Jak si vybrat pneumatiku a řetězec pro řetězové pily

Velikost řetězce Velikost tabulky a pneumatiky pro řetězovou pilu

Výběr řetězce pro řetězové pily, zvláštní pozornost by měla být věnována své kvalitě. Nejen četnost ostření, která bude vyžadována po práci, ale také jak tento nástroj vydrží. Faktem je, že kvůli špatnému řetězci kvality, řetězová pila je mnohem rychlejší. Špatný ostření, posunutí úhlu a dalších nuancí vytvářejí zvýšené zatížení motoru, v důsledku toho přehřátí. Ano, a jen rychlost práce se špatným řetězem je znatelně snížena a zároveň doprovodná snaha.

Řetěz je modul, na kterém byste neměli ušetřit. Výrobce, odhalující jeho jméno a pověst, nebude produkovat špatný kvalitní produkt. Ale všechno přichází ve srovnání. Existují například málo známé firmy, které produkují produkty lepší kvality, ale nemají agresivní marketing, takže málo lidí o nich znají. V našem ratingu, firem všech kategorií a málo známých a slavných značek. To jsou nejlepší výrobci řetězců pro řetězové pily, které lze důvěřovat, a které zaručují kvalitu a trvanlivost.

Systém tichého mazání

Z kvality mazání řetězce a pneumatik, motorová kyvada přímo závisí na spolehlivosti a účinnosti. Aby se zajistil normální provoz přístroje, výrobci jsou dodáván s olejovým čerpadlem, které dodává olej do řezného systému speciálními otvory. Samotný řetězec je zodpovědný za rovnoměrné rozložení ropy. jeho stopky, procházející hvězdičkou, zachycuje mazivo, které v důsledku pohybu headsetu se šíří nad ním a pila píru. Často se provádějí speciální kanály pro zvýšení účinnosti mazání v předních vazbách s frézou nebo vrtačkou a v připojovacích. další vybrání.

Mazací systém Motorciles Práce s cílem snížit destruktivní účinek tření a samozřejmě vytápění. To významně zvyšuje životnost obou řetězových sluchátek a nástrojů obecně. Uživatel proto musí ovládat proces mazání. Pokud během zrychlení řetězu na řezu, neexistuje žádná ropná stezka, to znamená, že pily přehřátí a samotný řetěz může rychle zmizet a dokonce prasknout vůbec.

Za účelem zvýšení mazacího účinku, globální výrobci produkují oleje na pily na ekologickém základě. Oni stojí poněkud dražší, ale poskytují divokou spotřebu ve čtvrtině a během přidělení do životního prostředí, self-zpoždění několik hodin.

Stávající velikosti kroku

Řetězový krok. klíčový parametr vyžadující zvláštní pozornost při výběru řezného prvku pro řetězové pily. Měří se v palcích a je určen jako mezera mezi řezacími články nebo mezerou mezi třemi nýty pily prvku. Následující obrázek jasně ilustruje, jak se stanoví krok řetězu.

vybrat, pneumatiku, řetězec, řetězové

Každá pila se vyznačuje jednotlivým krokem řetězu.

Stojí za zmínku, že nástroj pro produkty funguje s řetězci.

Řetězy s určitým krokem jsou vždy určeny pro jednotky určitého výkonu, s přihlédnutím k momentu. Snížení kroku nejenže snižuje výkon zařízení, ale snižuje zatížení motoru. Naopak s velkým krokem se produktivita zařízení zvyšuje, ale výkon je vyžadován více.

Kromě toho je takový koncept jako „agresivita“ jednotky. V tomto případě je jednoduchost kontroly. Než více než více, tím více s větší silou zubů „Rut“ dřeva. Kromě toho, vzhledem k velkým velikostem řezacích vazeb, šířka řezu se zvýší, což znamená, že provozovatel bude muset učinit více úsilí o držení přístroje v rukou. Na základě výše uvedeného, ​​použijte řetěz na nízkoenergetické jednotce s velkým krokem, protože tímto způsobem můžete přístroj přivést do havarijků.

Krok 0,325 palců

Toto je minimální hodnota kroku, ale, nicméně nejčastější. Tiché prvky, které mají tento krok, jsou obvykle instalovány na amatérských a poloobslužných jednotkách s malým výkonem. v rozsahu 3-3,5 litrů.s. To stačí zmizet modřiny bez obtíží, čerpání tenkých stromů, provádět menší stavební práce. Řetězec v kroku 0,325 palce hladce, bez vibrací, ne „slza“ dřeva, nepřeplňuje motor a neotáhne operátora.

READ  Co strom američtíští loggery viděli takovou pila

Krok 0,375 nebo 3/8

Označení může vypadat jako desetinná frakce nebo obyčejná. Žádný rozdíl mezi těmito označeními není: tři dělený osmi se rozsvítí 0.375. Obyčejná frakce při značení je navržena tak, aby vyloučila zmatek mezi čísly 0,375 a 0,325.

Z tohoto důvodu existují případy, kdy je snadné najít prvek v přírůstcích 0,375 palce. Pokud ano, zkuste vyhledat stejnou položku s štítkem 3/8.

Tyto řetězy jsou instalovány na silnějších agregátech. mající 4 l.s. Takové pyliny mohou řezat stromy středního průměru. Řetězy v přírůstku 3/8 palců jsou instalovány na polo-profesionálních řetězových pásech a zobrazovacích jednotkách.

Krok 0,404

Pily s takovým krokem jsou instalovány pouze na profesionální agregáty s kapacitou nejméně 5,5 litrů.s. Jasno s krokem 0,404 palce můžete řezat stromy jakékoli tloušťky a agregáty pod tímto řezným prvkem mají velký točivý moment, který výrazně usnadňuje práci osoby.

Je důležité vědět, že krok řetězu vždy odpovídá krokům hvězd, oba řízeném a vedoucím. Z toho vyplývá, že pokud dokumentace pro zařízení uvádí, že pracuje s řetězem, který má krok 0,404, pak by neměl řetěz na řetězové páinky s krokem 3/8. Před instalací řetězu s jiným krokem je nutné zakoupit kompletní sadu, včetně pneumatiky, tak obou řetězů: vedení a LED.

Kromě výše uvedených kroků existují dva další: to je 1/4 (0,25) palce a 3/4 (0,75) palce. Pily s takovým krokem jsou málo populární, a to jak mezi profesionály, tak domácími mistrů.

Počet odkazů v řetězcích řetězů

V některých situacích má řetězová pila určitá zmatek v porozumění všech označení označení obvodu pro tyto nástroje. Podle výsledku vede k neúspěšným nákupům. Řetězec pro řetězové pily lze zakoupit v obchodě pro mistry. Počet řetězových jednotek. Volba řetězové pily je často určena pouze několika základních kritérií, který je krok řetězce. Tento indikátor pomáhá přidělit budoucí možnosti přístroje, zejména jeho rychlostní škrty, navíc musí normy dodržovat úroveň výkonu motoru. Jak jsou řetězy označeny? Zkusme to přijít na to!

Krok a velikosti

Krok je mezilehlá vzdálenost mezi třemi nýty, které jsou umístěny v blízkosti. Chcete-li správně vypočítat krok řetězce, měření by mělo být provedeno mezi třemi vlnkami umístěnými blízko sebe. Typ vzorce je následující:

Kde, L je veličiny délky kroku, který v řetězcích charakterizuje stupeň odlehlosti dvou zubů vzájemně;

S. hodnota mezery mezi dvěma extrémními rachotem tří.

Step Hodnota A možná se rovná délce vzdálenosti mezi dvěma sousedními stopkami.

Vzor: Čím více vzdálenost mezi řeznými zuby, tím hlouběji vstoupí do řezu

Zvýšením velikosti kroku řetězu je možné zvýšit produktivitu řetězové pily. V tomto případě však stupeň splněného úsilí otočit hnací hadici. Čím vyšší je krok řetězce, tím větší může být síla motorů není jen fyzikální síly vynaložené pro jeho protahování při řezání materiálů.

Krok kroku řetězců. Stůl

S ohledem na velikost kroku, dnes není několik podtypů;

Jak je vidět ze stolu, krok řetězce je indikován jako normální číslo (3/4) ne desetinný. „0,375“. Počet odkazů Malé řetězové pily s délkou pneumatiky 14 Řezání v řetězci. Toto oddělení je způsobeno podobností desetinných hodnot. „0,325“ ne „0,375“, protože rozdíl v jedné číslici vytvořil zmatek při výběru pily. Proto se najednou rozhodl stanovit dva různé označení: desetinná ne obyčejná frakce.

Krok vycházející z oblasti speciálního řezu hloubkového omezovače na každém zubu.

vybrat, pneumatiku, řetězec, řetězové

Plody řetězců s velkým krokem mohou být přiřazeny:

Je však třeba poznamenat, že široký propyl vyžaduje použití silnějšího motoru, který se výrazně zvyšuje odolnost.

READ  62 Rozteč řetězu na které řetězové pile

Výhody řetězců s malým krokem jsou:

Dávky jsou dosaženy kvůli většině zubů, které nejsou malé vzdálenosti.

Celá známá klasifikace řetězců je sestávána z jejich označovacích prvků, přepadené z kroku, který je určen pro určité potřeby, se neprovádí v rámci specifického výkonu elektrických zařízení. Pro lepší pochopení každého typu kroku by měly být považovány samostatně.

Hlavní parametry řetězců

Použití Značení řetězu zahrnuje přítomnost následujících parametrů:

 • Krok:
 • „0,325“. nejčastějším minimálním krokem krokem, který se používá v polo-profesionálních řetězových pilách s nízkými kapacitami. Standardní hodnota napájení pod takovým krokem rozsahu během „0,325“ do „3L.s.“ALAS nejsou vyšší než“ 3,5l.s“. Při práci s takovým typem řetězce je pila více hladce, pohodlně, bez „impulzů“ zpracovaných produktů.
 • „0,375“ („3/8“). aplikováno na řetězové 4L řetězové pily.s“. Tento řetěz se používá při řezání dřeva střední až malé tloušťky.

Rozteč má vliv na přesnost a kvalitu řezu. Pokud při práci s řetězovou pilou není důležité dosáhnout dobrého řezu, je nejdůležitější přesnost řezu. Proto koupit pro nízký výkon řetězové pily na světě. Řetězce s počtem článků. Za tímto účelem je bezpodmínečně nutné vzít v úvahu závislost výšky tónu na předem definovaných značkách.

Řetězy pro řetězové pily, typy a velikosti

pro řetězové pily, jejich typy, nikoli velikosti. Zde je video budeme mluvit o tom, že se nedíváme na snappers, jejich typy, velikosti, takže.

 • Толщина ведущих звеньев (хвостиков). Во время работы бензопилы на её цепь приходится основная доля всех нагрузок. Учитывая это, ещё одной главной характеристикой работы пилы является толщина элементов звена, которое входит в пазы шины. MYTH Parametr také určuje celkovou tloušťku upevňovacích spojů, které se měří obvyklým třmenem. Standardní tloušťky zahrnují:
 • „1,1 mm“ („0,043“) a „1,3 mm“ („0,05“) se používají v procesu výroby vstupních řetězců, určených pro realizaci menších workshopů. Často s takovými hodnotami tloušťky spojů je délka kroku řetězu „0,325“, což zahrnuje přítomnost nízkých zatíženích nepořádkového způsobu provozu. Proto jsou používány v domovních ne poliberačních zařízeních;
 • „1,5 mm“ („0,058“). nejčastějším rozsahem tloušťky v oblasti obchodní pásy nejsou příslušenství v bytě. Počet řetězců řetězů řetězů musí být zvážen se zbožím v řetězcích kategorií. Taková hodnota může poskytovat bezpečný provoz v rozsahu kroku v „3/8“. Řetěz o tloušťce 1,5 mm není určen pro řezání profesionálů;
 • „1,6 mm“ (0,063) a „2,0 mm“ (0,08). jsou určeny pro nejsložitější práci. Kov na výrobní fázi těchto řetězců je ocel speciálních značek, návrh zvýšené pevnosti je položen v konstrukci.

Přečtěte si řetězová pila Stihl 180 Žádné dodávky paliva

vybrat, pneumatiku, řetězec, řetězové

Čím větší je tloušťka spojů a širší drážky pneumatiky, vysoká kvalita je motorová pila, protože je schopna odolávat těžké zatížení.

 • Hloubka řezu. je znakem vyrobeného obvodů, není charakterizován výškou profilu řezného zuby. Měřeno jako mezera olej mezi neřízenými horním omezovači hran. Na současném segmentu trhu jsou zpravidla prezentovány jako vysoký profil (0,762 mm), takže ne nízký profil (0,635 mm) typy řetězových výrobků.

Odrůdy řetězů pro řetězové pily

Než si vyberete řetězy pro svou řetězovou pilu, musíte zvážit jejich odrůdy. Dotyčné prvky se rozlišují v důsledku klasifikace řetězových pil, které jsou domácnosti, profesionální a semi-profesionální. Před nákupem řetězu pro pila musíte vypořádat s dostupnými typy pilových sluchátek.

Typy pilového kotouče

Jak zvolit zvažovanou zařízení pro váš nástroj, ne každý profesionál. Koneckonců, po zakoupení nástroje, nákup a nahrazení sluchátka se vyskytuje ne dříve než za několik let, s výhradou sezónního provozu řetězových pil. Nejen řetězové pily mají vhodné technické parametry, ale také sluchátka s pilou. Oba pro řetězové pily, a na elektrické kopírky je třeba vybrat řetěz, na základě technických vlastností nástroje. Hlavními parametry zvažované zařízení jsou:

READ  Řetězová pila STIHL ts 420 se spotřebou paliva

Jak zjistit, kolik odkazů v řetězci?

Existují dva způsoby, jak počítat počet odkazů.

 • Zvažte všechny externí odkazy spolu se zámkem a pak násobit by 2. Můžete samozřejmě vypočítat vnitřní spojení, ale není to příliš logické.
 • Zvažte všechny piny (jejich počet musí odpovídat počtu odkazů).

Pro Singlespid (jednorázové kolo)

Chcete-li vybrat délku jízdního kola pro jednu rychlost nebo jízdní kolo vybavené planetovým rozbočovačem, je nutné nastavit poslední v rámové suspenzi (ztrátě) do budoucna, jako je roztažený jízdní kola, bude možné převést ji zpět.

Pozornost! Výměna výrobního řetězce do nového, nezapomeňte vypočítat odkaz v továrním vzorku. V novém řetězci, je-li to nutné, musíte je nechat stejnou částku jako originál.

Proč opotřebení

To je jeden z otázek, které majitelé řetězové pila neustále. Odpovězte na to snadné. Na povrchu headsetu dochází k tření, což je příčinou opotřebení.

Montáž na povrchy prachu a nečistot, zvyšuje opotřebení dílů.

Existuje další aktuální otázka: Proč je pneumatika předčasně nosena? Může být zodpovězena, pokud studujete výstavbu pneumatiky a principu maziva systému, že se pokusíme udělat.

Mazací systém začíná olejovou nádrží, kde se olej doplňuje a potom s pomocí olejového čerpadla je přenášen na místo kontaktu pneumatik stopky s řetězovou pilou. Pro nastavení přívodu oleje je nástrojové čerpadlo vybaveno speciálním šroubem. V místě instalace pneumatiky je speciální slot, který se shoduje s otvorem pro mazání pneumatik. Příčina předčasného opotřebení může být nedostatečná mazání dílů, které se zase vyskytuje na následujících poruchách.

 • Nadměrné znečištění olejového filtru (nejprve věnovat pozornost);
 • Znečištění kanálů přívodu oleje na headsetu nebo na samotném nástroji;
 • Nesprávné nastavení přívodu oleje pomocí čerpadla;
 • Porucha samotného čerpadla;
 • Použití lubrikantů s nízkou kvalitou nebo olejů nevyhovujících požadavků výrobců řetězových pil.

Sekvence odkazů

V alespoň standardním řetězci nejvyššího majetku jsou všechny řezné odkazy ve vlastnictví 2 ocasy. Obvykle jsou řezné zuby vyrobeny z trvanlivých materiálů a téměř vše je určeno celkovou cenou. Navzdory nejvyšší cenu vyberte lépe řetěz, založený na jeho vlastnostech. Současně je nutné vidět možnosti, které potřebují, zejména pokud se řetězová pila používá příležitostně.

Aby se snížily náklady řetězců, mohou být prováděny s přeskakováním buď semi-lití řezacích odkazů. V polotovortu jsou v každém 2nd dvojici řezných zubů instalovány další spojovací články. Při průchodu dalších odkazů jsou instalovány po každém řezání zubu. Ve standardním obvodu je počet řezných zubů 50% všech ocasů, v poluburope. 40% a v průchodu. 37,5%. Přirozeně se zvyšuje zatížení na řezných zubech a jsou mnohem více selhání.

Navíc: Řetězová pila Ural 2 Elektronová nastavení karburátoru

V alespoň standardním řetězci nejvyššího majetku jsou všechny řezné odkazy ve vlastnictví 2 ocasy. Obvykle jsou řezné zuby vyrobeny z trvanlivých materiálů a téměř vše je určeno celkovou cenou. Jak si vybrat pneumatiku pro řetězové pily. Popis důvodů, proč pneumatika přehřívá a bere na stranu, během řezání.

Aby se snížily náklady řetězců, mohou být prováděny s přeskakováním buď semi-lití řezacích odkazů. V polotovortu jsou v každém 2nd dvojici řezných zubů instalovány další spojovací články. Při průchodu dalších odkazů jsou instalovány po každém řezání zubu. Ve standardním obvodu je počet řezných zubů 50% všech ocasů, v poluburope. 40% a v průchodu. 37,5%. Samozřejmě, že zatížení na řezných zubech roste a jsou mnohem vyděšené.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS