávu sama, musíte pochopit princip jeho práce a znát jeho zařízení. Dnes, manuál a automatické spouštěče jsou instalovány na trimmerů a první jsou nejčastěji nalezeny.

READ  Jak opravit sekačku na trávu do motorového motoru

Část je plastové pouzdro, ve kterém je řemenice umístěna s šňůrou na něj začít motor. V pořadí pro krajku nezávisle po továrně nástroje, je tu stuha pružina na vnitřní straně kladky, vyrobené ze slitiny oceli. Na přední části řemenice je instalována ráčna, vytváří záběr startéru s motorovým motorem přístroje.

Na poznámku! V závislosti na modelu a značce, která vydala vyžínač pro trávu (Huter, Husqvarna a další značky), řemenice s mechanismem ráčna může být jediné nebo dvě samostatné složky.

Princip ručního startéru je stejný na čerpací stanici čínské, evropské a domácí produkce, ať už je to Hitachi, „Patriot“ nebo jiný výrobce. Chcete-li nastartovat motor, vlastník zařízení prudce táhne kabel. Z této pohybové řemenice se otočí a výstupky na něm se zabývají psy umístěnými na setrvačníku. Dále se setrvační kolečko a klikový hřídel začíná otáčet s kladkou. Po zahájení motoru pod vlivem odstředivé síly se výčnělky a psi liší v různých směrech. A startovací kabel poté, co uživatel uvolní, rány na řemenici pomocí návratové pružiny.

Důležité! S intenzivním použitím hnací šňůry v průběhu času se rozpadne a pásová pružina. nosí. Tyto podrobnosti se snadno nahradí vlastními rukama.

Jiné poruchy

Někdy po opravě, jaro stále letí. Eliminovat takovou poruchu se dvěma řešeními:

  • Takže ohýbání jara nevypadne z drážky, musíte vložit malý fragment kovové desky mezi ohybem a stěnou sedadla. Poskytuje hustější fixaci jara.
  • Držte pružinu v drážce také pomáhá samostatně vyrobenému držáku. Musíte vyvrtat otvory na každé straně drážky v cívce, položte jarní ohýbání a kus drátu, aby ho upevnil. Tyto akce by měly být provedeny tak, aby drát nedotýkal se spuštěním víka a nezpomalil pohyb řemenice.

Výměna kabelu

Chcete-li vyměnit prvek, v cívce, musíte najít díru pro ni, přes který a přeskočit kabel, a pak spojit uzel. Dále bude nutné vážit cívku s pružinou po provedení několika otáček.

READ  Jak namontovat pružinu na startér motorové pily

Na poznámku! Přesný počet otáček lze nalézt při pohledu na pokyny pro použití zastřihovače pro trávu nebo ručně. Chcete-li to udělat, musíte měřit délku lana a vypočítat, kolikrát může být zabaleno kolem cívky.

Například, pokud se kabel otáčí kolem kruhu šestkrát, pak vytáhnout pružinu, musíte otočit cívku šestkrát proti směru hodinových ručiček. Poté zůstane pouze otočit lano přes otvor a upevněte rukojeť na kabel.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS