Jak si vybrat kvalitní kladivo do domácnosti

Síla úderu: 12 nejlepších vrtaček pro domácnost

Na čem závisí kvalita opravy? Na základě zkušeností, vybraných materiálů a nástrojů. To platí i pro rotační řezačku. Tento nástroj je nepostradatelný, ať už pracujete na elektroinstalaci, upevňujete podhledové konstrukce nebo instalujete vodovodní armatury. Začátečníci často nemohou najít ten správný za svou cenu a kvalitu. Jaký nástroj je pro vaši práci nejlepší a kterých 12 svítilen považujeme za nejlepší. přečtěte si náš přehled.

Při výběru nástroje je třeba postupovat popořadě. Nejen rotační řezačka. Je třeba odpovědět na dvě otázky: Jak často hodláte nástroj používat a k čemu ho potřebujete.

Pokud chcete provést domácí opravy a nemáte v plánu dále často vrtané otvory ve stěnách, nemá smysl utrácet za drahé profesionální vybavení. V opačném případě mohou mistři-profesionálové bezpečně projít kolem regálů s „domácími“ zařízeními, protože nejsou určeny pro každodenní a složitou práci.

Stejně jako ostatní nástroje pro renovaci lze tyto nástroje rozdělit do tří typů:

 • Domácí. Charakteristická vlastnost. nízká hmotnost do pěti kilogramů. Vhodné pro domácí opravy a drobné práce. Výrobci často v zájmu úspory upouštějí od dalších funkcí a složitých nastavení.
 • Poloprofesionální. Hraniční možnost, která vyhovuje jak amatérům, kteří nejsou omezeni rozpočtem, tak profesionálům. Výkonnější, a proto těžší než jejich protějšky pro domácnost.
 • Profesionální. Nejzávažnější stroje. Vysoce výkonné a odolné. Profesionál může vážit více než 9 kg. Často má vyšší nárazovou sílu. vydrží intenzivní práci a nevyžadují časté přestávky ve vrtání.
vybrat, kvalitní, domácnosti

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi profesionálními a domácími zařízeními

Rozdíly mezi profesionálními a domácími svítilnami jsou následující

 • Profesionální nástroje jsou vyrobeny ze speciálního vyztuženého plastu. Plast je v domácích spotřebičích méně odolný;
 • Všechny součásti a některé části karoserie jsou u profesionálních měřidel vyrobeny z oceli, zatímco u domácích modelů jsou z oceli vyrobeny pouze hřídele a převody;
 • Profesionální modely používají k upevnění těla šrouby a matice, zatímco domácí modely používají k montáži těla šrouby;
 • Profesionální gorátory mají šroubové svorky, zatímco domácí gorátory mají pružinové svorky.

Hlavní rozdíly jsou následující.

životnost profesionálních zastřihovačů a doba trvání plného zatížení bez přerušení jsou považovány za hlavní rys těchto zařízení ve srovnání se zastřihovači pro domácnost. jsou podstatně vyšší než u domácích spotřebičů.

Charakteristika pro domácí a profesionální vrtačky

Než si nástroj koupíte, musíte vědět, jak peorátor vypadá. Domácí spotřebiče se od profesionálních liší výkonem a hmotností. Při nákupu spotřebiče je však třeba vzít v úvahu následující vlastnosti

 • Tato funkce umožňuje vytvořit otvor ve správné hloubce;
 • možnost přepínání rychlostí. Umožňuje zvolit nejvhodnější rychlost v závislosti na typu materiálu;
 • síla nárazu;
 • otáčky hřídele;
 • typ napájení
 • zpětné otáčení hřídele. Tato funkce se používá, pokud se vrták zasekne;
 • Pozvolný start a zámek tlačítek.

Pro vaši informaci! Měkký rozběh vede k hladkému vrtání bez ohledu na typ materiálu. Práce je zároveň bezpečnější.

Důležitou roli hraje také výkon motoru a hmotnost výrobku. Vysoce výkonné jednotky pro profesionální aplikace. Domácí spotřebič se snadno používá a má malé rozměry.

Top 10 hodnocených podle KP

Wert ERH 0724HRE (od 3279)

Nejzákladnější model zpěvníku, vhodný pro příležitostné domácí použití. Do panelového domu můžete bez problémů vyvrtat otvor pro hmoždinku, ale betonovou stěnu s ní nerozbijete. Motor o výkonu 750 W poháněný elektřinou. Dodává se s přídavnou rukojetí, vodítkem hloubky vrtání a přepravním kufříkem.

Funkce

Praktická a levná svítilna vhodná pro domácí použití. Ačkoli je výkon motoru omezen na 700 W, energie úderu kladiva je 3 Jouly. Výkon motoru lze ovládat tlačítkem startéru. Šňůra, která je dlouhá pouze dva metry, je vypnutá, a proto nemusí být pro někoho dostatečně dlouhá, takže je nutné zakoupit prodlužovací kabel. Pouzdro není součástí dodávky.

Funkce

Peorátor kompaktních rozměrů pro ty, kteří jej budou používat pouze doma. Nářadí váží pouhé 2 kg, má motor o výkonu 450 W a sílu úderu 1 mph.2 jouly. Ano, není dostatečně výkonný pro nárazovou akci, ale prostě nemá žádný. Dodává se s praktickým pouzdrem pro snadné skladování. Tento peorátor je napájen ze sítě. Nemá smysl ji srovnávat s výkonnějšími konkurenty, ale pro příležitostné kutilské práce v domácnosti je to ideální nástroj.

Specifikace

Lehký a spolehlivý nástroj od renomovaného výrobce, který se umístil na čtvrtém místě našeho seznamu nejlepších svítilen pro domácnost 2022. Německá společnost pečlivě promyslela pohodlné uchopení hrášku, takže s ním můžete pracovat dlouhou dobu. Nástroj váží pouze 2 kg.2 kg, ale má „skutečný“ motor o výkonu 550 Wattů. Přístroj je napájen ze sítě a oblíbený model sklíčidla umožňuje použití široké škály příslušenství pro práci. Dodává se s úložným pouzdrem.

READ  Šokovací vrták nebo děrovač, co si vybrat

Funkce

Výkonný nástroj, který lze zakoupit pro renovační práce ve velkém rodinném domě nebo v soukromém domě. Energie nárazu 5 Joulů je více než dostatečná k provrtání kabeláže a vybourání i těch nejtlustších cihlových zdí. Model je vybaven antivibračním systémem pro vysoký pracovní komfort. Výkonný 950wattový motor. Lze uložit do praktického pouzdra. Nejvyšší model v seznamu nejlepších vřetenových sekaček pro domácnost se vzpřímeným motorem.

Funkce

Výrobce tohoto hořáku znají stavitelé a montážní firmy po celém světě. Model se od konkurence odlišuje svou mobilitou. akumulátorovou svítilnu lze používat i v místech bez elektřiny. Inženýři za to zaplatili hmotností a výkonem. Obsahuje pouze jednu baterii, ale pokud chcete, můžete si dokoupit další.

Funkce

Jeden z cenově nejvýhodnějších domácích ošetřovatelů v roce 2022. Toto nářadí má všechny funkce, které potřebujete k opravám v domácnosti. tři provozní režimy, výkonný motor (880 W a 3 W) a2 Jouly) a antivibrační systém. Model je také chválen pro svou dlouhou, měkkou čtyřmetrovou šňůru, která se nezlomí ani při častém ohýbání. Dodává se s přídavným sklíčidlem SDS-plus a přepravním kufříkem.

Funkce

Pokročilý hořák pro domácí i profesionální použití. Díky inteligentnímu antivibračnímu systému se toto nářadí snadno a pohodlně ovládá. Motor o výkonu 800 W generuje maximální energii úderu 2.9 Joulů. Výkon motoru závisí na síle stisknutí startovacího tlačítka. Tento ventilátor je kabelový, ale má dlouhou šňůru.

Funkce

Cenově dostupné svítilny prémiové kvality od německého výrobce. Osvědčený výkon s téměř nulovým zpětným rázem pro uživatele. Přesto motor o výkonu 900 W stále produkuje maximální sílu úderu 4 %.2 J, což je těžko překonatelný pohon. Dodává se s kufříkem, vodítkem hloubky vrtání a mazivem.

Funkce

Kuriózní model výkonné baterie na baterie. Přestože je tento výkonný nástroj nezávislý na napájení ze sítě, produkuje až 2 jouly.Maximální energie nárazu 1 J. Díky promyšlenému antivibračnímu systému a ergonomické rukojeti uživatel nepociťuje velký zpětný ráz. Model 2022 se dodává se dvěma bateriemi a nabíječkou. Pozoruhodné je, že baterie jsou vyměnitelné a hodí se k různým výrobkům.

Výhody a nevýhody

Profesionální modely s velkou rázovou silou si pořizují zkušení stavební dělníci pro nepřetržité používání. Vysoce nastavitelný, s mnoha dalšími funkcemi takže ne každý řemeslník si může dovolit takové zařízení. Z 23 nominovaných byly vybrány 3 nejlepší profesionální elektrické svítilny na základě jejich technických vlastností a předností.

Makita HR4003C

Šikovný malý peorátor od japonského výrobce, ideální pro velké práce. Stylový design přitažlivý pro uživatele. I přes svou hmotnost 6,2 kg se pohodlně drží v ruce a ergonomická boční rukojeť zabraňuje únavě ruky při dlouhodobém používání. Výkon 1100 W s energií nárazu 8,3 joulů. 500 ppm při 2900 ot/min. Snadný přístup k zásobníku na tuk umožňuje nepřetržité používání. Výhodné v případě přerušení práce. Síťový kabel o délce 5 m je skutečným přínosem, díky němuž se prodlužovací kabel stane minulostí.

Uživatelé doporučují Makita HR4003C pro jeho nízkou hmotnost, design, výkon. Je lehký a pohodlný na držení i jednou rukou, ale s pomocnou rukojetí se s ním lépe manipuluje. Prodává se v praktickém velkém kufříku.

Metabo KHE 96

Příkon Metabo KHE 96 je 1700 W, výkon 850 W. Jedná se o multifunkční nástroj pro řešení rozsáhlých stavebních problémů. Ergonomické tělo s podlouhlým tvarem a praktickou zadní rukojetí otočnou o 360° pro pohodlné používání. Výrobce nabízí také 2 pogumované rukojeti pro pohodlný úchop. Metabo KHE 96 je dokončena bez přítlaku. vrtá a seká pod vlastní vahou. 250 otáček za minutu při rychlosti 1 950 zdvihů za minutu. Síla nárazu 27 joulů. Dláto lze upevnit v jedné ze 16 poloh.

 • Lubrikant a ubrousky jsou součástí balení;
 • Regulátor rychlosti;
 • Antivibrační systém;
 • Kladívková spojka;
 • Uhlíkové kartáčky s funkcí vypnutí.

Metabo KHE 96c kupují velké stavební firmy, které potřebují denně používat profesionální nářadí. Jeho výkon a schopnost rychle provádět složité úkoly jsou při ceně kolem 80 000 působivé.

Hitachi DH45MR

Zařízení od renomovaného japonského výrobce vypadá působivě. Je vyroben pomocí jedinečné technologie dvojité vnitřní izolace. Má nejvyšší rychlost vrtání a sekání a dokáže snadno drtit a řezat cement, beton, dlaždice a další tvrdé materiály. Jeho výkon je 1200 W, maximální možná energie úderu je 15,5 J. Model váží 8 kg, ale díky přídavné rukojeti se pohodlně drží v ruce, což zabraňuje únavě rukou. Hitachi DH45MR se prodává v odolném kufříku s velkým prostorem pro další příslušenství a funkce.

Zpětná vazba od majitelů nářadí ukazuje, že výrobce zanedbal kvalitu provedení modelu. Po krátké době používání se kontakty uvolní. Pomáhá, když je pájíte sami. Zařízení je těžké, při delším používání mohou bolet ruce.

Hodnocení svítilen 2021 je sestaveno podle názoru uživatelů, kteří hodnotí kvalitu výrobku.

Hodnocení levných modelů napájených ze sítě

Nejlepší levné peorátory pro rok 2021 vám umožní vybrat si správné zařízení pro domácí použití. Navzdory přijatelné ceně jsou nástroje kvalitní.

READ  Jak řezat bagetu pod 45 stupňů

Wert ERH 0724HRE

Levný model ideální pro domácí použití. Hořák lze použít k vrtání do dřeva nebo jiných pevných materiálů. Výkon motoru je 750 W. Napájení elektřinou. Za zmínku stojí také pohodlná rukojeť a zarážka pro vrtání. Váží pouhých 2,7 kg a nabízí tři rychlosti.

Interskol P-22/620ER

Nářadí má tichý chod a standardní hřídel je vhodná pro nástavce jiných výrobců.

Pro vaši informaci! Tento model vyniká pohodlnou rukojetí. Nástroj lze ovládat oběma rukama, což snižuje svalovou zátěž a zabraňuje vibracím.

Napájení ve dvou rychlostních režimech. Jedná se o vrtání a vrtání s nárazem. Rukojeti jsou pogumované pro neklouzavý provoz. Jmenovitý výkon 620 wattů.

Žebříček oblíbených modelů elektrického nářadí střední cenové kategorie

Tato část obsahuje dva nástroje, které se odlišují od ostatních.

STANLEY SHR263KA

Model má další nástavce a střední cenu. Nástroj je vhodný pro domácí i profesionální použití. Baleno v plastovém pouzdře pro snadné skladování. Výkon 800 wattů, dostatečný pro vrtání do tvrdého materiálu.

Praktický spouštěcí mechanismus umožňuje zablokování nástroje v dané poloze. Dlouhá šňůra umožňuje pohodlné používání v interiéru.

Bosch GBH 2-26 DFR

V neposlední řadě mezi akumulátorovými svítilnami v žebříčku spolehlivosti 2021. Výkon motoru 800 wattů. Tři nastavení rychlosti umožňují zvolit optimální rychlost v závislosti na vrtaném materiálu. Zdůrazněna je také funkce zpětného chodu, takže pokud se vrták zasekne, lze jej snadno odstranit. Speciální bezpečnostní spojka zajišťuje bezpečnou a snadnou práci.

Pro informaci! Dodává se s odnímatelným sklíčidlem pro upevnění vrtáků a vyměnitelnou rukojetí hloubkového dorazu.

Hodnocení oblíbeného akumulátorového nářadí

Bateriový peorátor Top 2021 pro domácnost vám umožní vybrat si samostatnou jednotku s výkonnou baterií. Mezi nejoblíbenější modely patří.

Makita DHR400ZK

Model s vysokým výkonem. S nárazovou silou 8 Joulů si poradí s betonem a dalšími tvrdšími materiály. Žádné vibrace při práci díky speciálním podložkám. Zařízení je vybaveno funkcí automatického odsávání prachu. Pro použití je nutné připojit vysavač.

Pohodlný tvar, často používaný pro průmyslové použití. Součástí dodávky je robustní pouzdro a náhradní sklíčidlo.

Metabo KHA 18 LTX BL 24 Quick 5.5 Ah x2 Li-Ion 18 V

Nejspolehlivější nářadí v roce 2021 s 18voltovou baterií. Síla nárazu 2,2 joulů., takže je vhodný pro profesionály. Model má robustní plášť a při dlouhodobém používání se nezahřívá. Hmotnost zařízení je 4,9 kg, takže je nutné pracovat oběma rukama.

Bezkartáčový motor pro dlouhou životnost. Lze připojit k vysavači. Nádobu na prach je však nutné vybrat od tohoto výrobce.

Hodnocení kvalitních řetězových pil pro profesionály

Profesionální zařízení jsou výkonná a navržená pro nepřetržité používání.

Bosch GBH 12-52 D

Model je vysoce kvalitní a je vhodný pro použití ve výrobním závodě. Výkon motoru je 1700 W. Lze tedy použít s většími korunkami. Rukojeti jsou opatřeny speciálními podložkami, které snižují vibrace. Stroj lze použít k drcení betonu nebo k vytváření otvorů v jiných tvrdých materiálech.

Nástroj se při práci nezahřívá a lze jej používat po dlouhou dobu. Pozornost byste měli věnovat také dlouhé šňůře, která neomezuje uživatele v pohybu.

Pokud jde o výběr svítilny pro osobní použití, nemá smysl hledat dražší modely. Je nepravděpodobné, že byste museli neustále bourat cihlové zdi nebo do nich vrtat díry. To znamená, že si nemusíte kupovat profesionální model, protože nezískáte ani polovinu potřebných funkcí a výkonu. Spolehlivost úsporných řešení je zase dostatečná pro průměrného spotřebitele a můžete plně očekávat 5-6 let bezproblémového provozu za přijatelnou cenu.

Interskol P-22/620ER

Naším nejlepším výběrem je oblíbená svítilna Interskol pro domácí použití. Tento model Interskol P-22/620ER má vše, co běžný uživatel potřebuje, včetně sklíčidla SDS. Při volnoběhu může Interskol dosáhnout až 1100 otáček za minutu. Síla nárazu 2.2 jouly při 5060 úderech. P-22/620ER má maximální průměr vrtáku do betonu 22 ml a spotřebu 620 W.

Zubr ZP-28-800 KM

Levný, ale dobrý peorátor Zubr ZP-28-800 KM je nejdražším modelem v top 3 zařízeních pro domácí použití. Ale za cenu 5000 nabízí opravdu skvělý poměr ceny a kvality. Příkon 800 W, generuje 4 800 úderů za minutu s výkonem 3 %.2 Joule a otáčky 1200 ot/min. kovový převodový motor chrání nářadí před přehřátím. Maximální možný průměr vrtání do dřeva, kovu a betonu je 30, 13 a 28 milimetrů. Zpětná vazba od uživatelů ukazuje, že svítilna odpovídá své ceně a dokonce předčí své 1,5 až 2krát dražší konkurenty.

 • vynikající stavba;
 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost;
 • Rychloupínací sklíčidlo je součástí dodávky;
 • dobrá výkonová rezerva zařízení;
 • žádné přehřívání při nepřetržitém používání.

Sturm! RH2592P

Náš výběr nejlepších domácích spotřebičů za rozumnou cenu. RH2592P od značky Sturm! Má tři provozní režimy, funkci zpětného chodu, aretaci vřetena a vynikající konfiguraci. Kromě samotného elektrického nářadí a praktického úložného kufříku získá zákazník navíc rukojeť, omezovač hloubky vrtání, mazivo a sklíčidlo na klíče. Je také nejlepším rozpočtovým modelem v našem hodnocení z hlediska výkonu, který činí 920 W. Jeho maximální otáčky jsou 1100 min-1 a rázová rychlost 4400 min-1. Jedinou znatelnou nevýhodou je značné zahřívání, a proto, aby byla zajištěna dlouhá životnost zařízení Sturm! RH2592P potřebuje odpočinek po každých 20-30 minutách aktivní práce.

vybrat, kvalitní, domácnosti

Při výběru nejlepší svítilny pro vaši domácnost je nejlepší zvolit osvědčené značky: Bosch, Makita, Bort, DeWALT nebo Metabo.

READ  Který bruska je lepší než stuha nebo vibrace

Doma: Makita HR2470

Klady: Šňůrový hořák, který si získal jméno značky Makita. Technické vlastnosti, spolehlivost a ergonomický design řadí svítilnu HR2470 mezi nejlepší svítilny pro domácnost.

Elektrické nářadí má tři pracovní režimy: vrtání, vrtání s příklepem a sekání. S úderovou silou 2,4 Joulu je vhodný pro bourací práce, štípání dlaždic a předvrtávání betonových spár. Rychloupínací sklíčidlo SDS-Plus usnadňuje výměnu příslušenství, které lze uzamknout ve 40 polohách. 700W motor poskytuje nářadí vysokou rychlost a vysoký točivý moment (až 1100 ot./min).

Domácí nářadí Makita má dvojitou izolaci, a proto je bezpečné pro použití v neuzemněných zásuvkách. Vnitřní součásti jsou prachotěsné a použití uhlíkových kartáčů zvyšuje životnost nástroje až čtyřikrát. Vypínací spojka zajišťuje, že momentový prvek při zaseknutí vrtáku proklouzne, čímž se zabrání trhnutí a mechanismus je chráněn před předčasným opotřebením. Funkce reverzace umožňuje použití modelu jako elektrického šroubováku.

Odnímatelná pogumovaná rukojeť zmírňuje nárazové vibrace. Ocelový hloubkový doraz. Makita HR2470 je univerzální elektrické nářadí, které lze použít pro renovační a stavební práce v bytě.

Levný peorátor: ELITECH P0724REMO

Výhody: levný hořák Elitech je nepostradatelným pomocníkem při renovaci v domácnosti. Kompaktní a ergonomické stavební nářadí s hmotností 2 ks.5 kg lze zaměnit s běžnou elektrickou vrtačkou. Uvnitř kufříku se nachází elektromotor o výkonu 755 W, který umožňuje používat zařízení jako sbíječku a pracovat s betonem a cihlami.

Ergonomický design pro méně zkušené uživatele: pohodlná rukojeť pevně padne do ruky a spoušť má plynulou kontrolu nad rychlostí úderu. Maximální otáčky jsou 1700 ot/min. Energie nárazu má hodnotu 2,3 joulu. Držák Elitech P0724REM je nejlepší volbou, když potřebujete připevnit držák televizoru, zavěsit polici nebo pověsit závěsy. Bity SDS usnadňují manipulaci s nástrojem.

Dodává se s cenově výhodným kufříkem, takže jej můžete snadno skladovat doma nebo přenášet mezi pracovišti. Cena modelu v internetových obchodech pod 5 000 Na Yandex Marketplace.Více než 90 % pozitivních ohlasů od uživatelů na trhu.

Urychlovač betonu: Bosch GBH 240

Klady: Nejoblíbenější nářadí řady Bosch 2022. Napájení ze sítě 220 V. Vstupní bod šňůry je vybaven bezpečnostním otočným kloubem, který zabraňuje jejímu zalomení. Délka síťového kabelu 4 m, což ve většině případů umožňuje pracovat bez prodlužovacího kabelu. Sklíčidlo SDS-Plus pro jádrový vrták.

Síla kladiva na beton je 790 V, energie úderu je 2,7 joulů. Přístroj pracuje ve třech základních režimech: vrtání, sekání a vrtání s příklepem. Pozoruhodná funkce pro změnu polohy dláta pro dosažení správného úhlu nástroje. Rychlost se ovládá tlačítkem start. Aretační tlačítko umožňuje zafixovat nástroj v zapnutém stavu a udržet jej v libovolné pohodlné poloze. Obraceč kartáčů umožňuje přepínat provoz elektrického vrtacího kladiva do betonu proti směru hodinových ručiček bez ztráty výkonu.

Maximální průměr vrtání do betonu 24 mm. Lze použít duté vrtáky až do velikosti 68 mm. S hmotností 2,8 kg je ideální pro práci ve výškách nebo s nataženýma rukama. Konstrukce pláště a horizontální uspořádání německého motoru pohlcuje většinu vibrací vznikajících při vrtání.

Příklepová vrtačka vyvrtá až 10 000 otvorů, na které výrobce poskytuje záruku. Registrací ID stroje na oficiálních stránkách Bosch získáte 3letou záruku. Velký kufr: pojme stavební nářadí a další sklíčidla, vrtáky, šneky a dláta.

Nevýhody: Žádné rychloupínací sklíčidlo pro vrtáky.

Rázový utahovák: P.I.T. PBH32-C4

Klady: Výkonný nástroj pro stavbu a renovaci. Vertikálně umístěný motor o výkonu 1500 W poskytuje špičkovou sílu úderu 5,5 joulů, což je dvakrát více než u většiny ostatních modelů na trhu. Tlumič nárazů P.I.T. Dokáže prorazit beton, stěny, desky, cihly a kov po dobu několika hodin. Díky antivibračnímu systému je toto elektrické nářadí ideální pro intenzivní práci.

Ozubené kolo a válec P.I.T. PBH32-C4 z vysokopevnostní legované oceli. Konstrukce držáku kartáčů nabízí lepší vodivost a prodlužuje životnost nástroje až o 2 roky. Plně pogumovaná rukojeť ve tvaru písmene D poskytuje pohodlné uchopení a je určena pro nepřetržitý provoz. Vysoce kvalitní, lakované vinutí motoru odolává teplotám až 200 °C. Rázová rukojeť může být v provozu až 25 minut bez přerušení.

Plastové pouzdro odolné proti nárazům je vyrobeno s příměsí nylonu a vydrží pád z výšky 1,5 m bez prasknutí nebo odštípnutí. Delší životnost bezpečnostní objímky. Mrazuvzdorný kabel o délce 3 m. Součástí dodávky příklepové vrtačky je plastový kufr, šneky, sekáče, náhradní rukojeť a mazivo pro převody.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS